Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 13:00:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИТЕ - 12-ТА ЧАСТ  (Прочетена 156052 пъти)
 
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #420 -: септември 23, 2014, 12:58:47 »

От ресторант Стара София,хотел Вега като си заплатихме капаро ни дадоха касов бон на който си имаше сума, дата, час  и пишеше капаро. Отзад беше написана датата на сватбата и подпис на управителя.  @}->--Останалата част от сумата платихме с карта и отново имаше касов бон  smile
Както писах по-горе нашата сватба беше в Suite hotel Sofia. Те също ни издаваха за всяка една платена сума фактура и касов бон, ако е в брой.
Похвално good good good

На мен ми искат фактура само при фирмени мероприятия (коледни партита, ревюта, конференции, семинари и др.) До сега нямам случай да са ми поискали фактура за организация и озвучаване на сватба, а много бих искал всички да искат. Така нелоялната конкуренция от сивия сектор ще бъде елиминирана до известна степен. Апелирам към всички младоженци! ИСКАЙТЕ ФАКТУРА ЗА ВСЯКА УСЛУГА!
 Yes Yes Yes
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #421 -: септември 23, 2014, 13:05:23 »

И аз се присъединявам  good
Искайте си фактура или реален касов бон за платените от вас суми, аз винаги го правя, но на мен товва е професионално изкривяване  blush
 Offtopic Например като бяхме в Асеновград за дребните детайли - бутониери, късметчета и т.н. изобщо никой не беше чувал за документ  nea дадоха ми една хвърчаща бележка, на която пише Квитанция, а това не е данъчен или счетоводен документ за оборот. Не го отчитат никъде после, направо..... нямам думи.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #422 -: септември 23, 2014, 14:32:06 »

Абе хора!!! Голям пропуск за мен. Чак сега разгледах по-подробно сайта на "Монтесито" и видях залата им. Ле е ле еее. Това място се очертава за номер едно в София за сватби. Имам в предвид интериора. Ако и обслужването е на същото ниво...просто нямам думи...!!! Даже балната зала в Радисън не може да се мери с тази зала. Сигурно сега много ще се смеете на глупавият ми коментар  но на истина се почувствах доста глупаво като видях това място. Като имам в предвид че е само на около километър от нас, а аз не знаех за тази зала. Знаех че преди беше Горублянско Ханче и че бяха правили някакъв ремонт- басейн и т.н. но нямах представа за залата.
 shok shok shok Oh my ... Oh my ... Oh my ...
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: септември 23, 2014, 15:58:33 »

  Честно казано и до днес, 7 години от когато съм регистриран в този форум аз лично не съм видял касов фискален бон или фактура за услуга в ресторант на сватба. Покажете бе хора ! Покажете един път, че сте спазили закона !

Ресторант "Родина"  е следващият ресторант, от който получихме касов бон за капарото, както и за кувертите, когато бяха платени. Имахме и договор, така че има и такива ресторанти smile
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #424 -: септември 23, 2014, 21:19:30 »

Лелеее какви "Супер Професионалисти" не спират да пишат тук без дори да знаят за какво пишат - но дават мнения за неща, които дори не са виждали ..... Направо не е истина  Oh my ...

Единия финансист номер едно на родината без тайни от земята до космоса, другия дава мнение за неща, и места, които никога не е чувал, виждал или правил  ?!?!

А тези хора би трябвало да са тук за да Ви помагат с полезни съвети и професионални напътствия...

Със сигурност тези "сУПЕР пРОФЕСИОНАЛИСТИ" Ви пишат и притесняват постоянно на лични и ви предлагат своите услуги и "заведения" в които единствено им се отваря парашута защото  си дават половината от и без това безславно тънкия хонорар само и само да провалят нечия сватба.
Ако има такива, които Ви тормозят на лични без дори да сте ги питали за нещо - да знаете че това са точно такива безработни и отхвърлени от бизнеса некадърници.
Не се притеснявайте да ги споделите публично за да знаят, а и за да предпазите останалите бъдещи младоженци от фатални грешки !!!
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: септември 23, 2014, 22:01:07 »

 goodpost goodpost goodpost
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #426 -: септември 24, 2014, 03:21:36 »

Абе хора!!! Голям пропуск за мен. Чак сега разгледах по-подробно сайта на "Монтесито" и видях залата им. Ле е ле еее. Това място се очертава за номер едно в София за сватби. Имам в предвид интериора. Ако и обслужването е на същото ниво...просто нямам думи...!!! Даже балната зала в Радисън не може да се мери с тази зала. Сигурно сега много ще се смеете на глупавият ми коментар  но на истина се почувствах доста глупаво като видях това място. Като имам в предвид че е само на около километър от нас, а аз не знаех за тази зала. Знаех че преди беше Горублянско Ханче и че бяха правили някакъв ремонт- басейн и т.н. но нямах представа за залата.
 shok shok shok Oh my ... Oh my ... Oh my ...

Да, и аз бях изумена като го видях. Изобщо не знаех, че в София има такова място. Някои казват, че интериора е прекалено натруфен, но за мен не е, всичко е много красиво, романтично и добре изпипано. Разбира се, няма нищо идеално на този свят, и там има неща за доизглаждане. Но като цяло е прекрасно място, перфектно за сватби и с много хубава храна. Препоръчвам го на бъдещите младоженци, а който иска повече подробности и съвети, аз съм насреща.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #427 -: септември 24, 2014, 14:18:09 »

   Днес ходих до там и разбрах, че залата е открита Юни т.г. тоест съвсем нова е от 2 месеца. Моят коментар, е че на живо изглежда още по-добре от колкото на снимките. Обикновено за други места в интернет е обратното. Запознах се с управителката, която е доста приятна и откровена жена, и по мое мнение добър професионалист. Цените също са приемливи. Мисля че още от следващия сезон това място ще се превърне в №1 за сватби в София. Останалите като Радисън, Кемпински, Шератон, Гранд Хотел София и т.н. просто изпадат назад в класацията.
Да им е честито на собствениците а защо не и на нас професионалистите. За мен лично ще бъде удоволствие да работя там ако ми се отдаде такава възможност.
 good good good
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #428 -: септември 24, 2014, 16:13:43 »

   Днес ходих до там и разбрах, че залата е открита Юни т.г. тоест съвсем нова е от 2 месеца. Моят коментар, е че на живо изглежда още по-добре от колкото на снимките. Обикновено за други места в интернет е обратното. Запознах се с управителката, която е доста приятна и откровена жена, и по мое мнение добър професионалист. Цените също са приемливи. Мисля че още от следващия сезон това място ще се превърне в №1 за сватби в София. Останалите като Радисън, Кемпински, Шератон, Гранд Хотел София и т.н. просто изпадат назад в класацията.
Да им е честито на собствениците а защо не и на нас професионалистите. За мен лично ще бъде удоволствие да работя там ако ми се отдаде такава възможност.
 good good good

Ами новата зала е прекрасна, да, но може би е добре да споделя това, което каза нашият DJ Митко Малкия (чудесен човек, между другото, останахме и аз, и всички гости със страхотни впечатления). Та той каза, че предпочита малката, синя зала, където бяхме ние, защото в новата акустиката никак не му е харесала. А и старата има уникалното предимство на отварящия се покрив, една от главните причини да я избера лично аз. Невероятно беше...стоиш и танцуваш под небето smile. И затворен също е много красив, целият е от рисувано стъкло.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #429 -: септември 24, 2014, 16:49:54 »

А и старата има уникалното предимство на отварящия се покрив, една от главните причини да я избера лично аз. Невероятно беше...стоиш и танцуваш под небето smile


Остава само да се сложи отгоре една машинка за мехурчета и ще стане супер. Все едно валят от небето
danceg danceg danceg
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #430 -: септември 24, 2014, 16:57:26 »



Остава само да се сложи отгоре една машинка за мехурчета и ще стане супер. Все едно валят от небето
danceg danceg danceg

Хаха....ами ако са от ония сапунените, това е опасна идея- по-скоро рецепта за кънки на лед. Както пода е с едни красиви плочкиии...ще има пируети! lol Точно затова DJ-ят ни посъветва да не чупим чашите за шампанско, защото пода е идеален за дансинг, но разлее ли се нещо, става опасно.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #431 -: септември 24, 2014, 17:11:05 »

И ресторанта и залата са без забележки. А и с малко добавено ефектно и интериорно осветление бихте постигнали уникален ефект. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=833267286706550&set=pcb.833269483372997&type=1&theater
В голямата зала няма отваряем покрив, но за сметка на това има много добра аспирация, която работи постоянно и винаги има свеж въздух.
Вярно е че има леко ехо в голямата зала, но това се избягва с правилно разположение на озвучаването.
Персонала е добър, храната - също. smile
Това с балончетата е поредната лоша идея! Пода и в двете помещения е такъв че и най-малкото мокро петно създава предпоставки за подхлъзване и ......
« Последна редакция: септември 24, 2014, 17:18:38 от DjNick Mc » Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #432 -: септември 24, 2014, 17:51:00 »

Това не са обикновени сапунени балончета! crazy Използва се специална течност, която не оставя следи и мокри петна, нито по дрехите нито по пода. Ползвал съм такава машинка много пъти и гарантирам че няма да има никакъв проблем. Даже специално в ресторанта на Монтесито видях, че под отварящия се покрив има едно стъпало на което може да се постави машинката, така че могат да валят балончета и без да е отворен покрива. В допълнение могат да се добавят няколко светлинни ефекта и приказката ще бъде на живо пред очите ви.
 smile smile smile
« Последна редакция: септември 24, 2014, 17:53:39 от AIVEN » Активен
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« Отговор #433 -: септември 24, 2014, 19:16:25 »

След като моя сватбен ден мина искам да кажа, че имам прекрасни впечатления от ресторанта на Кристал Палас (срещу докторската градина, където пък може да има фотосесия, ние така направихме.. не са дивите снимки, които първоначално исках, но пък логистично се получи много добре).

Цялото ми е мнение е тук.

Само искам да спомена и в това мнение, че съм възхитена от управителя Тодор Георгиев - отношение на международно ниво!
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #434 -: септември 24, 2014, 21:59:51 »

  .......... Мисля че още от следващия сезон това място ще се превърне в №1 за сватби в София. Останалите като Радисън, Кемпински, Шератон, Гранд Хотел София и т.н. просто изпадат назад в класацията.

Колега ти се изказа ................. Много е трудно едно нещо да се класифицира като №1.Прекалено много са условията, а и не всички клиенти са с еднакъв вкус. Факт и то неоспорим е , че тази зала си работи и още от тази година е много по-напред в класацията от изброените от теб места. Защо чак сега си разбрал, това не е тема на този форум.

Едит: Към колегите специално - налазихте темата повече от необходимото и отново ще има забележки от страна на булките. Не знам толкова ли е трудно да се отговаря на въпросите конкретно, ясно и точно без да пишем докторски дисертации и да разтягаме излишни локуми.
И най ме впечатли разговора за касовите бележки. Ако не ви е известно по черноморието дават навсякъде, но са фалшиви. В дискотеките също. А големите вносители дават фактури, но не плащат данъци. На много неправилно място си насочвате усилията, не е тук мястото smile
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines