Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 00:59:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Първа седмица на Малък Сечко 03.02-09.02.2014  (Прочетена 17282 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #15 -: февруари 05, 2014, 11:33:07 »

Добро утро, дами!
Мариолка, ти устите на хората никога не можеш да затвориш. С повод и без повод клюки се носят навсякъде. Дано поне не са от тези злонамерените. Аз трябваше да се справям с подобни неща на старата работа и... не беше лесно! Дори изкуствено се създаваха интриги, за да се поддържа тонуса на горестоящите. Беше забранено едва ли не да имаш приятели сред колегите и да общувате след работа.
Но щом имаш нужда да споделиш - защо не? Пък не е ли в крайна сметка идеята сама да стигнеш до изводите Wink
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #16 -: февруари 05, 2014, 11:40:49 »

Мариолка, 1 година съм разботила във фирма, която се занимаваша с това и шефките ми и двете ми предлагаха като "бонус" да имам сесии с тях, както те имат с клиентите си. Мога да ти кажа, че това са едни от най-полезните и стойностни разговори за мен. Ако човекът си знае работата може да те накара да се почувстваш много добре, да се отърсиш от проблемите и да намериш решения на някои грижи - лични или професионални. Така че пробвай, аз вече не съм в тази фирма, но ако имам парите и нуждата бих се обадила на старата ми фирма и бих ползвала услугите им!  good

Да ви се оплача, лондонското метро е затворено и още не съм тръгнала на работа, нямам идея как мога да стигна и сега се мотам докато мине час пик, но дори и тогава не знам дали ще успея да стигна.  nea

Трябва да си хвана влака от тази спирка:



Пълна лудница.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #17 -: февруари 05, 2014, 11:56:26 »

хм заинтригувахте ме  blush може и да опитам следващата седмица smile по принцип много не участвам в безплатните неща които фирмата предлага, примерно безплатен 30 мин масаж ама мисля все пак да опитам smile

Леле Виви това актуална снимка ли е? ужас  Oh my ...
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: февруари 05, 2014, 12:17:36 »

Аз преди време ходех на психолог...за може би 6 месеца и изобщо не съжалявам. Бях в криза - емоционална, професионална и жената ми помогна. Най-малкото само факта, че казваш проблемите си на глас, пред човек, който е независим - помага много. В България до скоро хората не правеха разлика м/у психолог и психиатър, и какви ли не още глупости, но се усеща раздвижване по въпроса. Така че изобщо не трябва да ти пука, гледай собственото си здраве и удовлетвориение.
Виви, това се казва движение. shok Подобна лудница съм преживявала преди време в Москва и от тогава избягвам метрото където и да съм, стига да е възможно де  pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #19 -: февруари 05, 2014, 12:46:06 »

Vivi20 , лондонското метро по принцип е лудница, представям си сега какво е  sad. Ако може да си спестиш пътуването, това ще е най- доброто.
mariola85, първо трябва да имаш въпроси или поне някакви ориентировъчни насоки за разговор - нещо тревожи ли те, искаш ли да подобриш нещо......Лично мое мнение, само фактът, че те смущава местоположението на кабинета и, ми се струва напълно основателен, да си спестиш директното ходене там. Опитай да уредиш среща на друго място и чак тогава вземи решение. Ако отидеш с предварително ясно питане, не тръгвай ти да говориш, а чакай да ти задава въпроси. И отговаряй точно на въпроса, не си прави самоанализи Wink, макар че би трябвало тя или да те прекъсне, или да отсее важното за дадения проблем. За съжаление имам горчив опит от фирмен психолог при предстоящи съкращения. В крайна сметка, той си получава парите от фирмата и съвсем естествено е да прокарва фирмената политика и да докладва за негативни нагласи, ако някой шеф го попита. Както и да дава съвети /което се получи при мен/ във финансова полза на фирмата. Иначе аз, като се движа в лекарски среди, имам приятелка психиатърка, която е и доста навътре в психологията, та понякога "попадам" в полезрението и и като пациент. Имам и пълно доверие и ми е помагала в трудни моменти.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #20 -: февруари 05, 2014, 13:11:26 »

svekarva при нас я наеха точно с обратната цел да задържим хората на работа. Оказа се че хората напускат заради стреса от работата и решихме че е най-добре ако професионалист помага на хората ще се справят по-добре със стреса и ще се чустват по комфортно на работното си място. Аз просто съм възпитавана по различен начин че работата лекува душата, майка ми винаги повтаря какви психолози дай му на човек един декар тютюн да посади и да видиш дали ще има нужда от психолог  huhhuh.gif. мен просто ми е любопитно какво се прави на такива срещи  girl_wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: февруари 05, 2014, 13:13:08 »

Здравейте smile

Понякога и мен ми се иска да отида на психолог, защото на работа често ме ползвата за такъв  pardon

Vivi20, аз си мислех, че днес нещо ми се стори пълно софийското метро  girl_wink

напоследък съм толкова затрупана с тая дисертация, че понякога си мисля, че няма да издържа и ще я зарежа
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #22 -: февруари 05, 2014, 14:00:51 »

mariola85, не е нещо по- различно от приятелски разговор. Психологът те слуша и те насочва. Даже първият път може да ти е чудно какво изобщо сте обсъждали. Може да ти даде някакво упражнение /даже и физическо/, или да те накара ти да предложиш нещо, те си знаят. Иди и опитай- ако не друго, поне ще разбереш какво е да се ходи на психолог.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #23 -: февруари 05, 2014, 14:05:02 »

Мариолка, споделям мнението на свекърва, и при нас беше просто разговор, ако е добър психолог, дори няма да усетиш как и какво ти анализира и как ти помага. Wink Просто се отпускаш и отиваш без предубеждения. Wink

Панда, ще се справиш спокойно, и аз бях така, като бях затрупана с 20 учебника и всеки ден бях в библиотеката по 10 часа, но накрая като е готова и потвързана чувството на удовлетвореност е незаменимо. Wink

Аз стигнах все пак на работа, но тръгнах от нас в 11 Wink така че на станцията не беше вече страшно, но довечера ще чакам поне до 7 да се изниже народа и тогава ще си тръгна. smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: февруари 06, 2014, 11:03:29 »

здравейте, аз нямам много време, но да вметна по темата. Най добре дадените пари са тези за здравето-  психическото и физическото. Ако ви се отдава възможност, грижете се и за първото. Защото то е предпоставка и второто да е ок.
Така че смело на психолог.smile
мариола, майка ти също е права по темата. едно време, от липса на застояване , не е имало толкова проблеми в човешката глава. smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: февруари 06, 2014, 12:15:55 »

emmmmmy, Едуард? Аз на скоро прочетох книгите и изгледах филмите


Здравейте всички smile Аз напоследък само ви се оплаквам ( и не само на вас) и мисля weekend-а да си спретна едно изпитано лекарство - отивам на гости на мама и тати smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #26 -: февруари 06, 2014, 12:51:52 »

Еха, почнахме да се появяваме....
На село, при свекърва ми, дето копаят по 5 декара тютюн, две- три жени посегнаха на живота си...Има проблеми, просто са по- различни...И като ги чукне депресията, на никого не казват и си мислят, че е само до тях и е нещо невиждано и нечувано и никога няма да мине.
Според мен, няма никакво значение дали имаш или нямаш тежка физическа работа...Ако ти е писано, ще си минеш по пътя с всичките му горчилки и ако няма кой да ти подаде в точния момент точната подкрепа, хич не е лесно. Най- добре е да не стигаш точно до този път, ама като се случи....
Сега се сетих нещо интересно за болестите. Моята свекърва, лека и пръст, като се разболя големият син от скарлатина, все ми повтаряше: "Не разправяй, че е болен, после не можеш да го ожениш! Аз като беше болен Лазко /съпругът ми/ от шарка, казвах, че го спирам от училище да ми помага!" Ами права е била жената, на, ожени се момчето и вече 37 години си стои женен funnytooth Пък иначе можеше и да му излезе късметът или да ходи момък, или да се разведе Wink. Хехе, като се гледам през нейните очи, хич не и е било лесно със снаха, като мен... diablo
pandapanda, съгласна съм, това е най- хубавото лекарство good
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: февруари 06, 2014, 13:32:56 »

Панди, това е най-хубавото лекарство, аз затова го взимам честичко!
Свекърва, като спомена за това да не се казва за болестите, моето пате като бил малък някакво дете го бутнало от пързалката и той си ударил лошо главата отзад и баба му му беше казала да не споменава тази случка пред мен или родителите ми, защото съм щяла да го оставя. crazy crazy crazy Е*ати, глупостите!
Мариолка, скоро не си ни пускала доза смях и ми е мъчно  girl_wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #28 -: февруари 06, 2014, 16:37:25 »

http://www.zajenata.bg/%D0%BE%D1%82%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D1%83%D1%87%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B1%D0%B8%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%BE-%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5!-news11201.html
Намерих това..Малко е старичко и доста от нещата ми са познати, ама все пак....
Не се отваря crazy
Копирах част
Без лоши намерения и отношение към учителското съсловие и професия, искаме да споделим с вас учителските "бисери", които не е доказано със сигурност, че са се случили, но пък са забавни! Вижте ги! "Георги, моето момче, гледай ме внимателно, ако искаш да разбереш поне нещичко за маймуните! Сега се смеете вие, смея се и аз, но на края на срока ще си разменим ролите! Ти, ти и топката, и тримата при директора. Ще изгоня всички и ще работя с останалите. Изплюй дъвката в кошчето, да не я изплюя аз! Тук е написано черно на бяло със зелено. Имам да казвам нещо на някои от вас, но първо ще го кажа на всички. Това съчинение е написано с левия крак, и то с мазола! Отдавна съм установила, че ви липсват първите седем години, а на някои от вас и повече, така че няма нужда да ме убеждавате в това! Счупеното имущество се удвоява в троен размер... Внимавай, че си вързал три пъти и цъфнал четири пъти по френски език! Нито едно природно явление не може да ме спре да ви напиша отсъствията! ......
« Последна редакция: февруари 06, 2014, 16:44:36 от svekarva » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #29 -: февруари 06, 2014, 16:49:18 »

Гледам, че никой днес не е сервирал кафето. Ама то си стана време за чай (по стар английски обичай)! За тези, които го предпочитат горещо, нека да е с ром! Поводът... Днес със свекърва ми имаме рожден ден!
По темата за горчилките, човек си има нужда от подкрепа цял живот. И колкото е по-нагоре в йерархията на живото, толкова повече има нужда от опора. Права е Еми, че психическото здраве води и до физическо и обратното. Винаги съм се възхищавала на хора, които въпреки трудностите, успяват да вдигнат глава. Понякога виждаме хора, които уж са над нещата, а се оказва, че са се научили да се усмихват по трудния начин.
Пожелавам повече искрени усмивки give_rose


* chai_s_med_i-limon.jpg (30.21 KB, 500x250 - видяно 370 пъти.)
Активен
Страници: 1 [2] 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines