Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 13:30:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете 8-ма част  (Прочетена 184319 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: февруари 16, 2015, 11:47:22 »

Така е момичета, но тук нещата ще са окончателни.. познаваме си ги. Дори да се съберат, мен ме подразни факта, че са имали проблеми, а приеха.. сега се разделят, това е първия момент, в който проявяват несериозност..Но кумуването, както и преди коментирахме е ОТГОВОРНОСТ, обидно ми е NO. Принципно, когато приеха да ни кумуват, кумата (която всъщност ми е приятелка от доста време) ме попита с какво може да помага и какви са задълженията й като кума, но тогава бяхме на етап "УРА, СГОДИХМЕ СЕ" и не бяхме започнали с организацията. Сега вече запазваме, ходим, гледаме, тя нищо, приятелките ми дори започнаха да мислят за моминско и ми казаха, че тя казала "Измислете го и ми кажете само кога и къде"; помагат с идеи и т.н. Тя е работохолик до мозъка на костите, знам го... не иска да се жени и не разбира смисъла на сватбата, но винаги е била много организирана, отзивчива и знам ли.. мислех, че и сега ще е така.. Уви.. Та всяко зло за добро, са казали хората........... Ще намерим нашите хора, сигурна съм  pardon
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: февруари 16, 2015, 11:58:08 »

Еее, това ме уби!! "..не иска да се жени и не вижда смисъл от сватбата.." Е защо се е съгласила тогава?! Това пък е най- безумното  нещо. Точно кумовете трябва да виждат смисъл в брака, за да ви подкрепят, дори и да не са двойка. Не става дума дали подкрепят брака като институция. Това е начин на мислене, на мироглед. Такива хора са крайно неподходящи за кумове, според мен.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: февруари 16, 2015, 12:16:54 »

Ами аз нямам проблем с това, че не искат сватба и не виждат смисъл в това, понеже до преди година и аз бях на същото мнение. Винаги съм повтаряла, че не искам да се женя, а само да се видя като булка, да има прекрасно тържество и на другия ден, да съм си г-ца Александрова  danceg . Доста ми се промени мисленето, та всяко нещо с времето си. Много ги харесваме и си пасваме като двойки, или може би трябва да говоря в мин. време  sad Много са ни близки, забавляваме се заедно, добри са, амбициозни и искахме да придадем допълнително значение на приятелството ни, но..
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #168 -: февруари 16, 2015, 12:37:22 »

А защо да не са ви пак кумове, какво като са се разделили? pardon
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: февруари 16, 2015, 12:42:21 »

Хах напомни ми на коментара на ММ "Ох, не мога да разбера тези хора, за какво се разделят" Супер детинско и невинно smile  Girl_hide

Дрийм, не е опция според нейните думи, а до негово мнение не мисля и да стигам. Пък и ние държим да са сериозна двойка... не че са много сериозни в този момент, но към момента, когато ги избирахме -- бяхаа sad   NO
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: февруари 16, 2015, 12:58:45 »

Много неприятно  NO По принцип може би не е лошо да помислите за вариант да не са двойка не заради друго, ами да не се окаже, че накрая просто сте избрали някакви, защото са двойка, а не са ви чак толкова близки. А и когато не са двойка, няма опасност да се разделят и да ви поставят в такива ситуации pardon Вие си решавате, разбира се. Аз първоначално много държах кумовете ни да са женени, но в крайна сметка нямахме достатъчно близка женена двойка и решихме да имаме отделно кум и кума, които са ни много близки приятели, а помежду си са в добри отношения. Никога не съм обмисляла варианта да са двойка без да са женени, точно заради ситуацията, която се е получила при теб. Знам, че всички ще кажат "ама те и женените се развеждат", но е малко по-различно.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: февруари 16, 2015, 13:02:24 »

Ами, имаме няколко женини близки приятели, които обаче или момчето или момичето, не стават за кумове... Я са притесмителни, я не могат да танцуват, не искат да са център на внимание... А кумовета са най-важни след младоженцитеее  beating Или пък са били вече кумове, а аз не разбирам как кумуваш на 3-4 двойки, незавиимо колко сме близки, не искам да си ги деля  danceg Yes Нас са ни канили поне 3 пъти, но вече бяхме и не искаме да сме по 100 пъти, някак не е сантиментално.

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: февруари 16, 2015, 13:43:15 »

мацки, избирайте си кумувете изключително рационално и без емоция. В 2/3 от случаите, дотук на познатите, кумувете им се разделиха, а бяха двойки. А тези ,които избраха най- добри приятелки  и приятели, вече не са им такива. Аз имах някои проблеми с тях по време на подготовката, но сега нещата се изчистиха и са добри кумуве. Тоест не търсете колко сте близки, а търсете и изберете хората, които най- много ви  помагат в живота и в момента, защото в кризисен момент си личи реално кой какъв е. Съвет от препатила просто smile.
Има хора от форума примерно, които са ми помагали без да ме познават в пъти повече, от гостите на сватбата ми. Просто пример . smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #173 -: февруари 16, 2015, 13:48:14 »

Ако прегледате темата назад с по-задълбочено четене, ще откриете, че масово младоженците са имали проблеми с намирането или сериозността на кумове. Наши приятели ги поканихме, 3 пъти се събираха и разделяха. Сватбата я организирахме за 3 месеца и главите ни пушеха! За щастие момчето само се отказа, защото "това е сериозна работа и не може току така кум да се става".
Поканихме друга двойка. До ден днешен кумът ни се пита как така сме решили да са те, при положение, че имаме една камара двойки около себе си. Факт е, че кумството ни сближи допълнително. Факт е, че и тяхната връзка се заздрави по този начин. Тази година сме на тяхната сватба girl_wink
Мислете добре преди да каните! Yes

Едит: огромно значение има и дали двойката планува бебе. виждала съм и "много бременни" куми, както и току що родили. Е, мъка и компромиси за всички! Няма нужда от чак такива жертви.
« Последна редакция: февруари 16, 2015, 14:03:04 от Alichka » Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: февруари 16, 2015, 14:06:09 »

Аз много се надявам на моята сватба да имаме предложение за брак от кума.  heart

Но..имам друг проблем. На подписването свидетелите тук ще са едни, а тези кумове, за което говоря - те ще са ни кумове само за банкета.  NO И после те ще са тези, с които ще поддържаме връзка и тн.
Но пък сме в голям проблем кого да вземем за свидетели тук - имаме приятели, но те намекнаха, че искат да са кумове и на другата сватба и обмислям варианта да взема "случайни", колкото документално да оформим нещата и да не присъстват на другата сватба и като цяло в живота ни от тук натам.
п.п. Кумовете от България, не могат да ни кумуват в Англия по ред причини.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #175 -: февруари 16, 2015, 14:51:05 »

Ай ай айййй... тук какво се случвааа...

Ще се съглася с Еми - избирайте хора , които ще ви помогнат и на които можете да разчитате, па макар и да не са ви толкова близки. Много близките после вече не са толкова близки, а в другия вариант може да се сближите именно покрай сватбата smile

От опит и аз като Еми знам че това което аз очаквах от кумовете, не беше това което те бяха готови да предложат и разочарованието е голямо. Не го мислете кой искате да е център на внимание и кой не... всъщност и това е вариант...

Имате два варианта - кумове които в деня ще бъдат красиви придобивки на вашия ден, ще изглеждат безупречно, ще танцуват на всяка песен и ще са страхотен център на вниманието, НО едва ли
е ги бива по организацията и в това да ви помогнат за самата сватба.Това не значи че не са готини ваши познати или приятели..

и втори вариант - хора които в самия ден може да не са толкова активни, но да ви помогнат за всичко, да знаете че имате нужда от съвет глупав дори, или просто някой на който да излеете напрежението и тези хора ще са до вас, НО те няма да са толкова атрактивни в самия ден....

И в двата вариант без кумове няма да останете. Но Тони имай предвид мила, че малко хора гледат на кумуването по начина по който гледаме с теб (може от зодията да е незнам хахаха)
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #176 -: февруари 16, 2015, 15:36:05 »

Аз все още не разбирам, вие сте избирали кумовете само защото са двойка ли или защото са ви близки приятели? pardon Защото ако са ви близки приятели не виждам причина да ги сменяте, само защото са се разделили, аз поне на мястото на момичето щях доста да се обидя.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #177 -: февруари 16, 2015, 15:52:53 »

По - скоро изчакайте да мине малко време и седнете и обсъдете с тях те като малките деца ли се разделят (на ти си куклите дай си ми парцалите) или като големи хора, които могат да поддържат добри отношения и след като са се разделили...

Все пак има голямо значение и защо са се разделили, както и че обикновено при раздялата на двама души вольо невольо приятелите се разделят - или на единия или на другия... Много е трудно да се балансира между двама разделелили се, обидени един на друг хора...

Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: февруари 16, 2015, 15:56:14 »

Няма значение защо ги избрахме, милион фактора... Разделят се и поне от думите на момичето не искат да са кумове. Автоматично, тя ми е приятелка всъщност, ще бъде гост на сватбата, а той не, въпреки че с ММ безкрайно го харесвахме. Не знам подробности около раздялата, предстои да разбера, но каквото и да е я познавам и знам, че стигнало ли се е до тук.. няма да има връщане назад.

Ще помислим и ще изберем друга двойка познати, просто вече нямаме идеални по всички изисквания...  pleasantry pardon
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #179 -: февруари 16, 2015, 16:12:31 »

Виж Тони, каквото такова, по добре сега че разбра отколкото 1 месец преди сватбата. Сега поне даже и с поканите е поправимо. Ще седнете с ТМ ще си помислите и ще си изберете кумове.  good
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines