Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 12:38:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Седмица на Баба Марта 24.02 - 02.03.2014  (Прочетена 38830 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« -: февруари 24, 2014, 15:42:53 »

Здравейте настоящи и бъдещи пенсионерки! Ей, пет пъти погледнах дали съм написала правилно Баба Марта, че нали знаете, има хора, които бдят Wink.
Търсих снимка на кафе в комбинация с мартеница, но открих само тази. С притурка омразна торта Girl_hide smile
В събота отново минах през Главната - е толкова грозни мартеници от години не е имало.
Моите съм ги пратила още януари към Щатите, този път по преносител. Миналата година стигнаха по Първи Април, а предишната се загубиха по трасето. Там много им се радват и както често повтарям, имах въпрос, дали фламинго може да замести щъркел при изпълнение на традицията funnytooth Приятелката ми обаче казва, че в Германия не ги искат, страх ги било да не е някакъв лош знак. Сигурно ги е страх да не станат българи..... Wink
Сега, като се събира по- дълга почивка, ще предприемете ли нещо? На мен много ми се е заходило някъде, ама нещо не ме канят. Ще подготвям изпращането в пенсия на колежката.
Пък и моят юбилей наближава и все още нямам точна представа какво ще правя. Като ги няма децата, просто се обезсмисля да каня роднини. по Коледа се видяхме с всички заедно и по части. Искам да измисля нещо по- различно за приятелите. На 50- годишнината ми беше Разпети Петък и никой не искаше да яде по ресторанти. Заведох ги на ротативки и им купих чипове. Те така и не бяха ходили по такива места и им издадоха карти. Имат си ги за спомен, с датата на моя РД. Сега само ме подпитват какво съм намислила, обаче аз най- мразя да мисля crazy
За колегите ще има събиране на кафе с торта. Предстои ми разреждане на кактусите Коледници, та съм замислила да бучна резниците в саксии и да подаря на всеки по една. Тъкмо за пенсионирането ми ще са цъфнали, а аз - вързала Wink. Чакам малко да се покаже слънце и почвам да кърша клонки.
И така, да сме бели и червени, весели и засмени, работливи и приказливи...Хехе, за тези, които не знаят за моите способности да римувам, ще повторя една случка. Трябваше да римувам служебно "Всички заедно събрани...". Аз обаче зацепих и два дни не можах да се измъкна от продължението ".....гледаме като е.ани или на.рани" diablo Пък как хубаво се римува със засмяни, не ми дойде на ума.


* кафемарт.jpg (30.39 KB, 459x342 - видяно 641 пъти.)
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: февруари 24, 2014, 15:49:13 »

Привет,Свекс!

Много ми хареса обръщението бъдещи пенсионерка хахаха.Вярно е,че всички един ден ще станем.
За трети март в провинцията няма да пътувамр,защото там си живеем:).Аз навивам съпружеското тяло да ни заведе с Явче на Шипка.Малко патриотично да го раздадем.
Иначе кафенцето с мартеничка ,без мартеничка не го отказвам.
Аз тази година си имам ръчно правени мартенички.Много си ги харесвам,въпреки че са малко странни.
Искаше ми се даже отправя апел във ФБ приятелите тази година ,ако могат да си купят ръчно правени такива.
Хайде хубава седмица от една стара кримка!
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #2 -: февруари 24, 2014, 16:03:23 »

ех хайде и аз да ви уважа стига съм се крила smile

Привет на всички пресни настоящи и бъдещи пенсионерки  Yes

svekarva тия Немците пък много капризни  blum. Аз токущо изпратих един кашон с мартеници за Ирландия за клиента ми, с логото на компанията и с превод на английски за значението на празника. Миналата година бяха тук по това време и даже им вързахме мартенички и много се зарадваха  и тази година ще ги зарадваме, въпреки най развълнувана от всички за този празник е една германка  girl_impossible. Те също са ни поръчали мартенички( не знам от къде са ги намерили) с тяхното лого и сега ги чакаме да пристигнат.Понеже имаме гости от Бразилия в офиса подарих им и на тях, е няма такъв любвеобилен народ, подскачаха и ме прегръщаха от щастие, и на тях като им казах за празника ми разказаха за техния подобен празник ( толкова е малък света) те връзват малки разноцветни парченца плат на ръката , пак на някой празник и замислят желание и то плата се изтънява и като им падне от ръката се сбъдва желанието  good

Взимам си от кафенцето ама бягам от тортата че нали сладко не мога да ям  blum

Лека седмица на всички и целувки на малкия Явче Фийби!
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 24, 2014, 16:57:27 »

Мерси за кафенцето  good Аз макар и късно се включвам  smile И аз не харесвам тия грозни китайшън мартеници от последните години, кака ми плете на една кука или пък правим най-простичкия шнур от двата цвята, но добавяме някакви нещица -сърчица, цветенца, от тия тип гривничка  smile

Нас ни позатрупаха с учене, та по трудно успявам да се включа  give_rose

Като мога ще пиша по-надългичко  smile

Радвам се, че доста съфорумки се разписаха в предната тема, става много приятно така  heart
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 24, 2014, 16:58:53 »

Здравейте на всички!
Свекърва, благодаря за темичката, много положително настроение ми донесе. Аз ще се взема от тортата, но кафето ще го сменя с чай.
Ние на 2ри. най-вероятно ще ходим до Ниш, на разходка с цел похапване, а ако се разпадне ще отидем до Смолян с нашите и се надявам, ако отидем да стигнем и до пистите. Вие фийби, много хубаво сте го измислили и на мин ми се иска някой 3ти март за посрещна на Шипка.
Мариолка, ти се появи и се сетих да те питам как върви турския сериал в офиса?
Активен
miauka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 24, 2014, 17:06:10 »

Здравейте и от мен smile
Наближава 1-ви март smile Стеашно много обичам мартеници!Няма да забравя като живеехме в чужбина как съм чакала колета от баба ми с мартеникчки и боя за яйца smile Тя пращеше и за моите приятелки smile На тях им беше много интересно и ги носеха с голямо желание.Аз им бях казала,че щом видят щъркел могат да я вържат на плодово дръвче.Там можеш да видиш щъркел още през Февруари,но те ги носеха до 31-ви Март smile
Фийби и аз харесвам ръчно изработените мартеници.Дори на центъра има една жена която продава само такива.Дори плетени бебешки терлици на една кука.Хвана ме яд,че я нямаше миналата година.Вече купих няколко от нея все за подарък smile Харесваш ли големите Пижо и Пенда?Мен страшно много ме впечатлиха smile А ако знаеш как ми се ходи на Шипка smile
Мариола,аз в Португалия се запознах с много бразилци.Наистина са много топли,весели и отворени хора.Като са се прибирали от родината си са ми носели такива ленти казват се Фита до Бонфин типично за Салвадор.Трябва да има 3 възела и намисленото желание не трябва да се споделя с никой докато естественно не се скъса от ръката ти.Моята я носих 1г но тъйкато имах възможността да плувам с делфини,едно от условията беше без никакви накити,за да не настаним нежната им кожа.Там ми я отрязаха,но желанието се беше сбъднало вече smile
Езра,успешно учене smile
Днес стават точно 3г от както се регистрирах във форума и се замислих с колко готини хора се запознах тук smile
Успешна седмица на всички kiss2
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #6 -: февруари 24, 2014, 17:22:10 »

fiibi_bg, това за пенсионерките се отнася за бившите булки. Като им мине сватбата и темата им заглъхне откъм новости и ги титуловаме "пенсионерки".  Wink днес някъде видях, че се е разписала Хюлия и дано се сетя да я привикам тук. heart
 Ох, точно на 3-ти не ходете по Шипки и други исторически места. Аз даже си мисля да идем по- нататък на Альоша /има гробница на загиналите в руско-турската война/ заради криворазбрани политически стремежи. sad Този свят е полудял и се страхувам да не се случи нещо.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #7 -: февруари 24, 2014, 19:44:08 »

айде айде да се събираме, и на мен ми направи впечатление че Hulcy  е тук отново дано да се сети  heart

ratatui турския сериал в момента е спокоен, няма драми мирно и тихо море е , което винаги е притиснително при тях, сега чакаме само турчина да предложи на българката  Girl_hide girl_impossible
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #8 -: февруари 25, 2014, 09:51:12 »

Добро утро!
Хайде на кафето - мартеница! heart
Ей, омръзна ми да е мъгливо и мрачно, почти седмица сме без слънце....
Като казахте турски сериал, да спомена, че Север юг все повече ми харесва. Мислех, че фабулата е очебийна и няма какво по- различно да се случи, но съм изненадана. Да видим до каква дълбочина ще стигнат. Не искам да го кажа от патриотични чувства към нашите филми, но няма роля, която да не е играна както трябва. Вярно, че не чувам говора, но те  сякаш говорят с очи. Освен това ми е много удобно в 21 да врътна на филмите с Оскари Wink.


* кафемарт.jpg (47.82 KB, 400x400 - видяно 3985 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #9 -: февруари 25, 2014, 10:05:16 »

Нарочно в нов пост, че да сложа и тези мартеници /и да трупам актив в бройката Wink/.
Направих щъркелчето, много ми хареса. Използвах голям кламер, изправен и после прегънат на две и мушнат в пискюла за човката и двете крачета. Хихи, малко стана като пеликан, следващия ще го направя от медна тел. Гъбката също е много лесна. Племенникът упорито отказва "боклуци" и иска светеща мартеница. Ама то всички бяхме такива...Когато бях в предучилищна, много добре си спомням, как най- ценени бяха едни грозни светещи подобия на пеперуда. Wink По мое време имаше много красиви пластмасови фигурки /или ми са се виждали такива/ и рядко се носеха вързани на ръката. Имах много богата колекция, сигурно над 100 броя, но за съжаление още преди да имам деца, избата ни се наводни и се наложи да изхвърля всичко. sad
Приятен и ползотворен ден на всички!


* марте.jpg (47.53 KB, 500x375 - видяно 10227 пъти.)
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 25, 2014, 13:12:04 »

Здравейте и от мен!
Аз не съм много ентусиазирана за мартеници тази година. Мисля, че основната причина е, че е прекалено топло. За мен Баба Марта си беше като предвестник, че скоро ще почне да се затопля, а сега като вече е пролетно, все едно е дошла, ама сме я пропуснали.

Север Юг и мен ми се гледа, ама нещо не смогвам да съм пред телевизора тогава.

Снощи сънувах, че Олимпийските игри не са свършили и българин печели златен медал. Дано на следващите игри това се сбъдне. Не съм много спортна натура, но се възхищавам от професионализма на големите спортисти.

mariola85, радвам се да те видя, вече много ми липсваше  give_rose

Поздрави на всички
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: февруари 25, 2014, 13:16:06 »

Привет ,привет!
Аз пък съм в еуфория за тази баба Марта.Поразпратих мартенички тук и там и се надявам да има изненадани получатели.Голямо удоволствие ми е да радвам така хората.Не винаги успявам,но тази година по някаква случайност успях донякъде да се организирам.
Иначе с Явката се понадишахме на свеж ,студен въздух.Взех си една пратка дрешки от Маталан,съответно сега се въртят в пералнята.В 'обедната почивка' както обичам да наричам сънят на Яво поработвам от вкъщи и трупам душевен баланс с четене на книжка:)

Хайде хубав ден!

Свекс ,голяма майсторска си значи.
Панди,дано ти се осъществи съня,ама пак трябва да изпонападат в някой сблъсък големи величия ,че да повторим златото на Катето Дафовска
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #12 -: февруари 25, 2014, 13:29:37 »

Трябва догодина освен коледни и велинденски подаръци, да си раздаваме и мартенички за Баба Марта. Wink
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: февруари 25, 2014, 13:49:57 »

И на мен тази година нещо не ми е много мартенско. Даже още не съм купила мартенички  girl_impossible , а трябва. Може довечера, така и така сме на театър в центъра ще огледам там.
Виви, миналата година си разменяхме подаръци и за Великден, аз също се надявам да го има и тази година, страхотно е усещането да търсиш и да подариш подарък, на някого когото не познаваш на живо.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: февруари 25, 2014, 13:54:16 »

Щом споменавате за подаръци за Великден да взема да пусна една проучвателна анкета ????smile
Времето до Великден не е много ,така че ако ще правим нещо да го задействам навреме май .
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines