Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 06:50:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомри,Ноември,Декемвр  (Прочетена 141709 пъти)
 
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #90 -: април 22, 2014, 16:27:35 »

След днешната консултация минавам да се отчета, че и без това съм в такава еуфория.
Първо: ще си имаме момиченце  yahoo Не мога да си намеря място от радост, всичко й е наред.
Таткото беше с мен и подробно му обясниха кое какво - той беше толкова ошашкан, че се оказа, че не чул като е казала докторката пола, а тя го каза два пъти  blum
Знам, че до раждането няма нищо 100% сигурно, но вътрешното ми усещане беше за момиченце и дори всички предвиждания на база корема ми, че бил малък и че не съм качила килограм и това значело момче, не можаха да променят това, което си знаех.
Сега съм в очакване на първите движения - само се "ослушвам" и дебна за нещо по-различно да доловя.
Вие как сте момичета?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #91 -: април 22, 2014, 17:01:37 »

Noir честити розови гащи, много се радвам за теб  Bravo
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: април 22, 2014, 17:24:14 »

Честито Noir!И на мен корема ми беше малък,до 9 месец,но родих момиченце,така че тези предпололожения "бабешките" не са верни винаги.
Активен
dixie
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 281



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: април 22, 2014, 17:59:18 »

Честито, Noirgive_rose  А тия бабини поверия ми се струват такива небивалици, че просто не искам да ги коментирам...
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #94 -: април 23, 2014, 11:36:19 »

Благодаря  smile
И аз не се връзвам на бабините истории, даже от време на време вразумявам и майка ми. Тя например много се притеснява ако стане на въпрос за някаква храна, а я няма вкъщи. Един път даже ме гони с едни сарми, да не ми станело нещо  tease
Предупредила съм всички, да не ме мислят и да си хапват спокойно дори и пред мен - ако ми се прияде или ще си поискам, или ще отида да си купя.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: април 25, 2014, 15:29:11 »

Мили бъдещи мамички Noir, Миленче, Аничка, Scilla, Дикси, Цвети (видях аз във ФБ Wink ),Жасмин, въобще всички..Честито и от мен, страхотно се радвам да чуя за вас  baby_girl baby_boy
И така...и аз се присъединявам към вас, за което съм мнооого щастлива! По изчисления и калкулатори се пада на 14-15.12. тази година  yahoo Още е твърде рано и не смеем много да казваме, всъщност никой не знае, освен моята мамси, обаче знам, че ще пазите тайна (особено тези, с които сме във ФБ Wink ) Ходих на доктор два пъти, първият път ми вика "Имате някакво петно"  funnytooth Вчера на 24.04. бях за втори път и вече имаме градация - плодно сакче Girl_hide Имаме и снимчица smile Обаче доктора не ми казва нищо и не иска да регистрира, докато не чуел сърдечен ритъм sad Дори и термин не ми каза..каза, че на 09.05 чак щяло да ми се обясни всичко, след като се регистрира. Нищо не ми каза и за г.с., трябваше да чета форуми, за да разбера, че съм някъде в 6-7 г.с. А аз вече горя от нетърпение за нещо официално най-накрая, а не само петно, сакче и т.н.
Честито Noir за момиченцето! И аз много искам момиче, имам изключително убеденото вътрешно усещане, че ще е момиче, макар всички "бабини деветини" и изчисления да показват момче.
Знам, че е много рано, но аз пък нямам гадене, вместо да имам по-голям апетит, всъщност изобщо нямам, гади ми се след като ям нещо, а не преди, почти нищо не мога да ям и то ако хапна, става ми тежко от две-три хапки. Притеснява ме малко, но доктора каза, че при всеки е различен този период. Единствено малко сиренце и кашкавал мога, салатка, картофки, тогава ми понася. Нищо друго sad
И нещо смешно за финал - моето мило от тестовете за бременност още само върви по мен и ми говори на коремчето funnytooth Аз му обяснявам - рано е още, чакай да сме сигурни, че всичко е наред, в момента на какво говориш, на петънцето ли...biggrin
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: април 25, 2014, 15:37:54 »

Здравей  adi4ko, и добре дошла и в тази темичка. Да кофти е в началото докато чуеш сърце, но само тогава може да се установи бременността а това горе-долу трябвя да се случи до 8г.с. Има при някой които по-късно се чува но пак става. Не се тревожи! Повече си почивай, не дигай тежко защото до 12 г.с. се води рисков период, трябва ти спокойствие и повече почивка, ако имаш прецапване не бързай да се панираш а се обади на докито, в повечето случай се случва когато ти е бил преди МЦ. Пий си фолиевата кисилина и но шпа при нужда. И ти пожелавам една брезпроблемна и лека бременност и на финала едно сладко бебче lol)
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: април 25, 2014, 15:43:48 »

Мерси много, Яна give_rose За съжаление не мога да си почивам много, но поне се старая без стрес и напрежение sad Докато не мине 3-тия месец ще се старая да почивам, аз и без това доста се уморявам вече, лягам рано от известно време. Пия фолиева киселина от 2 седмици, док ми предписа и огестан или нещо подобно вчера, но никъде не мога нещо да го намеря pardon (минах през 3-4 аптеки..)
За сърчицето - док ме увери, че на 09.05 вече трябвало да се чуе..чакам с нетърпение този момент smile

П.С. Такова облекчение е, че мога да говоря с някой, знам от две седмици (след двата теста положителни) но не мога да говоря с никой за това smile
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: април 25, 2014, 16:26:13 »

Да се запиша и аз тук....!  yahoo

Нашето бебче се предполага, че ще напусне инкубатора 10.10.2014.
Зодия Везни ;-)
И е едно малко, сладко, немирно момченце!
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: април 25, 2014, 16:31:37 »

 adi4ko, поръчай си по интернет и аз пия Огестан и фолиева ми изписа обикновенна да бия защото ми е мн нисък хемоглобина. В началото имах прокървяване по скоро кафеникаво зацапване около цикъла бях мн се стреснала викам край.... отидах по спешност защото беше събота видя ме докито и каза че е нормално няма отлепане и се случвало често беше изписал утрогестан през устата, ако има нещо да си вържем гащитите. Инъче други хапчета не съм пила. И ги спрях като влезнах в 3-тия месец утрогестана и си останах само с фолиевата и Огестана, той освен фолиева има мн витамини така че добре че ти го е изписал.
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: април 25, 2014, 16:39:17 »

Отдавна не съм се вясвала, та ми отне малко време, докато ви прочета, ама много се радвам за всички ви smile Честито на всички новодошли мами и нека всички да имаме безпроблемно бременеене.

Scilla, много се радвам за теб smile Да изкараш леко бременеене и всичко да е наред!
Ади, същото се отнася и за теб.. еххе smile Аз подозирах, ама сега като прочетох и се убедих! Дано всичко да е наред и при теб. Сигурна съм, че ще чуете и сърчицето на бебенце и ще те регистрират smile Ние всъщност не казвахме, освен на родителските и братски/сестрински тела, че чакаме бебе, докато не чухме тоновете на бебче. Има хора (като кумувете ни), които не казват до 3-ти месец. С нас можеш да говориш съвсем спокойно. smile
Noir, браво за момиченцето!  Bravo Със сигурност е голямо вълнение. Сега остава да му мислите име, ако не сте го измислили  blum
Ели, дано всички неразположения скоро да ти минат и да можеш да си починеш smile

При мен нещата малко загрубяха. Прекарах вирус в началото на месеца, държа ме две седмици. Гледаше ме докторката за всеки случай, но всичко беше спокойно. Във вторник правихме първия скрининг, днес излязоха резултатите и всичко е наред, за щастие. Далеч съм от всякакви рискови стойности и най-вероятно няма да правя и втория към 18 г.с. Но това ще го решим с лекарката.
Лошото е, че като ме видя на ехографа (за първи път, досега само на видеозон), се видя, че имам контрахираща матка. Веднага ме прие и днес отново ме погледна, като се надявах, че след всичките инжекции матката ще се е успокоила, ама още контрахира да му се не знае.. Даже се закашлях, докато ме гледаше и се оказа, че и кашлицата причинява контракции. Та си оставам в болницата, дори за събота и неделя, а имах надежда, че поне ще си отида за малко, за да се пооправя. Ама щом трябва, ще стоя, разбира се. В понеделник ще ме преслуша отново интернист да види дробовете ми да не би нещо там да е застояло и ако всичко е наред вторник, сряда ще ме изпише за празниците, ама най-вероятно ще ми даде месец под домашно наблюдение..
Ако не друго, поне апетитът ми изчезна, т.е. не е изчезнал, ама не ям толкова много smile
Всички кръвни резултати са ми добри и вече си знам кръвната група yahoo

Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: април 26, 2014, 10:20:23 »

Добре дошли на новите мами! Лека бременност и много весели емоции. Честито и на тези които знаят пола на бебето. Нашето ще се потвърди след две седмици и все пак имам малко надежда, че док не видял правилно.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: април 26, 2014, 14:05:59 »

Яна, днес си взех Огестана и започнах да го пия, а всъщност и не ми е казал докога трябва да го пия. Прочетох го, добре ми звучи, дано да ми оправи проблема с липсата на апетит..или с гаденето след ядене на нещо друго, освен сирене и кашкавал pardon
Досега не съм имала зацапване, но ще видим, дано да нямам, че сигурно ще се паникьосам доста..

Ани, знам, че не се казва до 3-тия месец, ама не издържам вече blush Тук поне мога да си говоря свободно..Милото естествено не се сдържа и каза на кумата ни smile Но тя ми е най-добрата приятелка, така че няма да има проблем. Тя милата в деня на прегледа ми звъня 10 пъти да види дали всичко е наред smile
Надявам се всичко да се оправи при теб и да излизаш от болницата Good luck Много неприятна история, почивай си повече..Каква ти е кръвната група? Поне това е добре да я знаеш, нали имаше нещо с резус факторите от значение за бременността? Аз съм АБ+, което по думите на докторите е много благоприятна за бременност smile

Anellly, честито и на теб, сигурно нямате търпение да разберете окончателно пола smile

Девисилче, честито и на теб! Разкошна зодия, мам е Везни и е на 11.10., много добър човек smile Нашето се очертава Стрелец, никой не познавам от тази зодия, но съм чувала, че е много хубава

А да попитам има ли измежду вас пушачки? Много съм притеснена, защото естествено доктора нищо не ми каза, а порчетох много противоречиви мнения, и според повечето, ако сега ги спра рязко, това е шок за организма и може да се пометне. Намалявам ги но гледам да не е рязко..До 9-ти трябва да се чудя какво да правя
« Последна редакция: април 26, 2014, 14:16:30 от adi4ko » Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #103 -: април 26, 2014, 14:42:40 »

Здрасти adi4ko,

като цяло имам доста приятелки, които пушиха до около 3-тия месец. Ниастина лекарите им били препоръчали да пушат по 2-3 на ден, ако не могат да ги спрат от раз и ако само за това мислят. Даже вчера коментирахме с една дружка, че по принцип до 3-тия месец или там някъде, бебето не е свързано с майката чрез пъпната връв, а си е самостоятелно тяло, което си набавя нужните вещества от жълтото тяло. Но като цяло е хубаво да се спрат колкото може по-рано, защото има период на изчистване. В интерес на истината има майки, които си пушат през целия приод на бременност. Честно казано, каквото и да казват докторите, за мен това не е нормално... Чак пък толкова за 9 месеца да не успеят да се спрат... Лично аз още преди да забременея ги бях намалила до около 5 на ден и от момента в който видях  PREGQ вече ми беше гузно да пуша, така че лично аз ги спрях от раз...

Та и аз да се запиша, моя термин се очаква да е 8.11 smile

Успе и леко бременеене на всички бъдещи мами!

П.п. Стрелец наистина е много хубава зодия  smile
« Последна редакция: април 26, 2014, 14:45:27 от tweety_pks » Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: април 26, 2014, 14:51:35 »

Честито, tweety! Леко бременеене smile
Аз не че не искам да ги спра, но навсякъде почти пише, че е шок за организма и може да се пометне. Аз не искам да пуша вече, мисля за още едно човече, не само за себе си. Страх ме е да не стане най-лошото просто. Но май най-добре ще е да попитам доктора и каквото каже.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines