Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 03:03:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИТЕ - 12-ТА ЧАСТ  (Прочетена 157613 пъти)
 
Nelka88
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108


Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: септември 28, 2014, 03:36:39 »


Дано поне  Монтесито да са си платили за рекламата. Изобщо не е супер най-доброто място, аз бях потресена от интериора. Пък наема на изкуствените цветя  ме довърши. Но разбира се това не се споменава в публикациите с рекламна цел. Изобщо не съм впечатлена, само си загубихме времето с изискванията и  кича им.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #436 -: септември 28, 2014, 09:15:14 »

Дано поне  Монтесито да са си платили за рекламата. Изобщо не е супер най-доброто място, аз бях потресена от интериора. Пък наема на изкуствените цветя  ме довърши. Но разбира се това не се споменава в публикациите с рекламна цел. Изобщо не съм впечатлена, само си загубихме времето с изискванията и  кича им.
Защо мислиш, че правим реклама? Те нямат нужда от такава. В София няма такова място и никога не е имало. Всеки един от нас ще се радва да работи там.  Постарали са се хората, не си "криви душата". Кой знае колко пари са вложили. Виж, за цветята си права. За тези пари (25лв/бр.) може да се поръчат букети от естествени цветя. Освен това техните не подхождат на интериора. От10м. си личи, че са изкуствени, а и с тези цветове... Добре е че не е задължително да се използват.
  smile smile smile
« Последна редакция: септември 28, 2014, 09:20:39 от AIVEN » Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #437 -: септември 28, 2014, 10:17:09 »

Лично за мен Монтесито е прекалено претрупано и кичозно, но всеки си има различни виждания.  pardon
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #438 -: септември 28, 2014, 11:17:41 »

Лично за мен Монтесито е прекалено претрупано и кичозно, но всеки си има различни виждания.  pardon

 Offtopic като гледам май Сашка Васева му е главен дизайнер  pleasantry, хотел който предлага почасови услуги за почивка pleasantry, и с редовни кражби по стаите не може и насън да бъде сравнен с Шератон Wink
Активен
Nelka88
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108


Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: септември 28, 2014, 15:05:52 »

Мисля че още от следващия сезон това място ще се превърне в №1 за сватби в София. Останалите като Радисън, Кемпински, Шератон, Гранд Хотел София и т.н. просто изпадат назад в класацията.
Да им е честито на собствениците а защо не и на нас професионалистите. За мен лично ще бъде удоволствие да работя там ако ми се отдаде такава възможност.
 good good good
Радисън, Кемпински, Шератон, Гранд Хотел София и Горублянското Ханче. Да, никаква реклама не е, как можах да си го помисля.
AIVEN, впечатлението ми от Вас е за професионалист на ниво, как изобщо може да наредите това недоразумение в такава класация...
Иначе ако поканя Азис да ми пее на сватбата примерно, определено това място ще е най-подходящото за такава сбирка.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #440 -: септември 28, 2014, 16:45:27 »

Проблема на спора в тази тема са супер крайните постове на колегата в които той се изказва в стил НАЙ, НАЙ. Няма такова понятие НАЙ. В София има достатъчно хубави места за сватби. На едни хора им харесва едно, на други, друго. Ако ще искаме нещо в същия стил бих посочил например още бална зала София в резиденция Тера и Воения клуб. Това са помещенията с които може да се сравнява (и то донякъде само) Монтесито. За последните 2 месеца бяхме 3 пъти в Тера и аз бих го препоръчал с 2 ръце. Не може само да видиш едно място и да кажеш ОК. Прекалено много са условията за да обявиш, че е добро. Не е само визията. След като само си го видял и все още не си работил там, мисля, че трябва да се въздържиш от крайни коментари. Аз също съм разговарял с управителката и мога да потвърдя че е изключително възпитана и интелигентна, имал съм клиенти , които са си направили сватбата в този ресторант и са много доволни, но не съм бил там лично аз и нямам право да давам крайни коментари. Та още един път ще намекна, ако нямате друга работа, не пълнете форума с глупости.
Активен
Nelka88
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108


Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: септември 28, 2014, 18:26:56 »

Проблема на спора в тази тема са супер крайните постове на колегата в които той се изказва в стил НАЙ, НАЙ. Няма такова понятие НАЙ. В София има достатъчно хубави места за сватби. На едни хора им харесва едно, на други, друго. Ако ще искаме нещо в същия стил бих посочил например още бална зала София в резиденция Тера и Воения клуб. Това са помещенията с които може да се сравнява (и то донякъде само) Монтесито. За последните 2 месеца бяхме 3 пъти в Тера и аз бих го препоръчал с 2 ръце. Не може само да видиш едно място и да кажеш ОК. Прекалено много са условията за да обявиш, че е добро. Не е само визията. След като само си го видял и все още не си работил там, мисля, че трябва да се въздържиш от крайни коментари. Аз също съм разговарял с управителката и мога да потвърдя че е изключително възпитана и интелигентна, имал съм клиенти , които са си направили сватбата в този ресторант и са много доволни, но не съм бил там лично аз и нямам право да давам крайни коментари. Та още един път ще намекна, ако нямате друга работа, не пълнете форума с глупости.
Точно към това апелирам и аз. Защото в един момент започнах да се чудя аз ли не съм наред или какво. Най-страхотно, най-прекрасно, намбър уан, а като съм видяла с очите си че е просто шарения, златничко и камъчета, ми няма как да прилича на Военния клуб или Тера. Просто таргета е друг. Но с такива хвалби най-много да се загуби врремето и на младоженците да ходят и гледат надявайки се че всъщност не е толкова фрапиращо, а и на персонала да обяснява условията, защото като си отишъл до изхода на София няма да се врътнеш на пета и да си заминеш в миг, не е възпитано най-малкото. Поне едно 15-20 мин. разговор, а за младоженците - поне час. Безсмислено е. Затова и писах, за да има и друго мнение и дискусия.
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #442 -: септември 29, 2014, 02:04:15 »

Дано поне  Монтесито да са си платили за рекламата. Изобщо не е супер най-доброто място, аз бях потресена от интериора. Пък наема на изкуствените цветя  ме довърши. Но разбира се това не се споменава в публикациите с рекламна цел. Изобщо не съм впечатлена, само си загубихме времето с изискванията и  кича им.

Явно за вас споделянето на позитивни впечатления е автоматично реклама. И не знам за какъв наем на изкуствени цветя говорите, ние нищо такова не сме плащали.
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #443 -: септември 29, 2014, 02:07:38 »

Offtopic като гледам май Сашка Васева му е главен дизайнер  pleasantry, хотел който предлага почасови услуги за почивка pleasantry, и с редовни кражби по стаите не може и насън да бъде сравнен с Шератон Wink

Доста екстремни изказвания. От личен опит ли говорите? Ние имахме 5 гостенки в хотела и на никоя нищо не беше откраднато.
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #444 -: септември 29, 2014, 02:20:24 »

Аз също съм съгласна, че в София има много хубави ресторанти за сватби. За всеки според вкуса и изискванията. За мен лично цените в Тера, голф клуба и др. са непосилни. А за подземието, наречено военен клуб не бих си и помислила. По-мрачно и депресарско място не мога да си представя. Наскоро една позната се жени там и снимките са ужасни, оскъдната светлина доста пречи. Но който харесва такива мрачни и тузарски места, да си ходи там. Аз търсех нещо светло, приветливо и красиво, а и не мога да си позволя баснословни суми за украса. Така че Монтесито беше наистина перфектно за нас.
Но който има и иска да инвестира стабилна сума за украса, нека избере нещо по-семпло и да си го декорира. Има много такива места в София.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #445 -: септември 29, 2014, 08:18:14 »

Доста екстремни изказвания. От личен опит ли говорите? Ние имахме 5 гостенки в хотела и на никоя нищо не беше откраднато.

Дам от личен опит говоря, от фирмата настаняваме служители временно там от почти година, така че опита ми не е от 5 човека за 2 нощувки, а от стотици хора седяли там с месеци и безброй скандали с тях. Знам че твоята сватба беше там и че защитаваш ресторанта, и по никакъв начин не искам да го омаловажвам , въпроса е че не е номер едно, и не може да бъде сравнен с шератон, кемински и подобни висок клас хотели
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #446 -: септември 29, 2014, 09:53:50 »

Изказах едно възхищение от обект, които познавах преди и това което видях сега надминаваше много моите очаквания. Реакцията ми беше спонтанна и искрена. Не знаех, че ще предизвика такива коментари и нападки. Може би сега трябва да кажа, че Монтесито е кръгла нула, за да се успокоите. Няма да го кажа. Ще повторя мнението си, а то е че Мотесито има най-големия потенциал, за да стане Най-желания ресторант сред младоженците. Ако следващата година там се направят 30 сватби, а в същото време в Шератон направят 2-3 (както тази и миналата година) това достатъчно ли ще бъде, за да се съгласите с мен. Аз не коментирам хотелски услуги и не съм спал нито в Мотесито нито в Шератон. (Не спя по хотели, освен когато пътувам). Коментирам единствено ресторанта и залата. Не зная кой е дизайнера, но със сигурност не е Сашка Васева. Бароковият ситил е предпочитан от повечето богати хора по света и да се определи като кич е не премерено изказване.
Извинявам се ако съм засегнал някой корпоративни интереси но аз нямам такива  в този случай и това е моето мнение на човек, който се занимава с организация на сватби. Не е необходимо да съм работил там, за да оценя възможностите на това място, така като не съм пробвал и жена ми, преди да се оженя funnytooth ,  16г брак и три деца, доказват ли, че преценката ми е правилна? Преди 6.5г. купих кола без да я пробвам и до момента тя ми доставя удоволствие от шофирането и нито за миг не съм съжалил, че съм я купил. Има една приказка: Мъдрите се учат от грешките на другите, умните се учат от собствените си грешки, а глупаците повтарят едни и същи грешки.   Wink Wink

Разбира се и Монтесито си има недостатъци. Както и друг път съм казвал - Няма идеално място - но поне от към интериор се доближава. Времето ще покаже кой е прав в случая. Надявам се че скоро ще има и други отзиви от младоженци, които да споделят своите впечатления от там.
Пожелавам УСПЕХ на всички  give_rose give_rose give_rose
« Последна редакция: септември 29, 2014, 10:25:09 от AIVEN » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #447 -: септември 29, 2014, 17:21:51 »


........... това е моето мнение на човек, който се занимава с организация на сватби.


Виж колега, ако смяташ, че е време да надскочиш ДЖската си работа и да се занимаваш с организация на сватбени тържество не би трябвало да даваш такива крайни мнения. Ако си професионалист би трябвало да знаеш, че е нормално мнението на клиента да не съвпада с твоето. След като ще организираш сватби, трябва да си способен да организираш всякакви сватби, вкл на клиенти който не са на твоето мнение. Можеше просто да напишеш един умерен пост в който да споделиш че Монтесито е едно чудесно, светло място с една чудесна усмихната управителка и ако не беше обявил, че е номер 1 нямаше да се стигне до там хората които не го харесват да скочат срещу теб. Вземи си бележка и пиши по умерено, крайните изказвания не са признак на професионализъм. Това все едно аз да кажа че русите жени са супер и останалите не стават. Нали схващаш, че половината свят не е на това мнение smile
Активен
Nelka88
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108


Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: септември 29, 2014, 22:28:14 »

Виж колега, ако смяташ, че е време да надскочиш ДЖската си работа и да се занимаваш с организация на сватбени тържество не би трябвало да даваш такива крайни мнения. Ако си професионалист би трябвало да знаеш, че е нормално мнението на клиента да не съвпада с твоето. След като ще организираш сватби, трябва да си способен да организираш всякакви сватби, вкл на клиенти който не са на твоето мнение. Можеше просто да напишеш един умерен пост в който да споделиш че Монтесито е едно чудесно, светло място с една чудесна усмихната управителка и ако не беше обявил, че е номер 1 нямаше да се стигне до там хората които не го харесват да скочат срещу теб. Вземи си бележка и пиши по умерено, крайните изказвания не са признак на професионализъм. Това все едно аз да кажа че русите жени са супер и останалите не стават. Нали схващаш, че половината свят не е на това мнение smile
Ето това е всичко, което би могло да обобщи дискусията до момента.
Deliysky, просто нямам какво да добавя.  good

ivanjelina, за ето тези вази и цветя става въпрос. Не че бих си помислила изобщо да слагам изкуствени цветя на сватбата си, но управителя /мъж беше, явно са поне двама/ специално подчерта че ако ги искаме - 25 лева на парче наем. То такъв естествен букет сигурно ще е по-евтин.  crazy
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #449 -: септември 30, 2014, 01:02:11 »

ivanjelina, за ето тези вази и цветя става въпрос. Не че бих си помислила изобщо да слагам изкуствени цветя на сватбата си, но управителя /мъж беше, явно са поне двама/ специално подчерта че ако ги искаме - 25 лева на парче наем. То такъв естествен букет сигурно ще е по-евтин.  crazy

[/quote]

Разбирам, ние не сме ползвали изобщо такива светя. Ползвахме стойките с цветя, които се предоставят от ресторанта, и отделно си имахме живи цветя. Общо за 12 маси с цветя (вкл. младоженската), булченски букет, букет на кумата, 4 бутониери и 4 гривни за шаферки, украса на колата, шампанското и чашите ни излезе 400 лв. Аз останах много доволна, като за скромния ни бюджет беше супер. Милена Николаева ни беше флорист/декоратор и аз останах много приятно изненада от нейната работа и съотношението цена/качество. Разбира се, с добър декоратор и съвсем скромен ресторант може да се превърне във вълшебно място. Но ще трябват доста повече пари за украса.
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines