Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 23:43:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомри,Ноември,Декемвр  (Прочетена 142349 пъти)
 
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: юни 19, 2014, 09:04:53 »

магито , ама се чудя ако вземам от магазина защото още няма орехи май станали, да стават....смисъл натурални ли са си ? Защото гледам примерно продават по бутки и такива работи сурови ядки и на място ги правят мисля че са по-добре ?!
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #436 -: юни 19, 2014, 09:08:37 »

Янче все още не ме е боляло ,някоя сутрин само като легна по гръб неусетно и се изпъна ме придърпвам мисля яйчниците,иначе на моменти и аз ставам рязко,забравям направо.Но за сега не усещам никаква болка иначе аз съм за 1 октомври мисля че ти беше 10 окт.Но да ти кажа ли аз съм качила 20кг и единственото което ме боли е краката и гърба защото гърдите ми са сигурно 10кг
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: юни 19, 2014, 09:13:44 »

Ядките, ако се съхраняват правилно могат да си траят цяла година.Ние поне имаме домашни орехи цяла година, просто трябва да са на сухо място.А в миксовете по магазините принципно има сушени стафиди, червени боровинки, евентуално кайсии, кашу, бадеми и лешници.Аз отделно си взимах бадеми, че много ги обичам.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #438 -: юни 19, 2014, 09:46:46 »

yana_traeva , на всеки пазар има сурови ядки. Орехите са български в повечето случаи. Опитваш и тогава купуваш. Ако се сложат в камера, могат и 2 години да стоят, но не си струва да се купуват големи количества. Бадемите са внос от Америка, кашуто е от Индия, но можеш да намериш и български бадеми с черупка. Аз купувам ядки и от складове, май всичко идва от едно и също място.
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: юни 19, 2014, 10:15:50 »

Мерси за отговорите и съветите/ Ще гледам да си купувам ей така през деня по едно пакетче да "люпя " хахахах
Ама няма как шашнахсе на тоя нисък хемоглобин. Нищо не правя и си пада. Макарче докито каза че не пада рязко да съм спокойна
Хубав ден на всички
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: юни 19, 2014, 10:28:52 »

jasminne , ние с yana_traeva сме на една дата - 10.10. Да видим кой ще изпревари/закъснее  Wink danceg
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #441 -: юни 19, 2014, 10:49:49 »

Яна, тази болка на мен ми се появи в 28 седмица, смятай че ще става по-лошо и но-шпа и никакви лекарства няма да ти помогнат. Получава се от разширяването на таза (подготвя се за раждането) и оттам ти се опъват връзките и мускулите и се получават болки в срамната кост и кръста. Ако успееш да си намериш добър масажист (който прави спортни масажи трябва да може да свърше работа), но в Бургас не знам дали ще намериш такъв човек. На мен от 2 масажа ми мина, аз бях го докарала дотам, че не можех да ходя.
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: юни 19, 2014, 15:02:08 »

devisil на 11.10 ми го смята ама няма значение по добре или към датата или датата НИКАКВИ ЗАКЪСНЕНИЯ моля моля  pardon beating
 охх Vivi20 хич не ме успокои със това описание и че чак 28 г.с. ти се получило. а съм едва в 24 г.с., а по принцип бебока се развива по-бързо, с 1 седмица е по напред, може и от това нз , ама яко ме наболява днес колкото повече вървя , а АГ-то ми беше дала едни прахчета за мускула дето ми се схваща и вика че имало такива като капсулки да си ги изсипваш в устата ама май вече ги нямало. Смисъл пак ще ги почна тия прахчета може да ме отпусне и там . те са за спазми и тем подобни диапози-нещо си беше с магнезий smile хахах охх немога ги запомням тия витамини хапчета железа с тия сложни имена извенете ме  pardon
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #443 -: юни 19, 2014, 15:20:07 »

Казвам ти, че лекарства няма да ти помогнат, тия мускули искат някой да ги работи. Аз за 2 седмици буквално прогресира от лека болка до невъзможност да вървя и да ставам изобщо, така че или си почивай много (това на мен ми помага) или си намери човек, който да ти помогне. Стискам ти палци да не ти се влоши състоянието, защото е много болезнено и неприятно.
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: юни 19, 2014, 16:03:02 »

..... едни прахчета за мускула дето ми се схваща и вика че имало такива като капсулки да си ги изсипваш в устата ама май вече ги нямало. ..... те са за спазми и тем подобни диапози-нещо си беше с магнезий smile хахах охх немога ги запомням тия витамини хапчета железа с тия сложни имена извенете ме  pardon

Мила, да не би да имаш предвид Магнезиум Диаспорал?  То си е ефервесцентно прахче, 300мг.
Точно за болки, спазми и крампи - помага на гладката муслкулатура. Купува се свободно в аптеките, без рецепта.
Само че не се пие до края на бременността, че може да преносиш.  tease blum
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #445 -: юни 19, 2014, 20:34:20 »

Яна, сега се сетих, че като започна да ме боли намерих едни упражнения, които сега ми ги правят на масажа, ако искаш ги пробвай:

https://www.youtube.com/watch?v=aVW7lalrwxE

Може и да ти олекне, гладката мускулатура и крампите нямат нищо общо със състоянието, което имаш ти, поне според това което описваш като вид болка.
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: юни 19, 2014, 21:36:44 »

Да това са прахчетата.
Виви видях страничката може и да ги почна не са кой знай какво Wink. Мерси мн за помоща , ама не се трае тая болка...само като седя и лежа не ме боли,  като тръгна да вървя повечко ме почва и като спра и седна после пак  ме заболява и е точно мускулна болка  не остра ама си боли
Лека вечер и утре почва едни лекцийки за бременни да ви се похваля и точно темата е промяната по време на бременост тъкмо и там ще поразпитам Wink))))))
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: юни 19, 2014, 21:49:11 »

Момичета ,не искам да ви шашкам ,но влизам да ви напиша две неща
1,Хемоглобина наистина се повлиява с рационална диета.Но имайте впредвид ,че всички кореноплодни е желателно да биват измивани старателно ,даже препоръчвам да се сваряват ,специално за цвеклото.Опасността от листериоза е много голяма.
2,Болки ,придърпващи ниско долу или каквито и да е болки не са нормални по време на бременност и наблюдаващият ви лекар би трябвало сериозно да се отнесе към това.Аз лично съветвам при болка да се обаждате по телефона на лекаря си и дори да го посетите .
3,Магнезия и калция трябва да имат два часа разлика поне при приема си.Също така вит.Ц подобрява усвояването на магнезий от организма.
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: юни 20, 2014, 08:17:44 »

Стаси и Ноир, надявам се сте добре и наводненията да са ви подминали. Много страшно изглежда по новините  shok.

Яна стискам палци бързо да овладеете положението с желязото.  give_rose

Ади, жасмин благодаря момичета  give_rose give_rose give_rose
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: юни 20, 2014, 08:58:30 »

...Магнезия и калция трябва да имат два часа разлика поне при приема си.Също така вит.Ц подобрява усвояването на магнезий от организма.

аз четох някъде, че грейпфрутите засилват действието от магнезия. Вероятно е точно от витмин C-to.
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines