Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 17:10:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Страстна седмица 14 - 20.04.2014  (Прочетена 14845 пъти)
 
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: април 15, 2014, 12:27:41 »

Мерси, мерси smile Панде, кой накъдето го повее вятъра Wink Никога не е късно, а има и други животи, така че животът пред нас  tease

Хихи, девойки пенсионерки, млади сме още и хващаме окото Wink Интересното е, че мен пък ме дразнят младежите, като се опитват да правят нещо.. И се чудя слепи ли са, че не виждат халката.. ама по-добре с ухажори, че без тях по-зле, че ще вземем да ги търсим funnytooth

Мариолче, ще обясниш ли по-подробно как се прави тази вкусотия, че вкъщи имаме всичко. Баба донесе от село всякакви зелении и нямам търпение да се наготвят, особено с кисело мляко... Текат ми лигите направо, а съм толкова много гладна  Girl_hide

Еми, ти поне имаш нещо за папане, а аз дори не знам какво ми се яде...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: април 15, 2014, 12:40:11 »

аз па даже мисля че халката ги привлича.  smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #17 -: април 15, 2014, 13:01:55 »

Ани мисля че мама го прави от същото тесто като за хляб или кифлички но трябва да я питам, аз така и не се начуих да меся тесто и идея си нямам  girl_impossible аз пък къде намерих на бременни тук да пускам вкусотии, да нкараш баба ти да измисли нещо подобно че нали знаеш каквото ти се дояде трябва да си хапнеш  blum

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #18 -: април 15, 2014, 13:36:12 »

mariola85, таз работа много сложна ми се вижда... Прилича ми и на тутманик, щом има сирене в тестото. Наистина, гледай как го прави майка ти и запиши рецептата.
Какви сте такива срамливи булки.... blush. Едно време и на мен ми правеха серенади под прозореца с онази песен ".....и с пълни шепи пий наслада, че няма да си вечно млада", пък аз се ядосвах. Де сега някой да ми пее, че да се стресне съпружеското тяло пак. В този ред на мисли, хрумна ми нова зейност за след пенсия funnytooth: Ей този коминочистач върви из Главната и дава да го пипат за късмет или да се снимат с него срещу дребни суми /кой колкото даде/. Та и аз така - ще давам да ме пипат за късмет Wink Ама де тоз късмет......


* IMG_1754.jpg (70.83 KB, 608x502 - видяно 381 пъти.)
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #19 -: април 16, 2014, 10:31:31 »

Привет, дами!

Много ме разсмяхте с тези ухажори. Според мен изобщо вече никои не забелязва халки по една или друга причина или поне аз оставам с такова впечатление  smile

Аз снощи си наготвих, но само здравословни вкусотии, че тези козунаци покрай великден ще ме съсипят, напоследък ми се ядат само тестени боклуци и затова реших да си направя вкъщи здравословно тестяно нещо и съм много доволна от крайния резултат!  smile

Честит ви  надявам се последен сняг от снощи, за който не знае, в София валя на парцали цяла нощ, но вече се стопи сякаш. Дано не е повредило овощните дървета и къде какво що има никнещо...  huhhuh.gif

Ето ви една снежна снимка от сутринта:
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: април 17, 2014, 11:56:18 »

Здравейте smile

Много е мрачно, но аз съм в добро настроение, защото ще ходя на маникюр с момичето, което гледам. Всъщност тя ще ме води, защото има повече опит от мен в това. Даже тя ми прави маникюра за сватбата smile
 
Ние ще пътуваме в събота. Пожелавам лек път на всички, които им предстои пътуване по празниците. И не преяждайте с яйца. Вчера чух, че повече от две яйца на ден било нездравословно. Добре, че и без това не обичам особено и рядко ям и по две.

Понеже днес се боядисват яйца, ви поздравявам с тези наши опити за яйца с панди от по-миналия Великден smile

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #21 -: април 17, 2014, 12:44:09 »

pandapanda , тук също е мрачно.....ама аз, за разлика от теб, съм също мрачна. Хем имам служебна работа, хем лична, хем и се ядосвам за глупости..... diablo
Трябва да спра, че ще изпотроша яйцата. Имам намерение да ги боядисам днес, след работа. Зная, че това се прави сутрин рано, но в събота смятам да се занимавам с други неща.
Много е кофти да си мъжка майка...В случая имам предвид майка ми. Както знаете, тя е трудноподвижна и от 5 години не е излизала от къщи, че нямаме асансьор на всичкото отгоре. Само чака някой да дойде да я види... Брат ми и снаха ми не са водили племенника от Коледа, все не им остава време. На моя РД също не дойдоха, бяха в чужбина. Сега ги бях поканила официално на обяд в неделя, но преди малко получих отказ. Щели да бъдат със сестрата и майката на снахата /пак в Пловдив/ и можели в понеделник. Е, аз пък в понеделник имам други ангажименти diablo, пък те при сестрата винаги могат да отидат. Как сега да кажа на майка ми  crazy, ще има сълзи и сополи. Ама ми се обади снахата и не смея да недоволствам пред нея... Ще вземе да ми мине и ще се размине скандалчето с брат ми beating.
Ей, тва мъжете за нищо си нямат майките. Моите и те мълчат, крият се. Прилагам нова тактика - на когото му трябвам, той да ме търси. Личната ми снаха всеки ден звъни на майка си и говорят с часове....Явно съм от най- глупавите и най- ненужните родители cray
Така, оплаках се.  blush
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: април 17, 2014, 12:59:05 »

Мила svekarva, не бъди тъжна. Вината не е в майките, а нас, децата. За съжаление, и аз съм от тези ужасни деца, които понякога звънят веднъж седмично, че и по-рядко. Това, разбира се, не означава, че не се сещам за родителите ми и все се укорявам, че съм такава. По принцип гледам, да се успокоявам с това, че щом и те ме ни звънят, значи са добре. Майката на мъжа ми звъни на брат му всеки ден, а на мъжа ми през ден, защото той много я реже. И двама все си правим  забележки един на друг и пак сме си същите. Ама и майките понякога се заиграват (аз нали не съм майка и най-вероятно не ги разбирам) - само да се закашлям по телефона и ме пращат на лекар, ако не съм сготвила вечеря, си мислят, че умираме от глад и т.н.
Та това цялото излияние за мен беше, както да те разсее, така и да ти отнеме титлата "от най- глупавите и най- ненужните родители", просто всички деца сме такива.

А брат ти не си спестявай да го скастриш. Май беше по-малък от теб, а те малките има нужда някой да им се скара от време на време.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #23 -: април 17, 2014, 13:38:55 »

Свекърва, аз се чувам с майка ми 3-4 пъти седмично, а брат ми звъни като по часовник всеки понеделник, така че веднъж в седмицата. Децата на брат ми ги виждат по скайп по-рядко от 1 път в месеца, а снахата звъни на майка си веднъж в седмицата да види децата по скайп, така че приемам тия неща за нормални. Моят мъж също звъни на майка си веднъж на 2-3 седмици. Просто мъжете са такива, не се сещат и не се интересуват много.  nea

Просто си е друго да имаш дъщеря, по-различно е, но пък да ти кажа, понякога така се карам с майка ми (точно, защото се чуваме често и сме близки и намираме за какво да се дразним една на друга), последно такъж скандал си сготвихме, че после 3 дни ми беше криво, така че всяко нещо си има и положителни страни. Wink
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #24 -: април 17, 2014, 14:48:31 »

свекърва ама всичкитете сме/сте същите. Като чета твоя пост все едно чета майка ми, като чета на Виви и Панди постовете все едно съм аз. Майка ми редовно ми пише във фейсбук и скайп как няма аз да се сетя аз един път да и пиша, да и звънна, ( прави copy&paste на брат ми същото) редвно се оплаква че тя била отгледала деца не за да с в чужбина а да си до нея, че няма с кой на пазар да отиде и да се разходи ( визира мен) Така че не си само ти. Виж за брат ти няма оправдание, в един град сте и да не е идвал от коледа е малко неуместно, но пък от друга страна всички сме толкова затънали в ежедневието си и че когато има почивни дни гледаме да починем и не ни се ходи никъде, а по празниците всички се сърдят и не можем да смогнем. Знам че ти се е насъбрало в момента и си пишеш тук да ти олекне. Ние си те обичаме, да имаш как ние щяхме да дойдем да те видим  Girl_hide Хайде един голям гуш от мен  Friend и ви пожелавам весели празници на всички, ние утре заминаваме за чужбина ( много ми е кеф така да казвам  DANCE) Целувки на всички  kiss2
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: април 17, 2014, 15:06:36 »

мдам, проблемът е масов, не е защото ти си ненужен родител. брат ми дори не поздравява майка ми като се прибира, отива си директно в стаята. Телефонът й вдига с думите :" Кажи какво ?" pardon
Аз също я заобикалям  и гледам да не ходя там, особено по празници ме натоварва някак си.
Така че ние децата сме си всите еднакви...

За сметка на това, моят шеф, който е колкото брат ми на години, не комуникира с  майка си също, но пък се лепи по моята майка, споделя й , и я смята за ангел небесен. Та чуждото винаги е по-интересно, и това го има като момент. smile
днес ходих в етнографския музей  да ме учат да боядисвам яйца с восък, беше много забавно smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #26 -: април 17, 2014, 15:17:56 »

Хехе, ще взема да се свържа с вашите майки, че взаимно да си се оплакваме! Като едното нищо, само ги предупредете, че една бойна мома ще им предложи приятелство, да не се чудят Wink
На мен вече ми мина, даже си промених плановете за понеделник и ще очакваме малкия калпазанин. Той ще им го връща на техните...Че както брат ми е стар родител, ще го питам аз него smile след 20-тина години.
Боже, народът е луднал...Купуват като за световно, все едно гладни ще умрат. Гледам ги през прозореца- всички с огромни торби, пълни с козунаци /има в близост една фурна/. Кой ще ги яде тези работи, дано не се изхвърлят после.
Още малко и отивам да боядисвам 10 яйца от ровеща и щастлива кокошка smile
emmmmmy , и аз едно време се учих и набор имам, но търпение ми липсва. Решила съм тази година да са само червени, че всеки иска червено яйце.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: април 17, 2014, 15:28:06 »

свържи се с моята, тя е овен. ще ти пратя ФБ то й днес
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: април 17, 2014, 16:56:27 »

Хехе явно моята майка е от щастливките да й се "връзвам" да си говорим Wink Ми като не мога да проведа един нормален разговор с приятелките ми, защото всички са с деца и се получава: "Как си, какво правиш ... Викторе, ела тук не гази в локвите!" и от сорта pardon Обаче винаги усеща кога ме дразни и кога съм ядосана и тогава затваряме телефона бързо бързо blum Мъжете обаче са друго нещо. Познавам обаче и изключения smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: април 18, 2014, 10:48:47 »

 аз да ви подновя, с една снимка от вчерашната работилничка за рисуване на Великденски яйца с восък, в Етнографския музей. Прекрасно е да си мацаш в дворец, пълен с огледала и красиви полилеи и стени  heart !

Активен
Страници: 1 [2] 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines