Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 00:52:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 6 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Седмица на Баба Марта 24.02 - 02.03.2014  (Прочетена 39028 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« -: февруари 24, 2014, 15:42:53 »

Здравейте настоящи и бъдещи пенсионерки! Ей, пет пъти погледнах дали съм написала правилно Баба Марта, че нали знаете, има хора, които бдят Wink.
Търсих снимка на кафе в комбинация с мартеница, но открих само тази. С притурка омразна торта Girl_hide smile
В събота отново минах през Главната - е толкова грозни мартеници от години не е имало.
Моите съм ги пратила още януари към Щатите, този път по преносител. Миналата година стигнаха по Първи Април, а предишната се загубиха по трасето. Там много им се радват и както често повтарям, имах въпрос, дали фламинго може да замести щъркел при изпълнение на традицията funnytooth Приятелката ми обаче казва, че в Германия не ги искат, страх ги било да не е някакъв лош знак. Сигурно ги е страх да не станат българи..... Wink
Сега, като се събира по- дълга почивка, ще предприемете ли нещо? На мен много ми се е заходило някъде, ама нещо не ме канят. Ще подготвям изпращането в пенсия на колежката.
Пък и моят юбилей наближава и все още нямам точна представа какво ще правя. Като ги няма децата, просто се обезсмисля да каня роднини. по Коледа се видяхме с всички заедно и по части. Искам да измисля нещо по- различно за приятелите. На 50- годишнината ми беше Разпети Петък и никой не искаше да яде по ресторанти. Заведох ги на ротативки и им купих чипове. Те така и не бяха ходили по такива места и им издадоха карти. Имат си ги за спомен, с датата на моя РД. Сега само ме подпитват какво съм намислила, обаче аз най- мразя да мисля crazy
За колегите ще има събиране на кафе с торта. Предстои ми разреждане на кактусите Коледници, та съм замислила да бучна резниците в саксии и да подаря на всеки по една. Тъкмо за пенсионирането ми ще са цъфнали, а аз - вързала Wink. Чакам малко да се покаже слънце и почвам да кърша клонки.
И така, да сме бели и червени, весели и засмени, работливи и приказливи...Хехе, за тези, които не знаят за моите способности да римувам, ще повторя една случка. Трябваше да римувам служебно "Всички заедно събрани...". Аз обаче зацепих и два дни не можах да се измъкна от продължението ".....гледаме като е.ани или на.рани" diablo Пък как хубаво се римува със засмяни, не ми дойде на ума.


* кафемарт.jpg (30.39 KB, 459x342 - видяно 641 пъти.)
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: февруари 24, 2014, 15:49:13 »

Привет,Свекс!

Много ми хареса обръщението бъдещи пенсионерка хахаха.Вярно е,че всички един ден ще станем.
За трети март в провинцията няма да пътувамр,защото там си живеем:).Аз навивам съпружеското тяло да ни заведе с Явче на Шипка.Малко патриотично да го раздадем.
Иначе кафенцето с мартеничка ,без мартеничка не го отказвам.
Аз тази година си имам ръчно правени мартенички.Много си ги харесвам,въпреки че са малко странни.
Искаше ми се даже отправя апел във ФБ приятелите тази година ,ако могат да си купят ръчно правени такива.
Хайде хубава седмица от една стара кримка!
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #2 -: февруари 24, 2014, 16:03:23 »

ех хайде и аз да ви уважа стига съм се крила smile

Привет на всички пресни настоящи и бъдещи пенсионерки  Yes

svekarva тия Немците пък много капризни  blum. Аз токущо изпратих един кашон с мартеници за Ирландия за клиента ми, с логото на компанията и с превод на английски за значението на празника. Миналата година бяха тук по това време и даже им вързахме мартенички и много се зарадваха  и тази година ще ги зарадваме, въпреки най развълнувана от всички за този празник е една германка  girl_impossible. Те също са ни поръчали мартенички( не знам от къде са ги намерили) с тяхното лого и сега ги чакаме да пристигнат.Понеже имаме гости от Бразилия в офиса подарих им и на тях, е няма такъв любвеобилен народ, подскачаха и ме прегръщаха от щастие, и на тях като им казах за празника ми разказаха за техния подобен празник ( толкова е малък света) те връзват малки разноцветни парченца плат на ръката , пак на някой празник и замислят желание и то плата се изтънява и като им падне от ръката се сбъдва желанието  good

Взимам си от кафенцето ама бягам от тортата че нали сладко не мога да ям  blum

Лека седмица на всички и целувки на малкия Явче Фийби!
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 24, 2014, 16:57:27 »

Мерси за кафенцето  good Аз макар и късно се включвам  smile И аз не харесвам тия грозни китайшън мартеници от последните години, кака ми плете на една кука или пък правим най-простичкия шнур от двата цвята, но добавяме някакви нещица -сърчица, цветенца, от тия тип гривничка  smile

Нас ни позатрупаха с учене, та по трудно успявам да се включа  give_rose

Като мога ще пиша по-надългичко  smile

Радвам се, че доста съфорумки се разписаха в предната тема, става много приятно така  heart
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 24, 2014, 16:58:53 »

Здравейте на всички!
Свекърва, благодаря за темичката, много положително настроение ми донесе. Аз ще се взема от тортата, но кафето ще го сменя с чай.
Ние на 2ри. най-вероятно ще ходим до Ниш, на разходка с цел похапване, а ако се разпадне ще отидем до Смолян с нашите и се надявам, ако отидем да стигнем и до пистите. Вие фийби, много хубаво сте го измислили и на мин ми се иска някой 3ти март за посрещна на Шипка.
Мариолка, ти се появи и се сетих да те питам как върви турския сериал в офиса?
Активен
miauka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 24, 2014, 17:06:10 »

Здравейте и от мен smile
Наближава 1-ви март smile Стеашно много обичам мартеници!Няма да забравя като живеехме в чужбина как съм чакала колета от баба ми с мартеникчки и боя за яйца smile Тя пращеше и за моите приятелки smile На тях им беше много интересно и ги носеха с голямо желание.Аз им бях казала,че щом видят щъркел могат да я вържат на плодово дръвче.Там можеш да видиш щъркел още през Февруари,но те ги носеха до 31-ви Март smile
Фийби и аз харесвам ръчно изработените мартеници.Дори на центъра има една жена която продава само такива.Дори плетени бебешки терлици на една кука.Хвана ме яд,че я нямаше миналата година.Вече купих няколко от нея все за подарък smile Харесваш ли големите Пижо и Пенда?Мен страшно много ме впечатлиха smile А ако знаеш как ми се ходи на Шипка smile
Мариола,аз в Португалия се запознах с много бразилци.Наистина са много топли,весели и отворени хора.Като са се прибирали от родината си са ми носели такива ленти казват се Фита до Бонфин типично за Салвадор.Трябва да има 3 възела и намисленото желание не трябва да се споделя с никой докато естественно не се скъса от ръката ти.Моята я носих 1г но тъйкато имах възможността да плувам с делфини,едно от условията беше без никакви накити,за да не настаним нежната им кожа.Там ми я отрязаха,но желанието се беше сбъднало вече smile
Езра,успешно учене smile
Днес стават точно 3г от както се регистрирах във форума и се замислих с колко готини хора се запознах тук smile
Успешна седмица на всички kiss2
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #6 -: февруари 24, 2014, 17:22:10 »

fiibi_bg, това за пенсионерките се отнася за бившите булки. Като им мине сватбата и темата им заглъхне откъм новости и ги титуловаме "пенсионерки".  Wink днес някъде видях, че се е разписала Хюлия и дано се сетя да я привикам тук. heart
 Ох, точно на 3-ти не ходете по Шипки и други исторически места. Аз даже си мисля да идем по- нататък на Альоша /има гробница на загиналите в руско-турската война/ заради криворазбрани политически стремежи. sad Този свят е полудял и се страхувам да не се случи нещо.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #7 -: февруари 24, 2014, 19:44:08 »

айде айде да се събираме, и на мен ми направи впечатление че Hulcy  е тук отново дано да се сети  heart

ratatui турския сериал в момента е спокоен, няма драми мирно и тихо море е , което винаги е притиснително при тях, сега чакаме само турчина да предложи на българката  Girl_hide girl_impossible
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #8 -: февруари 25, 2014, 09:51:12 »

Добро утро!
Хайде на кафето - мартеница! heart
Ей, омръзна ми да е мъгливо и мрачно, почти седмица сме без слънце....
Като казахте турски сериал, да спомена, че Север юг все повече ми харесва. Мислех, че фабулата е очебийна и няма какво по- различно да се случи, но съм изненадана. Да видим до каква дълбочина ще стигнат. Не искам да го кажа от патриотични чувства към нашите филми, но няма роля, която да не е играна както трябва. Вярно, че не чувам говора, но те  сякаш говорят с очи. Освен това ми е много удобно в 21 да врътна на филмите с Оскари Wink.


* кафемарт.jpg (47.82 KB, 400x400 - видяно 4021 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #9 -: февруари 25, 2014, 10:05:16 »

Нарочно в нов пост, че да сложа и тези мартеници /и да трупам актив в бройката Wink/.
Направих щъркелчето, много ми хареса. Използвах голям кламер, изправен и после прегънат на две и мушнат в пискюла за човката и двете крачета. Хихи, малко стана като пеликан, следващия ще го направя от медна тел. Гъбката също е много лесна. Племенникът упорито отказва "боклуци" и иска светеща мартеница. Ама то всички бяхме такива...Когато бях в предучилищна, много добре си спомням, как най- ценени бяха едни грозни светещи подобия на пеперуда. Wink По мое време имаше много красиви пластмасови фигурки /или ми са се виждали такива/ и рядко се носеха вързани на ръката. Имах много богата колекция, сигурно над 100 броя, но за съжаление още преди да имам деца, избата ни се наводни и се наложи да изхвърля всичко. sad
Приятен и ползотворен ден на всички!


* марте.jpg (47.53 KB, 500x375 - видяно 10227 пъти.)
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 25, 2014, 13:12:04 »

Здравейте и от мен!
Аз не съм много ентусиазирана за мартеници тази година. Мисля, че основната причина е, че е прекалено топло. За мен Баба Марта си беше като предвестник, че скоро ще почне да се затопля, а сега като вече е пролетно, все едно е дошла, ама сме я пропуснали.

Север Юг и мен ми се гледа, ама нещо не смогвам да съм пред телевизора тогава.

Снощи сънувах, че Олимпийските игри не са свършили и българин печели златен медал. Дано на следващите игри това се сбъдне. Не съм много спортна натура, но се възхищавам от професионализма на големите спортисти.

mariola85, радвам се да те видя, вече много ми липсваше  give_rose

Поздрави на всички
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: февруари 25, 2014, 13:16:06 »

Привет ,привет!
Аз пък съм в еуфория за тази баба Марта.Поразпратих мартенички тук и там и се надявам да има изненадани получатели.Голямо удоволствие ми е да радвам така хората.Не винаги успявам,но тази година по някаква случайност успях донякъде да се организирам.
Иначе с Явката се понадишахме на свеж ,студен въздух.Взех си една пратка дрешки от Маталан,съответно сега се въртят в пералнята.В 'обедната почивка' както обичам да наричам сънят на Яво поработвам от вкъщи и трупам душевен баланс с четене на книжка:)

Хайде хубав ден!

Свекс ,голяма майсторска си значи.
Панди,дано ти се осъществи съня,ама пак трябва да изпонападат в някой сблъсък големи величия ,че да повторим златото на Катето Дафовска
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #12 -: февруари 25, 2014, 13:29:37 »

Трябва догодина освен коледни и велинденски подаръци, да си раздаваме и мартенички за Баба Марта. Wink
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: февруари 25, 2014, 13:49:57 »

И на мен тази година нещо не ми е много мартенско. Даже още не съм купила мартенички  girl_impossible , а трябва. Може довечера, така и така сме на театър в центъра ще огледам там.
Виви, миналата година си разменяхме подаръци и за Великден, аз също се надявам да го има и тази година, страхотно е усещането да търсиш и да подариш подарък, на някого когото не познаваш на живо.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: февруари 25, 2014, 13:54:16 »

Щом споменавате за подаръци за Великден да взема да пусна една проучвателна анкета ????smile
Времето до Великден не е много ,така че ако ще правим нещо да го задействам навреме май .
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 25, 2014, 13:57:06 »

Здравейте и от мен smile

Да си призная вчера до обяд само се озъртах за темичка да се включа  blush

Много хубава седмична тема, Свекърва. Благодаря ти smile

Аз пък тази година съм намислила сама да си правя мартеничките, защото китайските боклучета хич не ги искам... Спомням си едно време колко много обичах да се закичвам с мартенички-топчета. Дано да успея да смогна. В тази връзка, Свекърва, обясни ми как твориш тези красоти, че аз си мислех само за Пижо и Пенда smile

Да си призная, че "Север-юг" и ние го гледаме. От най-малкото (1г.) до най-голямата (75г). Даже баба се шегува, че започва Козела, а голямата племенница (2,5г.) й казва: Бабооо, не е козел, Кузей е  tease

Панди, стискам палци сънят ти да стане реалност, но за всички видове бг спортове, че ми е мъчно да гледам на какво положение сме, а спортистите дават всичко от себе си, въпреки многобройните пречки..

Vivi, много хубава идея smile

Ратче, аз да си призная направо "дебна", за да не изпусна великденската размянка smile
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: февруари 25, 2014, 13:57:56 »

Фийби, аз съм с 1000 гласа "ЗА"  yahoo
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: февруари 25, 2014, 13:59:32 »

и на мен нещо ми е рано за мартеници.  nea

лакирах се в бебешко розово с брокат и сега се наслаждавам хахах chee

Свекс, СеверЮг не случайно ви говорих за него преди време. аз просто покрай театъра и излизанията ми вечер, не го хващам. Те скоро ще ме настигнат по тивито, там докъдето съм стигнала да го гледам в нета. може и да не ме, защото все пак забравих че това са битиви  diablo
Няма нужда от език, за толкова добри актьори- очите им са всичко. често ме питат, как и защо водя чужденци на театр постановки на БГ- ами много просто, магията на очите и движенията е достатъчна. heart
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #18 -: февруари 25, 2014, 14:12:42 »

Фийби давай и аз съм ЗА ще се съберем пак и ще уважим традицията  give_rose

Панди  air_kiss

Еми начи сега си една кифличка с това розово и брокатено  blum

svekarva браво за масторийките  Bravo, аз пък подкрепям тезгите, все някой от някаде трябва да печели и на тях не им е лесно на студа да висят и да продават, като не ме бива в такива неща предпочитам да си купя smile въпреки че едно време понеже при нас в македония не се продаваха баба ми ги правеше, и най-много нашите да отидат на шопинг до Петрич и да купат от тези дето се закичват
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: февруари 25, 2014, 14:18:02 »

мариолка, кифличка пълна, та даже и рокле с токчета ще си метна довечера за излизането smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: февруари 25, 2014, 14:18:36 »

Мариола, аз също ще подкрепя търговците. Дано довечера реди театъра, патето да се навие да огледаме за мартенички, че то дойде време, а мартенички няма  pardon. Адмирации към момичетата, които сами си правят мартеничките, ако се бях сетила по-навреме можеше и аз да се пробвам, нищо догодина!
Фийби, аз също съм много ЗА размяната на подаръци, така че моля те ако имаш време да направиш тема или анкета за размяната. Благодаря!  give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #21 -: февруари 25, 2014, 14:22:08 »

Аз съм засрамена blush. Тази година реших, че мартениците, които продават са грозни и направих само 2 /за племенника и съседката/. Като пък Първи се пада в събота, реших че няма да ми трябват и за службата. И като пък съм най- старата жена в рода /след майка ми/ и по традиция трябва аз да им връзвам на всички мартеници, стигнах до решение тази година да прескоча, че да ме забележат Wink Да не забравяме, че още през януари изпратих по малкия син 70 броя и някак приключих темата. Да, ама сега започвам да получавам мартеници и заедно с изненадата и радостта, нещо ме гложди, че съм се отпуснала...... crazy Хехе, ще пращам виртуални smile
За Великден и аз съм за good, макар да не се сещам какво освен украса може да се подари heart
emmmmmy , точно благодарение на теб продължих да гледам филма с интерес.
Чакайте сега, тези мартеници не съм ги правила аз, само крадох идеи от тях. Сега ще ме накарате да направя един голям щъркел и да го снимам, защото пеликана вече го подарих  Wink
emmmmmy , на такива като теб им се викало вече не кифла, а къп кейксче Torte
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #22 -: февруари 25, 2014, 14:27:24 »

ахаха Еми аз пък ще ти сложа епитет "Шмизла" което на македонски е еквивалент на "Кифла". Понеже нали се хвърлят много пари при нас за паметници даже направиха паметник на Шмизлите в Скопйе:



Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #23 -: февруари 25, 2014, 14:31:00 »

Как точно се превежда  Шмизла - нещо дето се шматка /движи се без цел/ ли е?
Еми, имаш ли толкова бюст? Wink
« Последна редакция: февруари 25, 2014, 14:40:42 от svekarva » Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: февруари 25, 2014, 14:31:18 »

Ахаха, Мариолче, тотално ме разсмя  Bravo Ето това е да се тачи всичко  funnytooth
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: февруари 25, 2014, 14:45:55 »

хахах Мариолка, you made my day!
Ще го споделя на приятелите довечера- аз съм Шмизла.
Това което не са донамислили на паметника иначе е, че една Шмизла не си носи чантата така, на рамо, а ей така:


Свекс, хич нямам толкоз бюст, но ще компенсирам с дупе Wink
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: февруари 25, 2014, 14:51:14 »

О,Еми ,но точно така /на рамо/ й изпъкват гърдите повече smilesmile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: февруари 25, 2014, 14:56:27 »

Фийбс, да, ама на истинските кифли целта им е да им изпъкне цената на чантата и марката й. затова я носят така , на сгъвката  blum
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #28 -: февруари 25, 2014, 15:11:28 »

svekarva шмизла си е абослютно кифла на Български няма друг превод smile

То най-якото е че не е само този паметник има още един на двете шмизли :



иначе Еми права си за чантите ама паметниците са стари тая мода е от няколко години  girl_wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #29 -: февруари 25, 2014, 15:25:24 »

mariola85 аз питам дали има такава дума в пряк смисъл. Защото кифлата си е кифла - тестяно произведние с мармалад вътре. Когато започнаха да им казват така и на момичетата, правеха асоциация с нещо меко, раздрусано и на катове Wink, както и на нещо просто, което иска да се сравнява с кроасан, ама хич не е. Wink
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #30 -: февруари 25, 2014, 15:28:46 »

ааа не, това си е издокарано по последна мода момиче, което се конти и е на кафенца и барове по цял ден, ,  иначе аз си мислех че и тук кифла това означава ( като изключим истинското значение)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #31 -: февруари 25, 2014, 15:31:35 »

Видях в речника минах през английски - значи дрънкало
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #32 -: февруари 25, 2014, 15:38:23 »

Между другото, аз за значението на кифла зная от децата. Но те като са предимно в чужбина, може и да не са много на ясно и да греша, или да се е доразвило. Също зная и израза "натокана като кифла" от тях smile
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #33 -: февруари 25, 2014, 16:24:39 »

Привет и от мен!

Голямо пътуване му дръпнах вчера и днес, а пък колко студ събрах, не е за разправяне. Ходихме до Бургас и през тези два дни усетих истинската зима. Пристигнахме там в обедните часове и решихме, че не можем да не видим морето. Сигурно сме били интересна картинка - вали дъжд, духа вятър (направо брули), а ние питаме минувачите как да стигнем до морето. Една женице ни изгледа и каза: "В този дъжд ли бе, деца?"  blum Наистина беше ужасно времето, но пък как да не зърнем моренцето... Даже посъбрахме мидички и потичахме по пясъка - беше страхотно!! Е, след това посетихме и най-близката аптека, където следобедния оборот беше значително повишен, но  дано пък  да сме стопирали настинки и др. нежелани състояния. Хубавото беше, че за разлика от времето, публиката в Бургас беше изключително топла и гостоприемна.  heart

Иначе аз все още не съм купувала мартенички. Не знам дали ви бях споменала колко кичозни ми изглеждат предлаганите тази година и ме е яд, че хич не съм сръчна в ръцете, за да си ги правя. Опитвала съм, но не се получава. Ще видя къде ще търся. Има едно магазинче, тип галерия в Пловдив, където преди намирах хубави и някак по-автентични модели. Дано и тази година да ме изненадат приятно, че ширещият се кич и пластмаса при мартениците (и не само) ми идва малко в повече.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: февруари 25, 2014, 16:52:02 »

хаха, с тия кифли и шмизли направо ме разбихте...

Здравейте, милички. Извинявам се, че се поизгубих от седмичните темички...

Преди време в моето семейство много правехме мартенички. Даже имаше период, когато мама беше съкратена от работа и ги продавахме. Беше голяма и щастлива манифактура в хола...Аз обожавах да ги правя и да си измислям нови модели.

Сега като купувам мартенички много гледам да не са китайски. Много се дразня от това, че опорочават и тази хубава традиция с жаждата за голяма печалба. Какво и е българското на мартеница направена от експлоатирано китайче на хиляди км, с конци от китай?

И са плъзнали всякакви изчанчености от към цветове. За мен мартеницата си е само бяло и червено.

А също, мислейки едновременно за кифлите и мартениците - видях, че в моловете вече са окачили големи мартеници тук там. Тотално го превръщат в комерсиализираните празници дошли от запада като Св. Валентин и Хелоуин. Не че не ги харесвам, но не искам и традицията с мартеничките да се опорочи. Мартеницата се слага и подарява на 1 март!

За подаръците и аз съм ЗА. Обаче досега не съм участвала и незнам как точно става цялото нещо.

Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: февруари 25, 2014, 19:43:51 »

Хахаха днес ме разсмяхте с темата за кифлите  blum Емс, обаче, според мен влиза в определението "антикифличка", защото е пълна противоположност на описаните, а лака за нокти е просто леко залитане   blum Между другото и аз съм с наситено розов лак  danceg Много ме развеселиха и паметниците, на това му се вика фантазия  smile
Мартенички всяка година купувам от приятелка, която ги прави. Обичам да радвам хората с мартенички и отделям и време, и пари за да избера красиви, но аз самата изобщо не обичам да нося.  pardon Свекърва, страхотно си се справила.  Bravo Преди години плетях мартенички на една кука, но бяха само за закачане на дреха, а сега повечето хора не носят такива  smile
Tonina, лошо, че Бургас не те е посрещнал с хубаво време..от неделя насам е студено, ветровито и мъгливо, а изкарахме слънчев и топъл февруари  pardon
Инъче от седмица насам съм се заела да преговарям английски и руски, имам муза явно  smile Всеки ден ходя да играя тенис на маса и така си уплътнявам дните. Взе да ме хваща пролетната умора явно и се стремя да си намирам занимания  danceg
Хайде, пожелавам прекрасна вечер  give_rose
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: февруари 26, 2014, 09:38:46 »

Добро утро smile
Аз пък, както ви споменах вчера, не ми се иска да купувам тази година мартенички и вчера купих прежда (въобще не съобразих да погледна дали е китайска..) и вкъщи се почна една манифактура. Силно казано манифактура, но направих няколко, а пък мама направи страхотни топчета smile

Днес ще гледам да довърша започнатото.. Няма голямо разнообразие, ама поне е от сърце.
Утре искам да водя мъжО на ресторант (а той още не знае), че вчера взех първата си заплата и искам да го поизненадам. Харесала съм едно непретенциозно арабско заведенийце. Мен си ме преследва все арабския свят и не мога да избягам от него  tease Препоръча ми го мой приятел, а той е естет човекът Wink
А пък почивните дни ще ходим малко на почивка с кумовете и много се надявам поне в планината да видя сняг, че тази година хич не можах да му се нарадвам..
Ох, и да ви се оплача.. Днес сме на воден режим в работата, че правели някакъв ремонт - сменяли спирателен кран..
Хубав и слънчев ден smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #37 -: февруари 26, 2014, 09:55:56 »

ani_ogbg страхотни неща сте сътворили с майка ти браво на вас  Bravo и честита ти първа заплатка и да расте всеки месец нагоре  give_rose

Хубаво вие всички сте планирали за уикенда, ние ще ходим на огледи за апартаменти, вече си харесахме един, учудващо лесно беше да намерим нещо което покрива всичките мои критерии, е са има и забележки примерно черни плочки в коридора, ама се преживява, но все още не сме взели решение искаме да поогледаме още малко  Wink

айде всички шмизли и пенсионерки да се включите за един отчет днес smile черпа ви се едно простичко но усмихнато кафенце

Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: февруари 26, 2014, 10:03:50 »

Добро утро на всички!
Ани, честито за първата заплата! А мартеничките са много хубави, браво на вас!  Bravo
И ние вчера купихме малко мартенички, но като цяло нещо тази година са ми доста грозновати повечето. Имаше и много красиви, но 5лв. за една мартеничка  crazy
На нас ни отпаднаха плановете за Ниш и сега ще ходим на Смолян с нашите, дано да има сняг поне малко да се попързаляме, не че сме големи скиори, но и малкото което научихме миналата година сме го забравили и догодина ще трябва пак отначало да почнем   nea
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: февруари 26, 2014, 10:12:14 »

Много благодаря, момичета smile Като приключа с творенето ще покажа крайния резултат.

Ратче, благородно ти завиждам за Смолян smile На нас много ни се ходи, ама малко тежко вече ни идва всеки месец път дотам и сега сме решили към пролетта чак да ходим..
Иначе има сняг на Пампорово, ще може да се попързаляте. Аз много съжалявам, че тази година най-накрая успях да си купя скиорски костюм, а то нямаше сняг, за да се уча да карам, а пък мъжа ми не можа въобще да кара.

Мариолче, мерси за хубавото кафенце  blum
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #40 -: февруари 26, 2014, 10:25:52 »

И от мен поздрав на всички шмизли, къп кейкове и пенсионерки!
Понеже вече има кафе, има и мартеници, аз ще ви подсетя за нещо друго, което се прави през март. Стрижат се магаретата Wink. Та в тази връзка, има ли някой, като мен, дето е замислил да си сменя прическата? Моята коса расте бързо и освен текущото подкъсяване с 2 пръста, много ми се иска да си оголя врата. И без това, като ме хванат Карастанчовите, я вдигам с шнола и ми лъсват бузите.
Сега и на мен ми се приходи към Пампорово.......


* _n.jpg (38.09 KB, 526x304 - видяно 739 пъти.)
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #41 -: февруари 26, 2014, 10:30:53 »

 lol lol lol svekarva само ти можеш да се сетиш за такива неща, магаретата ги постригвали  lol Makeup

аз се подстригах миналата седмица ама така ме офъкаха, уж на етажи ама сега съм небостъргач ( бел. на македонски небостъргач се казва облакодер  blum ) ама и моята бързо расте така че аз по коса не рева, режи я може и пък да ти хареса
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #42 -: февруари 26, 2014, 11:13:26 »

Тя и нашата дума за небостъргач като се замисля е доста смешна - все тая дали стърже небе или дере облаци smile
Ами през март в повечето случаи е Тодоровден /тази година е на 8-ми март/ и тогава се правят състезания с коне и магарета. Налага се да им оправят гривата, да им сложат звънци и пискюли, абе, почти на фризьор ходят.
Ей така искам да ми стърчи косата. Аз по китайския зодиак съм така или иначе кон.


* 5.jpg (27.51 KB, 371x378 - видяно 3753 пъти.)
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: февруари 26, 2014, 13:31:56 »

Привееет!

Много слънчев ден днес.Само за белички.

Ани ,поздрав за мартениците.Много са сладурски.Важното е,че ти и майка ти сте ги правили.Вложили сте любов и желание и на човек ще му стане хубаво  като ги подарите.

Свекс,онзи ден викам на моя мъж да подстригвам вече Явката гола глава ,а той вика Март.Е ,викам Март се стрижат магаретата.Иначе аз си промених тотално прическата.Сега съм с къса коса.Викат,хората като остарявали си подстригвали къса косата,защото така изглеждали по млади хах.

Тази година 8 март много наситен откъм събития.Женския си празник,Тодоровден,а и Кукерландия в Ямбол,ама нея ще я пропусна,че много пътувания ще ни се съберат.Викам да сме малко по скромни.

Рататуи,обожавам ски и догодина отиваме с дребния вече.Тази зима бяхме само по спа-та ,ама догодина ските няма да избягат.

Мариолче,хубаво че сте си избрали апартамент.Черните плочки се преживяват:)
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: февруари 26, 2014, 15:13:21 »

Аз от тъпотия  подраних за маникюр и сега чакам.
Мариола, първо честито и второ ако не ги преживееш черните плочки се сменят.
Фийби, евала ви правя, че ще качите мъника от рано на ски, така трябва, а не на стари години като мене да се учи да оцелява по пистите.
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: февруари 26, 2014, 15:27:37 »

ХИхи,  и аз съм ЗА малките да се качват от рано на ските, че да свикват Wink а и въобще за спортовете. Трябва да тренират, защото спортът много възпитава.

Аз пък днес след снимката с магаренцата на Свекърва проверих кога е Тодоровден (след това видях, че сте го написали), че вкъщи направо си е традиция на деня да се отрязва малко косичка, за да расте като гривата на коня - бързо, гъста и красива. Аз пък искрено си се надявам тази година да пропусна този обичай (нали бременните не трябвало да се подстригват, че отрязвали късмета на бебока) Wink
Иначе аз още ноември отрязах дългата коса до кръста много късо. И сега тя си расте, ама на мен не ми пречи Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #46 -: февруари 26, 2014, 15:52:44 »

Това, за стригането на коса, за да расте като грива, го бях забравила  heart heart heart
Някой да знае кога се стрижат овцете? Да взема тогава да я свърша тази работа, че да ми се понакъдри малко.... Wink
« Последна редакция: февруари 26, 2014, 15:54:19 от svekarva » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: февруари 27, 2014, 09:51:35 »

добро утро, да ви разнообразя с една статия, малко предизвикателна :

12 заблуди, които хората обичат да ни казват
http://www.obekti.bg/chovek/12036-12-%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D1%83%D0%B4%D0%B8%2C-%D0%BA%D0%BE%D0%B8%D1%82%D0%BE-%D1%85%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D1%87%D0%B0%D1%82-%D0%B4%D0%B0-%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B2%D0%B0%D1%82
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #48 -: февруари 27, 2014, 10:40:47 »

Привет!
emmmmmy, нищо не разбрах от статията....Малко им са замотани твърденията, според мен. Пък и като видя нещо от сорта: Пен начина да ....., Шест причини за...... , хич не искам да го чета. Освен това, изобщо не е вярно, че йероглифите са едни и същи. diablo за криза и възможност.
Хихи, имаше разяснение по факта преди много години:
Всъщност грешката е огромна, а Toyota напоследък се занимава не само с дефектни педали. Относно рекламата:
1. Не Ви ли се струва странно японска фирма да използва китайски йероглифи?
2. Не че е същото, но как си представяте сръбска фирма да рекламира нещо си на българска кирилица или обратното?
3. Според китаиста проф. Виктор Мейр от Пенсилванския университет, всичко по-горе е отишло в грешна посока, защото преводът не е правилен. “Вей-жи” означава всъщност “повратна точка, от която започва опасността”, т.е. същото като crisis на английски или гръцки. Подвеждането идва от президента Кенеди, който използва “вей-жи” през 1959 г. и оттогава го цитират. Приканвам колегите, които са преподаватели да имат предвид и тази гледна точка и да не четат китайската латиница “путунхуа” като английската – буквите се озвучават различно…, например “вей-жи” не е “уей-джи” и пр.
Поздрави!
За желаещите да знаят повече по темата споделям статията:
http://www.facebook.com/profile.php?v=wall&id=1720265287

Не ми обръщайте внимание, аз просто не си падам по такива неща  smile. Овнешка работа, винаги всичко си знае, пък и да му кажат нещо, той винаги си има собствено мнение.
Днес съм затънала в работа, само скучни отчети правя. Вън грее слънце и много ми се иска да не го гледам само през прозореца.....


* kriza-vuzmojnost.jpg (36.69 KB, 500x326 - видяно 475 пъти.)
« Последна редакция: февруари 27, 2014, 10:54:41 от svekarva » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #49 -: февруари 27, 2014, 11:12:31 »

svekarva все едно за мен говориш, никак не мога да понасям някой да ми казва как да мисля и да се чувствам, особено за " Пет начина да ....., Шест причини за." Напомня ми на една колежка от работа, много е зарибена по някакви Life Coach  семинари даже си ходи редовно и много често се е случвало да ми дава такива съвети. Направо ме напушва на смях  Yes. Даже миналата година си говорехме как трябва да чакам за едни резултати и тя ми изцепи ако искам да ме свърже с нейната екстрасенска да ми била помогнала  shok, така и се изсмях че ми стана неудобно като видях че тя е много сериозна, и започна да ми разказва колко и била помогнала на нея и мъжа и  girl_impossible, измъкнах се като и казах че съм вярваща и че църквата ми забранява ходене по екстрасенски ( врачки на прост език казано)

На мен днес ми е готино smile дойде време отново за последният петък от месеца, този път ще има мексиканска храна, Бурито  Bravo и подготвям една година от създаването на моето екипче, избирам торта и място за партито  DANCE
« Последна редакция: февруари 27, 2014, 11:19:17 от mariola85 » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #50 -: февруари 27, 2014, 11:56:14 »

Мариола, сега като заприказвахте за тия неща се сетих за разгворите, които имахме за психоаналитика ... преди няколко седмици ми се появи доста проблемна ситуация на работа и направо полудявах. И нали преди години бях работила за такава фирма, се обадих на шефката да се видим. Този проблем ме глождеше дотолкова, че 2 седмици не можех да спя, а на работа бях ужас и безумие, тая жена за 1 час ми реши всички проблеми и ме накара да се чувствам много по-добре! Просто толкова бързо вникна в ситуацията и ми каза супер адекватни неща, че не съм аз луда, а фирмената политика е такава, и ако не ми харесва трябва да се ориентирам към друго място, което и аз си го мислех, но не исках да си го призная. Та, такъв човек мисля, че може да ти помогне - това му е работата!

Относно екстрасенси и разни там дето гледат по слънца и луни, основно ти взимат парите и ти пълнят главата с бръмбари.

О, като спомена международна кухня, снощо ходихме на едно персийско ресторантче и видях много интересен метод за правене на хлебчета:



Имаше една кръгла пещ и по стените и лепят хлебчетата, за 2 минути бяха готови и много вкусни!
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: февруари 27, 2014, 13:00:59 »

Ах, Виви, бързам да те питам кое е това заведение, че искам да заведа мъжа ми на вечеря, по случай заплатката и още не съм решила къде, а пък сега като прочетох и много мило ми стана smile
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: февруари 27, 2014, 13:02:59 »

Тази техника за правене на питки я има и в България  smile
Емс, на мен статията ми хареса. Много е важно с днешния начин на живот да избягваме статуквото и да си създаваме собствени правила и норми. Аз много отдавна съм спряла да плащам данък "обществено мнение" и да вярвам на разни твърдения. Около подготовката за сватабата успях да се отърся от много неща, които се натрапват и съм доволна от себе си.
Колкото до поучаването и съветите, винаги изслушвам хората, и взимам най-полезното за мен  pardon Старая се да не реагирам прибързано. Моят мъж е овен и абсолютно разбирам какво има предвид Свеки, винаги има мнение и ако ще хиляда довода за нещо да му дадеш, той си знае неговото  diablo
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: февруари 27, 2014, 14:20:04 »

Вчера като казахте, че ако се подстрижа с магаретата ще ми расте косата и днеска си запазих час за 8 ми. Makeup
Ани, тя Виви живее далече, няма да ти свърши работа нейният ресторант. Може да заведеш мъжа ти на суши, ако обичате де.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: февруари 27, 2014, 15:25:51 »

хах, успях да ви събудя, значи си свърших работата за днес. smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #55 -: февруари 27, 2014, 15:54:44 »

emmmmmy, не ни каза как се прояви като Шмизла с розовия лак...
Какъв е мъжкият вариант /демек Шмизльо/ Wink? Този, на аватара ти, ми е малко нежничък.....
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: февруари 27, 2014, 16:05:04 »

този на аватара, ако ми падне... хич няма да е нежен хахаха blum
мии как се проявих, гледат ме в ноктите в метрото smile
Днес ще се докарам и с леопардово палтенце, да си заслужа новия форумски прякор smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: февруари 27, 2014, 16:10:31 »

Момичета, отдавна не съм задавала тъпи въпроси и ми е време!
Може ли някой да ми каже как да стигна до Младост 4? Преди ходех с един рейс 214, но май са ми го спрели и сега се чудя имам ли друга алтернатива или трябва да ходя с кола.
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: февруари 27, 2014, 16:16:43 »

АААААААз. Работя в Младост 4 biggrin Устройват те 213, 113, 76, а ако те устройва района около Симеоново, то и 111 също става. Къде точно искаш да отидеш, за да ти кажа кое точно ще ти е по-удобно?
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: февруари 27, 2014, 16:18:03 »

Ами зависи от къде тръгваш може да хванеш 111, 314, 413, 113 и 213
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: февруари 27, 2014, 16:25:32 »

Ахахахах, ми как да ви обясня къде искам да отида  huhhuh.gif, в един блок № 454. Ако се сещате къде има сладкарница на 100гр. сладки, почти до нея е този блок. Преди като ходех от там минаваха само 2 рейса- 214 и още един. Сега обаче видях, че 214 май вече го няма. Спирката се пада отзад някъде на бизнес парка, защото той остава от ляво, а блоковете са от дясно. Абе, няма такова обяснение  tease
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #61 -: февруари 27, 2014, 16:31:36 »

76 и ще злезнеш на кръстовището с лук ойл, преди бизнес парка и малко ще повървиш нагоре към бизнес парка smile

Еми ейц, пусни снимков матрял да те видим  blum
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: февруари 28, 2014, 11:33:08 »

Как сте преди почивката момичета?
Аз всеки момент чакам да дойдат и да ме вземат, за да тръгнем към Смолян.  danceg
Успях да стигна до Младост сутринта, ама напоследък съм толкова отнесена нещо, че на връщане си обърках тролеите и вместо на 4, нямам представа как съм се качила в 5. Абе  crazy beating
Пожелавам на всички приятно посрещане утре на Баба Марта, а в понеделник на най-българският /за мен/ празник!
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #63 -: февруари 28, 2014, 11:45:49 »

Аз глася утре събиране по повод Баба Марта, нали сме далеч и се събираме няколко българи да си раздадем мартенички и съм решила всичко, което консумираме да е в бяло и червено, обаче ми липсват идеи. Някои да се сеща за нещо интересно в бяло и червено, което не е сирене, домати, чушки, ягоди, малини, сметана, пуканки, лютеница, яйца или кисело мляко?  blum Не трябва да е манджесто, защото няма как да го направя за подобен род събиране, така че спагети, ориз и т.н. отпадат. Блазе ви, че имате почивен ден, нашият най-близко е чак Великден.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #64 -: февруари 28, 2014, 12:36:39 »

Идва ми на ума за разядка с извара /бялата част/ и с червен пипер /за червената част/. Към изварата може да се добавят различни неща - настърган кромид, чесън на прах, някаква мазнина, черен пипер, чубрица, а за да има и червено, към една част да се добави червен пипер.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: февруари 28, 2014, 12:55:05 »

Привет !

Много хубав край на седмицата и месеца.Вкъщи е пълно с изненади.Валят подаръчета ,мартенички ,абе супер!

Виви,салатка от репички.Сезонно,бързо,лесно,вкусно.
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: февруари 28, 2014, 13:47:53 »

Ратче, и аз нямам търпение да стане 16:30 и моят мъж да дойде да ме вземе и да тръгнем към Боровец.

Виви, като прочетох в началото поста ти веднага ми дойде сирене с червен пипер, ама после видях, че искаш други предложения biggrin
Съжалявам, но на мен не ми идват идеи sad

Пожелавам на всички весело посрещане на прекрасната баба Марта и да бъдете бели, червени и засмени  Good luck
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: февруари 28, 2014, 14:08:12 »

Виви предлагам ти брускети с домати, крема сирене чесън и босилек, истински хит са
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: февруари 28, 2014, 14:16:13 »

Привет и от мен! Малко обедно

Аз търча наляво надясно по лекции и упражнения; сега трябва да събираме растения за хербарий, аз докато се усетя и изпуснах кокичетата и сега ми е зор къде да намеря (трябва ми с луковичката); та с милото ще ходим май до гората  blush
Желая ви хубав петъчен ден  good
Почерпете се -тати имаше РД вчера и утре ще празнуваме (поръчала съм вкусна торта от Юлинел  heart)

Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #69 -: февруари 28, 2014, 14:36:59 »

Виви предлагам ти брускети с домати, крема сирене чесън и босилек, истински хит са

Брилянтна идея! Със сигурност ще ги направя. Благодаря. Също ми хареса идеята със салатата от репички и  добавката на червен пипер!

Супер сте, благодаря за идеите!  give_rose Ако се сетя ще снимам масата да се похваля с резултата. Wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: февруари 28, 2014, 17:25:29 »

Виви видях това и се сетих за теб и твоите храни-мартеници smile

https://www.bonapeti.bg/collection/Sladki-martenitsi-/
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #71 -: февруари 28, 2014, 17:35:46 »

Е, много лесна и интересна рецепта, ако намеря боя ще я направя. Благодаря Панди!  heart
Активен
miauka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: март 01, 2014, 10:07:02 »

Минавам на бързо да поздравя всички!
Честита Баба Марта!Бъдете живи и здрави smile
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: март 01, 2014, 10:49:37 »

Честита Баба Марта и от мен !  give_rose give_rose give_rose


Мартенички

Мартенички бели,
бели и червени,
де и как сте взели
багрите червени?

Пролет щом ви зърне
тука при децата,
бързо тя ще върне
птиците в гнездата.

Храсти разцъфтели,
листите зелени.
Мартенички бели,
бели и червени.

Петя Йорданова
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #74 -: март 01, 2014, 11:10:26 »

Нека сме бели и червени, весели, засмени и от любов опиянени! Wink
http://society.actualno.com/Tri-legendi-za-martenicite-news_416944.html
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #75 -: март 02, 2014, 12:17:30 »

Е, хайде да си признаем и простим! Моля за волно или неволно направена грешка да бъда простена, моля и вас да ми простите!


* сирни_n.jpg (53.56 KB, 480x412 - видяно 448 пъти.)
Активен
Страници: 1 2 3 ... 6 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines