Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 05:15:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Седмица на любовта и виното 10 - 16.02.2014  (Прочетена 9642 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« -: февруари 10, 2014, 09:10:48 »

Седмицата започва добре, със слънце и приятни температури.  good
Нека си припомним какво е любовта за нас, как я изразяваме, даваме и.....получаваме Wink, какво знаем за виното, кое предпочитаме и как ще празнуваме heart heart heart
Нещо не съм в много романтично настроение, дано само днес е така. Имам неприятна канцеларска работа, която на всичко отгоре е и спешна. Няма да празнуваме 14-ти, но на 15-ти отиваме да зарязваме пак лозето на наши приятели. Имам да подготвям подаръци за племенника и майка му за РД, още не ми е съвсем избистрена идеята. В офиса ще спретна някаква украса, имам сърца и лозови пръчки от Бачково.


* sveti-valentine's-day.jpg (44.89 KB, 550x366 - видяно 992 пъти.)
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #1 -: февруари 10, 2014, 10:46:08 »

Здравейте, дами!
Седмицата за мен няма да започне по най-романтичния начин. Моят мъж се измъкна от чистенето през почивните дни и сега мен чака. Това да му е... Няма обаче да пропусна да се насладя днес на прекрасното време! Дано и при вас да е толкова слънчево и приятно топло Sunshine Flower
Свекърва, мерси за пожеланията! Няма да се окажа и от мъжкото Wink Оказа се, че така е много икономично. Отиваш уж на гости, всичко е подготвено, нагласено, а накрая и на теб ти честитят и подаръци получаваш! Тази година подаръците бяха основно козметика и дрехи. Не се оказвам и от двете. Дадоха ми и парички, които обикновено ги оползотворявам в нови чифтове обувки (от сезонните намаления). Сега обаче ще пропусна. Ние продължаваме да издирваме апартамент и да видим докъде ще я докараме Wink
Хайде, да ви е влюбено тази седмица heart
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #2 -: февруари 11, 2014, 10:58:07 »

Привет в романтичната седмичка и Добро утро!!  smile
 
Днес съм 50:50  Wink От една страна - възторг до небесата, а от друга ми се спи и се чувствам като преплувала седем морета. Вчера гостувахме в Народния театър и беше изключително преживяване... С тази препълнена до краен предел, огромна зала и всеотдайната публика, която "дишаше" заедно с нас нямаше как да не бъде невороятно... Може да си представите след подобен празник и прибиране в къщи през нощните часове как се заспива. В моя случай никак  pardon И понеже винаги ставам рано, сега съм в безтегловност отвсякъде. Както и да е.
Сега за романтиката и виното. Наблягам на първото (понякога надвишавам дозата), а относно виното - активна съм в казването на "Наздраве", но не и в пресушаването на чашата. Както казват приятели "пия чаша вино от понеделник до четвъртък"  blum Още не съм решила обаче какво да спретна за отбелязване на празника.
Желая на всички много усмихнат и слънчев ден!!   Sunshine
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #3 -: февруари 11, 2014, 11:30:06 »

Tonina , радвам се, че се обади heart heart heart
С какво гостувахте на Народния театър? Аз съвсем затъпях след празниците на Античния театър и някак не осмислям и какво пише по афишите по Главната sad. Особено пък сега, когато под път и над път е нашарено с мартеници на огромни щендери, даже и не ми е приятно да си завъртам главата.
В много сладкарници и сладкарски магазини са направили не особено красиви сладки във форма на сърца. Оцветени са в ярко розово и червено. Не зная дали цветът или целофановата опаковка ме дразни повече, но ми става едно китайско...
Обикновено правим някаква закачка за колегите, нещо дребно, но изобщо не съм се вдъхновила и лозовите пръчки не съм донесла все още. За лични изненади на съпружеското тяло хич и не мисля, минало ни е времето.
Ей, съвсем опустяхме......
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #4 -: февруари 11, 2014, 13:45:20 »

Свекърва , гостувахме с "Възвишение" - постановка на Иван Добчев.

Относно шаренията и кича в Пловдив зададе ли се някакъв празник, направо пощурявам и наистина нямам желание да разглеждам. Такова "агресивно" предлагане е в Пловдив (като начин на изложение говоря, не от страна на продавачите) не знам дали и в другите градове е така. Но да не задълбавам темата с "ширпотреба".
Да ви споделя и още нещо (нали не съм от активно пишещите). В неделя баща ми имаше рожден ден и аз реших да му подаря изпълнение на живо (в къщи) "китка" родопски песни. Поканих певица и гайдар от ансамбъл "Тракия". Той обича народна музика и знаех, че ще му хареса, но чак пък такъв ефект не очаквах.   Изненадата страшно се хареса на всички, защото всички се бяха настроили за обикновено домашно събиране за рожден ден. Един от гостите пък направо се просълзи. Това съвсем ме изненада, защото е млад мъж, който знам като заклет рокаджия. Никога не съм предполагала, че има интерес и към фолклор.  smile
Ето снимка пък след снощния спектакъл.




* NT.jpg (65.3 KB, 960x640 - видяно 342 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #5 -: февруари 11, 2014, 14:11:21 »

И аз се радвам, толкова са пълни балконите good.
Като казваш за подаръка, та ме подсещаш за изпращането в пенсия на моята колежка от стаята. Тя си пада по народни песни, носии и изобщо по фолклора. Като го обсъдя с останалите, ще те питам на лични за цени.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #6 -: февруари 14, 2014, 09:11:54 »

Ей, тази тема и страница не може да прескочи Wink! Няма вино, няма любов......
Ами, честит петък тогава! Днес съм сама, колежката я няма и ме навестяват грешни мисли да и "ровна" в компютъра и да си взема някои нейни снимки. Скоро ще я изпращаме в пенсия и ми се иска да и спретна едно слайд шоу.
Няма ли желаещи за кафе поне? crazy


* kafe_n.jpg (29.51 KB, 800x602 - видяно 349 пъти.)
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 14, 2014, 10:02:44 »

Аз подхождам малко алтернативно този път към днешния ден, като повод.  smile

Мислех си снощи, колко приятели и близки хора, намерих тук във форума. И днешния ден като празник, мисля да си го посветя вътрешно на тях. Защото се оказаха до мен и в трудни и в хубави моменти! heart


https://www.facebook.com/236794316388233/photos/a.240066162727715.54629.236794316388233/640113692722958/?type=1&theater
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 14, 2014, 10:16:04 »

Браво Еми,много добре казано  good.
Свекърва,хубава ти е идеята за колежката,само да не се разсърди,че си бъркала в компа  beating.
Аз днешния ден го свързвам най-вече с рождения ден на баща ми.Не съм много почитателка на Св.Валентин,но пък ми става хубаво,когато всяка година получа от мъжа ми цвете и някакво тематично шоколадово изкушение.Та в тоя ред на мисли ви пожелавам лека доработка на работещите,а на тези като мен в къщи-слънце,за да излезем на разходка.

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #9 -: февруари 14, 2014, 10:33:45 »

 ra_di, аз затова се чудя blush Но се предполага, че човек не държи компрометиращи снимки в служебен компютър, пък и те /моят и нейният/ са в мрежа  blush. преди секунди и инсталирах една Пикаса, та да и хвана само снимките. После ще я изтрия и ни лук ял, ни лук мирисал.... diablo
ra_di , да ти е жив и здрав таткото, да ти е дълги години подкрепа good
emmmmmy, споделям ти алтернативата give_rose  с цялото си сърце heart
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #10 -: февруари 14, 2014, 11:58:26 »

Привет и от мен!

Еми, "грабвам" си стихчето (последните два реда вече си ги тананикам)  smile

Ради , наистина времето е супер, така че - приятна петъчна разходка!

Свекърва , когато става дума за хубави изненади, винаги съм ЗА, така че действай.

Аз след малко тръгвам на работа до късно вечерта и...ако половинката не измисли нещо, май ще си е обикновен, делничен ден. Нещо съм пас тази година, което не е присъщо за мен, обикновено спретвам някакви неща, но този път нещо съм зациклила.

Както и да е, хич не ме слушайте, а имайте усмихнат и ведър ден и много празнично настроение!!  smile

 
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: февруари 14, 2014, 14:11:26 »

Аз също не го признавам тоя празник много много ... Не мисля, че е нужно да определяш ден от годината, в който да 'празнуваш' любовта си crazy Това са си мои мисли де, иначе пожелавам весело изкарване на празнуващите give_rose
Еми give_rose
Свекърва, рови, рови в компютъра й - надали си е сложила голи мъже на служебния, пък и ако изобщо разбере, после ще ти прости като види изненадата Wink Заслужава си good
Ради, честит ти рожденик give_rose

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #12 -: февруари 14, 2014, 14:25:53 »

Свърших хубава работа, доволна съм. Изметох си следите с опашката... Нямаше голи мъже за съжаление...Но пък я има в най- характерните и роли в офиса и извън него. Wink Дали някой ще се сети за мен декември? smile
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: февруари 14, 2014, 15:39:01 »

Тогава ли ще е твоето? И така и не разбрах с какво от всичките ти идеи реши да се занимаваш след това? Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #14 -: февруари 14, 2014, 15:58:00 »

Хехе, още го мисля Wink. Сега си подарих курс по фотография, разширявам възможностите smile Ужасссс, с дипломна работа и изпит есе е за края. Изпратили са ми материали за първия урок, цял куп crazy Ама, пада ми се, като не искам да съм по- долу от снахата....Върви обяснявай, че само искам да мога кусури да и намирам на снимките  diablo diablo diablo
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 14, 2014, 16:02:27 »

Здравейте и от мен smile
Днес освен популярните празници е и денят на археолога, за което аз ще ви почерпя smile



emmmmmy,  give_rose много хубаво си го казала. Много  ми е мъчно, че не можах да се видя с теб, а и с другите момичета вчера, заради близките ми срещи с стоматолог-хирург. Поздравявам и аз всичките ми приятелки тук във форума - страхорни сте момичета  give_rose
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: февруари 14, 2014, 18:08:28 »

Панда честит ти празник тогава,а ти да направиш велииико откритие.

Свекърва,записвам се за една фотосесийка  pleasantry.

Аз да се похваля днес на моето момиченце му избиха първите две зъбчета  chee.Много вълнуващ момент беше като ги видях  DANCE
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #17 -: февруари 14, 2014, 19:44:10 »

Ей, все хубави новини Bravo
ra_di , да и са здрави, бели и подредени зъбките! Да избиват бързо и лесно като пуканки! THUMBS*
Форумът си има и бебе Моника, денят беше прекрасен!
Активен
Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines