Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 01:51:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Седмица на Баба Марта 24.02 - 02.03.2014  (Прочетена 38858 пъти)
 
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 25, 2014, 13:57:06 »

Здравейте и от мен smile

Да си призная вчера до обяд само се озъртах за темичка да се включа  blush

Много хубава седмична тема, Свекърва. Благодаря ти smile

Аз пък тази година съм намислила сама да си правя мартеничките, защото китайските боклучета хич не ги искам... Спомням си едно време колко много обичах да се закичвам с мартенички-топчета. Дано да успея да смогна. В тази връзка, Свекърва, обясни ми как твориш тези красоти, че аз си мислех само за Пижо и Пенда smile

Да си призная, че "Север-юг" и ние го гледаме. От най-малкото (1г.) до най-голямата (75г). Даже баба се шегува, че започва Козела, а голямата племенница (2,5г.) й казва: Бабооо, не е козел, Кузей е  tease

Панди, стискам палци сънят ти да стане реалност, но за всички видове бг спортове, че ми е мъчно да гледам на какво положение сме, а спортистите дават всичко от себе си, въпреки многобройните пречки..

Vivi, много хубава идея smile

Ратче, аз да си призная направо "дебна", за да не изпусна великденската размянка smile
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: февруари 25, 2014, 13:57:56 »

Фийби, аз съм с 1000 гласа "ЗА"  yahoo
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: февруари 25, 2014, 13:59:32 »

и на мен нещо ми е рано за мартеници.  nea

лакирах се в бебешко розово с брокат и сега се наслаждавам хахах chee

Свекс, СеверЮг не случайно ви говорих за него преди време. аз просто покрай театъра и излизанията ми вечер, не го хващам. Те скоро ще ме настигнат по тивито, там докъдето съм стигнала да го гледам в нета. може и да не ме, защото все пак забравих че това са битиви  diablo
Няма нужда от език, за толкова добри актьори- очите им са всичко. често ме питат, как и защо водя чужденци на театр постановки на БГ- ами много просто, магията на очите и движенията е достатъчна. heart
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #18 -: февруари 25, 2014, 14:12:42 »

Фийби давай и аз съм ЗА ще се съберем пак и ще уважим традицията  give_rose

Панди  air_kiss

Еми начи сега си една кифличка с това розово и брокатено  blum

svekarva браво за масторийките  Bravo, аз пък подкрепям тезгите, все някой от някаде трябва да печели и на тях не им е лесно на студа да висят и да продават, като не ме бива в такива неща предпочитам да си купя smile въпреки че едно време понеже при нас в македония не се продаваха баба ми ги правеше, и най-много нашите да отидат на шопинг до Петрич и да купат от тези дето се закичват
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: февруари 25, 2014, 14:18:02 »

мариолка, кифличка пълна, та даже и рокле с токчета ще си метна довечера за излизането smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: февруари 25, 2014, 14:18:36 »

Мариола, аз също ще подкрепя търговците. Дано довечера реди театъра, патето да се навие да огледаме за мартенички, че то дойде време, а мартенички няма  pardon. Адмирации към момичетата, които сами си правят мартеничките, ако се бях сетила по-навреме можеше и аз да се пробвам, нищо догодина!
Фийби, аз също съм много ЗА размяната на подаръци, така че моля те ако имаш време да направиш тема или анкета за размяната. Благодаря!  give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #21 -: февруари 25, 2014, 14:22:08 »

Аз съм засрамена blush. Тази година реших, че мартениците, които продават са грозни и направих само 2 /за племенника и съседката/. Като пък Първи се пада в събота, реших че няма да ми трябват и за службата. И като пък съм най- старата жена в рода /след майка ми/ и по традиция трябва аз да им връзвам на всички мартеници, стигнах до решение тази година да прескоча, че да ме забележат Wink Да не забравяме, че още през януари изпратих по малкия син 70 броя и някак приключих темата. Да, ама сега започвам да получавам мартеници и заедно с изненадата и радостта, нещо ме гложди, че съм се отпуснала...... crazy Хехе, ще пращам виртуални smile
За Великден и аз съм за good, макар да не се сещам какво освен украса може да се подари heart
emmmmmy , точно благодарение на теб продължих да гледам филма с интерес.
Чакайте сега, тези мартеници не съм ги правила аз, само крадох идеи от тях. Сега ще ме накарате да направя един голям щъркел и да го снимам, защото пеликана вече го подарих  Wink
emmmmmy , на такива като теб им се викало вече не кифла, а къп кейксче Torte
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #22 -: февруари 25, 2014, 14:27:24 »

ахаха Еми аз пък ще ти сложа епитет "Шмизла" което на македонски е еквивалент на "Кифла". Понеже нали се хвърлят много пари при нас за паметници даже направиха паметник на Шмизлите в Скопйе:



Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #23 -: февруари 25, 2014, 14:31:00 »

Как точно се превежда  Шмизла - нещо дето се шматка /движи се без цел/ ли е?
Еми, имаш ли толкова бюст? Wink
« Последна редакция: февруари 25, 2014, 14:40:42 от svekarva » Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: февруари 25, 2014, 14:31:18 »

Ахаха, Мариолче, тотално ме разсмя  Bravo Ето това е да се тачи всичко  funnytooth
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: февруари 25, 2014, 14:45:55 »

хахах Мариолка, you made my day!
Ще го споделя на приятелите довечера- аз съм Шмизла.
Това което не са донамислили на паметника иначе е, че една Шмизла не си носи чантата така, на рамо, а ей така:


Свекс, хич нямам толкоз бюст, но ще компенсирам с дупе Wink
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: февруари 25, 2014, 14:51:14 »

О,Еми ,но точно така /на рамо/ й изпъкват гърдите повече smilesmile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: февруари 25, 2014, 14:56:27 »

Фийбс, да, ама на истинските кифли целта им е да им изпъкне цената на чантата и марката й. затова я носят така , на сгъвката  blum
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #28 -: февруари 25, 2014, 15:11:28 »

svekarva шмизла си е абослютно кифла на Български няма друг превод smile

То най-якото е че не е само този паметник има още един на двете шмизли :



иначе Еми права си за чантите ама паметниците са стари тая мода е от няколко години  girl_wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #29 -: февруари 25, 2014, 15:25:24 »

mariola85 аз питам дали има такава дума в пряк смисъл. Защото кифлата си е кифла - тестяно произведние с мармалад вътре. Когато започнаха да им казват така и на момичетата, правеха асоциация с нещо меко, раздрусано и на катове Wink, както и на нещо просто, което иска да се сравнява с кроасан, ама хич не е. Wink
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines