Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 16:13:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените покани 15-та част  (Прочетена 131526 пъти)
 
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: октомври 30, 2014, 15:28:35 »

За извъртането - при по- дебели хартии използвайте "ръчния" трей...защото там ако се наложи и принтера не го приема, може да се побутва картона и да успее да мине.
Активен
zlati91
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #331 -: ноември 15, 2014, 17:36:58 »

Здравейте,искам да ви попитам от къде мога да си поръчам материали за сватбените покани.Най-вече релефен картон.Ако може да ми кажете сайт които сте ползвали и сте доволни.Благодаря  предварително.Хубав ден smile
Активен
yanisss
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #332 -: ноември 24, 2014, 01:19:11 »

Привет, дами!
Всичко покрай поканите засега върви по план (с малкото изключение, че вместо 15, по погрешка поръчах 160 метра панделка. Явно се случват и такива неща.).

Въпросът, който ме тормози, обаче е как да ги раздам тези покани, като дойде време? Винаги го има варианта за лично предаване, но аз бих предпочела пощата. Въпросът  е - какво правим, ако не им знаем адресите?
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #333 -: ноември 24, 2014, 08:46:19 »

Привет, ние държахме на личния контакт и се уговаряхме по на кафе някъде и им давахме поканите, така всеки пита допълнително за самия ден, къде да е, какво става, до къде сме стигнали. Ние в поканите им бяхме написали всичко, къде, в колко часа... Но те си питат  blum  Иначе на гостите, които бяха далече, в друг град им ги пращах по куриер, първо им звънях да ги питам за точния адрес :-)  Поканените гости така или иначе знаеха кога ще е сватбата.
Активен
Jorkata
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #334 -: ноември 25, 2014, 16:05:31 »

Момичета искам да попитам вече миналите по пътя с подготовката на сватбата , колко време преди сватбата , ако тя е април месец трябва да се поръчат поканите. Аз си мислех февруари , за да може началото на март да ги раздам и до 1 април да чакам потвърждение. Сватбата е на 25 април !  smile

Интересна статия около въпросите свързани със сватбените покани http://authorbg.com/607-%D1%81%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D1%8A%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%82
« Последна редакция: ноември 25, 2014, 16:07:14 от Jorkata » Активен
petq_taneva
Ентусиаст
**
Публикации: 103


Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: ноември 26, 2014, 09:14:50 »

Само да ви кажа, че от 150 поканени гости само 2 семейства се обадиха да потвърдят както беше упоменато в поканата. Само си правим труда да създаваме нормална комуникация и никои не го .......... за това. Или ще ги е срам или нещо друго.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: ноември 26, 2014, 10:14:37 »

Според вас удачно ли е да се обадя на всички и да ги питам за потвърждение? Мисля поне 1 седмица преди сватбата да го направя, ако нямам потвърждение.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #337 -: ноември 26, 2014, 11:36:21 »

Не само че е удачно, ами е и задължително според мен... Ние с Фил тази седмица това правим. И си остави 2 седмици за това - ще видиш, ще те завърти времето и няма да можеш да звъннеш на всички..

Роднини, приятели, гости, кой къде ще идва, кой в ресторант, кой в църква, кой в гражданско, в колко час аискаш да са там - това всичкото по телефона да си сигурна че няма неразбрали - то не че няма да има, но ще са много по - малко smile
Активен
mimi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 123



« Отговор #338 -: ноември 29, 2014, 17:57:19 »

Привет, дами!
Всичко покрай поканите засега върви по план (с малкото изключение, че вместо 15, по погрешка поръчах 160 метра панделка. Явно се случват и такива неща.).

Въпросът, който ме тормози, обаче е как да ги раздам тези покани, като дойде време? Винаги го има варианта за лично предаване, но аз бих предпочела пощата. Въпросът  е - какво правим, ако не им знаем адресите?

по телефон с уговорка да се видите.
 smile има ли зимни булки
Активен
erusinova
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #339 -: ноември 30, 2014, 22:27:35 »

Аз също мисля, че личното даване на поканите, има своето лично отношение към гостите.
При нас се получи много добре така, а и хората се почувстваха по-специални.  smile

А адресите най-лесно могат да се вземат по телефона. В крайна сметка това, че са поканени на сватба едва ли е тайна и едва ли ще го разберат чак с даването на хартиената покана. Няма ли да ги поканите предварително?
Освен това е хубаво поканите да ги имат гостите 1 месец преди сватбата. Така, ако сте уточнили в тях,  че искате пари например, а не подаръци, гостите ви ще знаят и няма да купуват подаръци за сватбата, а не да купят, и после да останат неприятно изненадани от вашето желание да съберете пари.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: декември 01, 2014, 11:47:49 »

Не е ли малко грубо да се напише в поканата, че предпочитаме пари за подарък? Все пак в 21 век не вярвам някой да се засили да ни подарява пералня, тостер, прахосмукачка и т.н.
Вие как го написахте в поканите?
А за даването на покани - ние ще ги раздадем лично на гостите от България. За чужденците- по пощата.
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: декември 01, 2014, 12:25:27 »

На мен определено ми се струва прекалено грубо в поканата да се напише, че младоженците предпочитат пари вместо подаръци. Все пак всеки гост сам преценява какво да подари. Ние със сигурност няма да пишем, че искаме пари, пък си поемаме риска да се сдобием с 5 ютии или 5 тостера....  blum
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: декември 01, 2014, 12:30:01 »

opice, и аз мисля да го поема този риск. До сега сме били на няколко сватби, никъде не е пишело какво предпочитат - пари или нещо друго. Но оставам с впечатлението, че масово всички подаряват плик с украса. Много малко са били тези с подарък-вещ. Според мен вече по-младото поколение имат нагласата да подаряват сума, вместо ненужна вещ.
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: декември 01, 2014, 16:58:26 »

Ние смятаме да напишем в поканите,че предпочитаме пари. По-младите ще се сетят или ще питат,но по-възрастните едвали. Не мисля, че е нещо толкова страшно или неуважително,да упоменеш от какво имаш нужда.
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: декември 01, 2014, 19:57:23 »

Ние няма да пишем в поканата, че искаме пари, за да няма обидени, особено от по-възрастните. Ако ни питат ще си казваме, че имаме нужда от парички за меден месец.
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines