Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 01, 2024, 03:42:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените покани 15-та част  (Прочетена 132122 пъти)
 
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #345 -: януари 06, 2015, 11:52:50 »

Присъствала съм на няколко ситуации:

- дават ни покана и още преди да сме прочели съдържанието, младоженецът постави условие (без да го попитаме) подаръкът да е парИ, като даже сумата да не е по-малка от куверта, еди-колко-си;

- събират ни няколко двойки да се видим традиционно, дават поканите по едно и също време на всички ни (е, аз имах малко предварителна подготовка, тъй като аз ги бях направила). Всички вкупом започнахме да питаме младоженците какви подаръци искат- например ако е нещо голямо да се комбинираме всички присъстващи. Макар и с притеснение те си казаха, че искат парИ;

- моя шефка се обади на булката по телефона да я попита какво иска за подарък- сервиз или картина (нищо друго според нея не е опция). Познавам и други хора, които не приемат парите за подарък и независимо от всичко си подаряват каквото те решат.

Извод- каквото и да напишете или не напишете имайте лека нагласа, че не всички гости ще постъпят както очаквате. Също така не всички гости са наясно със съвременните сватби. Някои са млади и не са ходили на много сватби, други са по-възрастни и живеят с представите от едно време или от сериалите по телевизията.

Бъдете готови да комуникирате с гостите си, ангажиментът към тях не приключва с връчването на поканата.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #346 -: януари 06, 2015, 13:45:52 »

Aз лично не съм фен на написването в поканата че искате пари... Ние нашите покани ги раздавахме лично и казахме на всеки гост , че понеже искаме да си купим жилище най-много бихме се зарадвали на паричен подарък. Имаше такива които ни попитаха, имаше и такива които не ни питаха но ние им казахме същото по деликатен начин. На възрастните роднини натоварихме майките ни да им кажат , че това е съвременна сватба...
Накрая имахме само един подарък от една жена , която никога не е била на сватба и за да се застрахова беше донесла и подарък и парички. Подаръкът ни зарадва много се смяхме - чела жената че се подарява спално бельо и ни беше купила чаршафи и две пижами lol
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #347 -: януари 06, 2015, 15:48:55 »

Не е грубо а си е съсем нормално, поне тук в София, на всички сватби на които съм присъствала последните 3 години организирани и платени от младоженците си го пише.Извън София забелязвам че все още го намират за неприлично, сигурно е заради родата и приятелите на родителите. На запад се прават сватбени регистри с избрани подаръци от младоженците, и едва ли не си задължен да купиш това което те са си избрали.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: януари 06, 2015, 16:45:42 »

Ами да - аз също съм била на сватба, в която младоженците имаха списък с подаръци от един магазин. За мен лично си беше голямо улеснение. Ние не писахме за парички, но който попита - казвахме. И все пак си имахме подаръци...Кумата пък категорично искаше да ни подари нещо, за да ни остане за спомен и така...
Активен
vstambolska
Сватбар
***
Публикации: 260



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: януари 08, 2015, 10:08:23 »

Ние също , не сме писали в поканите , че искаме парички .Обмисляхме го като вариант , но накрая отпадна . Сега като ни питат направо си казваме  и всички са доволни , защото се чудели какво да ни взимат . smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: януари 13, 2015, 12:00:14 »

И ние с приятеля ми обмисляме варианта за уточнението в поканите да не ни подаряват ненужни подаръци, но... Май е по-добре, когато им даваме лично поканите, да обясним на недосетливите... За възрастните..ние няма да имаме много възрастни хора и повече ме притеснява родата на приятеля ми, на моите и да не им казвам ще се сетят... при неговите малко по-трудничко smile  NO
Активен
MONICAMAD
Любопитен
*
Публикации: 38


« Отговор #351 -: януари 13, 2015, 19:37:32 »

Някой да е поръчвал покани от алиекспрес и да даде съвет? Пристигат ли такива, като на снимката:))  danceg shok shok pleasantry pardon
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: януари 14, 2015, 10:09:32 »

MONICAMAD и аз доста се чудех, дали да не поръчам от там, но има доста голям избор тук и в крайна сметка с напечатването може да се изберат красиви покани за не повече от 2лв./брой. Мисля, че не е много скъпо, ако искаш мога да ти пусна два сайта, към които съм се насочила. Говоря за български сайтове smile
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: януари 14, 2015, 11:05:53 »

alexandrova_90, покажи какви покани си харесала Wink Аз разглеждах в алиекспрес и мисля от там да поръчам, понеже ми харесват тези лазерно рязани покани, които причинат на дантела от хартия. Гледам, че отзивите винаги са 100% позитивни, което ми говори, че са качествени. Тук в София само на 1 място видях подобни покани наживо, бяха по 4 лв/бр. В алиекспрес са по около 1-1,5 долар броя.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: януари 14, 2015, 13:28:39 »

opice  ние се колебаем между - http://www.cardbg.com/products/product/1917 и http://xn--80aqencf.com/%D0%A1%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%80%D1%83%D1%81-5301?search=%D0%BF%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%80%D1%83%D1%81#.VLZTEyusXTo обмисляме Сватба винтидж..
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: януари 14, 2015, 13:36:52 »

Много са хубави, на мен лично ми допадат повече първите в кутията. Много интересни са със сигурност  give_rose
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: януари 14, 2015, 13:53:54 »

Много са хубави, на мен лично ми допадат повече първите в кутията. Много интересни са със сигурност  give_rose

И на приятеля ми му допадат повече те, днес имаме уговорка с Мартина от Резиденция Тера и след това ще мислим окончателния вариант за поканите smile yahoo
Активен
MAPMOTKA
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 57



« Отговор #357 -: януари 14, 2015, 15:43:09 »

И ние мислим за Винтидж сватба, но с поканите виждам зор. Тези които гледах в интернет все нещо не ми допада. За родителите и кумовете сме решили да е нещо по-луксозно, може би в кутия.
http://www.svatbenstil.com/invitations_feeria_bordo_zlato.html
http://www.breezeinvitations.com.au/shop/item/sample-package-37
Тези на мен много ми харесват, нежни са и семпли - за гостите. Разбира се с дантела в цвета на сватбата.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: януари 14, 2015, 15:45:44 »

И ние мислим за Винтидж сватба, но с поканите виждам зор. Тези които гледах в интернет все нещо не ми допада. За родителите и кумовете сме решили да е нещо по-луксозно, може би в кутия.
http://www.svatbenstil.com/invitations_feeria_bordo_zlato.html
http://www.breezeinvitations.com.au/shop/item/sample-package-37
Тези на мен много ми харесват, нежни са и семпли - за гостите. Разбира се с дантела в цвета на сватбата.

О, първите са супер!!! Само да нямаше тези пеперуди (да не обидя някого), но никак не ми допадат като акцент на сватба...
Активен
MAPMOTKA
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 57



« Отговор #359 -: януари 14, 2015, 15:48:00 »

Дааа...и аз се чудя за пеперудите. Ако ги има на поканите, ще трябва и някаде другате из украсата да има. Аз много харесвам пеперуди, но не искам, ако ги има на сватбата, да е нежно и семпло, на да е като нападение на насекоми!  NO crazy
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines