Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 07, 2024, 15:58:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомри,Ноември,Декемвр  (Прочетена 144055 пъти)
 
dixie
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 281



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: април 28, 2014, 12:51:45 »

И аз нямам никакво гадене нито сега, нито първите 3 месеца и всички веднага - момче било.. Ще поживеем и ще видим. smile За сега умело се прикрива.
 Исках да попитам вие спортувате ли сега, докато сте бременни? Днеска бяхме на преглед и бях супер учудена, когато лекарката ми каза, че не било добре да ходя на фитнес. Аз преди да забременея ходех по 3-4 пъти седмично и просто не ми се иска да спирам, естествено упражненията и тежестите са изцяло съобразени с положението ми, но искам да чуя и други мнения.
П.П
Работя в офис, седнала по цял ден и ако спра тренировките мисля, че ще се чувствам много зле.
« Последна редакция: април 28, 2014, 12:53:55 от dixie » Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: април 28, 2014, 13:00:12 »

dixie,

и аз съм така - закотвена в офис на бюро.
Знам, че не е добре да се спортува екстремни спортове - такива, които са свързани с много напрежение, с физическо натоварване, с подскачане, пружиниране и разтягане, за да не пометнеш.
Но, както вече всички разбрахме, бременността е състояние, а не болест, и това не бива да ни пречи да се поддържаме във форма и тонизирани. В зависимост от това как протича бременността ти, можеш да поддържаш форма с някакъв вид тренировки, но които трябва да са съобразени с текущото ти състояние и режима на натоварване. Задължително трябва да говориш с наблюдаващия те гинеколог какво би било добре за теб и колко да се натоварваш. Ако имаш усложнена бременност, както и такава, която в началото ти е била проблемна, разбира се, че спорт не трябва да ти се препоръчва.
Аз вкъщи практикувам йога и пилатес за бременни, както и следвам една холистка програма за йога и белиденс, тъй като курсовете за такива са извън възможностите ми за посещение и не съвпадат с никакъв график.
Отделно на това правя упражнения за бедра и седалищни мускули всеки ден с една определена интензивност.
Активен
dixie
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 281



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: април 28, 2014, 13:14:43 »

devisil, ами аз много се учудих от реакцията й, защото всичко до момента протича напълно нормално и съм нямала усложнения. Упражненията, които правя са консултирани с треньор и подходящи за бременни. Иначе доста съм намалила темпото, вслушвам се в тялото си докато тренирам и ако и за миг се задъхам или ми се разтупа сърцето веднага правя почивка. Просто не ми се иска да спирам, защото ако щете ми вярвайте ама като не се раздвижа така се схващам от седенето, че после не мога да се наспя като хората. nea
 devisil,  а ти за пилатеса за бременни книжка ли имаш? Аз търсих книги с упражнения за бременни, но нещо не успях да намеря..
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: април 28, 2014, 13:22:47 »

dixie,

купих си от английския амазон три диска с видеокурсове: един пилатес, един йога, и един йога+белиденс:
 
1. Pregnancy Health Yoga with Tara Lee [DVD]
2. Pregnancy/Prenatal Pilates (Strengthen & Sculpt) with Caroline Sandry 2013
3. Amira's Bellydance For Yoga And Pregnancy [DVD] [2011]
 
Да ти кажа, книги с упражнения въобще не съм търсила; според мен на видео нагледно най-добре можеш да добиеш представа как да правиш упражненията, техники на дишане и т.н.

А за поддържането на тонуса идеално те разбирам. Когато тялото ти свикне да си получава порцията спорт, трудно се отвиква. А и по принцип така се чувстваш по-флекси и раздвижена, по-мотивирана, нали? Сега просто трябва да успокоиш малко темпото, но не и да се отказваш от спорта. Именно затова много бъдещи майки се ориентират към по-умерен тип практики (какъвто са йогата и пилатесът за бременни), които им помагат да поддържат форма, но вече не само телесно, но и за пренастройка към новия етап в живота им. Тялото обича да се движи и всякакво залежаване, освен при определени належащи обстоятелства, не е в плюс.
« Последна редакция: април 28, 2014, 13:29:18 от devisil » Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: април 28, 2014, 15:07:57 »

Здравейте, мамчета не пиша много често но ви чета.
За роднинските съвети , най много майка ми ме дразни направо и тя е така с манджите още малко ме гони, да съм си прехапвала юмрука ако ми се преяло нещо ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ. Говорим си с моя за колички кошарки и тя оо не едва ли не убиваме някой и  викам " я се стегни това да не е едно време ако искам и сега ще си вземем" мн се дразня и паля. Или пък за раждането бях чувала че е хубаво майката да не знае когато отиваш да раждаш да не се мъчеш някакви такива и и го казвам че няма да и кажа и тя" как няма да ми кажеш аз съм ти майка на мен трябва да кажеш първо" някакви такива абе още малко тя ще ражда е . и като разказва за наскоро родилата й на прителка дъщеря, как приятелката й едва ли не тя раждала вместо дъщеря си направоооооо незнам какво ще е до 9м живот и здраве, хубавото е че сега 2-3 м. няма да е има ще ходи на път при баща ми и ще си почина . Добре че сме си двамката с моя само няма майки свекита на главите ни  give_rose give_rose
 А за тренирането има дори някой спортове които са полезни-плуване, йога така че не трябва да спираме да живеем щом сме бременни просто трябва да не се претоварваме. Лично аз не спортувам не мога просто нямам сили след работа или лекции пълна ми е винаги програмата и така малко дълъг пост но намерих временце хах
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: април 28, 2014, 15:12:19 »

Момичета, майките са така, защото ви обичат. Можете да сте сигурни, че ви мислят най-доброто. Просто казвайте ок и после правете каквото вие сте си решили - хем те ще се поуспокоят, че ги "слушате", хем и вие няма да се дразните.

За плуването - много е полезно, да, но бих се поколебала - обществените басейни крият много рискове от инфекции...
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: април 28, 2014, 15:48:31 »

да да и аз така мисля за басейните и морето , за това лятото най вероятно само под чадъра или разходки
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #127 -: април 29, 2014, 12:35:27 »

мамчета кога започнахте да усещате бебчето,аз все още немога да разбера дали го усещам понякога или си внушавам в 19 седмица съм,след 1 седмица ни е сватбата и към 14 май смятам да ида на консултация и да разберем бебо момче или момиче ще е smile леко бременеене на всички
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: април 29, 2014, 12:44:17 »

мамчета кога започнахте да усещате бебчето,аз все още немога да разбера дали го усещам понякога или си внушавам в 19 седмица съм

Привет, jasminne!!!
Няма страшно, ако ти е първа бременност, казват, по-късничко се усеща. Но е от значение, за да усетиш движение, е и с каква плацента си (дали предна или задна), т.е. от коя страна бебчо се е закотвил за теб, и един куп други неща, които донякъде имат смисъл, донякъде - не.
Аз съм слабичка и бебчо започна да ме гъделичка в 12-тата г.с.
Други бебчета започват да проявяват активност по-късно, около 20-тата и след нея г.с., така че, успокой се. Можеш да си направиш един експеримент, преди да си легнеш изпий чаша топло мляко, легни си на една страна, опитай се да релаксираш и може би ще го усетиш как шава в теб.
Мамите, които ще раждат за пръв път, в първите си бременности не винаги могат да доловят и различат правилно перисталтичните движения от тези, същинските, на бебо. Изчакай, ритничето със сигурност ще го усетиш. Мен ме ритна за пръв път сега в Събота, на 26.04, докато бяхме в супермаркета. Когато бебо ти даде сигнал, няма как да не го различиш, повярвай ми!

Наслади се на всеки един миг от изживяването!
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: април 29, 2014, 13:12:50 »

Здравейте мамчета,
И аз jasminne незнам дали усещам бебчо да мърда или ми къркори корема, и това с пеперудки не съм го усещала...незнам ама не се стряскам ще се плаша ако не ритка по-нататък smile
devisil с теб вървим с 1 ден разлика аз съм в 16 г.с. и 3 дни, термин 11.10
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: април 29, 2014, 13:21:49 »

Йеее, yana_traeva, с теб ще се мъчим по едно и също време! :-) Личи ли ти коремчето, колко кг наддаде досега? Знаете ли пола?
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #131 -: април 29, 2014, 13:27:15 »

мамчета кога започнахте да усещате бебчето,аз все още немога да разбера дали го усещам понякога или си внушавам в 19 седмица съм,след 1 седмица ни е сватбата и към 14 май смятам да ида на консултация и да разберем бебо момче или момиче ще е smile леко бременеене на всички

Аз го усетих със сигурност в 20-та седмица и съм с предна плацента, така че имаш време. Между 18-20 седмица усещах нещо, но и аз не знам какво. Wink По принцип лекарката ми беше казала, че мога и до 22 седмица да не го усетя и е ок, така че спокойно. Имай предвид, че и ако водиш активен живот трудно ще усетиш, аз започнах да усещам вечер като си легна и съм спокойна, иначе през деня започнах да усещам по-късничко. Wink
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: април 29, 2014, 13:58:59 »

Йеее, yana_traeva, с теб ще се мъчим по едно и също време! :-) Личи ли ти коремчето, колко кг наддаде досега? Знаете ли пола?
ами до преди миналите празници не ми личеше изведнъж за 3 дни и се получи коремче незнам как стана хахах смисъл ям си както всеки път сутрин, обед и вечер по малко. То и не мога по повече явно стомаха ми е малък и мн бързо се надувам. на 09.03 ме записа на ЖК-бях 52, а сега съм 55 в неделя се тегли.....качвам и незнам как накрая ще се търкалям. За пола, ходих на ФМ и БХС в неделя, и беше си кръстосало крачетата но май вика е момиче, не се виждало нищо ама вика другия път ако се е настанило по друг начин може да се види по-добре. По предния път пък беше пъпната връв там хахах. Абе крие се  give_rose ама щом си кръстосва от сега краката хаахха ще е лошо ако е момче... шегувам се
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: април 29, 2014, 14:06:22 »

. За пола...беше си кръстосало крачетата но май вика е момиче, не се виждало нищо ама вика другия път ако се е настанило по друг начин може да се види по-добре. По предния път пък беше пъпната връв там хахах. Абе крие се  give_rose ама щом си кръстосва от сега краката хаахха ще е лошо ако е момче... шегувам се

Някъде във форума (май Свекърва го беше писала) четох, че кръстосването е мъжка поза. smile. Но ти пожелавам да е това, което искаш.
Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: април 29, 2014, 14:10:45 »

Привет и от мен smile Честито на всички бъдещи мами  give_rose
Ние вчера чухме сърчицето и видяхме как тупти..  Ashamed Аз страшно много се развълнувах. smile
Термина ми е 07.12.14г. smile Силно се надявам и се моля всичко да е наред с нашето мъниче...
В момента съм в 8г.с и 3 дни, опитвам се да почивам повече, да не се натоварвам...общо взето опитвам се да съм внимателна, дори когато върша домакинските си задължения.  biggrin При мен трудностите са с храненето, тъй като по цял ден и нощ ми се гади...едва ли не на сила се тъпча sad
Знам, че по принцип е много рано да се споделя тази прекрасна новина, но пък аз не съм от суеверните  Wink smile
Пожелавам на всички ви всичко да протича нормално give_rose smile
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines