Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 18:02:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Празнична седмица 03.03 - 09.03.2014  (Прочетена 34825 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« -: март 03, 2014, 17:20:14 »

Хайде, още една седмица от месец март започна! Започва с празник и свършва с празник /е, 8-ми е събота/.
То днес почти мина, ама все пак да си честитим националния празник.
Не съм развяла знаме на терасата, не мога и да кажа, че се гордея, че съм българка. Каквато и да бях, щях да съм пак със същите чувства към родното си място. Вчера, от скука, правих един тест - с кой автор съм сродна душа. Изобщо не очаквах да имам нещо общо с Елин Пелин crazy, ама на. Била съм свързана със земята, хихи. Аз, дето на село ходя само при крайна необходимост и един домат не съм бучнала Wink...В крайна сметка, поне пиша на кирилица и на български постовете си в социалните мрежи, интересувам се от етнографски работи и май това е...
Пожелавам на всички ползотворна седмица и добро настроение, въпреки дъждовното време!


* знаме_n.jpg (10.27 KB, 512x512 - видяно 467 пъти.)
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: март 03, 2014, 17:34:50 »

Честит Празник!!! Честно казано тази година за първи път не ми е празнично, а ми е тъжно. Дълго време не следях новините свързани с политика, но последната седмица гледах различни предавания и...съм обезкуражена, ама наистина. След тежките години, които минаха , днес - 2014 не съм горда, че съм българка.  lacnl8
Винаги на тази дата препрочитам думите...

ВЪЗПОМИНАНИЯ ОТ БАТАК
(разказ от едно дете)
 
От Батак съм, чичо. Знаеш ли Батак?
Хе, там зад горите... много е далече,
нямам татко, майка: ази съм сирак,
и треперя малко, зима дойде вече.
Ти Батак не си чул, а аз съм оттам:
помня го клането и страшното време.
Бяхме девет братя, а останах сам.
Ако ти разкажа, страх ще те съземе.
 
Като ги изклаха, чичо, аз видях...
С топор ги сечеха, ей тъй... на дръвника;
а пък ази плачех, па ме беше страх.
Само бачо Пеню с голям глас извика...
И издъхна бачо... А един хайдук
баба ми закла я под вехтата стряха
и кръвта потече из наший капчук...
А ази бях малък и мен не заклаха.
 
Татко ми излезе из къщи тогаз
с брадвата в ръцете и нещо продума...
Но те бяха много: пушнаха завчас
и той падна възнак, уби го куршума.
А мама изскочи, откъде; не знам,
и над татка фана да вика, да плаче...
Но нея скълцаха с един нож голям,
затова съм, чичо, аз сега сираче.
 
А бе много страшно там да бъдеш ти.
Не знам що не щяха и мен да заколат:
но плевнята пламна и взе да пращи,
и страшно мучеха кравата и волът.
Тогава побягнах плачешком навън.
Но после, когато страшното замина -
казаха, че в оня големи огън
изгорял и вуйчо, и дядо, и стрина.
 
И черквата наша, чичо, изгоря,
и школото пламна, и девойки двесте
станаха на въглен - някой ги запря...
Та и много още дяца и невести
А кака и леля, и други жени
мъчиха ги два дни, та па ги затриха.
Още слушам, чичо, как пискат они!
и детенца много на маждрак набиха.
 
Всичкий свят затриха! Как не бе ги грях?
Само дядо Ангел оживя, сюрмаха.
Той пари с котела сбираше за тях;
но поп Трендафила с гвоздеи коваха!
И уж беше страшно, пък не бе ме страх,
аз треперех само, но не плачех веки.
Мен и други дяца отведоха с тях
и гъжви съдрани увиха на всеки.
 
Във помашко село, не знам кое бе,
мене ме запряха нейде под земята.
Аз из дупка гледах синьото небе
и всеки ден плачех за мама, за тата.
По-добре умирвах, но не ставах турка!
Като ни пуснаха, пак в Батак живях...
Подир две години посрещнахме Гурка!
 
Тогаз лошо време и за тях наста:
клахме ги и ние, както те ни клаха;
но нашето село, чичо, запустя,
и татко, и мама веки не станаха.
Ти, чичо, не си чул заради Батак?
А аз съм оттамо... много е далече...
Два дни тук гладувам, щото съм сирак,
и треперя малко: зима дойде вече.


Трябва да помним и уважаваме миналото си, за да имаме красиво и успешно бъдеще. Питам се ...след 100,200 години нашите внуци и правнуци какво ги чака с такова срамно минало.Не ми се щеше така да започвам седмицата, но уви. 

Пожелавам новата седмица да е по-слънчева, успешна и изпълнена с емоции. give_rose
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #2 -: март 03, 2014, 17:44:15 »

Честит празник!!

Аз съм от групата на идеалистите (колкото и наивно да звучи) и може би поради дълги години извън България и някои смесени корени, съм от тези, които като чуят химна, запяват с ръка на сърцето.

Свекърва, благодаря за темата  give_rose През тази седмица за мен има и още един празник - ще бъда рожденичка, така че като заглавие за мен си е точно в десятката. Малко ми е криво обаче, че от утре до събота ще сме на път и ако времето е непрекъснато дъждовно, настроението ми едва ли ще е много приповдигнато. Стискайте палци, моля, да не берем много студ и турнето да е успешно!
На теста пък (и аз вчера се заиграх) на мен ми се падна Габриел Гарсия Маркес -  " живееш заради емоцията и страстта. Те са онова нещо, което те карат да се чувстваш жив. Обичаш да обичаш... хората, природата, семейството си, живота, всичко!" Склонна съм да се съглася...донякъде  Wink
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 03, 2014, 17:52:46 »

Сега и аз направих теста и ми хареса резултата  Bravo "Ърнест Хемингуей, Обожаваш да пътуваш, но никога не забравяш къде е домът ти. Не разбираш хората, които казват, че не обичат животни. Изключително състрадателен и мил човек, който е готов да подаде ръка на всеки нуждаещ се. Благородна личност, разбира се, със своите тихи лудости от време на време. " Колкото и странно да изглежда, отговаря за мен  smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #4 -: март 03, 2014, 18:50:36 »

Честит Празник и от Мен !

На мен повече ме ми харесват християнските празници, имат си много хубаво значение и традиция която си върви към тях. 

Оф от утре на работа пак sad така хубаво си починах вкъщи. Какво сте намислили за 8ми март, ще го празнувате ли?  give_rose
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: март 03, 2014, 19:09:35 »

Честит празник! Макар да не е най-удачната дата, така си е останало за нас това да е националният празник, а стихотворението, което InLove_Girl сложи ни напомня за снисъла от такива празници.

А 8ми март бих го празнувала с удоволствие, ама около мен всички или го отричат, или, както моят мъж, го смятат за ден на мама и следователно още не ми е празник smile Но ако мъжа ми си дойде с цветя в събота няма да ги върна разбира се  give_rose

Желая ви хубава и успешна седмица smile

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #6 -: март 03, 2014, 19:30:32 »

Аз на 8-ми ще празнувам Тодоровден. Канена съм в село Войводино на кушия. Не съм ходила на такова нещо, имам големи очаквания.  smile. Мъжът ми ми се смее, защото много миришело...Но е близко и ако не ми хареса, поне ще отида на голямо гости с ядене и пиене на познатото семейство, че са Тодор и Тодорка, съответно с внук Теодор и внучка Дора /4 броя именници/. Малко ме притеснява какъв подарък да нося, но ще го уредим Wink
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: март 03, 2014, 19:45:50 »

Ние на 8-ми ще ходим до Одрин, все пак на 10-ти правим една година църковен брак с милото и ще отидем до църквата, семейството на попа ни покани на обяд  :)Така че сега се моля само да е хубаво времето. С дамската половина на приятелските семейства решихме да се съберем на 9-ти и да почерпим половинките, та тогава всяка ще се развихри в кухнята  Girl_hide
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #8 -: март 03, 2014, 23:12:59 »

Здравейте приятелки .... помните ли ме  blum? Толкова отдавна не бях писала нищо във форума, макар и редовно да надничам и да си спомням прекрасните емоции от миналата година. Не мога да повярвам колко много време мина от сватбата ни!!
Надявам се, че ще ме приемете отново и обещавам да наваксам с новините от всички и да бъда по-активна!
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #9 -: март 04, 2014, 00:13:16 »

helena , как да не те помним  smile Добре си спомням и чудесните снимки от сватбата ти.  good Добре си дошла отново. То и аз не съм от редовно пишещите, но винаги ми е много приятно да хвърлям по едно око  smile
Момичета, хубаво е, че имате идеи за идващите празници.  InLove, каквото и да е времето, годишнината ви е, прекрасен повод за хубави емоции. Да си изкарате много хубаво!!
Свекърва, на кушия не съм била, но помня преди доста време един Тодоровден с много красив парад на коне в София. Конете бяха изключителни - расови и стъпваха гордо като кралски особи.  smile

Хм...хич не ми се спи. Половинката ми е в командировка и когато го няма, ми е някак некомфортно и не мога да спя. В момента гледам за стотен път "Оркестър без име". Много харесвам старите бг филми... Това ме подсеща, че не сме обсъдили оскарите. (Или пък може би вие сте ги коментирали и аз съм пропуснала).  Аз успях да изгледам само "Гравитация" , "Вълкът от Уолстрийт" и "Син жасмин".
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: март 04, 2014, 00:37:04 »

Уффф за тия оскари много ме е яд. Стоях до 4 сутринта, за да видя роклите на звездите, а те нищо не показаха, така се ядосах, че в началото на самата церемония си легнах. Инъче за първа година харесвам едно 80% от номинираните филми. Яд ме е, че Мерил Стрийп не спечели  pardon
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #11 -: март 04, 2014, 00:45:41 »

Мерил е велика... Не съм гледала филма с нея, но не се съмнявам, че отново прави запомняща се роля.
Мен пък ме е яд, че Леонардо ди Каприо за пореден път бе пренебрагнат, но се надявам на него да не му пука много-много и да продължава да играе върхово.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: март 04, 2014, 01:11:58 »

Аз не съм фен на Лео, но определено беше пренебрегнат - във Вълкът от Уолстрийт беше страхотен. Матю Макконъхи ми е може би един от най-противните актьори, не знам какво му харесаха, инъче Клубът на купувачите от Далас направи впечатление, но определено не беше за Оскар. Син жасмин, така и не съм го гледала, Кейт Бланшет е прекрасна така или инъче. Влюбена съм в нея още от Оскар и Лусинда, Елизабет, да не говорим за неповторимата й роля на Галадриел във Властелинът на пръстените  smile Както казах тази година е една от силните на Академията. Дано да повтарят по някоя от телевизиите церемонията  smile
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: март 04, 2014, 10:40:03 »

Здравейте и от мен smile

Ели, добре дошла отново smile То и аз не съм от най-редовните, но ми е приятно да чета и като мога да се включвам.

С малко закъснение ви честитя прекрасния ни празник! Много обичам родината си, но много страдам като гледам на какво е заприличала и как бива погубвана.. Дано по-добри времена да дойдат скоро.

Свекърва, сигурна съм ,че кошията много ще ти хареса smile Чувството е невероятно! Дано тази година и ние отидем. В Суходол и Горна баня правят кошии всяка година и ако на милото му се ходи може и да отидем. Даже като по-малка се бях качвала на победителя, а той един голям кон..

А пък в семейството си имаме и именници, то при нас традиция и ще празнуваме. Мама или баба омесват кончета със сирене за всеки от семейството, събираме се и така smile

За 8 март като празник нямаме планове. Ще ми бъде подарено цветенце, разбира се, ама празникът ще бъде изместен от Тодоровден.. хихи

А ще споделите ли и с мен този тест, че ми стана интересно аз на кого приличам?  blum

Пожелавам ви хубав ден и прекрасна седмица в най-прекрасния месец от годината smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #14 -: март 04, 2014, 12:01:03 »

http://www.beu.bg/%D0%BA%D0%BE%D0%B9-%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA-%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D0%B5-%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D1%81%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D1%83%D1%88%D0%B0-%28%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82%29-news11015.html
Привет!
ani_ogbg, ето ти теста.
Разкажи ни малко по- подробно за тези кончета, много интересно е. Ние нямаме Тодоровци в рода, все сме градски чеда и малко зная за празнуването на празника.
helena31, специално здрасти! Как изкара зимата, тази година беше тежка за Америка почти във всички щати?
Аз не гледах Оскарите. Ходихме на "Вълкът от Уолстрийт" същата вечер и после пихме по чаша вино и се прибрахме доста късно. Тоалетите сигурно ще започнат да ги въртят по Фешън ТВ още от тази седмица, тогава ще им се любувам Wink. Пък и ще дебна за повторение, няма как да не го дават по някоя телевизия. И номинираните филми не съм гледала, чакам първо да ги наградят и тогава, че да не се хабя. Wink
Много ми е трудно да дам категорична оценка за играта на Леонардо - вълк. Някак нямаше развитие и хич не му повлияха наркотиците и разгулния живот Wink. Маалко да беше позабавил темпото.....Да не говорим, че когато беше вдървен и се мъчеше да се покатери в колата, повече показваше секси дупе. Хихи, предполагам, че основно ме подразни кофтито му боядисана коса и не можах да се абстрахирам от това....Не зная, през цялото време очаквах нещо да се случи, беше ми интересно....и толкова. Не можа да ме разтърси, както очаквах.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #15 -: март 04, 2014, 12:05:01 »

helena, специално привет и от мен! smile И честито, виждам в подписа ти, че и вас ви чакат прекрасни емоции! smile Как си, как е семейния живот? smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #16 -: март 04, 2014, 12:31:54 »

Привет

Аз пък седях до 02:30 сутринта да им видя тоалетите и беше слаба работа. Много бяха скромни тази година, с едни тъмносини и тъмно зелени рокли. Никой не ме очарова освен Кейт Бланшет.

svekarva ти пък там като беше вдървен по стълбите най много ме впешатли, само той може да изиграе добре умствено изостанал или човек на наркотици  good

Виж Мерил Стрийп съм я признала за най-велика, ето който не го гледал това клипче може да се увери в уменията и 

https://www.youtube.com/watch?v=A8TSBw5JiWE


Айде лека седмица отивам да права заплатки на хорицата  blum
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #17 -: март 04, 2014, 12:41:04 »

mariola85, сигурно си права за сцената. Очаквах да е по вдървен и отпуснат, а той кипеше от жизненост....Но аз и не съм виждала човек в такова положение.....Както казах, все още не ми е напълно ясно защо ми харесва и защо не ми харесва. diablo
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: март 04, 2014, 14:41:45 »

И аз със закъснение да честитя празника на всички!
А за 8ми март, аз лично не го празнувам този празник, като ден на жената, но понеже нашите са се оженили тогава, това е денят на моята мама, т.е. тогава всички подаряваме подаръци на нея  girl_wink. А тя се казва и Дора на всичкото отгоре, но не празнува имен ден.
А на Тодоров ден ще ходим при на патето дядо му и брат му. 
А след като свекърва, миналата седмица каза, че ако се подстрижа на Тодоров ден с магаренцата, ще ми расте косата и час за подстригване съм си запазила  Makeup Ashamed , дано да е вярно поверието!
А на теста и на мен като свекърва ми се падна Елин Пелин: Обичаш да си близо до природата. Семейството е най-важното нещо за теб. Имаш някаква необяснима връзка с родината си и мястото, на което принадлежиш. Харесваш истинските неща в живота, онези които можеш да посееш, да отгледаш, да оставиш след себе си.

Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #19 -: март 04, 2014, 14:52:13 »

свекърва, зимата при нас беше наистина голям ад, бихме всички рекорди и имаше бая проблеми. Но от друга страна, по време на една от бурите (даже и име си имаше, Янус, много подходящо за случая) се е случило най-прекрасното нещо, което сега си отглеждам и чакаме да се роди октомври. Така че не може да се оплакваме толкова. Честно казано за мен тази зима беше много терапевтична, понеже есента минахме доста неприятни случки пак в тази насока (имах спонтанен аборт) и снежните дни, празниците, равносметката и новото начало на 2014 сякаш сложиха нещата емоционално по местата си. И като стана въпрос за свекърви, моята беше направо като ангел небесен в цялата ситуация, тъй като е имала 3 спонтанни аборта преди трите си деца; много ни помогна с успокоенията си, разбирането и като цяло, емпатията. Станахме още по-близки в отношенията си. Аз като жена на най-малкото и дете ползвам привилегиите на бебе, които има той и намазвам глезене и специално отношение smile Как са твоите синове?
Тонина, ех нашите снимки наистина често си ги гледам, а и продължават след толкова месеци наред да ни пишат толкова много хора за сватбата. Прекрасно беше, жалко че мина ...
Аз пък Оскарите ги пропуснах съвсем, директно ги проспах. Както и всичко напоследък, защото като се прибера от работа и много ми се спи, отнасям плувката не по-късно от 21 часа, то и това е рекорд ако стане.
Миналата година моят съпруг подари на 8 март цветя на мен и на котката. Голям романтик, нали smile. Като се има пред вид, че тук този празник хич не се отбелязва. Тази година пък имаме и втора котка, и тя е женска. Да видим дали ще се вредя измежду тях изобщо.
« Последна редакция: март 04, 2014, 15:09:03 от helena31 » Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: март 04, 2014, 15:03:16 »

Свекърва, благодаря за теста give_rose
Моят резултат е Габриел Гарсия Маркес и съм напълно съгласна, защото аз обичам да обичам smile

Иначе кончетата представляват хлебчета със сирене и във формата на морско конче (така извити имам предвид), както и се омесва погача. Цялото семейство се събираме на масата и най-възрастният, в случая баба, раздава на всеки член от семейството конче. Смята се, че се прави за здраве, т.е. да бъдем здрави като конете. А пък мама подстригва всички жени. Подстригва силно казано, ама взима едно кичурче коса и отрязва няколко мм. Не мога да се сетя какво казваше... нещо от сорта на "кон бяга с грива до земята..".. ще я попитам, че не се сещам. И така.. това е нашата малка традиция smile

Ели, много се радвам за теб smile Леко и спокойно бременуване ти пожелавам smile

Ратче, и моите свекъри са се женили на 8 март, та и те имат годишнина.

Тази година на 2-те майки купихме билети за концерта на Андреа Бочели. Аз много исках да отида, а знаех, че и те ще се радват, та направих подарък и на трите.. хихи.. Сканирала съм билетите, като съм махнала цената, принтнах ги на цветна хартия. Изрязани с декоративна ножичка, имат цветни пликове и утре сутрин ще ги пускаме по пощата, за да може до петък да си ги получат.. Поне се надяваме де.. smile Свекървата всъщност знае, защото й се обадих да я попитам дали ще й хареса да дойде, ама не знае, че сме ги взели. А пък мама тотално ще се изненада smile
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #21 -: март 04, 2014, 15:05:08 »

Vivi20, благодаря ти за пожеланията. Да не съм изпуснала някоя новина от теб smile?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #22 -: март 04, 2014, 15:19:51 »

ratatui , сега, като си го написала цялото, ми звучи малко по- реалистично за мен. То зависи и колко сериозно и честно съм отговаряла на въпросите, трябва да го направя пак crazy Най- ме смущава, че обичам да съм близко до природата Wink. Щото ако моето е обичане, сигурно необичането е направо люта ненавист. Тайничко се надявах някой чуждоземен автор да ми е сродна душа Wink
helena31, много мил поглед имаш към неудобствата на зимата heart. Хехе, значи, да очакваме нов вид бебешки бум в Америка. funnytooth
Синовете си бяха тук около Коледа, когато бяха първите вълни на зимата, та не разбраха много- много. При малкия обаче сега все още е -20 и в неделя имал няколко съобщения да се подготви за бедствие. Дано поне не спират тоците, другото се преживява.
ani_ogbg, чудесен подарък, направо ви завиждам heart.
Много хубава традиция си имате, гледай да я запазиш good
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #23 -: март 04, 2014, 15:22:59 »

Vivi20, благодаря ти за пожеланията. Да не съм изпуснала някоя новина от теб smile?

Ами тя новината е същата, аз се подвизавам от време на време в лятната бебешка тема. Wink Няма октомврийска още, но можеш да пишеш в лятната, ако имаш желание. smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: март 04, 2014, 16:24:27 »

Ани, колко години правят твоите свекъри? Нашите правят 33. А ако са се женили в Смолян, може да са били едни след други.
Виви, какво стана с тематичното празненство за първи март? Какви бели и червени ястия приготви?
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: март 04, 2014, 16:32:33 »

Привет и от мен,

Аз малко поработвам,защото Явче и баща му се наслаждават на техния си ден!

Оскарите ги пропуснах,Вълкът го гледах.Малко вповече ми дойде арогантността ,но може би наистина е така.Скорсезе си е Скорсезе обаче и винаги ми е бил интересен.Колкото до Лео ролята си е за него според мен.Има недостатъци в играта му ,но не мога да кажа дали заслужава Оскар ,защото другите филми не съм ги гледала.Което ме навежда на мисълта,че не е лошо да си ги изгледам скоро.

Хайде бъдещите мамчета ,които чакат рожби в края на годината се обзаведоха с тема.За което се извинявам,че чак толкова късно я правя.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #26 -: март 04, 2014, 16:53:44 »

А, даа, ами в крайна сметка направих твоите брускети, но в малко изменен вариант (просто по-мързелив, в сиренето вече имаше подправки и не съм овкусявала доматите), направих домати с моцарела, пълнени яйца с лютеница (смесих жълтъка с лютеницата и ги напълних обратно), една приятелка донесе козе сирене обвито с печена чушка и таралежчета - хапки от чери доматчета с моцарелка. Отделно имах и сосчета - салса и тракийска салата, общо взето това беше откъм асортимент, малко ограничено, но чаках над 10 души и не ми се прекарваше цял ден в кухнята. Wink Имам и снимчици на тела, но не знам ... къде можеха да се качват лесно? О, и за десерт имахме ягоди. Wink Добре се получи, човек като живее в чужбина има нужда от такива събирания. smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #27 -: март 05, 2014, 11:42:21 »

Привет!
Който не се гнуси, че от чашата е пито, да заповяда! Герберчето е само за цвят, няма политически елемент Wink, спокойно.
Тук времето е доста мрачно, ръми дъжд и е кално. Тази сутрин, докато си подготвях обувките за работа, се сетих за моите първи сблъсъци с класовото неравенство и станах чуждопоклонник smile.
В първи клас /че и след това/, редовно ни проверяваха ръцете и ноктите и дали имаме кърпи за нос, а през зимните месеци - дали ни са чисти обувките. Даже имаше състезание между редиците и резултатите се нанасяха ежедневно в специално Табло на хигиениста. Хихи, имахме и хигиенист на класа, много почетна длъжност Wink. Караха ни да носим парче стар вестник в чантата, че да можем да си изчистим обувките от кал при влизане в класната стая. Родителите на моя съученичка, съседка и приятелка бяха стоматолози и тя, вместо с  хартия, си триеше обувките с парче марля. Ама как лъщяха обувките и, нямам думи. Колкото и да се стараех, моите никога не ставаха като нейните. Оплаках се на нашите, но майка ми изобщо не ми обърна внимание, важно било да са чисти, а не да лъскат. Ама нали бях внучката на баба, пък и като бивша учителка, баба ми реши да види каква е тази работа с блясъка. Погледна обувките на момичето и каза, че те са лачени и няма начин моите да станат като нейните. После ми разясни и защо няма да ми купят такива - момичето беше едно на пет семейства, чичовците и лелите така и не успяха да родят деца и всички погледи и финанси бяха насочени към нея. Не стига това, ами имаше и някаква леля, омъжена в Чехия и обувките бяха от там. Ей, голяма завист падна....Чехия за мен стана страна на изобилието Oh my ....
Преди години си говорихме с тази приятелка /сега живее в София/ и си признах колко съм и завиждала, че е едно дете. Сега хич не е за завиждане, че се грижи за цял пансион старци, ама тогава....Хихи, когато гледам обувки, винаги първо хващам ако има лачени.


* kafe-chasha-celuvka-chervilo-51884-500x334.jpg (39.19 KB, 500x334 - видяно 659 пъти.)
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: март 05, 2014, 12:08:07 »

Ох, при мен е някаква абсолютна лудница. Сутринта попаднах в ужасното задръстване, закъснях 50 мин за работа...
Имам да свърша толкова много неща, да потвърдя срещи, да организирам срещи... Отделно се спука някаква тръба в офиса и наемодателят твърди, че ние трябва да си поемем отстраняването на тази повреда и за капак от цялото това напрежение малко и с колежката не ни върви диалога днес..
Явно просто не ми е ден, а довечера нещо наистина прекрасно ще ми се случи, но цялото напрежение през деня вече ми идва множко... sad Ето, изплаках си болката.. Съжалявам, ама просто няма с кого да споделя в момента..
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #29 -: март 05, 2014, 12:17:09 »

ani_ogbg , лошите неща вървят до три Wink. Изпълнила си си плана, спокойно!
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: март 05, 2014, 12:24:35 »

Ох, Свеки, дано да е така и накрая всичко да тръгне гладко, че много ми идва вече... crazy
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: март 05, 2014, 12:25:50 »

Хахаха това ми хареса, не знаех, че са само до 3  smile
ani_ogbg, мисли за довечера и недей си накривява шапката  smile
Мен ме е налегнал невероятен мързел и въпреки него...едва се навих да пусна прахосмукачката, а на нея взе, че и се скъса тръбата  Bravo Значи днес не ми е писано  blum За сметка на това утре ще си наваксам.
При нас времето е ту хубаво, ту лошо, което съвсем ме скапва. За капак трябва да се измъкна от нас, за да отида да спортувам  nea
Довечера ми предстои правене на фунийки с домашен крем, така че стискайте палци да не стоя до сутринта  blum
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #32 -: март 05, 2014, 14:12:03 »

Виви 20, честито. Ей къде е лятото, то направо вече си е дошло!! Сигурно нямаш никакво търпение.
свекърва, браво, супер че синовете са си били у дома по празниците. И ние се подвизавахме на гости на моята свекърва - отгледа ни добре жената зя 5 дена! Дано се разминат бурите от прогнозата при сина ти, при нас вече искрено се надявам да се задава пролет в най-скоро време. За бебешкия бум, то даже се появи това по-време на бурите: http://www.slapcaption.com/wp-content/uploads/2014/01/January-5-vs-October-5.jpg. Е, ние сме с 10 дена по-късно smile Да не би и при твоите деца скоро да има изненада. Ние между другото още не сме казали на свекърите, понеже мъжът ми си пада по пазенето на тайни и по изненадите и още не е измислил как!
ани_огбг, дано всичко лошо е останало в първата половина на седмицата и оттк нататък всичко да е по мед и масло. Много мразя когато човек зацикли.
фиби, мерси много за темата, вече се разписах първа в нея!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #33 -: март 05, 2014, 15:55:47 »

InLove_Girl, помня ги тези фунийки, голяма плесканица пада. Ама пък са вкусни Girl_hide Ти си майсторица, ще се справиш!
helena31, хехе, интересно дали наистина ще е така през октомври Wink. Аз от моите нямам новини, пък и не смея да питам. Малкият нещо и без гадже остана, та му търсим мома. С Мариола уж се сватосахме, ама нещо не успяхме да ги срещнем  smile, та да се харесат.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #34 -: март 05, 2014, 16:04:31 »

хаха svekarva ти я докара тая харесали са старите оженили младите smile Ти мани са и на брат ми трябва да търсим мома, че скъсаха с арменката, честно олекна ни на мен с майка ми че нещо не я заобичахме, хич не ми беше по кефа, снимка има тон няма ( хубава ама много надменна), пък отгоре на всичко заявила пред нашите че тя фамилията няма да си я сменя ако ще се омъжи за брат ми щяла да си запази арменската, и баща ми полудя, той на мен не ми позволи да съм с тире пък на снахата да си запазва фамилият без тире  diablo
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #35 -: март 05, 2014, 16:22:38 »

Хахаха кажи на македонеца много здраве от моя македонец и да не се пери много за тирета и точки, че да не стане като нашата работа Wink Хич няма и да го питат.
Ами давай да ги обявяваме и двамата и да им търсим моми. Ако пък речем, да чакаме да се родят тези от зимния бум, а? Хем ще са младички и неупотребявани.
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: март 05, 2014, 16:48:55 »

Скъпи ми пенсионерки и мили ми шмизли, стискайте ми палци и утре да ви казвам хубава новина smile Пожелавам ви приятна вечер smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #37 -: март 05, 2014, 16:54:06 »

хаха svekarva майка ми като каза как баща ми се наперил се сетих аз веднага за твоя македонец, а брат ми като го знам на мен даваше акъл когато се базиках че ще съм с тире, че това не е уважение за мъжа ми, после като го удари и него гърда у глава си промени мнението

Ани и на крачетата стискам, утре да се похвалиш дали е е успешно smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #38 -: март 06, 2014, 09:10:53 »

ani_ogbg , хайде, казвай, макар да видях нещо от тази сутрин!
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: март 06, 2014, 09:12:43 »



Добро утро  give_rose
И аз чакам новината  good

Пожелавам днес, въпреки че на вън е мрачно, да ви е слънчево в сърцата  smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: март 06, 2014, 09:15:15 »

Ани, с теб сме!
Времето е гадно, надявам се скоро да дойдат слънчеви дни.разхожда ми сеее...
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: март 06, 2014, 09:31:51 »

Привет,

Леле ,ама този Март ужасно започна.Дъжд,студ,мъгла.Човек определено трябва или да отлети за топлите страни или да си стои на топло в къщи.Ще трябва да отложа всички планове за пътувания за Април,а сега ще наблегна на книжки,филми и творчески игри с Явката вкъщи:)

Аз днес съм малко работна.Едно от моите момичета е бременна и й търся заместник.Та сега сме извикали на обучение две момичета,а съпруга казва ,че само аз съм можела да ги обуча като хората ,та и с това се занимавам.Е,поне времето е гадно и не ме предизвиква за разходки.

Ани и аз чакам новини

За осми март ще сме си вкъщи.Мислех да идем на кушия в конната база на Арбанаси ,но да видим какво ще е времето.Явката много обича коне и постоянно прави Чок ,чок с езиче като види конче.Водили сме го и на конната база и тъкмо тестваха един кон та много му се зарадва.

Хайде стига да не ми стане много  blum

Хубав четвъртък на всички1
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: март 06, 2014, 09:37:59 »

Ах, девойки мили smile От миналата седмица имаме новина, потвърдена от няколко вида теста, но много държах да бъде потвърдена и от видеозона. smile Та, имаме си едно бобче, което тепърва ще продължава да се дели и малко по-натам ще разберем дали ще е едно или ще са двечки, че в нашата рода и от двете страни има близнаци. Още е много рано и честно да си призная все още не мога да го осъзная (осъзнаем) .. хихи..

Иначе и аз имам много работа, тъй като шефът е в България и днес ще ми е доста напрегнато, а гледам въобще да не се ядосвам, че нали вредно за бобчето.. А и в работата няма да казвам още, че и тук малко сложна ситуация..

Въпреки лошото време ви пожелавам един прекрасен прекрасен ден, пълен с много емоции и усмивки give_rose
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: март 06, 2014, 09:52:40 »

Ани, страхотна новина, Честито!
Нали искаше да водиш мъжа ти на ресторант, кой ресторант избра?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #44 -: март 06, 2014, 10:01:17 »

Ани тихичко честито, бях убедена че за това е стискането на палци, пожелавам ти до термин smile

Март месец си е женски месец и си сменя настроението, баба ми казваше че Марта е луда и винаги казваше че като минат 3-те баби ще започне да се затопля. Това са 3 дни кучи студ в Март.Обикновено духа много силен вятър и сняг. Миналата година бяха към края на Март даже имаше паднали дървета. След това беше в Април към 25 градуса  crazy. Странно но винаги ги познаваше и аз ги забелязвам от време на време smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: март 06, 2014, 10:17:40 »

Ани,честито!Страхотна новина!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #46 -: март 06, 2014, 10:18:32 »

ani_ogbg, честитооо!  yahoo
Такива новини да се чуват good Дано имаш лека бременност и чудесен резултат в края.
Хехе, ще трябва да внимаваме какви храни показваме, че станахте много бъдещите мами. Да не вземе да ви се прияде нещо, че да пращате половинките по нощите да пазаруват. Wink
Уф, аз имам излизане по инстанции днес, а това най- го мразя. Висиш с часове, а по салоните само кихат и брихат и говорят глупости. Повечето фирми са наели хора след пенсия да им движат документите, та и няма как да оплакнеш око с някой хубав мъж.
mariola85, дано това са бабите, че до края на месеца има много още.
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: март 06, 2014, 11:23:16 »

Ани,честито и от мен.Досетих се,че става дума за това,когато вчера поиска са стискаме палци.
Свекърва,и аз мразя тези вид "разходки",целия ден ти отива.
Скоро ми се случи една вечер гледайки филм в една от сцените ядяха чипс и така ми се прияде,че викам на мъжа ми това и бременна не ми се беше случвало.А аз по принцип съм си такава -често ми се прияжда нещо,даже се е случвало да го сънувам.Но като бях бременна се стараех като изпадна в такава ситуация да спра да мисля за тази храна и успявах да се справя.
Ние в неделя сме на кръщене и РД на една малка принцеса и по този повод си поръчах една рокля,днес чакам да ми я донесат.Стискайте палци да ми стои добре,на мойта "финна фигура".

Успешен ден на всички!
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: март 06, 2014, 12:21:15 »

Мерси много, мили мои smile Много е приятно да получавам толкова прекрасни емоции от вас  give_rose give_rose give_rose
Ратче, заведох го на марокански ресторант. Направо остана без ума и дума. Самата обстановка беше прекрасна - дюшеци по земята, възглавници, интересни маси. Наистина мароканско усещане. Поръчахме си какви ли не вкусотии и пикантерии. Даже като ни донесоха основното ястие, вече се бяхме нахранили и всичко останало отиде за вкъщи. Взех и на мама разни безмесни неща, че тя пости и да не я изолираме от вкусотиите. Десертът също отиде за вкъщи. Аз ОБОЖАВАМ сладко, така че смятайте колко съм била преяла, че да не мога поне него да го хапна Wink МъжО остана много много доволен от изненадата, видимо му хареса.

На мен по принцип нищо не ми се прияжда, ама заради суеверието и каквото видя и го опитвам, че да не вземе да ми стане нещо biggrin Може би по-натам ще е вече нещо друго. Живот и здраве ще видим smile

Стискам палци за роклята smile То и аз се оглеждам за нови дрехи, че колкото и да е странно в някои горни части на тялото не стига, че си имам, ама сега още повече си имам, а не ми се мисли до края какъв ще е резултатът. Е, има един човек, който не се оплаква funnytooth
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #49 -: март 06, 2014, 15:56:29 »

Ании, супер, страхотна новина!!! Още вчера имах някакво предчувствие за това, което ще съобщиш? Кога приблизително се очаква пристигането на бебчето или бебчетата? Наслаждавай се на различните екзотични храни докато можеш, защото после може и да те сполети моята съдба: от всичко ми става лошо, започна след 6-та седмица и до момента е така. Но дано да си в щастливия процент бременни без това неразположение, искрено ти ги пожелавам!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #50 -: март 07, 2014, 15:14:55 »

Ехооо! Уж е петък и ще танцуваме, пък никой не дава тон! Elvis cleopatra
Нас след малко ще ни уважават като жени и ще ни подарят саксийка със зюмбюли. В крайна сметка сме работни жени, еманципирани  Wink и всичко останало, та си го заслужаваме.
Какъвто дъжд се лее, хич не виждам утре как ще гледам коне...
Приятен остатък от деня на всички!
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: март 07, 2014, 18:43:05 »

Ха така, днес никой не се е разписал.
Ани, Честито!!! Пожелавам прекрасни емоции и сладко, пухкаво бебче на финала  smile

Аз днес бях цял преди обед по улиците, времето беше пролетно и слънчево. А цял следобед гладя  nea
Утре цял ден няма да съм тук, затова от днес ви черпя.  give_rose Това ми е вечерята днес  Bravo  heart
 
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: март 10, 2014, 09:00:23 »

Добро утро, девойки Wink
Благодаря още веднъж за милите думи.
Инловче, благодаря и на теб smile (Мъжът ми снощи каза с убеденост, че ще е момче..)
Ели, до момента нямам никакви оплаквания и дано да си остане така. Все още е раничко да кажа точно в коя седмица съм, защото нещата са малко по-сложни при мен и трябва да мине още малко време, за да може да се определи, но ориентировъчно съм към 6-та седмица.
Честно казано се опитвам да се ограничавам от екзотичните храни и подправки, въпреки че обожавам. А като прочетох,че на теб след това е започнало да ти става лошо...ох, стискам палци да не стане така и с мен, а пък при теб да е нещо кратко smile
А пък вкъщи всеки ме глези и не ми дава буквално да пренеса една чаша вода и в събота общо взето с нищо не помогнах за кончетата. Мама ги направи, направи и погача. Вечеряхме заедно, всеки си имаше конче, като моето беше със сирене, по желание Wink Децата тичаха около нас и беше приятно.
А пък за 8-ми март.. изкарахме го по женски. Излязохме с мама и снахата и омотахме магазините. На мен ми прилоша по едно време и ги накатерих в колата и се прибрахме.
А пък вчерашния ден си го проспах. МъжО отиде да кара ски, а аз проспах цялата сутрин до обяд даже, докато се прибра към 13:00 и нещо. Ходихме на кино и гледахме "Директен полет". Не е нещо особено, но пък на мен ми беше интересно от служебна гледна точка Wink
Дадох отчета за почивните дни  blum и ви пожелавам една прекрасна, снежна и усмихната седмица smile
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #53 -: март 10, 2014, 16:22:19 »

InLove_Girl, това дето си сложила не знам какво е точно, но според зависи кога го погледна или ми изглежда прекрасно или страшно много се радвам, че не е наблизо. В момента е първото! Дано да е било вкусно.
Ани, Ох да при мен от началото още ми ставаше лошо много, но след 6 седмица настана ад под небето. Гледам да не се оплаквам, но чакам с нетърпения 12 седмица, когато уж поотминавало. При нас пък почти никой не знае, а тези, които знаят са далече и не могат да ме глезят. Решихме може би към Великден да кажем на свекърите, а после и на всички други.
Как сте всички останали по понеделнишки?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #54 -: март 10, 2014, 16:40:41 »

Привет от снежен Пловдив!
Дано не ни заключат темата, че седмицата вече е друга.
InLove_Girl, каква му е рецептата на това красиво нещо? Ако е кисело мляко и желатин, едва ли е толкова калорично Wink и можем да си го похапнем. Пък и нормален пудинг с брашно да е, чак пък толкова...
Разочарована съм от кушията, нищо особено. Събрах само студ. То аз и не обичам много да гладам коне, особено надбягвания, та може и затова да не съм впечатлена. Друг път няма да ходя. На именните дни също не ми хареса. Извървя се цялото село, без определен час. Едни тръгват, други идват. Падна едно голямо пиене и пушене, та се вмирисах и пратих палтото си на химическо още днес.
За 8-ми не получих нищо от съпружеското тяло, от големия син даже и картичка нямах. Малкият драсна в края на деня /на 9-ти при нас/ и това беше. Поне вчера отидохме на кафе с приятели и ние, жените, си подарихме една на друга по нещо дребно. Карай, то с годините и аз не зная дали съм все още жена Wink.
Днес започвам фотографски курс за начинаещи, дано издържа до 21ч. Имах тежък работен ден и сега ми се спииии. Ще се наложи и Север Юг да гледам с връщане на часовете. sad
Та така, лошо време, лошо настроение.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: март 10, 2014, 18:22:33 »

Здравейте, в този непоносим ден  nea
Днес цял ден гледах племеницата, защото сестра ми се върна на работа, след майчинството, и дребното не иска да стои с баба си, та само с мен не плаче  smile Не ми останаха крака, кръст и ръце, малкото е  diablo - че.
Десертът е просто грис, който правя с прясно мляко и течна сметана, полято е със сладко от малини - това е. Не знам дали е диетично или не, но е бързо и вкъщи го обичаме  smile
Ние на 8-ми така и не стигнахме до Одрин, защото моят мъж го извикаха на работа до обяд, но пък ми беше направил кафе, фреш от грейпфрут и кроасан, заедно с една роза  heart heart heart Вечерта бяхме с приятели .
Свекърва успех с курса, сигурно ще е интересно.
Днес  правим една година църковен брак, така че ви черпя с топъл коктейл /хем да не дразним бременните мами/  smile


Целувки на всички и прекрасна седмица!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #56 -: март 11, 2014, 08:51:42 »

Привет от Пловдив!
Имаме разпарцалосан сняг, но слънцето се опитва да изгрее.
InLove_Girl , от много време не съм правила грис с мляко, ще взема да спретна един. Нямам такива красиви формички, но и в чашки за крем карамел става. give_rose
Фотографският курс е изключително сериозен, снощи ми бръмна главата от бленди и скорости. Днес трябва да уча, имаме и домашно.....Аз започнах без хубав фотоапарат, ползвам един тяхен. Малко е като да четеш Кама Сутра и да няма мъж около теб Wink. Не, че съм имала самочувствие, че нещо разбирам, но все повече се ужасявам колко малко зная и разбирам от фотография. Наистина, снимала съм с лентов фотоапарат, нагласяла съм метри, скорост и бленда, но всичко е било ей така, на игра. Ще карам още малко, да видя ще ме бъде ли. Иначе водещият обяснява, повтаря, показва и лично се занимава с всеки дори извън времето на курса.
Пожелавам приятен и ползотворен ден!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: март 11, 2014, 08:55:09 »

Привет!

И ние тук по централна България се борим с кишата,със скуката от студеното време и си чакаме 18 градуса ,обещани във събота. tease
Свекс ,аз съм изпуснала за курса.Кой ви го води?То наистина кофти без фотоапарат,най-малкото ако не практикуваш половината неща ще ги изпозабравиш.Снахата сега да връща жеста и да подарява един за какъвто и да било повод.ХУбаво нещо е фотографията ,но изисква много четене и то постоянно.Информиране с новостите и така.Успех ти пожелавам.
Тази седмичка много скромно в темата.Щом продължаваме старата..........
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: март 11, 2014, 09:41:10 »

Иха, Свеки, много се радвам за твоя курс. Това е една от моите страсти, естествено непрофесионални страсти. Пожелавам ти да научиш много неща на курса и съвсем скоро да можеш да ни показваш твоите произведения Wink
По повод гриста с мляко.. обожавам го! Виж, не обичам грам мляко с ориз, но грис... дайте грис и вижте какво става smile

Инловче, с малко закъснение да ви е честит празника! Пожелавам ви да празнувате много много пъти този прекрасен празник smile

Миналата нощ сънувах, че на един от прозорците ни кацва едно малко щъркелче. Беше такава радост...хехе...

Иначе от вчера ходя да се разправям с НАП. До преди няколко дни се водех самоосигуряващо се лице, но вече съм на трудов договор и вчера си прекратих самоосигуряването, че едни овци от НАП (без извинение към конкретните лица и се извинявам на добросъвестните служители) ми казаха, че задължително трябва в срок да си го прекратя, че следвали санкции. Та, вчера си го прекратих. Е да, ама като се видях със счетоводителя на фирмата и му обяснявам, че искам да се осигурявам допълнително за тавана и той вика, ми чрез самоосигуряването. И аз  Oh my ... и му обяснявам какво ми е казано... Та, той все пак ще провери тази информация и нищо чудно днес отново да тичам към НАП, за да си го подновявам.. А и снощи се поразчетох и наистина един от начините е този, ама ми е чудно защо ми казаха, че трябва да си го прекратя, при положение, че им бях обяснила.. На мен много не ми върви с държавните институции.. падам си малко карък и все ми се пада някоя "дама", която и идея си няма от това какво работи..  girl_impossible

Пожелавам ви един прекрасен слънчев и снежен ден  give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #59 -: март 11, 2014, 11:01:44 »

http://greatphotoart.com/ekip
Фибс, Петър Чолаков ми е водещ. Уж е за начинаещи, ама хората в моята група хич не са начинаещи. Имат си и хубави фотоапарати и доста знания теоретични. Обаче мълчат като комунисти на разпит....Хич и не коментират, нито подсказват, нито са склонни към коопериране Wink. Все едно съм тръгнала да им взимам хляба. За жест от снахата няма да чакам, направо ще се самоинвестирам Wink, че току виж ми купила нещо не такова, каквото искам, или пък ще ми подари нейния, пък ще си купи нов.
Снощи ми предложиха да си избера един от три възможни работни фотоапарата и този ми е любов от пръв поглед. Лепна ми на ръката Wink. Мога да ходя там и да се упражнявам  преди часовете, но хем ми е далеч, хем съм на работа. Ще видим какво ще реша в близките дни. Иначе курсът се появи като възможност за коледен подарък. Идеята ми беше да го подаря на жената на брат ми, че и тя и племенникът са февруарски РД. Но малкият е болен сега и аз си се "натресох" сама.
ani_ogbg, наистина хората от НАП и НОИ и всички институции са коне с капаци. Знаят кое как, ама не дават съвети, пестят за държавата Wink, дай им само да търсят грешки и да санкционират.


* IMG_1669.jpg (33.12 KB, 461x346 - видяно 452 пъти.)
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: март 13, 2014, 09:14:33 »

Момичета, минавам набързо, само за да ви помоля да стиснете по 1 палче за моя любим, който днес е на изпит. А ако всичко е наред утре ще бъде на устен и пак ще ви помоля, ако се сетите да ни пратите малко положителна енергия.
Много ви благодаря!
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: март 13, 2014, 09:17:35 »

Стискаме палци! Успех и всичко ще мине, според желанията му  girl_wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #62 -: март 13, 2014, 09:48:15 »

Стискам палци и днес и утре! За всеки случай, да не ходи гладен, едно шкембенце Wink.
Моята глава продължава да се пълни теория по късните нощни часове. Утре започваме пак по нощите, но вече ще снимаме. Мъжката част от курса са запланували и ходене на шкембе с цел затопляне. Няма да се размине без пребиваване в добре опушено заведение Wink


* 6kembe_n.jpg (33.24 KB, 500x367 - видяно 411 пъти.)
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: март 13, 2014, 12:12:19 »

момичета, някой пробвал ли е вече това? моля за отзиви , ако имате: http://www.dm-drogeriemarkt.bg/bg_homepage/beauty/380978/essence-gel-lack.html


п.с. Да поканя още един път , който има желание, да се включи във Великденската размяна на подаръци, в темичката й !  give_rose
« Последна редакция: март 13, 2014, 12:17:44 от emmmmmy » Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: март 13, 2014, 20:09:52 »

Привет! Аз този път ще пропусна, няма да успея да се включа, доста неща ми се струпаха напоследък на главата, но съм добре  give_rose Поздрави!!!
Активен
Shaiya
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 256



« Отговор #65 -: март 13, 2014, 22:52:47 »

момичета, някой пробвал ли е вече това? моля за отзиви , ако имате: http://www.dm-drogeriemarkt.bg/bg_homepage/beauty/380978/essence-gel-lack.html

Изглежда много интересно! Знаеш ли на какви цени са?
Активен
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines