Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 00:20:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете 8-ма част  (Прочетена 172973 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: март 04, 2016, 14:22:28 »

Силвия , то реално какъв съвет да ти дадем, освен да не се разтройваш и да помислите за други кумове. След като така е казал е малко вероятно да си промени мнението. Много хора отказват по финансови причини, други наистина се притесняват. Не е малък ангажимент това. Ще намерите други, които с радост да са до вас в този важен миг.
Активен
Silvia_90
Любопитен
*
Публикации: 43


Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: март 04, 2016, 14:33:40 »

sad sad sad sad
Активен
Pronovias_SP
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 47


One love, one dream:)


« Отговор #317 -: март 04, 2016, 14:38:46 »

Наистина доста разочароващо, че така е реагирал, но просто има хора, които са притеснителни и те не са съвсем подходящи за кумове. Опитайте се да разберете каква е истинската причина за тази реакция, разговаряйте честно и открито и ако не иска, няма смисъл да карате даден човек "на сила" да ви става кум. Кумовете имат изключителна важна роля в една сватба и освен да са ви близки приятели те трябва да притежават доста качества, тъй като участват в почти всички ритули. Добрият кум също знае как да разчупи обстановка, как да ви подкрепи във всеки един момент от сватбения ви ден, как да накара всеки един гост да се чувства специален, как да забавлява и самите гости, затова трябва да е някой който може и обича да е център на внимание, а това е отговорна задача. Не се притеснявай, просто помислете добре наистина дали сте избрали най-правилната двойка щом сте получили такава реакция. Сигурна съм, че имате и други приятели, които са подходящи за тази така важна роля smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: март 04, 2016, 17:34:05 »

Аз оставам с впечатлението, че не сте много близки. Според мен се ориентирайте към други ваши приятели. Не знам как се отказва кумство. На мен няма да ми стане приятно, ако някой ми каже, че не иска да ми е кум. Нали за да кумуваш 3 пъти, първо трябва да има втори път.  huhhuh.gif Не се отчайвайте, може да се съгласят, ако пък не ще намерите някой друг.  Wink
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: март 04, 2016, 21:16:56 »

Silvia_90, не се разстройвай, но според мен трябва да си потърсите други кумове. Няма значение каква е причината за отказа им, важното е, че не се чувстват комфортно от идеята  nea

Много по-щастливи и доволни ще сте, ако ви кумуват хора, които го правят с желание и ентусиазъм  good
Активен
Silvia_90
Любопитен
*
Публикации: 43


Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: март 05, 2016, 09:16:13 »

Момичета, аз наистина не очаквах такъв отговор от тях. Не бях подготвена. Вярно е , че аз лично не съм близка с тях, мъжа ми ги познава от много време. Работил е и с двамата, помагали са си през годините. Той още не ми беше предложил,когато стана дума, че иска да са те. Избрахме ги не, защото са веселяци или се правят на шутове, а защото наистина са пример за семейство. Млади хора, които се обичат, имат си две деца, разбират се, уважават се, много приятни и ненатоварващи хора. Мислех си , че ако кажат "не" то ще намерим други, но те не казаха категорично. Останаха да мислят, а аз не знам колко е нормално да "мислиш" в тоя случай. Съгласна съм с всички Ви , че това си е нашия ден и е много важно кумувете да ни помагат с всичко, да не ни натоварват, а точно обратното да ни създават настроение, да се радват заедно с нас. И сега ако приемат, се чудя дали няма да са намусени цял ден и все едно ги караме насила да са до нас. Изобщо не искам така да става. Имаме още варианти за двойки, обаче се чудя колко да ги чакаме с отговора, преди да предприемем ново търсене?
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: март 05, 2016, 14:58:27 »

Сигурна съм че ако приемат всичко ще е наред. Изчакайте седмица и може да ги питате какво са решили.
Активен
blizna4kata87
Любопитен
*
Публикации: 41



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: март 05, 2016, 21:12:21 »

Момичета, много съм объркана, дайте ми съвет... Избрахме си за кумуве едно приятелско семейство. С мъжа ми те се познават отдавна, но от около година и половина не са общували много. Аз държах да се запозная с тях преди да ги поканим. Запознахме се, допаднаха ми. Решихме с мъжа ми, подготвихме се, купихме уиски, бонбони, букети, аз направих питка/ бива ме/ и отидохме. Кумът обаче беше против. Бил кумувал един път, притеснително било, и предния път със зор го накарали,а майка му почна да обяснява как не било хубаво да са 2 пъти кумуве, трябвало да е 1 или 3 . Накрая уж останаха да мислят. А на мен ми се е свило сърцето, на мъжа ми също. Той държи на тях и му е кофти, че те не искат. Дайте ми съвет?
Здравей не искам да те засягам с поста си, но преди да каниш някой за кумове е редно да ги попиташ преди това дали са съгласни. Пак някой може да ме нападне с изказването ми, но на този скъп живот не всеки има и би отделил около 1000-2000 лв. за кумуване-особено ако не са ви много близки. Не се отчайвай и на нас първата двойка която поканихте ни отказаха, но аз реших да избегна конфузната ситуация в която си ти сега и ги питах предварително. Второто семейство пък с радост прие. Така че не се отчайвай.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: март 05, 2016, 23:00:04 »

Близначката нещо не мога да разбера, поканата представлява питане , не виждам разлика между двете.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: март 06, 2016, 10:56:35 »

Близначката, нашите кумове не са се натоварвали с почти никакви разходи. От тях ми беше само букетът, който струваше 70 лв. и естествено грижата да се облекат. Какви 1000-2000 лв? Ние си бяхме казали, че ако имат желание да се включат с още нещо ще е ок, но никой няма да караме насила.

Силвия, хубаво е поне, че имате и резервен вариант, ако евентуално ви откажат.  smile
Активен
Miss
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #325 -: март 06, 2016, 11:03:52 »

Сигурно има предвид официална покана . Т е да купят бонбони и др неща .
Но наистина защо 1000-2000лв ?
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: март 06, 2016, 22:30:39 »

Ами аз не мисля,че нашите кумове са отделили 1000-2000лв точно за нашата сватба. smile Нито сме ги ангажирали с купуване на нещо, нито пък с плащане на хотел. Трябваше просто да дойдат и да ни бъдат свидетели,въпреки че имахме нормално голяма сватба от 96 човека. По-скоро ние се оръсихме със скъпи подаръци за кумовете-за спомен. Единственият разход на кумата по сватбата беше букетът, който е 60лв и тя тропна с крак да плати (нямаше как да го поръча без мен, понеже сватбата беше в друг град). Всичко останали разходи са им били за транспорт и облекло.

Кумството е отговорност и някои хора не го приемат така. По-добре си търсете нови, ако веднъж са ви отказали или имат някакви резерви и притеснения. Давма пример с нашия кум,който дори не знаеше,че трябва да вдигне тост и да каже 2 изречения (нищо че сестра му се жени 2г преди нас). Въпреки, че е като брат на ММ и го уважавам безкрайно много, просто не мога да го разбера това недоразумение и как не му хрумна по-рано да се поинтересува. Някак си ми е малко обидно,че ние се старахме толкова, а отсреща-" ми,такова, честито на младоженците, айде наздраве!"  huhhuh.gif
Активен
blizna4kata87
Любопитен
*
Публикации: 41



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: март 08, 2016, 22:10:08 »

Друго е да попиташ някой не официално -ще ни станете ли кумове, друго е отидеш в тях както е традицията с покана, питка или с каквото сте решили и хората да останат в потрес и да се чудят какво да отговорят. Не искам да се заяждам с никой, но едно кумуване си излиза точно толкова около 1000-2000 лв.
Като сметнеш прическа и грим за кумата, рокля, обувки, костюм за кума, почерпка в тях- все пак не могат да сложат на масата пликче с фъстъци, подарък- в повечето случай си разменят екскурзии минимум 600 лв., доколкото разбрах кумовете, които се чудят имат и две деца все пак и децата трябва да се облекат.
И пак да кажа, не се заяждам това си е мое лично мнение, но аз бих предпочела поне да ми споменат, че искат да им бъда кума.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: март 08, 2016, 23:15:49 »

Също не се заяждам, ама вече сме минали по този път и гарантирам, че нашите кумове не са давали 1000-2000 лв.  nea Това как ще се поканят да кумуват двама души е много относително и зависи единствено и само от предпочитанията на хората. Ние не сме спазвали традицията да се ходи с питка, пиле и т.н, а ги заведохме на ресторант. Там им дадохме поканата и те приеха. Преди това ги питахме по телефона, защото ни зависеше църквата от тях, не заради друго. Ако хората са ти толкова близки, за да ги поканиш да бъдат до теб в този ден, пък и след това, според мен не биха се замислили кой знае колко. Трябва да имат наистина основателна причина да откажат.
Мисля, че не е много точно да се твърди, че се дават тия пари със сигурност, при условие, че не е така.
Сигурно има и такива, не отричам, но всеки дава толкова, колкото може.  Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: март 09, 2016, 08:20:16 »

И според мен едно кумуване си е скъпо.. Не знам на кой, колко пари са дали кумовете около сватбата, но съм кумувала на подписване (не беше истинска сватба!), което ми струваше 1000лв, без да си разменяме подаръци за по 600лв.. Така, че си зависи от кумовете и от разбирането, принципите и тн.. Не е евтино и ако не са ви толкова близки хората, ще си откажат като нищо  pardon
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines