Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 08:36:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИТЕ - 12-ТА ЧАСТ  (Прочетена 157438 пъти)
 
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #225 -: май 02, 2014, 16:28:54 »

Офертите за Монтесито са за 100 и повече човека, по-малко не може. Кувертът е между 50 и 60 лв., четиристепенно меню, без торта или украса включена. След петия час е 150 лв. за първите два часа, а после е 200 лв. Успех и от мен с ресторанта!

Благодаря, Светла, както и на всички, които ми помагат с мнения и съвети. Аз вече се свързах с Монтесито, съгласни са и на по-малки сватби, но само ако са дневни. Което ме устройва, аз предпочитам дневна сватба. Отговориха ми, че няма разлика в цените, ако е по-малка сватбата. Може би има, ако е вечерна. Самият ресторант е толкова красив, че няма нужда от допълнителна украса според мен. Да, куверта е по-висок, в зависимост какво ще си избере човек. Но като правих сметките, на други места с по-евтини куверти, като сложиш украсата, излиза нещо подобно. Много съм се навила на Монтесито, датата ми е запазена вече - 7ми септември (да знаете, булки! Wink) . Само дано да се преборя с родителите си, защото много нерви изхабих вече.
А храната там как е, знаете ли? Притеснявам се да не е от типа гурме ресторанти, с малки порции-произведения на изкуството, откъдето всички си тръгват гладни.
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: май 02, 2014, 18:05:23 »

Монтесито е красив, но щом са ви казали само за дневна сватба,  най-вероятно след това ще има вечерна и има шанс да ви прекъснат купона.
Ние сме в Берлин Парк Витоша,  там също ресторантът е красив, но не е син.  Подходящ е за по - малки сватби и до колкото знам правят само по 1 сватба на ден.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #227 -: май 02, 2014, 20:12:50 »

Miele,
Колко души гости  ще има Вашата сватба ?
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: май 02, 2014, 21:10:57 »

DjNick Mc Сватбата правим сметка да е около 60-70 човека. Приемам предложения за места за толкова хора smile Благодаря
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #229 -: май 03, 2014, 01:05:52 »

Бална зала София е ОК, мястото е красиво, обслужването е на ниво.
Активен
vileto_971
Ентусиаст
**
Публикации: 65



« Отговор #230 -: май 03, 2014, 10:24:01 »

А храната там как е, знаете ли? Притеснявам се да не е от типа гурме ресторанти, с малки порции-произведения на изкуството, откъдето всички си тръгват гладни.
Ние сами избрахме какво да включва менюто - от салатата до студените мезета. Изпратихме нашето меню и те ни го калкулираха. Аз също имах опасения дали гостите ще могат да се нахранят и предпочетохме да заложим на сигурното
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #231 -: май 05, 2014, 02:15:34 »

Ние сами избрахме какво да включва менюто - от салатата до студените мезета. Изпратихме нашето меню и те ни го калкулираха. Аз също имах опасения дали гостите ще могат да се нахранят и предпочетохме да заложим на сигурното

Благодаря ти, да, и аз смятах така да направя. Щом сте останали доволни, предполагам, че порциите не са били малки, нали така? Изглежда добър ресторант, не вярвам Монтесито да се изложат с мизерни порции.
Активен
vileto_971
Ентусиаст
**
Публикации: 65



« Отговор #232 -: май 05, 2014, 06:11:36 »

Благодаря ти, да, и аз смятах така да направя. Щом сте останали доволни, предполагам, че порциите не са били малки, нали така? Изглежда добър ресторант, не вярвам Монтесито да се изложат с мизерни порции.
Виж сега...нищо не мога да гарантирам. Нашата сватба е през октомври, няколко дни преди сватбата ще дегустираме менюто, т.к. не сме в БГ. Но от страна на ресторанта казаха, че ако нещо не ни хареса на дегустацията, можем да го променим. Те пазарували, максимум два три дни преди въпросното събитие. Та ще видим smile
Активен
rozata
Новак
*
Публикации: 13



« Отговор #233 -: май 06, 2014, 15:06:09 »

Здравейте, тази година ми предстой сватба, нямам представа какво да правя с организацията - първо да резервирам дата в гражданското и после те първа да търся ресторант или първо да разпитам за свободни дати ресторантите и после гражданското, нямам идея, бюджета,с който разполагаме е малък, ПОМОЩ,  help дайте съвет GROAN
Активен
bride_varna
Сватбар
***
Публикации: 256



« Отговор #234 -: май 06, 2014, 15:11:56 »

Здравей, rozata , моят съвет е първо да пообиколите с годеника ти по ресторантите,да се ориентирате какво ще ви хареса,какво ще ви е добре като куверт и така. След като се спрете на ресторант и капарирате,в същия ден отидете и до ритуалната и църквата да си запазите час и дата.  Или минете първо оттам да запазите,само се обадете преди това на ресторанта,на който сте се спрели да кажете,че до два часа ще донесете капаро,да ви имат в предвид. Ние така направихме. good Успех с организацията!
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #235 -: май 06, 2014, 16:45:13 »

Привет, да, точно както bride_varna е написала, първо поогледайте ресторантите. Винаги ще се намери ритуална зала и църква за датата в ресторанта, който искате. След това трябва DJ, фотограф и видео. Нашата сватба е в София и ни беше доста трудно да се ориентираме за ресторантите, а после видеото и фотографите много заети... изобщо ужас. За София трябват минимум около 6 или 8 месеца по-рано, за да се организира сватбата както трябва. След тези основни неща са поканите, подаръците за гостите, рокля, костюм и други дреболии...
Успех!
« Последна редакция: май 06, 2014, 16:47:09 от Svetla_24 » Активен
rozata
Новак
*
Публикации: 13



« Отговор #236 -: май 06, 2014, 16:50:47 »

Благодаря за съветите  give_rose , тази седмица ще се ориентираме за ресторанти  smile а и другата също
Активен
zai4e_kate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 306



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: май 06, 2014, 17:27:53 »

ами ние нямахме такива проблеми точно защото ще се женим в петък ,а в петък кажи речи никой не се жени и успяхме да си резервираме ресторанта,църквата,фотографа които искахме без да имаме каквито и да било пречки.Но това е защото ние държахме на тази дата и на никоя друга.
Това което съм чувала от работещите в ресторантите ако държиш на ресторанта който си си харесала,но датата е заета ще трябва или ресторанта или датата да смениш ,а от там почват драмите мъките и т.н  give_rose
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #238 -: май 06, 2014, 22:24:37 »

.... да е около 60-70 човека. Приемам предложения за места за толкова хора smile Благодаря

За такава бройка гости, ресторантите в Сф са страшно много. Трябва да имате концепция за стил и  визия, предпочитана локация и тогава да започнете търсенето.
« Последна редакция: май 06, 2014, 22:27:20 от DjNick Mc » Активен
dilyan
Регистриран

Пол: Мъж
Публикации: 2



« Отговор #239 -: май 09, 2014, 15:10:34 »

Здравейте, това е първия ми пост в този форум, разбира се след сватбата. Искам да изкажа изключителни благодарности на професионалистите от ресторанта на хотел Акорд и по-специално на управителя, с който контактувахме - Жоро.

Разказвам как точно протекоха преговорите и самата сватба:

1. Първоначално бяхме на оглед и се спряхме на ресторанта въпреки няколко забележки;

2. Втори оглед час преди някаква сватба. Имахме забележки по неизгладени калъфи на столовете и покривки, чисти но миришещи тоалетни. Направихме забележка, като всичко беше коригирано за следващите посещения;

3. Още едно посещение на друга сватба - всичко е наред;

4. В началото на април бяхме на пробно меню - менюто не е изискано и претенциозно, въпреки това е добре подредено в чиниите и изключително вкусно. Единствените полуфабрикати са лучените кръгчета в платата с предястие. Понеже менюто се води 3 степенно, на кумата й дойде на ум да го направим четиристепенно, като мезетата(80гр) от салатата ги преместим в плато за следястие(идеята беше гениална).

5. Определяне на разположението на масите си направихме ние, като съпругата ми направи схема с номера на масите и разположението на хората. Беше важно, понеже имахме няколко души вегетарианци и мюсюлмани, а сервитьорите няма как да разберат кои са те.

6. За торти - работят със Скайлайн. Преди това пробвахме всички плънки за сватбени торти на тези сладкарници, но нищо не ни хареса. В крайна сметка се спряхме на бисквитена шоколадова като компромисен вариант. Тортата не е избирана от техния каталог, а е правена от тях по наши снимки. И двамата не я бяхме виждали до деня на сватбата. Изпаднахме във възторг като я видяхме - от Скайлайн се бяха справили перфектно по отношение на външния вид. За разлика от тортите, които продават, тази и на вкус беше значително по-добра. Аплодисменти за Скайлайн - справиха се блестящо.

7. Бира - уговорихме се от ресторанта да поръчат 2 каси бира(дават ни ги на доставни цени), но плащаме само това, което е изпито.

8. Водещ + DJ - Миналата година бяхме на сватбата на нашите кумуве. На тяхната сватба водеща беше Роси Колева от Габрово. По професия е учителка по физическо, но смело бих казал, че си е намерила призванието. Ако сте весели хора, обичате хумора и шегите - тя е водещата за вашата сватба. Има сериозен репертоар от игри и приказки, с които кара хората да танцуват и да се забавляват(все пак това е целта на сватбата). Ако се интересувате, мога да пратя видео материал и контакти на лични съобщения.

9. Стаи в хотела - на нас ни дадоха апартамент - не е нищо особено, но на нас ни беше много полезен за сервизно помещение. Останалите стаи са на договорка. Имахме 4 допълнителни стаи, които гостите си платиха на преференциална цена. Всички бяха доволни.

По отношение на украсата в ресторанта:
 - цветят - 250 рози, поръчани са от пазара на Димитър Петков по 30ст. бройката. Човекът е от Стряма и се оказа най-големия производител на български рози. Важно е розите да са български, понеже трябва да се вземат предния ден,а холандските са стари, много бързо разцъфват и рискувате в деня на сватбата да са окапали. В хотел Акорд имат специално помещение за съхранение на цветя, което е много голям плюс.
 - Вазите и свещниците са хендмейд, правени са заедно с кумувете и смея да твърдя, че са уникални и красиви. Фактът, че гостите си ги взеха за вкъщи и в ресторанта не остана нищо е показателен.
 - Взехме си празни бутилки за ракия и вино. Ракията е домашна от баща ми, а бутилките майка ми ги рисува със специални бои за стъкло. Станаха превъзходни.
 

За момента избълвах много информация и самият аз се обърках, ако имате въпроси моля да пишете! smile
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines