Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 00:43:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИТЕ - 12-ТА ЧАСТ  (Прочетена 156875 пъти)
 
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: май 19, 2014, 06:00:00 »

Честито, Нели!

Иначе за някои е късно, за други не е, зависи от политиката на ресторанта. Ние нашият ресторант го запазихме началото на октомври за септември тази година.
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: май 19, 2014, 08:13:45 »

Честито, Нели.
Аз също ще правя сватба шрез 2015г. Вече запознах да гледам ресторанти и мисля скоро да се уговоря с този който искам. Много зависи от ресторанта който искаш и дали държиш конкретно на твоята дата. Хубавите ресторанти доста бързо се резервират, за това някои булки предпочитат да си запазят от по-рано, за да са сигурни. Има ресторанти, разбира се, които не дават още конкретни оферти, защото догодина може да има промяна в цените. Но ако държиш на твоята дата е хубаво да успееш да запазиш ресторанта, който най-много ти е харесал и ти е на сърце smile Успех smile
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #257 -: май 19, 2014, 09:53:56 »

 Bravo Bravo Bravo вече сме три булки за догодина юни месец - през една събота горе долу хахаха smile

Нели, 06.06. беше първата дата, която ние с Мечката избрахме, но в последствие решихме да е по  към края на месеца..
Успех във всичко, и да ако си държиш на датата и на ресторанта (както и на определни професионалисти фото /видео и тн) по- добре си ги запази най-късно  10-8 месеца преди Големия ден, за да си сигурна.
Особено юни месец е много предпочитан за сватби, така че , действай смело.

Колко души мислите да е сватбата?
Активен
Nelka88
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108


Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: май 19, 2014, 11:27:00 »

Благодаря!
Нямаме бройка на гостите, но родата на милото е огромна и сигурно ще са 100-ина.
Фото и видео няма да мисля за щастие, имам приятел който ще се заеме. Не знам дали е известно име във форума и дали е уместно, да не се счете за реклама.
Още веднъж благодаря!
Активен
Desislava
Сватбар
***
Публикации: 219



« Отговор #259 -: май 19, 2014, 20:53:21 »

Нели и от мен честито smile
 да споделя и аз опит smile харесахме и запазихме ресторанта септември месец миналата година, за август тази, тогава нямахме дори ориентировъчна бройка и единственото което не предвидихме беше това, но си доста по-спокоен когато имаш запазен ресторант, така че гледайте и го почуствайте smile
Активен
vstambolska
Сватбар
***
Публикации: 260



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: май 19, 2014, 22:49:33 »

Здравейте момичета ! И аз съм от булките , които ще планират сватба през 2015 !  Girl_hide С моя човек сме се спрели на два ресторанта Централ Форум и  Флауърс .  smile Моля , ако някой има преки впечатления от тези два ресторанта нека да ги сподели ! Сватбата ще бъде с около 120 човека ! smile
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: май 20, 2014, 05:56:06 »

Била съм на сватба със 100 човека във Флауърс и си беше тесничко. Бяхме в лилавата зала. Дансингът беше много малък. За хорАта да не казвам.
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: май 20, 2014, 08:21:30 »

Ние посетихме и двата ресторанта преди около месец. Смятам, че най-добре е да отидете на място и да прецените сами, защото можете да чуете различни мнения от различни хора. Ние не се спряхме на тях, защото не ни харесаха достатъчно. Възлагах големи надежди на Флауърс, но като отидох и видях... било е чудесно, когато е било ново, а Централ Форум е приятно доста, но е и много тъмно и малко подтискащо заради цветовете. Пак казвам, въпрос на вкус и лично мнение! Идете и вижте сами за себе си, хората бяха любезни и всичко ще ви обяснят. Успех!  smile
Активен
Nelka88
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108


Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: май 20, 2014, 09:36:05 »

Здравейте момичета ! И аз съм от булките , които ще планират сватба през 2015 !  Girl_hide С моя човек сме се спрели на два ресторанта Централ Форум и  Флауърс .  smile Моля , ако някой има преки впечатления от тези два ресторанта нека да ги сподели ! Сватбата ще бъде с около 120 човека ! smile

Честито, vstambolska!
За Флауърс срещах лоши отзиви назад в темата, мисля обслужването касаеха. Аз съм се насочила към ресторант с хотел заради удобството на гостите и ще се радвам да споделиш отзиви за централ.
Активен
Desislava
Сватбар
***
Публикации: 219



« Отговор #264 -: май 20, 2014, 10:19:39 »

vstambolska честито smile Имате достатъчно време да видите и двата ресторанта на живо и сами да прецените, аз лично съм била на сватби и във двата. Централ форум и на мен ми се стори тъмничък, а и има "чупка" , във флауърс е светло,но обслужването  според мен не беше както трябва...а и наистина за 120 чоека би било тясно...помислете хубаво за бройката и вижте и други опции smile
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: май 20, 2014, 10:43:15 »

vstambolska, първо честито smile За Флаувъс само мога да кажа отзиви. В събота с кумата ми ходихме до там и аз останах с много лоши впечатления от обслужването им. На предната страница съм разказала всичко, пак казам, сигурно моя беше грешката, че не се обадих предварително. Погледнах много набързо по-голямата им зала, но момичетата май са прави, че ще е малка за 120 човека. Друго неприятно в този ресторант е че в по-малката зала прозовците гледат към меделен магазин и виждаш мебели, както и че служителите на мебелния магазин се качват директно с ескалатор ( май така беше ) а в по-голямата зала не обърнах внимание дали има прозорци pardon
Имаш време и може да разгледаш и други места и да си харесаш някое. Ако искаш сподели до каква цена, на кувертите, търсите и може да помогнем с идея give_rose
Активен
vstambolska
Сватбар
***
Публикации: 260



Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: май 21, 2014, 08:20:04 »

Добро утро , момичета ! Много благодаря за коментарите ! Мисля , че най-добре ще е да се организираме и да идем да разгледаме , защото на снимки всичко е много красиво , но друго си е  на живо. Иначе за куверт   сме  определили някъде до към 40 лв  без алкохола. Има време да намерим нашия ресторант. Отново благодаря на всички  за бързото реагиране !
Хубав ден Ви пожелавам !  give_rose
Активен
Mariela1
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #267 -: май 26, 2014, 12:44:12 »

Здравейте!
Едни приятели се женят много скоро (юли месец) и търся  ресторант/градина в София, които приемат външен кетъринг до 50-60 места (задължително условие)...
Всяка помощ/идея е добре дошла!
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #268 -: май 27, 2014, 10:40:36 »

Здравейте мили дами, вчера ходихме до Бална зала София да се разберем кога как защо и какво.

Ще споделя как мина smile
Отидохме около 6 - 6 и 15 -  в най- големия дъжд хаха smile Видяхме се с Иванета (те са две момичета Иванета и Мартина които си се занимават с организацията) Препоръчвам ако се ходи на среща там, да се комуникира с тях, а не с кетъринга,защото нещо с кетъринга не ми се получи комуникацията.
Та видяхме се , Ива е страхотен пич, на около двайсе и няколко години, страшно сладка, много разбрана и определено си разбира от работата. Личи си, че обича това, което прави и го прави с огромно старание.
Предложи ни доста варианти за провеждане на тържество, обясни ни в пълни подробности как може да протече деня, колко човека са ангажирани с организацията, как са разпределени...smile В случай на останала храна/алкохол и тн, след сватбения ден те се въщат на младоженците. Може свободно да се внасят ядки и алкохол, като ако алкохола е наливно , го сервират в кани (ракия , вино и тн).
Даде много идеи как може да се осъществи идеята "Стара София", предложи няколко варианта за украса, меню, уелкъм дринк, тейбълки, папируси и тн.
Торти от там могат да се поръчат,  но не мисля че има смисал - няма отстъпка, но пък работят с добри сладкари ако все пак решиш.


Кувертите зависят от броя хора, като минимума е 80души,максимума 160. За 80 души кувертър е 90лв за 160 е 70лв. Включва украса каквато си пожелаеш, осветление, 4 степенно меню, 10 души персонал - 5 сервитьора. В случай на събитие на следващия ден, няма проблем да се остане до колкото си пожелаеш (няма овъртайм), разполагат с достатъчно сервитьори и хора и за следващ ден ще се използват други хора. Предлагат барове, които да бъдат направени отделно за определен от вас бюджет - примерно сладък и солен бар, кафе бара е безплатен. Това може да се използва като опция ако отпаднат част от гостите Ви в последния момент и ако примерно както сме ние, имамемо 80 души но някой се отклаже - те правят баровете за сумата която е за кувертите на отпадналите хора. Пак казвам минимума е 80 - т. е ако искате сватба 70 души трябва да заплатите кувери за 80, но пък ще ви бъдат включени тези барове, както и някои други екстри за да се оползотвори сумата.

Капаро се заплаща при запазване на дата, подписва се договор с упоменати условия - капарото не е задължително да бъде 50% от цялата сума, може и по малко - 10-20%. Окончаелно се разплащаш 1 седмица преди сватбата.

За съжаление дегустация на меню се заплаща 120лв, но на фона на всичко мисля че е ок.

С две думи, мястото е прекрасно, жената е страшен професионалист и спечели доверието ми, и другата седмица ще се разберем да и преведем капаро и да си имаме дататат smile йей Bravo Bravo yahoo yahoo yahoo yahoo yahoo yahoo yahoo yahoo
« Последна редакция: май 27, 2014, 10:42:24 от milenkata » Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #269 -: май 27, 2014, 22:18:35 »

Здравейте!
Едни приятели се женят много скоро (юли месец) и търся  ресторант/градина в София, които приемат външен кетъринг до 50-60 места (задължително условие)...
Всяка помощ/идея е добре дошла!

Ха Ха crazy
Не е лесно да продаваш краставици на краставичар.    Успех в начинанието  good good good
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines