Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 07:22:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Страстна седмица 14 - 20.04.2014  (Прочетена 14903 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« -: април 14, 2014, 09:58:15 »

Здравейте в най- тежката седмица от Великите пости!
След толкова много празници и то все весели, малко ми е трудно да се настроя към дълбок размисъл....
Снощи си спомних пътуването до Божи Гроб и ме обзе едно много странно и дълбоко чувство на безсмислие и обреченост, че чак и за смисъла на живота crazy. Естествено, не можах да стигна до някакво просветление, но реших да спазвам строги пости до Великден. Та кафето е без разни добавки, да не се изкушавам.
Вчера за първи път след курса ми се прииска да снимам. Хубаво, че в чантата ми винаги стои сапунерката, та все пак запечатах нещо. Хихи, влизаме в храм Св. Марина, а дядо Николай говори, все едно е на предизборен митинг. Викам си, просто е срамота blush. Пък то президент Първанов бил там за да му връчат специално отличие на епархията в Пловдив. Залепих се до едни прожектори и им ползвах светлината да "хвана" и аз събитието. После, пред съвета, свиреше духова музика и си спомних за детството. Тогава всяка неделя и на големите празници свиреха в Градската градина и беше голяма атракция за всички деца.  heart heart heart
Та така, казвайте как сте, как ви минаха празничните дни.
Мариолка, как е кандидат- снахата?


* 12_n.jpg (66.98 KB, 427x640 - видяно 435 пъти.)
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #1 -: април 14, 2014, 10:38:48 »

Привет привет понеделнишки smile пък и това ми е любимата седмица преди Велкден. Нямам търпение да се прибера при маминка, да направим козунак ( за мен и тате без захар lol да вида щъркел най-накрая и да отида на църква, че не съм ходила от сумати време, може ли около нас да няма нито една, а такава нужда изпитвам да отида.

Уикенда и при нас мина много добре, вчера бяхме при свекито да си получа подаръка за РД, естествено беше рокля отново, но многоо хубава тя все ми ги избира едни хубави Wink а от свекъра получих икона с Богородица и Исус като бебе, само че трябва да я осветя. Свекърва колко време трябва да седи в църквата? Мен ми се върти в главата 40 дни??

Иначе кандидат снахата беше страхотна. Абе любов от пръв поглед между мен и нея. Даже ММ каза че просто толкова е мило и усмихнато и говорлилво момичето че иска да ги жени веднага. Ама това нашето (брат ми) нещо се прави на интересен, не искал да се обвързва искал да си поживее. Ще го набия  beating ама насила не мога да го накарам, са съм решила да мълча да не му давам зор че ще вземе ще се надуе и ще я зареже.


Хайде събудете се козуначета мили  blum


Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #2 -: април 14, 2014, 11:05:47 »

mariola85, много е хубаво, че се харесвате с момичето.  heart heart *INLOVE*Дано да е писано да са заедно и да си останат близки с вашето семейство.
На иконите им пеят някаква молитва за освещаване и не стоят в храма. Поне аз така си спомням, че правих преди две години за един подарък.
Да, по големите градове е трудно да стигнеш до църква, пък и затварят още в 18ч. То и няма как да се съсредоточиш в мисли, защото вечно някой влиза и излиза и мърмори или тропа. Виж, в католическите има по- строг ред.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: април 15, 2014, 10:10:25 »

Здравейте и от мен smile

mariola85 и аз чакам да видя щъркел smile И вече няма търпение да пътуваме за празниците smile

Между другото много ми се иска да ида тия дни на маникюр, но понеже много рядко ходя, и не знам дали няма да го съсипя много бързо ако боядисвам яйца. Вие как мислите?

Слагам снимка на това, което ми се хапва в момента smile


Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #4 -: април 15, 2014, 10:47:49 »

Привет!
pandapanda , то и без това ще се наложи да слагаш ръкавици, няма как да го развалиш. Освен ако не правиш нещо по- сложно с яйцата и се налага да хващаш с гола ръка.
Аз получих 10 здрави яйца от щастливи, ровещи кокошки, но малко стресирани, че в къщата има ново куче... Ще боядисам само тях, не искам да ми се мотат счупени яйца. и без това става размяна- аз давам 4, получавам 4...Жал ми е после да изхвърлям...
На вратата сложих върбовата клонка и венец, извадих миналогодишната украса и съм готова smile. Козунаци и сладки ще купувам, няма да се плескам. Не обичаме агнешко, но ще купя няколко порции готово печено, дето се вика, да има. Запасила съм се с лапад, киселец и коприва, сигурно ще правя сърми и разни зелентии. Остава чистенето, ама хич и не ми се поглежда....
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: април 15, 2014, 10:52:09 »

аз ще сложа малко украса , за яйцата - правя си ги най традиционни, нищо не добавям като интересни детайли. нещо не ме свърта да се занимавам хаха.

и една статийка свежа :
http://viewsofia.com/article/22193/Tialoto--Top-6-napitki-za-krasota-i-zdrave
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #6 -: април 15, 2014, 11:18:15 »

Привет и от мен smile

Аз няма да украсявам нищо вкъщи че няма да ме има, на мама ще помогна само, но тя ги боядисва в четвъртък преди изгрей слънце та ще видим дали ще остане нещо за помагане. Обикновено го раздавам лежерно, а пък и тя толкова се радва да готви за повече от двама.

Свекърва що сарми ще правиш, не правиш ли зелник в четвъртък? Вместо зеле ако сложиш лапад ще стане страхотен Wink

Оф като някакви отчаяни съпруги сме само за готвене говорим  angry
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: април 15, 2014, 11:29:22 »

никви готвеници и битовизми днес хахаха, шегувам се. pardon

подсещам софийките за срещата на форума, ще има нова, да се включват всички smile :

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,35353.new.html#new
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: април 15, 2014, 11:30:12 »

Хехе, привет и от мен smile Така вкусно говорите за манджи, че коремчето ми се обажда да не го забравям  Girl_hide
Иначе аз съм вече официално дипломирана арабистка. Отново предизвиках овации, защото си получих и двете дипломи наведнъж- бакалавърска и магистърска. Връчи ми я професорът, който уважавам най-много от всички мои преподаватели и това ме радва страшно много. Отделно бях мотивирала и брат ми да запише моята магистратура, та и двамата се дипломирахме заедно. Много щастливи моменти за цялото семейство smile За съжаление, моето мъжле е командировка все още и пропусна, ама се успокоявам, че другата година като той завърши магистратурата ще сме заедно и може за малко да си сменим тогите и все едно е бил и на моето дипломиране. С разликата, че в ръцете ми ще има едно бебе  funnytooth
Отделно да се похваля, че вече имам панталон, който ми става. Дори два! След като всички си тръгнаха - кой на работа, кой да си преспива децата, с мама се почерпихме и отидохме на пазар. Имам си четири нови бременни дрешки и много се радвам smile
Ние по принцип не украсяваме за Великден къщата. Украсяваме около яйцата, слагаме цветя и т.н. Не знам дали вкъщи ще ми дадат да правя козунак тази година, че доста си е уморително, ама пък няма по-вкусно от домашния козунак  tease Веднъж бях правила и постни сладки и бяха много вкусни. Тогава снахата беше бременна и много ги хареса. Мама сега пости и може да ги хапва, докато си вземе причастието в неделя. Ама това ще бъде чак четвъртък евентуално smile
Най-вече очаквам да си посрещна миличкия ми съпруг в събота вечерта и да си го гушна. Той като замина нямах корем, а сега като се върне ще ме намери с едно малко коремче  heart

Еми, мерси за подсещането за срещата smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #9 -: април 15, 2014, 11:34:41 »

Хихи, направо...Ами давай за любов да говорим crazy
Ти за какъв зелник говориш? едно време свекърва ми правеше нещо като палачинка от царевично брашно и слагаше задушено нещо зелено /лапад, зеле, кромид и яйца, с много мас и пръжки/. Аз сега правя с готови кори, както баница и слагам извара. Ама това го ядем не като основно, пък сърмите ги броим за ядене. Wink
ani_ogbg, честито диплома, честито и нови дрехи! Със здраве да си ги ползваш придобивките Wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: април 15, 2014, 11:46:30 »

ani_ogbg, честито дипломиране smile и мен ме влечаха екзотичните филологии, ама с история ми бил късметът smile
кажи рецептата за постните сладки. аз спазвам всички пости от 4-5 години, ама все още не съм се наканила да си направя пости сладки. Само постен кекс от време на време. Ама тия пости и това ме домързя да си направя.

mariola85, нали сме пенсионерки, за какво друго да си говорим lol
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #11 -: април 15, 2014, 11:50:08 »

хахах за любов няма какво, та нали сме всички честни и си имаме мъже, то при нас романтиката е умряла отдавна хахах и нямам какво много да се вълнувам

Ани честити дипломи и честито коремче вече ще се радвам да го видя на срещата.

свекърва ей за такъв зелник говоря, той не се прави от кори, острани е тестото а вътре лапад, коприва, зеле, спанак всичко става. Мама го прави много вкусен ,в тестото слага и сиренце, малее като е гладен човек не трябва да говори за храна  girl_impossible



Панде пенсионерки, ама хубави пенсионерки сме  blum
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: април 15, 2014, 11:57:28 »

aaaa  не така biggrin, аз даже си имам ухажори. Бива ли сега така да остана по назад от момите biggrin  blum

Ани, честито!

е са що ми показвате тия неща за ядене, при положение че за обяд имам карфиол и броколи на пара biggrin
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #13 -: април 15, 2014, 12:00:06 »

 funnytooth funnytooth емиии браво на теб за ухажоритеее. Мен много ми става неудобно когато някой се опитва да флиртува с мен, веднага си видгам ръката за да ми се забележи халката, много съм зле изчервявам се като селска мома  blush
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: април 15, 2014, 12:08:30 »

Хихик, и аз съм така  mariola85. Всеки ден на път за работа минавам през училищен двор и пожене на работа ходя с раница и кецове, често ми подсвирват и ми става даже смешно понякога  Girl_hide
а този зелник изглежда супер. ще си правя лапад или коприва за вечеря ми се вижда smile
Активен
Страници: [1] 2 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines