Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 07, 2024, 21:05:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомри,Ноември,Декемвр  (Прочетена 144064 пъти)
 
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: май 14, 2014, 14:58:29 »

Здравейте майчета.

Записвам се и аз при вас с термин 15-17 декември. Вече чухме сърчицето на бебчо. Вчера беше вторият преглед, при който го видяхме порастнал двойно от предния път. Всичко е толкова вълнуващо smile

Magi_Angelova, понякога и на мен ми става така. Не се притеснявай. А и сега е нормално пулсът ни да е по-учестен, защото бебчо се нуждае от нашето тяло, за да расте smile
Активен
Magi_Angelova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31


Щастливо омъжена 21.06.2014


« Отговор #166 -: май 14, 2014, 15:38:35 »

Здравейте майчета.

Записвам се и аз при вас с термин 15-17 декември. Вече чухме сърчицето на бебчо. Вчера беше вторият преглед, при който го видях ме порастнал двойно от предния път. Всичко е толкова вълнуващо smile

Magi_Angelova, понякога и на мен ми става така. Не се притеснявай. А и сега е нормално пулсът ни да е по-учестен, защото бебчо се нуждае от нашето тяло, за да расте smile
    Благодаря ти поуспокоих се  smile
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #167 -: май 15, 2014, 09:18:44 »

Здравейте мамчета smile записвам се аз със момиченце най накрая го видяхме smile много съм щастлива просто доктора ме изненада
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: май 15, 2014, 10:03:10 »

Браво jasminne, честити розови гащии  chee

Момичета, какви храни ядете сега през пролетта. Аз много обичам череши, праскови, кайсии, но ми казаха да внимавам с плодовете с костилка, че предизвикват контракции и сега се чудя какво да ям  pardon
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: май 15, 2014, 10:21:56 »

Честито ти момиченце, Стаси! smile

Плодовете, които по принцип всеки ден консумирам, са киви, ябълка, круши и банани.
Зависи какво се появи на пазара (като сезонен плод), взимам и от него.
За костилковите плодове не съм чувала такова нещо; прасковите и кайсиите, по-специфично, дори се препоръчват за ежедневен прием, тъй като поддържат нивото на хемоглобина в норма при бременност;
Въобще следните плодове са супер полезни за нас в това специално време: червени и зелени ябълки, сливи, банани, нар, праскови, круши, кайсии, земни ябълки, ягоди, дюля; прясно изцедени сокове от нар, цвекло, моркови, сок от червени плодове.
А откакто излезнаха и салатите по пазара, на масата присъства всеки ден салата от пресен спанак, маруля, репички, краставици и зелен лук. Струва ми се, че мога да изям тонове зелении!

Да ни е сладко!!!!
« Последна редакция: май 15, 2014, 10:24:00 от devisil » Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: май 15, 2014, 10:46:09 »

А откакто излезнаха и салатите по пазара, на масата присъства всеки ден салата от пресен спанак, маруля, репички, краставици и зелен лук. Струва ми се, че мога да изям тонове зелении!
само ги мий добре заради токсоплазмозата!
А ягодите забранени ли са? Чух нещо такова, а вече съм изяла догямо количество smile.

Стаси, честито и от мен! Girl_hide
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: май 15, 2014, 10:53:21 »

Това с ягодите винаги предизвиква спор.Значи моя лекар ми каза да не ям,защото са алергени и може да причинят алергия при бебето.Аз го спазвах и не съм вкусвала нищо с ягоди,освен вече накрая хапнах малко.Но много майки ядат и няма рпоблеми.Значи както всичко друго е препоръчително и всеки сам си избира.
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: май 15, 2014, 10:54:09 »

milenuity,

ако нямаш алергия към семчиците на ягодите, няма нищо страшно.

Ягоди не се препоръчвали при кърмене именно заради алергиите, които може да развие бебо.
Това знам.

Да ти е сладко!
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: май 15, 2014, 10:58:00 »

Ясно.

Мерси devisil и ra_di smile
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #174 -: май 15, 2014, 11:18:06 »

И аз знам същото за ягодите, ако кърмиш не се препоръчват заради потенциалното развитие на алергии, но по време на бременност не би следвало да има проблем - аз си хапвах на няколко пъти вече, но напоследък откакто излязоха черешите ги предпочитам - те също са много полезни за нас  good
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: май 15, 2014, 11:20:23 »

Момичета, jasminne писа, че са видяли бебчо и че е момиченце, не аз smile

Е, дано и мойто да е момиченце, де. Ама и момченце да е - пак си го искам и ще си го обичам. При мен има още време, докато се види полът  give_rose
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #176 -: май 15, 2014, 11:48:46 »

Добре дошли на новите бъдещи мами в темата!
Стаси, разбрах, че бебчо е дългоочакван - много се радвам за вас и стискам палци да изкараш лека бременност.
Жасмин - увеличава се отбора на женските майки  blum
Аз да се пооплача - последните изследвания показаха занижен хемоглобин. При долна граница 120, моят е 117. Сега чета из нета храни, които му влияят добре, че не искам да пия хапчета.
Я кажете - препоръчва се свински дроб, а имам някакъв спомен, че не го дават за бременни заради съдържанието на витамин А?
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: май 15, 2014, 11:59:35 »

Аз да се пооплача - последните изследвания показаха занижен хемоглобин. При долна граница 120, моят е 117. Сега чета из нета храни, които му влияят добре, че не искам да пия хапчета.
Я кажете - препоръчва се свински дроб, а имам някакъв спомен, че не го дават за бременни заради съдържанието на витамин А?

Noir, мисля, че тази статия ще ти бъде особено полезна:

http://www.az-jenata.bg/a/1-bremennost/5566-hemoglobinat-po-vreme-na-bremennost/

Основни акценти при нисък хемоглобин:
- Липсва ти желязо, фолиева киселина, мед и цинк.
- ако ти изпишат желязосъдържащи препарати,трябва да поддържаш подходящ хранителен и двигателен режим
- в статията ще видиш кои храни помагат за хемоглобина. Досега повечето е тествано лично, без да съм се стремяла към някакви особени хранителни режими, и кръвните ми изследвания винаги са били в нормата. Просто трябва да си хапваш някои неща повечко. Успех!

Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #178 -: май 15, 2014, 12:13:07 »

Благодаря Девисил, и  аз точно това четях smile
Няма как явно ще трябва да наблегна на посочените продукти, защото досега си хапвам това, което и преди ядях. Но явно нещо не е достигало и се е отразило на хемоглобина.
Дано имам успех!
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: май 15, 2014, 12:49:09 »

Момичета, jasminne писа, че са видяли бебчо и че е момиченце, не аз smile

Е, дано и мойто да е момиченце, де. Ама и момченце да е - пак си го искам и ще си го обичам. При мен има още време, докато се види полът  give_rose

Ха, вярно smile.

Jasmine, честито. Стаси, аз също отначало много исках момиченце, но откакто разбрах, че ще е момченце вече се чудя как въобще съм имала предпочитание за първо дете. smile Вече за второто е друго нещо smile
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines