Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 02:08:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Празнична седмица 03.03 - 09.03.2014  (Прочетена 34827 пъти)
 
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #15 -: март 04, 2014, 12:05:01 »

helena, специално привет и от мен! smile И честито, виждам в подписа ти, че и вас ви чакат прекрасни емоции! smile Как си, как е семейния живот? smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #16 -: март 04, 2014, 12:31:54 »

Привет

Аз пък седях до 02:30 сутринта да им видя тоалетите и беше слаба работа. Много бяха скромни тази година, с едни тъмносини и тъмно зелени рокли. Никой не ме очарова освен Кейт Бланшет.

svekarva ти пък там като беше вдървен по стълбите най много ме впешатли, само той може да изиграе добре умствено изостанал или човек на наркотици  good

Виж Мерил Стрийп съм я признала за най-велика, ето който не го гледал това клипче може да се увери в уменията и 

https://www.youtube.com/watch?v=A8TSBw5JiWE


Айде лека седмица отивам да права заплатки на хорицата  blum
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #17 -: март 04, 2014, 12:41:04 »

mariola85, сигурно си права за сцената. Очаквах да е по вдървен и отпуснат, а той кипеше от жизненост....Но аз и не съм виждала човек в такова положение.....Както казах, все още не ми е напълно ясно защо ми харесва и защо не ми харесва. diablo
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: март 04, 2014, 14:41:45 »

И аз със закъснение да честитя празника на всички!
А за 8ми март, аз лично не го празнувам този празник, като ден на жената, но понеже нашите са се оженили тогава, това е денят на моята мама, т.е. тогава всички подаряваме подаръци на нея  girl_wink. А тя се казва и Дора на всичкото отгоре, но не празнува имен ден.
А на Тодоров ден ще ходим при на патето дядо му и брат му. 
А след като свекърва, миналата седмица каза, че ако се подстрижа на Тодоров ден с магаренцата, ще ми расте косата и час за подстригване съм си запазила  Makeup Ashamed , дано да е вярно поверието!
А на теста и на мен като свекърва ми се падна Елин Пелин: Обичаш да си близо до природата. Семейството е най-важното нещо за теб. Имаш някаква необяснима връзка с родината си и мястото, на което принадлежиш. Харесваш истинските неща в живота, онези които можеш да посееш, да отгледаш, да оставиш след себе си.

Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #19 -: март 04, 2014, 14:52:13 »

свекърва, зимата при нас беше наистина голям ад, бихме всички рекорди и имаше бая проблеми. Но от друга страна, по време на една от бурите (даже и име си имаше, Янус, много подходящо за случая) се е случило най-прекрасното нещо, което сега си отглеждам и чакаме да се роди октомври. Така че не може да се оплакваме толкова. Честно казано за мен тази зима беше много терапевтична, понеже есента минахме доста неприятни случки пак в тази насока (имах спонтанен аборт) и снежните дни, празниците, равносметката и новото начало на 2014 сякаш сложиха нещата емоционално по местата си. И като стана въпрос за свекърви, моята беше направо като ангел небесен в цялата ситуация, тъй като е имала 3 спонтанни аборта преди трите си деца; много ни помогна с успокоенията си, разбирането и като цяло, емпатията. Станахме още по-близки в отношенията си. Аз като жена на най-малкото и дете ползвам привилегиите на бебе, които има той и намазвам глезене и специално отношение smile Как са твоите синове?
Тонина, ех нашите снимки наистина често си ги гледам, а и продължават след толкова месеци наред да ни пишат толкова много хора за сватбата. Прекрасно беше, жалко че мина ...
Аз пък Оскарите ги пропуснах съвсем, директно ги проспах. Както и всичко напоследък, защото като се прибера от работа и много ми се спи, отнасям плувката не по-късно от 21 часа, то и това е рекорд ако стане.
Миналата година моят съпруг подари на 8 март цветя на мен и на котката. Голям романтик, нали smile. Като се има пред вид, че тук този празник хич не се отбелязва. Тази година пък имаме и втора котка, и тя е женска. Да видим дали ще се вредя измежду тях изобщо.
« Последна редакция: март 04, 2014, 15:09:03 от helena31 » Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: март 04, 2014, 15:03:16 »

Свекърва, благодаря за теста give_rose
Моят резултат е Габриел Гарсия Маркес и съм напълно съгласна, защото аз обичам да обичам smile

Иначе кончетата представляват хлебчета със сирене и във формата на морско конче (така извити имам предвид), както и се омесва погача. Цялото семейство се събираме на масата и най-възрастният, в случая баба, раздава на всеки член от семейството конче. Смята се, че се прави за здраве, т.е. да бъдем здрави като конете. А пък мама подстригва всички жени. Подстригва силно казано, ама взима едно кичурче коса и отрязва няколко мм. Не мога да се сетя какво казваше... нещо от сорта на "кон бяга с грива до земята..".. ще я попитам, че не се сещам. И така.. това е нашата малка традиция smile

Ели, много се радвам за теб smile Леко и спокойно бременуване ти пожелавам smile

Ратче, и моите свекъри са се женили на 8 март, та и те имат годишнина.

Тази година на 2-те майки купихме билети за концерта на Андреа Бочели. Аз много исках да отида, а знаех, че и те ще се радват, та направих подарък и на трите.. хихи.. Сканирала съм билетите, като съм махнала цената, принтнах ги на цветна хартия. Изрязани с декоративна ножичка, имат цветни пликове и утре сутрин ще ги пускаме по пощата, за да може до петък да си ги получат.. Поне се надяваме де.. smile Свекървата всъщност знае, защото й се обадих да я попитам дали ще й хареса да дойде, ама не знае, че сме ги взели. А пък мама тотално ще се изненада smile
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #21 -: март 04, 2014, 15:05:08 »

Vivi20, благодаря ти за пожеланията. Да не съм изпуснала някоя новина от теб smile?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #22 -: март 04, 2014, 15:19:51 »

ratatui , сега, като си го написала цялото, ми звучи малко по- реалистично за мен. То зависи и колко сериозно и честно съм отговаряла на въпросите, трябва да го направя пак crazy Най- ме смущава, че обичам да съм близко до природата Wink. Щото ако моето е обичане, сигурно необичането е направо люта ненавист. Тайничко се надявах някой чуждоземен автор да ми е сродна душа Wink
helena31, много мил поглед имаш към неудобствата на зимата heart. Хехе, значи, да очакваме нов вид бебешки бум в Америка. funnytooth
Синовете си бяха тук около Коледа, когато бяха първите вълни на зимата, та не разбраха много- много. При малкия обаче сега все още е -20 и в неделя имал няколко съобщения да се подготви за бедствие. Дано поне не спират тоците, другото се преживява.
ani_ogbg, чудесен подарък, направо ви завиждам heart.
Много хубава традиция си имате, гледай да я запазиш good
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #23 -: март 04, 2014, 15:22:59 »

Vivi20, благодаря ти за пожеланията. Да не съм изпуснала някоя новина от теб smile?

Ами тя новината е същата, аз се подвизавам от време на време в лятната бебешка тема. Wink Няма октомврийска още, но можеш да пишеш в лятната, ако имаш желание. smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: март 04, 2014, 16:24:27 »

Ани, колко години правят твоите свекъри? Нашите правят 33. А ако са се женили в Смолян, може да са били едни след други.
Виви, какво стана с тематичното празненство за първи март? Какви бели и червени ястия приготви?
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: март 04, 2014, 16:32:33 »

Привет и от мен,

Аз малко поработвам,защото Явче и баща му се наслаждават на техния си ден!

Оскарите ги пропуснах,Вълкът го гледах.Малко вповече ми дойде арогантността ,но може би наистина е така.Скорсезе си е Скорсезе обаче и винаги ми е бил интересен.Колкото до Лео ролята си е за него според мен.Има недостатъци в играта му ,но не мога да кажа дали заслужава Оскар ,защото другите филми не съм ги гледала.Което ме навежда на мисълта,че не е лошо да си ги изгледам скоро.

Хайде бъдещите мамчета ,които чакат рожби в края на годината се обзаведоха с тема.За което се извинявам,че чак толкова късно я правя.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #26 -: март 04, 2014, 16:53:44 »

А, даа, ами в крайна сметка направих твоите брускети, но в малко изменен вариант (просто по-мързелив, в сиренето вече имаше подправки и не съм овкусявала доматите), направих домати с моцарела, пълнени яйца с лютеница (смесих жълтъка с лютеницата и ги напълних обратно), една приятелка донесе козе сирене обвито с печена чушка и таралежчета - хапки от чери доматчета с моцарелка. Отделно имах и сосчета - салса и тракийска салата, общо взето това беше откъм асортимент, малко ограничено, но чаках над 10 души и не ми се прекарваше цял ден в кухнята. Wink Имам и снимчици на тела, но не знам ... къде можеха да се качват лесно? О, и за десерт имахме ягоди. Wink Добре се получи, човек като живее в чужбина има нужда от такива събирания. smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #27 -: март 05, 2014, 11:42:21 »

Привет!
Който не се гнуси, че от чашата е пито, да заповяда! Герберчето е само за цвят, няма политически елемент Wink, спокойно.
Тук времето е доста мрачно, ръми дъжд и е кално. Тази сутрин, докато си подготвях обувките за работа, се сетих за моите първи сблъсъци с класовото неравенство и станах чуждопоклонник smile.
В първи клас /че и след това/, редовно ни проверяваха ръцете и ноктите и дали имаме кърпи за нос, а през зимните месеци - дали ни са чисти обувките. Даже имаше състезание между редиците и резултатите се нанасяха ежедневно в специално Табло на хигиениста. Хихи, имахме и хигиенист на класа, много почетна длъжност Wink. Караха ни да носим парче стар вестник в чантата, че да можем да си изчистим обувките от кал при влизане в класната стая. Родителите на моя съученичка, съседка и приятелка бяха стоматолози и тя, вместо с  хартия, си триеше обувките с парче марля. Ама как лъщяха обувките и, нямам думи. Колкото и да се стараех, моите никога не ставаха като нейните. Оплаках се на нашите, но майка ми изобщо не ми обърна внимание, важно било да са чисти, а не да лъскат. Ама нали бях внучката на баба, пък и като бивша учителка, баба ми реши да види каква е тази работа с блясъка. Погледна обувките на момичето и каза, че те са лачени и няма начин моите да станат като нейните. После ми разясни и защо няма да ми купят такива - момичето беше едно на пет семейства, чичовците и лелите така и не успяха да родят деца и всички погледи и финанси бяха насочени към нея. Не стига това, ами имаше и някаква леля, омъжена в Чехия и обувките бяха от там. Ей, голяма завист падна....Чехия за мен стана страна на изобилието Oh my ....
Преди години си говорихме с тази приятелка /сега живее в София/ и си признах колко съм и завиждала, че е едно дете. Сега хич не е за завиждане, че се грижи за цял пансион старци, ама тогава....Хихи, когато гледам обувки, винаги първо хващам ако има лачени.


* kafe-chasha-celuvka-chervilo-51884-500x334.jpg (39.19 KB, 500x334 - видяно 659 пъти.)
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: март 05, 2014, 12:08:07 »

Ох, при мен е някаква абсолютна лудница. Сутринта попаднах в ужасното задръстване, закъснях 50 мин за работа...
Имам да свърша толкова много неща, да потвърдя срещи, да организирам срещи... Отделно се спука някаква тръба в офиса и наемодателят твърди, че ние трябва да си поемем отстраняването на тази повреда и за капак от цялото това напрежение малко и с колежката не ни върви диалога днес..
Явно просто не ми е ден, а довечера нещо наистина прекрасно ще ми се случи, но цялото напрежение през деня вече ми идва множко... sad Ето, изплаках си болката.. Съжалявам, ама просто няма с кого да споделя в момента..
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #29 -: март 05, 2014, 12:17:09 »

ani_ogbg , лошите неща вървят до три Wink. Изпълнила си си плана, спокойно!
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines