Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 11:53:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИТЕ - 12-ТА ЧАСТ  (Прочетена 154956 пъти)
 
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #345 -: юли 25, 2014, 16:19:28 »

Да спомена управителката е и собственичка на 20-25 год
А как може да станеш собственик на ресторант още на 25г? И дали имаш моралното право да си и управител? За последното трябва опит и рутина не само пари, роднини и връзки smile

Чета последната страница и не вярвам на ушите си. Няма да коментирам нищо, но бих си дал мнението. Да бъдеш професионалист означава да изпълняваш много условия едновременно. Отваряйте си очите още преди да дадете капаро. Питайте за всичко. Не наемайте никого, ако имате съмнения. До идването на вашия ден проблемите няма да изчезнат, по вероятно е да се появят и нови.Неприятно, но факт!Не наемайте ресторанти които нямат опит, рискувате прекалено много. Сватбата не е банкет, нито новогодишно парти. Условията са различни, изискванията също. На мястото на дамата с месец до сватбата - или писмени потвърждения за всяко ваше условие или сменяйте ресторанта.Губиш едно капаро или рискуваш да ти съсипят деня.
Едит - за покривките на столовете дето били изпрани - в един Софийски ресторант (много хвален тук в темата) климатика не работеше преди няколко години. През май чакаха техник, през август още не беше дошъл smile В един от другите ресторанти отварят покрива и спират климатика (за икономия на ток може би).
Примери с ресторантите дал бог. Винаги са били слабо звено и такова ще си останат. Не само при сватбите и в туризма е така. Има и професионалисти, но са малко. В повечето има сериозен проблем с персонала. Защото сервитьор не означава само носач на табли и  чинии smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #346 -: юли 25, 2014, 16:37:19 »

Делийски ме предизвика да кажа нещо, което като гост забелязах в ресторант Империал в Пловдив. Тъй като правят много сватби, може да бъде полезно на някого. Става дума за балната зала на 9-я етаж. Бяхме там на сватба преди седмица на наши много близки приятели. Сватбата беше около 80 човека. Страхотна обстановка, декорация и тн. За това ще разкажа в темата за украсите и ще покажа.
Проблемът идва от това, че същата зала се ползва и за конференти зали (залата се разделя на две). В средата, където се пада дансинг има шахта за кабелите на проекторите. От стъпването отгоре шахтата се е огънала и покрита отгоре с мокет не се вижда. Отделно при направа на залата явно са си спестили материали или са заложили на некачествени такива. На доста места имаше дупки в пода. Мокетът е навсякъде и те не се виждат.
На няколко пъти аз лично потънах леко. Това става и на бавни танци и на хора. На едно от хората кумата падна. Да, беше с токчета, но това не е оправдание. Момичето така си огъна краката, че два дена след това се наложило да й правят операция за скъсани връзки на коляното. Тя самата е булка след няколко месеца и силно стискам палци да се възстанови.
От хотела (по думите на младоженеца) изтръпнали дали няма да ги съдят. Дано да видят този пост и да реагират адекватно. Ако не цялата операция, могат да поемат поне част от разходите на момичето. Не го познавам, но има нещо, наречено човещина! Ей, такива "дребни" детайли могат да ти развалят празника!
Относно храната, обслужването, хигиената, сервитьорите и тн. - всичко беше страхотно! Пак го казвам!
Активен
zai4e_kate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 306



Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: юли 25, 2014, 16:50:12 »

оооо аз ако имам и най-малки съмнения ,че ресторанта може да не оправдае очакванията бих го сменила.Не знам колко капаро сте дали и т.н ама разбери ,че спомена ти остава за цял живот.Впечатлението на гостите от ресторанта не е за подценяване.Все пак до колкото разбрах ще пътуват от далече и накрая нищо да не е както трябва не си заслужава.Аз на твое място бих намерила друг ресторант /дори и без градина/ ,но да отговаря на очакванията ми и преди всичко управителя да ми вдъхва сигурност ,че всичко ще е наред.След като намерите друг ресторант варианта е да се обадите на гостите за проблема или да им изпратите нови покани.
Успех с организацията и дано нещата да се подредят. give_rose
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #348 -: юли 27, 2014, 09:24:01 »

Ресторанта е това което вашите гости ще запомнят най-много! Обслужването, калъфките, тоалетните...

Пример, ходихме в хотел Рила, ресторант Враня наскоро. Потресена съм! Ужасена! Ако искате гостите ви да запомнят сватбата с лошо направете си я там. Ресторанта мирише на манджа, вмирисахме се целите, калъфките на столчетата не бяха просто скъсани, а разпрани, сервитьорите вдигаха храната ти докато ядеш  shok, а когато искаш нещо да поръчаш живи ги няма. Тоалетните да не говоря!Имаше и други неща като градински цветя в чаши за вода на масата... мръсно ужасно просто!

След това ходихме на сватба в Троян, в комплекс Острова. На един приятел му взеха и стола и салатата и приборите докато беше до тоалетната. Даже и не му се извиниха, въпреки че им вдигнахме скандал.Свърши виното, и сервитьора си позволи да клюкари младоженците колко "малко" били взели с ирония. Отврат!

Последно бяхме в комплекс Макси. Там ни е за втори път. Като цяло е много добре. Знам че кувертите са им високи, но сервитьорите отново ги нямаше никакви, добре че бяхме до бара да се самообслужваме Wink

За нашия ресторант Скайуей, от гостите чух само похвалби, сервитьорите са били винаги около тях и не са оставяли никой да чака за пиене. Както е казал Делийски избирайте само много опитни ресторанти за сватби!
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: юли 28, 2014, 08:39:05 »

Момичета, не знам дали тук е правилната тема за този въпрос, но не се сещам къде мога да го отправя. Видяхме се тези дни с управителя на ресторанта, в който ще бъдем и той директно ми каза "при нас са твърде скъпи ядките, по-добре ги купете отвън". Препоръча ни по не повече от 30-40 гр. на човек, което прави 3-4 кг. ядки. Каза ни да купим различни видове, които те ще смесят. Понеже съм купувала не повече от 100 гр. наведнъж, може ли да ми кажете откъде мога да купя такова голямо количество ядки?
Активен
petq_taneva
Ентусиаст
**
Публикации: 103


Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: юли 28, 2014, 09:44:59 »

На борсата на бившия Булгарплод в Слатина. Има складове и ядките са много евтини. Мисля, че са 2 или 3 склада, но ще ги видиш като влезеш от бариерата. Има пропуск за коли срещу 0.50лв., да допълня. Влизането пеша е свободно.
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: юли 28, 2014, 10:26:22 »

На борсата на бившия Булгарплод в Слатина. Има складове и ядките са много евтини. Мисля, че са 2 или 3 склада, но ще ги видиш като влезеш от бариерата. Има пропуск за коли срещу 0.50лв., да допълня. Влизането пеша е свободно.

О, чудесно, там даже имам познат в администрацията. Благодаря ти!
Активен
petq_taneva
Ентусиаст
**
Публикации: 103


Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: юли 31, 2014, 07:47:52 »

Оказа се, че по-големия проблем при нас е не условията, а музиката. Сега ни казаха, че музика и шум след 12 не можело да има. Окончателно сменяме ресторанта - дори сме се ориетирали. Внимавайте, когато правите избор за ресторанта!!! Ще си спестите уникални главоболия. Не гледайте само интериора, но това което ви предлагат.
Новият ни ресторант е в 5 звезден хотел, обслужването е на най-високо ниво, в сравнение с всеки един в този град.
Да ви кажа и не съжалявам, че така се получиха нещата - всяко зло за добро!!
Активен
petq_taneva
Ентусиаст
**
Публикации: 103


Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: юли 31, 2014, 12:22:34 »

В този ред на мисли, мислите ли че е редно предишния ресторант да ми върне капарото. Все пак те сменят условията не аз. Ако бяха ми казали, че музиката ще е до 12 още през април, когато го резервирах, нямаше да се стигне до тук. Главоболията са си за мен, все пак вече съм разпратила вече оказалите се фълшиви покани.
Активен
Sunshine87
Сватбар
***
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: юли 31, 2014, 12:24:17 »

Съмнявам се да го върнат. В договора, ако го иамте трябва да е упоменато,какви са условията с музиката и удължаването на времето.
Активен
petq_taneva
Ентусиаст
**
Публикации: 103


Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: юли 31, 2014, 12:31:37 »

Там няма договори и такива неща. Само приказки. И не мога да разбера защо всички ми казват, че няма да ми го върнат. По закон при неспазване на условията от тяхна страна даже те трябва да ми върнат двойно. Обаче нали това е бг и нищо не се зачита и следователно даже и няма да ти върнат. Но, ако не ми го върнат от яд ще седя и ще досаждам много. Като се замислиш това са ядове за теб, не за ресторанта. А не са малко пари, че да им ги оставя, защото са ме излъгали. Да не говорим, че нищо и не са свършили за тези пари.
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: юли 31, 2014, 12:46:21 »

Там няма договори и такива неща. Само приказки... По закон при неспазване на условията от тяхна страна даже те трябва да ми върнат двойно

Нямате договор, в който да са описани условията. Върху какво да важи законът?
Активен
petq_taneva
Ентусиаст
**
Публикации: 103


Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: юли 31, 2014, 12:47:30 »

Свидетели!!!
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: юли 31, 2014, 14:03:06 »

Мила, вашето дори не се води капаро. Капарото е гаранция между две страни, че ще си свършат ангажиментите, поети по договор. Съответно можеш да си го върнеш, като имаш нещо неизпълнено по договора. Имате ли поне някаква квитанция, бележка, запис на заповед, платежно? Нещо черно на бяло?

Към момента лица не могат да носят наказателна отговорност за неспазени обещания.
Активен
petq_taneva
Ентусиаст
**
Публикации: 103


Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: юли 31, 2014, 14:20:42 »

Имаме квитанция, че сме дали пари, да.
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines