Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 09:16:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИТЕ - 12-ТА ЧАСТ  (Прочетена 154954 пъти)
 
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #405 -: септември 18, 2014, 00:02:44 »

Разбирам те, съчувствам ти че се е получила неприятна ситуация, но наистина не разбирам какво общо има държавата. Все тя виновна, горката. Който каквото омаже, държавата му виновна.

Ами 'държавата' ни е виновна в много отношения, по-скоро защото винаги този, който стои начело, дава тон в развитието и влияе и до голяма степен върху манталитета на хората...а оттам страда и качеството на услугите. Аз току що се завърнах от нашата мини медена 'седмичка' в Созопол и мога да ви кажа, че съпругът ми, който е чужденец, не остана никак очарован от обслужването и качеството на услугите не само там, но и на доста места и в София. За сватбата имахме късмет, ресторант Монтесито в София беше прекрасен, и макар и да имам забележки за някои неща, като цяло прязникът беше чудесен и с изобилна и хубава храна. Скоро ще пиша по-подробно, защото е много важно булките да са добре информирани и да знаят за какво да питат и да настояват, когато планират. Също така много искам страната ни да се превърне в малко, но уютно кътче  с качествени услуги...където хората да идват да организират своя празник спокойно, а не оглеждайки се постоянно за това кой и как се опитва да ги прецака, или с грубост и нехайност да им съсипе тържеството.
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: септември 18, 2014, 13:23:29 »

Здравейте, някой има ли впечатления от ресторанта на хотел Шипка срещу Пирогов?
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #407 -: септември 18, 2014, 16:07:36 »

Ами 'държавата' ни е виновна в много отношения, ...................... Също така много искам страната ни да се превърне в малко, но уютно кътче  с качествени услуги...където хората да идват да организират своя празник спокойно, а не оглеждайки се постоянно за това кой и как се опитва да ги прецака, или с грубост и нехайност да им съсипе тържеството.

Виновни са всички като вас които гледат как да се озоват на терминал 2 и да напуснат клетата ни родина по най-бързия начин. Да му мислят тези като нас, които са решили да се борят до последно с родната действителност. Този отгоре, когото цитираш, че дава пример се избира от избирателите и ако 2-3 милиона млади българи не бяха избягали като най-долни страхливци зад граница през последните 20г, а цвета на нацията участваше дейно в управлението и развитието на държавата,нямаше да ни управляват чужди агентури, турци и цигани и  нямаше да сме на този хал. Нестига всичко това, ами като се върнете от чужбина искате всичко в БГ да ви е безплатно, само че на европейско ниво. Няма как да стане, защото както ти бягаш към по добър живот (респективно по-добро заплащане), така и квалифицираните сервитьори, управители, хотелиери, ресторантьори отдавна се намират в луксозни 5 звездни хотели в Дубай, Европа и Америка, а на тяхно място тук в БГ ще те обслужват момчета от село без никаква квалификация. Нищо лично точно към теб, но след като желаеш страната ни да се превърне в райско кътче пробвайте със съпруга си (все пак германец) да инвестирате в бедната ни родина и създайте едно малко райско кътче, пък било то просто една бирария или кафе, в което никой няма да е прецакан и всичко ще е на европейско ниво и аз ще съм първият който ще дойде да си поръча при вас едни оригинални немски вурстчета (дано не бъркам името) и ще си ги платя на двойна цена ако си заслужава, за разлика от всички други цълвули, които ще идат в съседното заведение, защото там хамбургера е с 30ст. по-евтин. Надявам се правилно да ме разбереш, нямам нищо лично към вашия случай (даже не съм прочел всичко в детайли), просто въпроса е принципен и благодарение на идиотското мислене на българина скоро нищо няма да се промени. Защото у нас са малко хората, който знаят какво ценят, всеки търси цена. И фирмите предлагащи качествени услуги ( независимо в коя сфера) бавно фалират или се пречупват с времето smile
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #408 -: септември 18, 2014, 16:22:31 »

Също така много искам страната ни да се превърне в малко, но уютно кътче  с качествени услуги...където хората да идват да организират своя празник спокойно, а не оглеждайки се постоянно за това кой и как се опитва да ги прецака, или с грубост и нехайност да им съсипе тържеството.
Много си права тук и аз искам същото. А дано ама на дали. smile
При организацията на последната сватба, този месец младоженците бяха супер резервирани през цялото време на подготовката. Дори по време на самата сватба не можаха да се отпуснат и да се веселят нормално, особено младоженеца. През цялото време беше напрегнат и очакваше да стане някаква издънка или с нещо да го прецакат. Накрая не можеше да повярва, че всичко мина така, като бях обещал. След това разбрах, че е споделил същото и с управителя на ресторанта. Причината според мен беше, че напоследък е бил на общо четири сватби на свой и на жена му близки приятели. Кой знае какво са ги правили горките младоженци. Не бих искал да изглежда като някаква хвалба или оплюване на конкуренцията, но напоследък наистина  останаха малко ресторанти и агенции, на които може да се разчита за коректност и добре свършена работа.
Пожелавам успех на всички  give_rose give_rose give_rose
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #409 -: септември 18, 2014, 16:29:03 »

 goodpost Когато си го заслужиш, заслужаваш си го.. smile give_rose Радвам се да прочета нормален и позитивен пост от теб, в който да не се заяждаш
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #410 -: септември 19, 2014, 02:00:57 »

Виновни са всички като вас които гледат как да се озоват на терминал 2 и да напуснат клетата ни родина по най-бързия начин. Да му мислят тези като нас, които са решили да се борят до последно с родната действителност. Този отгоре, когото цитираш, че дава пример се избира от избирателите и ако 2-3 милиона млади българи не бяха избягали като най-долни страхливци зад граница през последните 20г, а цвета на нацията участваше дейно в управлението и развитието на държавата,нямаше да ни управляват чужди агентури, турци и цигани и  нямаше да сме на този хал. Нестига всичко това, ами като се върнете от чужбина искате всичко в БГ да ви е безплатно, само че на европейско ниво. Няма как да стане, защото както ти бягаш към по добър живот (респективно по-добро заплащане), така и квалифицираните сервитьори, управители, хотелиери, ресторантьори отдавна се намират в луксозни 5 звездни хотели в Дубай, Европа и Америка, а на тяхно място тук в БГ ще те обслужват момчета от село без никаква квалификация. Нищо лично точно към теб, но след като желаеш страната ни да се превърне в райско кътче пробвайте със съпруга си (все пак германец) да инвестирате в бедната ни родина и създайте едно малко райско кътче, пък било то просто една бирария или кафе, в което никой няма да е прецакан и всичко ще е на европейско ниво и аз ще съм първият който ще дойде да си поръча при вас едни оригинални немски вурстчета (дано не бъркам името) и ще си ги платя на двойна цена ако си заслужава, за разлика от всички други цълвули, които ще идат в съседното заведение, защото там хамбургера е с 30ст. по-евтин. Надявам се правилно да ме разбереш, нямам нищо лично към вашия случай (даже не съм прочел всичко в детайли), просто въпроса е принципен и благодарение на идиотското мислене на българина скоро нищо няма да се промени. Защото у нас са малко хората, който знаят какво ценят, всеки търси цена. И фирмите предлагащи качествени услуги ( независимо в коя сфера) бавно фалират или се пречупват с времето smile

Хахаха....не знам за какви немци и вурстчета говорите, но това определено не сме ние. И, без да знаете случая не се изказвайте по този начин, защото не всички от нас са тръгнали да 'бягат' и да ламтят за големите пари в чужбина. Освен това са ми все още ясни спомените за времената, когато цялата ни прекрасна младеж си беше все още вкъщи, а обслужването на доста (да не кажа повечето!) места беше доста по-зле отсега. Отношението, че всеки клиент ти е длъжен и е дошъл да ти скапе деня с поръчката си, съвсем не е от вчера! Напротив, в последните 1-2 години аз виждам все пак лъч надежда и по-добро държание на доста места. Но има много над какво да се работи. Денят, в който спрем да се изненадваме от добро обслужване, ще бъде наистина чудесен.
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #411 -: септември 19, 2014, 02:18:38 »

Много си права тук и аз искам същото. А дано ама на дали. smile
При организацията на последната сватба, този месец младоженците бяха супер резервирани през цялото време на подготовката. Дори по време на самата сватба не можаха да се отпуснат и да се веселят нормално, особено младоженеца. През цялото време беше напрегнат и очакваше да стане някаква издънка или с нещо да го прецакат. Накрая не можеше да повярва, че всичко мина така, като бях обещал. След това разбрах, че е споделил същото и с управителя на ресторанта. Причината според мен беше, че напоследък е бил на общо четири сватби на свой и на жена му близки приятели. Кой знае какво са ги правили горките младоженци. Не бих искал да изглежда като някаква хвалба или оплюване на конкуренцията, но напоследък наистина  останаха малко ресторанти и агенции, на които може да се разчита за коректност и добре свършена работа.
Пожелавам успех на всички  give_rose give_rose give_rose

Ох, горките, съжалявам, че не е минало по-весело и позитивно и за тях, и за вас. При мен пък напротив, веднъж влезнахме ли в ресторанта, ми изчезанаха всичките притеснения и целия стрес. Не че беше на 100% перфектно, винаги могат да се намерят критики за това и онова. Но като цяло Монтесито се представи чудесно и аз бях решила, че отида ли там, ще се забавлявам до дупка и в никакъв случай няма да търча насам-натам и да бдя над гостите като кокошка над пиленца. Големи хора са, ако нещо не е наред могат да потърсят или нас, или сервитьорите. Но, съвет към бъдещите булки - назначете си ясни задачи на шаферките. Примерно, една да следи всичко наред ли е с напитките, друга с тортата, трета с нещо друго. Няма нужда да са като обслужващ персонал, но просто да хвърлят по едно око. Все пак те са там, за да ви помагат, затова са избрани като доверени хора, на които да разчитате в подготовката и на самия ден. На някои от моите бих им дръпнала ушите, защото стояха и гледаха заплеснато в моменти, в които не би трябвало да викам 'Е, ела ми помогни, де!!'. Затова, момичета, намерете време да им дръпнете по един инструктаж преди сватбата и не се страхувайте да ги юркате на самия ден! Защото май става популярно схващането, че шаферката е просто едно хубаво момиче, която умее само да се усмихва и да изглежда добре на снимки. girl_wink
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #412 -: септември 22, 2014, 14:14:46 »

Лошо е когато младоженците са с такова преднамерено недоверие и дори до самия край не са имали чувство на сигурност ?!
Доверието се печели още на предварителните срещи и ако тогава младоженците не са останали убедени в правилния си избор то с напредване на времето тези нотки на съмнение ескалират в по-сериозни граници.
Затова един съвет към всички на които им предстои такова събитие:
- Имате ли съмнение за някой и за нещо поправете нещата още на момента ...... Не оставяйте чувството на съмнение и недоверие да ескалира и да ви изяжда от вътре !
Каква е ползата че накрая, когато всичко е приключило младоженците са разбрали че всъщност е минало по правилата ... а на практика те са били психически обременени през цялото враме и неспособни да се отпуснат и да се отдадат на удоволствието от празника на собствения си сватбен ден ?!
« Последна редакция: септември 22, 2014, 14:51:03 от DjNick Mc » Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #413 -: септември 22, 2014, 15:17:20 »

Да а а... До тук я докараха разни управители на ресторанти и агенции. За съжаление не мога да цитирам имена защото не ги знам но със сигурност знам че тези случай зачестяват напоследък. Въпреки всичко намирам тази реакция на младоженеца за нормална, като се има в предвид лошия опит на другите двойки. Има една приказка "Парен каша духа" Нормално е, като видиш как са се опарили твой приятели, да очакваш същото да се случи и на теб. Хубавото в случая, е че всичко свършва добре при него. Тоест в началото беше съмнението а накрая радостта, за разлика от неговите близки, където в началото беше усмивката, която накрая замръзва, при плащането на сметката и още повече при отзивите по-късно.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #414 -: септември 22, 2014, 18:18:28 »

 Според мен основна причина за всички недоразумения са самите младоженци. И до днес те не разбраха, че застават неподготвени , в смисъл без сватбен консултант срещу бранш, който е в сивата икономика , търсещ бързи и големи обороти. От друга страна младоженците се държат арогатно в среда, която е с много по-големи възможности. Не знам, нещата не вървят на добре, но виновни са и двете страни. Честно казано и до днес, 7 години от когато съм регистриран в този форум аз лично не съм видял касов фискален бон или фактура за услуга в ресторант на сватба. Покажете бе хора ! Покажете един път, че сте спазили закона !
Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: септември 22, 2014, 18:45:14 »

От ресторант Стара София,хотел Вега като си заплатихме капаро ни дадоха касов бон на който си имаше сума, дата, час  и пишеше капаро. Отзад беше написана датата на сватбата и подпис на управителя.  @}->--Останалата част от сумата платихме с карта и отново имаше касов бон  smile
Активен
IrenaM
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #416 -: септември 22, 2014, 19:12:05 »

Здравейте! Нашата сватба беше на 16.08 и тъй като по време на организацията открих много полезна информация във форуми, реших и аз да напиша нещо по въпроса. Дано съм полезна на бъдещи младоженци.
Сватбата ни се състоя в София, ресторант Берлин парк Витоша в Бояна. Всичко - от първи контакт по имейл с организаторката Елена Милева, до последния момент в ресторанта беше страхотно. Отношението беше невероятно от страна на всички, храната много, много вкусна, интериорът - като от филм. Всичко наредено и изпипано в детайли. Гостите ни останаха меко казано очаровани. И понеже срещах много пъти във форумите за проблемите с персонала и внезапните липси на алкохол, държа да подчертая, че момчетата, които се грижиха за нас през цялата вечер бяха на много високо професионално ниво, усмихнати, учтиви и не само, че нямаше липси, а сред останалите бутилки алкохол, които ни върнаха в деня след сватбата имаше и такива, които са били отворени, но не сме успели да изпием. Ако трябва да оценя ресторанта и цялостно представяне от 1 до 10, бих дала 15. Поздрави!
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #417 -: септември 23, 2014, 01:49:16 »

И ние снимахме в този ресторант на 20.09 и за разлика от предни посещения бяхме приятно изненадани от едно съвсем ново отношение по всякакви въпроси. Дали четат във форумите, дали по забележки на булки четящи форумите или просто са си взели нужните бележки не е от значение. Бих поздравил целият екип на р-т Берлин Парк за професионализма и бих им пожелал да работят и занапред все така коректно и професионално!
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #418 -: септември 23, 2014, 12:12:54 »

 В първия момент реших, че става дума за някакъв р-т, за който не знам нищо и тръгнах да ровя из нета. Оказа се че това е х-л Берлин, сравнително новия х-л в Бояна, и в който съм бил веднъж или два пъти преди около две години. Не помня да имам лоши спомени от там но до като се ровех из интернет пространството, първото нещо на което попаднах е нещо, което говори за това, че там явно не са много постоянни в качеството на услугите, които предлагат.

http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=svatba&Number=1952412139&page=&view=&sb=

Дано са коригирали грешките. good
« Последна редакция: септември 23, 2014, 12:15:48 от AIVEN » Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #419 -: септември 23, 2014, 12:32:05 »

Както писах по-горе нашата сватба беше в Suite hotel Sofia. Те също ни издаваха за всяка една платена сума фактура и касов бон, ако е в брой. Ние много сме доволни от хотела и обслужването в ресторанта. На нас също ни върнаха и останалите отворени бутилки с алкохол. Някъде пишеше, че други ресторанти не връщат бутилки вече отворен алкохол и така се стремят да отварят още и още. Бяха много разбрани от ресторанта, след като три пъти пренаредихме масите и хората smile Бях им направила списък за един определен алкохол на коя маса да го предвидят. Единия беше на нашата, а другият на масата на родителите smile
Ние имахме украса от самият хотел и ресторант и на мен само това не ми хареса на 100%, уточнявахме доста с декораторката, но в крайна сметка можеше и по-добре да е.
Имахме специални таблеки за масите, които те направиха и пак не казаха, ама не става.
Сервитьорите бяха любезни и отзивчиви, това беше направило впечатление на гостите. В самият ден бяха останали два куверта, защото не дойдоха двама гости. Брат ми после ми каза, че салатата и основното са го сервирали на други гости, които са приключили по-бързо с яденето и са ги питали дали искат допълнително.
Много е хубаво да се споделят мнения, за да може по-бързо да се ориентират булките. Wink
« Последна редакция: септември 23, 2014, 12:45:20 от Svetla_24 » Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines