Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:55:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИТЕ - 12-ТА ЧАСТ  (Прочетена 154885 пъти)
 
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: юли 31, 2014, 15:02:20 »

Ами обърнете се към юрист, но се опасявам, че знам какво ще ви каже.
Активен
Rusokoska_666
Любопитен
*
Публикации: 22



« Отговор #361 -: август 03, 2014, 09:19:06 »

Мили дами бих искала да споделя моето разочарование....
С много съмнения избрахме ресторант-градина в хотелски комплекс. Там по принцип не се правят много сватби, тъй като ресторанта е малък  и имат конферентна зала малка. И тъй като много ми хареса лятната градина и след няколко разговора, решихме да е там сватбата. Раздадох си вече поканите и остава месец до сватбата. Тези дни почнаха да ми изникват въпроси относно консумация и тн. И всеки път различна информация за условията ми се дават. Вече сме пред свършен факт и едва ли не след всяко изказване от страна на управителката - следва Вие си решавате! Да спомена управителката е и собственичка на 20-25 год. При първоначални условия трябваше да имаме калъфи за столовете, сега вече не - тъй като при пране се били съсипали. И отношението е едно....Не, че не ми отговаря на въпросите, ама щом като трябва да се срещнем и ми става едно таково...ако може да не я видя, няма да откажа. Не съм сигурна и дали накрая няма да ми провалят сватбата. Може в 10 часа да каже музиката е силна спрете я, знам ли!??
Според вас тъпо ли ще е макар и да съм пратила поканите вече на хората, да им се обадя и да кажа, че мястото се променя?
Намерих още 2 свободни ресторанта, в които съм напълно сигурна, че няма да има такива неща и ще съм спокоина до последно.

Здравей, ако сватбата още не е минала (не видях датата) горещо ти препоръчвам Монтесито - украсата на ресторанта е комплимент към младоженците заедно с още няколко неща, които при сватба от 100 човека биха ти спестили минимум 800 лв разходи, а и двамата управители - Яна и Геле са уникални професионалисти и хора.
Активен
Cappuccino
Ентусиаст
**
Публикации: 63


« Отговор #362 -: август 03, 2014, 12:24:01 »

Сватбата ни беше в ресторант My Choice, препоръчвам го на бъдещите булки. Като цяло сме много доволни. Храната беше вкусна и достатъчна, получихме добри отзиви след сватбата и от гостите ни за кухнята smile Персоналът постоянно се движеше между масите и гледаше нещо да не липсва. Алкохолът и безалкохолните бяха разположени на странични барчета, а не върху масите - сервитьорите постоянно доливаха питиета. Обслужването беше на много високо ниво - дори детайли, които се сетихме да поискаме в последния момент и не бяха говорени предварително, бяха изпълнени на момента. Човек от персонала спонтанно ни помогна и с настаняването по списък на гостите в ресторанта, въпреки че предварително бяхме възложили тази задача на наш близък. Бяхме говорили с управителката да поставят маса за приемане на подаръците в градината - когато пристигнахме видяхме, че бяха украсили масата с панделки в подобни цветове на украсата в ресторанта, която се правеше от друга фирма. Тортата също беше от ресторанта, на външен вид беше почти както я бяхме поръчали (макар, че имаше какво да се желае по детайлите, но като цяло не беше нещо твърде значително), но пък затова на вкус беше много добра. Алкохолът и безалкохолните са от тях, като алкохолът се таксуваше на отворена бутилка - това много ни улесни, тъй като не се налагаше да мъкнем бутилки насам натам и да се чудим къде да складираме останалите количества след сватбата. Като цяло сумата, която заплатихме общо за алкохола, безалкохолните и оувъртайма беше доста по-малко, отколкото очаквахме, така че смея да твърдя, че ресторантът е доста коректен.
Ако трябва да обобщя предимствата на ресторанта - вкусна храна, добър интериор, добро обслужване, коректност smile
« Последна редакция: август 03, 2014, 12:26:11 от Cappuccino » Активен
petq_taneva
Ентусиаст
**
Публикации: 103


Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: август 04, 2014, 07:49:58 »

Здравей, ако сватбата още не е минала (не видях датата) горещо ти препоръчвам Монтесито - украсата на ресторанта е комплимент към младоженците заедно с още няколко неща, които при сватба от 100 човека биха ти спестили минимум 800 лв разходи, а и двамата управители - Яна и Геле са уникални професионалисти и хора.

ООО за вашата сватба имам и жокер. Даже изпратихме наша позната до ритуалната и те видях Rusokoske  smile
Всъщност тя беше на вашата сватба.
Моята не е София, иначе щяхме да сме в Монтесито. Като почнах първите обиколки, ходих и там. Тъкмо довършваха балната зала. В последствие решихме, че сватбата ще е в Сандански, Петрич или Благоевград. Дилемата ми свърши - доброволно си ми върнаха парите от предния ресторант и веднага след това ги дадох в новия...
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: август 04, 2014, 07:55:34 »

Петя, супер! Много се радвам, че поне в това отношение са се оказали коректни!

Колкото до Монтесито, честно казано се чудя какво толкова му харесвате...Вероятно като отношение и храна са отлични, но местоположението и кичът, ме отказаха да отида до там дори  pardon
Активен
petq_taneva
Ентусиаст
**
Публикации: 103


Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: август 04, 2014, 07:58:52 »

Доста е прекалена синята зала - много синьооо. Балната не беше завършена, но размерите са и внушително, особено ако сватбата ти е 200 човека. Хубавите ресторанти в София са за по-малки сватби.
Активен
Nelka88
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108


Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: август 05, 2014, 18:19:03 »

Здравейте!
Да попитам за хотел Диана 3 някой има ли впечатления?
Засега май на него сме се спрели, не е имало Уау или нещо такова, но като цяло ни устройва, даже е под бюджета за куверти. Още се чудя обаче, много харесах Интерпред, но няма да стане там, с малко надвишаваме капацитета и не ни се иска да е тясно.
Включвам се в групата на фенове на Ангел, уникален професионалист е! Жалко че няма как да се възползваме, останах с много добри впечатления, но не ми се иска да редуцирам гостите.
Активен
marrie
Ентусиаст
**
Публикации: 86



Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: август 06, 2014, 10:03:05 »

Здравейте и от мен, една от булките за 2015, която живее в чужбина и е много благодарна, че този форум съществува. smile Като чета коментари и препоръки, май се ориентирам към ресторанти "Скай Уей" или хотел "Вега", но още не съм била на живо в нито един. И имам няколко въпросчета. Как изглеждат изнесените ритуали в хотел Вега? Там за жалост няма градина... И какъв е backup плана на ресторант Скай Уей при лошо време? Също се чудех дали някой има отзиви за ресторанг "Галант"? Онлайн пише, че са в близост до красив парк и до Панчаревското езеро, което звучи добре за снимки...
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #368 -: август 06, 2014, 10:38:53 »

Здравейте и от мен, една от булките за 2015, която живее в чужбина и е много благодарна, че този форум съществува. smile Като чета коментари и препоръки, май се ориентирам към ресторанти "Скай Уей" или хотел "Вега", но още не съм била на живо в нито един. И имам няколко въпросчета. Как изглеждат изнесените ритуали в хотел Вега? Там за жалост няма градина... И какъв е backup плана на ресторант Скай Уей при лошо време? Също се чудех дали някой има отзиви за ресторанг "Галант"? Онлайн пише, че са в близост до красив парк и до Панчаревското езеро, което звучи добре за снимки...
Много зависи от това колко точно гости ще поканите. Капацитета на ресторантите, изброени от теб не е голям. Х-л Галант се намира на пътя за Панчерево и е малък хотел. Не знам за какъв парк става дума, освен ако имат в предвид гората зад тях. Колкото до изнесения ритуал в хотел, аз не съм фен на такива изпълнения. Красотата и романтиката на изнесения ритуал идват от природата. Каквито арки и цветя да се поставят в някое фоайе, ще бъде пародия.
За Скай уей има тук някакви похвали от някои профили но аз лично не бих им се доверил.
За сватба в София има много по-подходящи ресторанти, стига да не са заети за вашата дата. smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #369 -: август 06, 2014, 11:21:44 »

Здравейте и от мен, една от булките за 2015, която живее в чужбина и е много благодарна, че този форум съществува. smile Като чета коментари и препоръки, май се ориентирам към ресторанти "Скай Уей" или хотел "Вега", но още не съм била на живо в нито един. И имам няколко въпросчета. Как изглеждат изнесените ритуали в хотел Вега? Там за жалост няма градина... И какъв е backup плана на ресторант Скай Уей при лошо време? Също се чудех дали някой има отзиви за ресторанг "Галант"? Онлайн пише, че са в близост до красив парк и до Панчаревското езеро, което звучи добре за снимки...

Понеже си ми писала на лични, но не мога да ти отговоря sad изтрий си съобщенията, капацитета ти е пълен. give_rose

За Скай Уей, да има похвалби и повярвай може да ни се довериш crazy. Като краен вариант за изнесен ритуал е My Choice рестопранта, който е много хубав вътре, и не е фоайе. Управителката обаче каза че се е налагало за толкова години работа само един или два пъти.Каза ми че винаги изчаква до последно за навън.

Активен
marrie
Ентусиаст
**
Публикации: 86



Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: август 06, 2014, 13:22:31 »

Мариола, капацитетът ми е нещо от типа на едно съобщение, което вече е изтрито smile Още не съм съвсем наясно със "системата" тук.

За ресторанта - да търся малък ресторант за около 60 гости (плюс, минус). Предпочитам с хотелска част или хотели наблизо. И естествено предпочитам изнесен ритуал навън, но ако вали, както тази година, трябва да помисля и за алтернативния вариант. Приемам и предложения за ресторанти. Организирам от чужбина, така че още не съм обикаляла на живо по ресторантите, само хотел Берлин съм видяла; но в началото на септември ще съм в София с надеждата да избера и резервирам ресторант, докато още имат свободни дати Wink
Активен
van4oni
Регистриран

Публикации: 3



« Отговор #371 -: август 07, 2014, 16:35:41 »

Здравейте,
аз съм нова тук, но ви чета от известно време, тъй като и на мен ми предстои сватба през 2015 и искам да ви благодаря на всички за многото съвети и мнения, които помагат на такива като мен неориентирани  smile
Имам следният въпрос, имате ли впечатления от ресторанта на хотел Централ - Форум в София, тъй като ние с моя приятел го капарирахме, но сега се притеснявам да не сме избързали, понеже ходихме общо в 2  smile Една от причините поради, която го избрахме е, че ще ни направят отстъпка за нощувките на гостите от провинцията (а ние имаме доста такива), а и цените на кувертите ни отговарят на бюджета. Ще се радвам, ако някой сподели впечатления, за да ми олекне малко и да не го мисля  smile
Активен
marrie
Ентусиаст
**
Публикации: 86



Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: август 07, 2014, 21:32:03 »

Аз имам още едно въпросче (търсих по темите, но не намирам много инфо). Много хора споменават, че хубавите места са извън София. Аз го обмислях като идея, но не знам дали си заслужава усилието. А и ще усложни може би гостите, които трябва да летят до София, да преспят там, после да ги съберем с транспорт за сватбата, да преспят там, да ги върнем и пак да спят в София... Какво мислите? Има ли смисъл изобщо?  crazy

А къде бихте препоръчали да се изнесе сватбата все пак в близост до София, че да могат да се наемат служебни лица от София без да се плаща безумно много допълнителни пари, така че с цената на хотела за всички гости и куверта да не е по - скъпо от София? Аз прочетох някъде за хотел Белчин Гардън, но не съм много убедена, че ще е изгодно.

Много благодаря за съветите. Успех на всички бъдещи младоженци с планирането  good
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #373 -: август 08, 2014, 03:37:39 »

Петя, супер! Много се радвам, че поне в това отношение са се оказали коректни!

Колкото до Монтесито, честно казано се чудя какво толкова му харесвате...Вероятно като отношение и храна са отлични, но местоположението и кичът, ме отказаха да отида до там дори  pardon

Ами на мен местоположението ми е идеално, живея недалеч оттам. А в интериорът направо се влюбих! Като гледах по интернет се чудех, дали няма да е прекалено, но като отидох на място....уаууу, напълни ми душата. Тоновете на цветовете са по-леки и ненатрапчиви, отколкото на снимките. Елегантно е, но не е тузарско и кичозно...поне според мен. Интернета създава малко прекалено впечатление. На живо нещата са по-семпли и леки, но много приятни. И атмосферата е много предразполагаща, не задушаваща. А като видях тоалетните, съвсем ме спечелиха. Супер чистота и елегантност навсякъде. На другите места какви чудесии има...да не смееш да погледнеш. Опитахме храната, големи порции, супер свежа и добре приготвена. Беше готов новия салон, и него разгледахме...там е уникално, но доста по-принцеско. За сватба в стил 'Красавицата и Звяра'. И за много повече хора, не като нашата по-малка и скромна сватба. Всъщност отидохме точно преди една сватба в големия салон и хванахме началото. Всичко изглеждаше много добре организирано и под контрол. Видяхме и храната, която носеха, изглеждаше много добре, големи порции и прясна храна, поне на вид. Още един месец и ще споделям по-конкретни впечатления, не само като наблюдател. Wink)
Активен
Cappuccino
Ентусиаст
**
Публикации: 63


« Отговор #374 -: август 08, 2014, 06:41:05 »

marrie, моята сватба беше преди около месец и половина в Скай Уей, препоръчвам с две ръце, всичко мина перфектно smile Градината е хубава, ние нямахме изнесен ритуал, но там си направихме уелкъм дринка и връчването на подаръците. Персонала също беше на ниво, ресторантът е коректен, храната вкусна. Има семейни хотелчета наоколо на достъпни цени, но много зависи колко души ще нощуват на хотел.

Успех в подготовката!
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines