Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 07, 2024, 13:48:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомри,Ноември,Декемвр  (Прочетена 144051 пъти)
 
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: юни 02, 2014, 17:55:50 »

devisil бровоо че сге си изкарали супер и си се чувствала супер, а за водата не се ли тревожише за бактерийки и такива неща, или восата си беше кристално чиста. Пътя понесе ли ти? Ние от както съм бременна сме ходили най далеч  на 40 км.... и незнам.
 А за активноста ми аз май май не съм много,  като вървя дълго време почва да ме боли ниско долу явно е там и натиска за място незнам и аз и си почивам или забавям темпото.... незнам до края .... ще се търкалям явно ако не си правя разходки
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #301 -: юни 02, 2014, 18:51:48 »

Количката, на която сме се спряли е 3в1. Вярно, че термина ми е началото на Октомври и ще хванем все още хубавото време за разходките със зимния кош, но дори и през зимата бих изкарвала новороденото, ако всичко е ОК с него. Когато е добре повито и не е виелица, нищо не му пречи да излиза, даже е добре за него. Също така не смятам да чакам да минат 40 дена като едно време, за да го изведа на първа разходка.
Щом е здраво и се развива добре, не виждам проблем, но всяка майка знае най-добре за себе си.
Вие хубаво сте си спретнали списъци, аз още се помотвам  blum
Смятам да направя един пълен списък с всичко необходимо и след това да отмятам какво е нужно и какво излишно, според съветите на миналите по моя път. Вярно, че всяко бебе е различно, но имат и много допирни точки и ще се доверя на мамите тук.
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: юни 02, 2014, 19:03:51 »

devisil, Би ли споделила какво приложение използваш на тела си smile

Приложението се казва BabyBump и изглежда е доста точно, защото бебчо се движи според разписанията вътре. Само едно не ми се вярва сега - възможно ли е за месец малкият ми син да порасне с 10см в седмица 21? След 2 дни съм на консултация и ще питам и доки.
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: юни 02, 2014, 19:22:20 »

а за водата не се ли тревожише за бактерийки и такива неща, или восата си беше кристално чиста. Пътя понесе ли ти? Ние от както съм бременна сме ходили най далеч  на 40 км.... и незнам.
 А за активноста ми аз май май не съм много,  като вървя дълго време почва да ме боли ниско долу явно е там и натиска за място незнам и аз и си почивам или забавям темпото.... незнам до края .... ще се търкалям явно ако не си правя разходки

Яни, океанската вода там беше прозрачна, виждах парченцата корали по дъното. Не, че това е гаранция за чистота, де, но все сме били на места, където водата не се застоява, а са били открити, отворени плажове. Страхувах се по-скоро от плажни мушички, но слава богу, нямаше. Усещането да плуваш във вода, докато бебчо плува в теб е много странно, но и много хубаво. Просто всекидневното пълно раздвижване на тялото, особено във вода, наистина помага да се чувства човек по-бодър, по-мобилен и щастлив, а и поддържа килограмите в норма. За нещастие това сега много ми липсва, а на басейн не бих отишла, тук няма адекватна плувна среда за бременни - всички знаем за качеството на водата в обществените басейни, пък било то и към някой хотел.
Ще се започвам пак с пилатеса, то се е видяло....
А летенето - очаквах всичко да мине не толкова гладко, но нямаше проблеми никакви; очакваше ни близо 11часа във въздуха с 2 прекачвания и предварително бях взела едно прахче магнезий, по време на средата на пътуването - още едно, да се застраховам. Бях си купила и стягащи чорапи със силиконова лента, и с тях бях цял ден; дори поспах в самолета след второто прекачване. Бях се запасила дори с възглавничка за кръста и за врата, беше наистина много комфортно през целия път.
На практика, ако нямате усложнени бременности, и нямате значителни оплаквания, летенето със самолет може да се окаже доста приятно преживяване, освен, че е и едно от най-безопасните начини на придвижване от т.А до т.Б.
Не се страхувайте да пътувате ако състоянието ви го позволява. Неслучайно казват, че най-благоприятното време по време на бременността, ако нямате оплаквания, е именно от средата на 4-ти до средата на 7-ми месец, ако не страдаме от допълнителни усложнения и когато коремчетата ни не са толкова големи и не пречат и няма пряка опасност за бебето.
Движение, движение, движение...Ако състоянието ни го позволява, това е най-добрия начин да се поддържаме здрави - и ние, и нашите бебета. А и казват, че раждането ще мине по-леко когато сме в добър тонус и жизнени :-)
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: юни 02, 2014, 19:27:24 »

....дори и през зимата бих изкарвала новороденото, ако всичко е ОК с него. Когато е добре повито и не е виелица, нищо не му пречи да излиза, даже е добре за него. Също така не смятам да чакам да минат 40 дена като едно време, за да го изведа на първа разходка.
Щом е здраво и се развива добре, не виждам проблем, но всяка майка знае най-добре за себе си.

Noir, по този повод искам да кажа, че майка ми навремето със сестра ми ни е извеждала на разходка с количката всеки ден, зимно време, да дишаме свеж въздух, но добре облечени. Така ни е калила, че настинки почти не сме карали.
И аз като теб също смятам бебчо да го извеждам на разходка дори преди 40-тия ден. Не искам да се изнежи, но ще наблюдавам и как му понася.
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: юни 02, 2014, 20:12:41 »

Devisil, добре си дошла smile Напълно те подкрепям за движенията. Важното е само бременността да е спокойна и безпроблемна smile

Иначе съм съгласна и аз относно суеверията. Към края ще накупим всичко, след като изляза в 45 дневния отпуск. Количката се чудим кога да я купим. Към края на лятото или малко преди раждането. Като гледам се отказахме от любимата количка, заради липсата й на всякаква мобилност. Сама не виждам как ще се справя и да не вземе да се окажа в затвор, заради една количка.
Относно излизанията определено ще изкарвам бебчо на разходка, за да диша чист въздух. Трябва да се калява от малко. Като е подходящо облечен няма да има проблем.
Брат ми е зимно бебе и понеже нашите са живеели на  8 етаж и тъй като на мама й е било трудно да слиза сама е обличала брат ми добре и топло и е отваряла широко прозореца, за да го лъхне свеж въздух и да се калява. smile
За щастие, на нас не ни се налага много неща да купуваме, защото ги имаме в "завещание" от брат ми. Имаме си люлка, ванички, кошарки, все големите неща, за които сега не е необходимо да мислим. Държим да си купим наша количка, че все пак малката племенница е още мъничка и те я ползват.
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: юни 03, 2014, 22:12:48 »

Мамииии да се похваля и тук- бяхме на 4д фетална беше уникалноооооо видяхме бебка всичко се виждаше,всичко е оформено и дори на тати нослето имаше хахах позна си го. 500гр е и отговаря с една седмица напред- докито каза че е добре и нормално"стройна мадама' мннннннн сме радостни нямам тарпение да си е гушнеммм
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #307 -: юни 03, 2014, 23:08:21 »

yana_traeva на теб кога ти е термина
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: юни 04, 2014, 09:05:35 »

Яна, страхотно! smile Поздравления за прегледа. Ние сме другата седмица на ФМ3 и чакам с нетърпение, че миналич път забравихме да им кажем, че искаме запис на DVD.

Момичета, изчетох постовете за суеверията и само искам да ви кажа, че колкото повече човек се заробва с подобни суеверия, толкова повече биха му повлияли. В България сме така, че от край време сме направо обградени от какви ли не суеверия, за какво ли не...
А се живее толкова по-леко без суеверия. Аз преди много се тормозех с тези суеверия, но после реших, че отказвам да вярвам в такива неща и че няма да ми повлияят! доста време живях в US и там като си бременнен е толкова приятно smile: правиш си готини снимки, за да съобщиш, че чакате бебе - още и преди д ти личи даже. А процесът на купуване на бебешки неща и обзавеждане на детската стая е толкова приятен като не си ограничен, ч ене трябва да купуваш по-рано. Там си започват към средата на бременността и е голям кеф. А после baby shower-a е страхотно преживяване - още преди да се е родил бебо се прави и принципно се организира от някой друг, а не от родителите. Може на това парти да измислиш готин начин да съобщиш пола или просто да се забавляваш и хората да ти подаряват подаръци. Като нашата погача е, но пък тук се случва, че за 40 дни вече си си набавил всичко и се започва с едно дублиране или пък ако ти подарят дрешка, бебо вече я е израстнал и не му става.

Та, стана дълго, но, това което искам да кажа е  -  наслажавайте се, пазарувайте, кефете се. Толкова е по-готино като е постепенно, а не всичко накуп за нула време, притиснати от времето. Нищо няма да стане с бебетата! В дугите страни си раждат нормални бебоци и с покупки Wink
« Последна редакция: юни 04, 2014, 09:10:05 от milenuity » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #309 -: юни 04, 2014, 09:58:07 »

Винаги съм се чудела как се е създало това поверие crazy. Като четем "Маминото детенце", Неновица още щом разбира, че чака детенце, започва да му плете дрешки. Сега има какво и от къде да купиш, но по времето на бабите ни е трябвало почти всичко сами да приготвят. А то не става за ден- два. Както и да е, исках само да кажа, че майчетата, които ще имат първо детенце, е добре да се водят при покупки от вече употребявани дрешки на приятелски бебета. Има много уловки - тесни вратни извивки, плитки и неудобни ританки /не може да се хване памперс вътре/, дълги крачоли, които до края остават незапълнени от късичките крачета на бебетата и ред още неща...Дрешката изглежда красива, но после си остава неизползваема, пък хем е нужна, хем и пари струва.
milenuity, при нас все по- често правят такива събирания с приятелки и подаръци. В службата пък винаги подаряваме нещо в последния работен ден на бъдещите мами и организираме нещо като изпращане. Много е хубаво, всички се радваме heart
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: юни 04, 2014, 10:08:54 »

Яна, много се радвам за вас!!! Скоро време ще си я и гушкате smile
И аз нямам търпение да отида на 4Д след 2 седмици.. Просто броя дните до 18 юни... хихи
Емоцията ще е доста голяма, още повече, че и таткото ще се вълнува заедно с мен. За момента само веднъж е виждал бебо и много се вълнуваше. smile
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: юни 04, 2014, 10:10:16 »

Хихихи milenuity много сладък пост  smile. Ноември правих такова парти изненада за приятелка и беше страшно готино. Та си говорехме тогава колко по-приятно е да се видиш с хората преди появата на бебока, а не след това да се чудиш бебе ли да успокояваш салати ли да правиш, гости ли да посрещаш. Иначе и мен ме беше малко страх в началото на първата бременност и покупки май почнах да правя към 6 месец. Бях накупила толкова много дрешки, че доста от тях така и не смогнах да облека, защото или бяха малки, или бяха прекалено зимни/летни. Сега още не съм почнала да купувам, защото първо не знаем какво ще е и второ, ако е женско вече имаме купища дрехи. Днес ще се обаждам да си запазя час. Колко ФМ се правят в БГ? В Англия са само два скана, ако всичко е наред с бебето не те гледат повече от това.

Девисил вие къде сте ходили на почивка? Описваш го като пърченце от рая  heart. С номер едно ходих на йога за бременни, но с това едва ли ще ми остане време. Затова пък с малката ходим на плуване и така горе долу по наваксвам с движението. Иначе сме планували почивка на море към края на юни.

Яна честити ви розови гащи!


Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: юни 04, 2014, 10:13:07 »

Това е истината пазарувайте  кеф и не оставяйте всичко за накрая, че корема тежи и ходенето е трудно. Аз си бях взела всичко предварително, макар да абременях много трудно и да имах проблеми през бременността, нито за миг не си и помислих, че ще се случи нещо лошо на бебето.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #313 -: юни 04, 2014, 10:23:09 »

Това поверие сигурно е измислено по времето, когато не е имало нищо по магазините lol Братовчед ми е роден 1985 г и лекарките били изумени, че леля се е сдобила с кошара. Баба е успяла да я уреди от търговия на едро (с връзки), а другите бебето по това време спели на дивани, легла, фотьойли и тн. подпрени с възглавници.
Аз количката си я бях харесала още при първата бременност и като я взехме, бях бременна с Мария. Е, няма такъв кеф! Толкова се радвах, чак от емоция не спах цяла нощ. Нещо много желано го бях постигнала.
Бебешките партита са нещо много сладко и си носят положителна емоция. Не виждам проблем да се прави нещо такова. А и така бременната жена се вижда с приятелки, с които после може да не намира много време да се вижда Wink
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: юни 04, 2014, 10:30:38 »

aprilka, в БГ принципно има три ФМ - една в 12 седмица, втората 18-23с и третата 28-33с. Тази в трети триместър не е задължителна, но ако изрично са ти казали да я направиш е добре да я направиш. При нас е по-скоро за видеото и снимките smile. Ако пък някой не го гледат на ехограф всеки месец е добре да отиде и на третата, за да се види дали бебето се е обърнало и, най-вече, да не би пъпната връв да му се е омотала около вратлето, защото е много опасно ако това е станало и започне естествено раждане.
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines