Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 13:16:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпроси при избор на сватбена агенция  (Прочетена 6603 пъти)
 
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« -: август 27, 2013, 18:22:21 »

Здравейте

Първо се извинявам ако темата не е за тук/дублира се/трябва да се премести или изобщо да не се отваря.
/тук слагам човече, което се изчервява
Но както въпросното човече, така и тема, която да ми помага не успях да намеря за съжаление. Може би сборната тема за координатори беше правилното място, но като че ли въпросът ми ще се загуби там..

А именно...

Предстои ми избор на сватбена агенция. На половинката предстои този избор плюс това да бъде убеден, че имаме нужда от такава blum (но тази битка е 80% спечелена).
Знам, че трябва да усетя, че това е моята агенция.. че това е човекът и т.н. Но като изключим шесто чувство и всякакви подобни "паранормални явления" нямам представа кои са наистина важните въпроси, които да задам и които ще ми помогнат да взема решение.

Бих се радвала на мнения по въпроса "какви въпроси да зададем на сватбения агент" good
« Последна редакция: август 27, 2013, 18:26:11 от Radiant » Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: октомври 01, 2013, 20:28:19 »

И аз бих се включила към запитването ви!  good
Активен
futuremissis
Любопитен
*
Публикации: 23


« Отговор #2 -: ноември 06, 2013, 11:46:31 »

Здравейте, и от мен, аз съм една бъдеща булка през 2014 година. Bravo Искам да Ви попитам, някой чувал ли е нещо за сватбена агенция долче вита, някой възползвал ли се е от услугите им. Предварително благодаря!
Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #3 -: ноември 06, 2013, 12:01:53 »

За кои градове говорите?

Ако е за Варна... имам подробна информация за една. Но не съм "булка" и имам друг поглед на нещата...
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: декември 13, 2013, 12:29:56 »

Малко закъснял отговор,но може да е полезен за други. Копирано от справочник за " Сватбени агенции"  Доста е дълго за четене,но аз мисля,че си струва да отделите 5 мин. за да го прочетете.                                         Много хора се чудят как точно да изберат сватбената агенция? Ние ще се опитаме да ви помогнем в избора на сватбена агенция.Какво е важно,когато търсите и избирате хората с които да работите.
На първо място ще ви посъветваме да прецените дали сайта на дадената агенция е подреден и достатъчно попълнен и разбираем за вас!                                                                                                                                                                                                                                                              
На второ място - потърсете мнение за агенцията,която сте избрали в интернет пространството. Ако не намирате такива,това означава,че трябва да се замислите и то сериозно ЗАЩО никой нищо не е споделил за толкова години?                                                                                                                                 На трето място погледнете по снимковия материал коя агенция има най-много проведени мероприятия в ресторанта,който сте избрали! Това говори много за професионалистите,които младоженците избират най-често за своето сватбено тържество!                                                                                                                                                                                                                                                             На четвърто място - Срещнете се с тях и вижте какво е отношението им към вас. Ако още при първа среща ви хареса отношението и почувствате,че с тези хора сте спокойни,това означава,че точно това са вашите хора!                                                                              
На пето място - не очаквайте да получите оферта,която да е точно по-вашия бюджет! Тайната е да говорите с агента искрено и заедно да измислите варианта,който е най-добър за вас! Не се притеснявайте да говорите за всичко с агента! Ако не можете да кажете пред него " Скъпо ми е" или "Можем ли да намерим по-евтин вариант" Това означава,че това не е вашия човек! Агента се превръща във ваш приятел още от първата среща,но ако това не се случи,просто търсете друг!                                                                          

На шесто място- Ако не сте в чужбина и живеете в същия град където се намира агенцията не чакайте оферта по имейл! Една оферта изпратена на пощата може да ви лиши от възможността да се срещнете очи в очи с агент,който ще ви организира нещата според вашия бюджет. Това е нещо,което на стандартна оферта изпратена по пощата няма как да се случи. В практиката сме разбрали,че повечето разочаровани младоженци не са си направили труда да се срещнат с поне 2 агенции,а са разчитали на най-евтината оферта на имейл. Истината е в личното среща и личния разговор! Винаги си уговаряйте среща предварително по телефона! Така агенцията ще отдели цялото си внимание само за вас и ще можете спокойно да споделите всичките си проблеми без да ви слуша друга сватба,която стои във офиса им.

На седмо място
– Честа практика на новите агенции е да слагат снимки свалени от интернет и то най-често от чужди сайтове. Огледайте добре  снимките с грандиозни украси,които в България малцина могат да си позволят. Сравнете снимка от ресторант който сте виждали и една такава снимка /свалена от интернет/ и вижте стила и изпълнението от реалната украса,която е правила въпросната агенция и от снимката,която изглежда прекалено скъпо за да е сътворена от точно тази агенция!

На осмо място
– Агенция,която ви кани на кафето и ви обяснява,че в момента офиса е в ремонт или се мести просто бягайте бързо! Крайно несериозно е за една сериозна фирма да няма офис и да провежда срещите на кафе с лаптоп! Ако сте решили да наемете въпросната агенция и да капарирате то тогава какво получавате? Една хвърчаща бележка и телефон,който винаги може да е изключен! Няма адрес,няма фирма и нищо,което да ви дава сигурност!

На девето място
–Ако дадена агенция ви иска предварително парите за услугите,които ще използвате, тогава  е добре да се замислете дали да не проверите и други агенции и да видите как се процедира при тях!  Агенция,която ви предлага първо да си свърши работата и след сватбата да си заплатите, то тогава можете да имате пълно доверие на хората срещу вас! Нормално е да се оставя някаква сума като капаро,но тя да не надвишава 30% от общата стойност на услугите,които сте избрали!  Изисквайте  договор  в който да е описано всичко подробно,какво точно ползвате!
« Последна редакция: декември 13, 2013, 12:33:13 от Nina Style » Активен
Kristtine
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5



« Отговор #5 -: февруари 12, 2014, 17:04:11 »

Здравейте и от мен,
Аз съм съвсем прясна кандидат-булка и съм на тема сватбена агенция и нейния избор, така че ако някой има какво да сподели по въпроса, много ще се радвам. Ние сме от София, но сватбата няма да е в София, най вероятно около Асеновград или някъде в Родопите. Доста почетох във форума, получих доста полезна информация, но както казах повече информация винаги е по-добре  smile
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 12, 2014, 22:12:20 »

Здравей Kristtine! Най-добре питай за всичко,което те интересува,защото аз лично не разбрах каква информация ти трябва? Агенцията може да ти даде много инфо за всичко,но не виждам смисъл да седна и да излея една дълга лекция за неща,които може би вече си свършила.  good
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #7 -: февруари 13, 2014, 09:47:13 »

През август месец времето е чудесно за планина и идеята ви за сватба в Родопите е много добра. Kristtine, капацитетът за лични съобщения ви е изчерпан, трябва да изтриете старо съобщение, за да може да ви бъде изпратено ново.
Активен
Alex_Shmalex
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 26



« Отговор #8 -: февруари 23, 2014, 00:34:45 »

При мен водещето при избора на агенция беше най-вече опита и адекватните отговори, които получих от дадената агентка. Цената също не е маловажна в цялата ситуация, защото за едни и същи неща не си заслужава да се плащат двойни цени. И пак казвам според мен трябва да почувстваш с кой на теб ще е добре да комуникираш.

По въпроса за сватбения координатор съм с две ръце за, защото мисля, че е много по-добре да има специално нает и с опит човек, които да ти движи нещата в големия ден. Все пак всички други хора са там също да празнуват, а не да робуват на булката.
Активен
prikazendenbg
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: октомври 29, 2014, 11:04:00 »

Здравейте и от мен.
Аз мисля че всичко което ви вълнува около сватбения ден,било за украса на ресторант,цени и т.н може да се зададе като въпрос на сватбения агент и според отговорите може да направите преценка дали може да им се доверите или не.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines