Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:25:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Първа седмица на Малък Сечко 03.02-09.02.2014  (Прочетена 17154 пъти)
 
mariola85
Гост
« -: февруари 04, 2014, 10:08:27 »

Добро утро заспали мързеливи красавици smile! Реших аз този път да ви направа една седмична темичка

Ето най-накрая дойде и малкия месец smile ще бъде кратък, студен,  романтичен и ще се сгреем с малко винце

Аз съм на вълна Оскари  Още е рано но съм започнала с маратона да изгледам всички номинирани за най-добър филм , засега изгледах Вълкът на Уол Стрийт  и се отказах от гледането на American Hustle. Мъчно ми е за милия Леонардо знам че няма да вземе и тази година Оскар ама пък се представи чудесно според мен в Великият Гатсби и Вълкът на Уол Стрийт

На вас какво ви вълнува напоследък?

Слагам ви и закуска за най-накрая да се събудите!

« Последна редакция: февруари 04, 2014, 11:39:17 от Teo » Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: февруари 04, 2014, 11:13:23 »

Здравейте и от мен.Мен незнам какво ме вълнува всъщност,успявам да гледам по някой филм и сериал.Относно Вълкът на Уол Стрийт-и на мен ми хареса.Всички се подиграват на Леонардо Ди Каприо,но всъщност той израстна много като актьор и прави доста добри роли.Няма нищо общо с момченцето от "Титаник".Мариола,кои са другите филми номинирани за Оскар?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 04, 2014, 11:27:45 »

Здравейте!
Мариолка, благодаря за темата!
А относно филмите, аз напоследък май повече сериали гледам и сатри класики /матрицата, мисията невъзможна, терминатор/, а и мачовете последните седмици са доста интересни. Мариолка кажи наистина кои са другите номинирани филми, че ми стана интересно може да изгледаме някои.
Само да напомня, ако на някой му се идва на срещата другата седмица да пише в темата. Ще се радвам да се съберем и да се видим.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 04, 2014, 11:36:10 »

Хм... аз писах отговор а сега го няма..
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #4 -: февруари 04, 2014, 11:36:23 »

Ето ги :

•American Hustle
•Captain Phillips
•Dallas Buyers Club
•Gravity
•Her
•Nebraska
•Philomena
•12 Years a Slave
•The Wolf of Wall Street


Следващия който мисля да гледам е Dallas Buyers Club този Матю Макконъхи има много добри попадения и винаги ме забавлява smile

ПС извинявам се за неправилно написаното заглавие на темата, надявам се разбирате че Българския не ми е майчин език
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 04, 2014, 11:45:39 »

Благодаря, Мариолка!
Изобщо да не ти пука за правописа!!! Доста по-грамотна си от много хора, на които българският им е майчин език!
Ние гравитация го гледахме и е много хубав.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #6 -: февруари 04, 2014, 13:01:51 »

Мариола, не се извинявай, някои хора са толкова груби и некултурни, че не заслужават извинения. Wink

Гледала съм от тия филми - Gravity, American Hustle, The Wolf of Wall Street. Искам да гледам и Далас, заради Матю, обаче като видях на трейлъра как изглежда горкия ... не знам колко кила са го накарали да свали. 12 години роб чух, че е много тежък и не искам да го гледам, а онзи пиратския също не ме влече.

Вълкът имаше забавни моменти, но като цяло ми дойде дългичък, Американ Хъсъл ми хареса много, много ми хареса, страхотен беше, макар че мм не беше хич доволен от края. Wink

Лео има много силни роли, любимият му филм е Хвани ме, ако можеш, просто е страхотен! Обаче не ми хареса като брюнет, предпочитам си го блондинчо.  Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #7 -: февруари 04, 2014, 13:07:19 »

О, привет, дами!
Аз много се вълнувах миналата седмица, тази се  възстановявам Wink. Така замръзнах в събота на зарязването на лозите на Бачковския манастир, че още ми тракат зъбите. Ама вината си е моя - имаше греяна ракия и вино в изобилие....да бях се загряла поне вътрешно. Качвам и една снимка, да видите колко е сиво и снежно. Тази година нямаше хитри лафове, като лани, когато игуменът каза на всеки, който е зарязал лоза, да я маркира със суха пара, че да се знае на кого му е лека ръката и колко ще му роди лозата. Имахме си гост от Варна, който води службата и разясни значението на пословицата "лозето не ще молитва, иска мотика"...Хаха, не беше много убедителен Wink
Вълнувах се и от намирането на подарък за РД на снахата. Благодарение на съвети и препоръки на Фиби, малкият син и поръча раничка със статив и разни други джаджи, подходящи за млади фотолюбители. Сега чакам да дойде утре.
Следя церемонията по раздаването на Оскарите с голямо удоволствие, но чак след това гледам отличените филми. Да не се хабя напразно Wink. Чакам да се върнат приятелите ни от чужбина и ще ходим да видим Леонардо в новата роля на вълк. Все си мисля, че някак русите артисти не могат да бъдат толкова изразителни като по- мургавите.
Уф, не мога да свикна и да гледам свалени филми...Искам да седна на удобно място и да гледам голям екран, Ако и да е безбожно скъпо.
Че къде е грешката в заглавието на темата? blush


* 01.02.14.jpg (54.79 KB, 640x360 - видяно 424 пъти.)
« Последна редакция: февруари 04, 2014, 13:09:20 от svekarva » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #8 -: февруари 04, 2014, 13:35:00 »

Ехаа svekarva изглеждаш толкова свежарка на снимките, то на тоя студ в неделя няма ракия която да те сгрее, smile. Браво за подаръка на снахичката, надявам се да оцени колко си се постарла за подаръка и smile

Вълкът е много дълъг филм ( 3часа) аз честно в киното не бих го издържала, а American Hustle  ми се видя много банален и го спрях.

Грешката явно някой я оправи, а онзи който коментира беше изтрит smile

Днес хубави новини, шефката е бременна няма да я има една година,  yahoo, е до майчинството и има време но поне сега е в хубаво настроение, като е бременна си щади нервите и не се кара много  blum
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #9 -: февруари 04, 2014, 14:08:10 »

Хехе, погледнах в коша и видях за какво става въпрос Wink. Ама буква по буква гледах и се зверих 5 минути strong
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #10 -: февруари 04, 2014, 14:57:13 »

Е, добре че не видя темата преди това, тая грешка направо очите щеше да ти изкара и да не можеш да спиш после от нея!  blum tease

Много хубави снимки свекърва, трябваше да удариш едно греяно вино, обаче. Wink

За киното, ние се стараем да ходим на кино, само ако е филм със специални ефекти или че просто е със сигурност хубав филм и си заслужава на голям екран, комедии на кино по принцип не гледаме, чакаме си търпеливо за тях. Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #11 -: февруари 04, 2014, 16:04:45 »

Еха, седмична тема не съм виждала от много време... Много имам за наваксване Wink
Това с Оскарите винаги ми е било интересно. Разглеждайки категориите съм попадала на особено добри филми. За кино и дума няма да стане скоро. Нещо не сме любители на стоенето в зала с много хора. Мен лично много ме изнервят хората, хрупащи пуканки и цвърчащи с бутилки с безалкохолни.
Мен сега ме е загризала идеята да обиколя малко магазините. Искам да си взема нещо златничко - хем да ми остане като спомен от раждането на малката, хем да си оползотворя паричките от Коледа, а и рожден ден ще имам скоро. Още ги кътам и не знам до кога ще успея biggrin Още повече, че май вървим към смяна на жилището. Засега е само на идейно равнище, но нищо не се знае. Искахме от комшията да му купим апартамента и да обединим двата, ама... май няма да стане cray И без това той го ползва веднъж годишно за по седмица... Да иде на хотел! Толкова много (пари, желание, идеи...) сме вложили в сегашният ни апартамент, че чак не ми се захваща с нов. Поне гледането на обяви е още без пари Wink
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 04, 2014, 17:34:20 »

О, свекърва изглеждаш страхотно! Такива румени бузки и тази огромна усмивка си невероятна Girl_hide
Аз много обичам да ходим на кино, само филма да е хубав. Момичета, имало някакво кино в сити център, някаква зала с 32 места, където ти носят шампанско, било с кресла и разни такива екстри. Ходили ли сте?
Аз днес останах ужасена да ви кажа  shok  bad . Бяхме на пазар в една от големите вериги супермаркети в квартала и понеже от скоро имаме хлебопекарна ми трябваше брашно. Взимам аз един пакет брашно и не знам защо го обърнах наопаки, просто така и какво да видя на дъното на пакета  shok shok shok червей!!! Не ме е страх от стръв, все пак ходя на риба и пипам червейчета, но като го видях на дъното на пакета брашно и всичко ми се обърна отвътре, оставих брашното и си тръгнахме!
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #13 -: февруари 05, 2014, 09:49:48 »

Добро утро Красиви пенисонерки   Sunshine

Как сте днес? Тук в София е слънчево и малко ми повдига духа това време  good

Слагам ви кафенце да се събудите smile



От край време се чудя дали да посетя фирмения психолог? Безплатен ни е, и всички много я хвалят, Но типично по нашенски, първо офиса и е срещу най-клюкарската част от офиса, второ не знам какво да си говоря с нея и трето сигурно ще влезна ще се самоанализирам аз и ще си тръгна. Някой някога ходил ли е на психолог?

Липсват ми няколко булки тук  emmmy, scilla mashka къде сте бре пенисионерки ?
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #14 -: февруари 05, 2014, 10:48:02 »

Здравей , Mariola85 ! Рядко пиша, но редовно чета темите и щом стане дума за психолог отговарям, тъй като аз съм дипломиран такъв макар и все още млад smile Щом си почувствала ,че имаш нужда , значи наистина е хубаво да идеш , трудовите психолози работят обикновено за подобряване на работната среда, но ако нещо те притеснява и от личен характер няма да остане във въздуха, тъй като професионалната мотивация върви ръка за ръка с личната и обратно, а относно клюките мисля,че има малка стъпка напред и особено ако сте по-млади хора в екипа. Забелязвам,че вече дори леко става на мода да кажеш ,че ходиш на психолог , а пък до самоанализа все пак трябват насочващи въпроси,за да стигнеш до там ,докъдето искаш да стигнеш .  Понякога човек бяга  от задаването на някои въпроси, ако седне да се анализира сам . Опитай все пак smile Лек ден на всички give_rose
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #15 -: февруари 05, 2014, 11:33:07 »

Добро утро, дами!
Мариолка, ти устите на хората никога не можеш да затвориш. С повод и без повод клюки се носят навсякъде. Дано поне не са от тези злонамерените. Аз трябваше да се справям с подобни неща на старата работа и... не беше лесно! Дори изкуствено се създаваха интриги, за да се поддържа тонуса на горестоящите. Беше забранено едва ли не да имаш приятели сред колегите и да общувате след работа.
Но щом имаш нужда да споделиш - защо не? Пък не е ли в крайна сметка идеята сама да стигнеш до изводите Wink
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #16 -: февруари 05, 2014, 11:40:49 »

Мариолка, 1 година съм разботила във фирма, която се занимаваша с това и шефките ми и двете ми предлагаха като "бонус" да имам сесии с тях, както те имат с клиентите си. Мога да ти кажа, че това са едни от най-полезните и стойностни разговори за мен. Ако човекът си знае работата може да те накара да се почувстваш много добре, да се отърсиш от проблемите и да намериш решения на някои грижи - лични или професионални. Така че пробвай, аз вече не съм в тази фирма, но ако имам парите и нуждата бих се обадила на старата ми фирма и бих ползвала услугите им!  good

Да ви се оплача, лондонското метро е затворено и още не съм тръгнала на работа, нямам идея как мога да стигна и сега се мотам докато мине час пик, но дори и тогава не знам дали ще успея да стигна.  nea

Трябва да си хвана влака от тази спирка:



Пълна лудница.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #17 -: февруари 05, 2014, 11:56:26 »

хм заинтригувахте ме  blush може и да опитам следващата седмица smile по принцип много не участвам в безплатните неща които фирмата предлага, примерно безплатен 30 мин масаж ама мисля все пак да опитам smile

Леле Виви това актуална снимка ли е? ужас  Oh my ...
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: февруари 05, 2014, 12:17:36 »

Аз преди време ходех на психолог...за може би 6 месеца и изобщо не съжалявам. Бях в криза - емоционална, професионална и жената ми помогна. Най-малкото само факта, че казваш проблемите си на глас, пред човек, който е независим - помага много. В България до скоро хората не правеха разлика м/у психолог и психиатър, и какви ли не още глупости, но се усеща раздвижване по въпроса. Така че изобщо не трябва да ти пука, гледай собственото си здраве и удовлетвориение.
Виви, това се казва движение. shok Подобна лудница съм преживявала преди време в Москва и от тогава избягвам метрото където и да съм, стига да е възможно де  pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #19 -: февруари 05, 2014, 12:46:06 »

Vivi20 , лондонското метро по принцип е лудница, представям си сега какво е  sad. Ако може да си спестиш пътуването, това ще е най- доброто.
mariola85, първо трябва да имаш въпроси или поне някакви ориентировъчни насоки за разговор - нещо тревожи ли те, искаш ли да подобриш нещо......Лично мое мнение, само фактът, че те смущава местоположението на кабинета и, ми се струва напълно основателен, да си спестиш директното ходене там. Опитай да уредиш среща на друго място и чак тогава вземи решение. Ако отидеш с предварително ясно питане, не тръгвай ти да говориш, а чакай да ти задава въпроси. И отговаряй точно на въпроса, не си прави самоанализи Wink, макар че би трябвало тя или да те прекъсне, или да отсее важното за дадения проблем. За съжаление имам горчив опит от фирмен психолог при предстоящи съкращения. В крайна сметка, той си получава парите от фирмата и съвсем естествено е да прокарва фирмената политика и да докладва за негативни нагласи, ако някой шеф го попита. Както и да дава съвети /което се получи при мен/ във финансова полза на фирмата. Иначе аз, като се движа в лекарски среди, имам приятелка психиатърка, която е и доста навътре в психологията, та понякога "попадам" в полезрението и и като пациент. Имам и пълно доверие и ми е помагала в трудни моменти.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #20 -: февруари 05, 2014, 13:11:26 »

svekarva при нас я наеха точно с обратната цел да задържим хората на работа. Оказа се че хората напускат заради стреса от работата и решихме че е най-добре ако професионалист помага на хората ще се справят по-добре със стреса и ще се чустват по комфортно на работното си място. Аз просто съм възпитавана по различен начин че работата лекува душата, майка ми винаги повтаря какви психолози дай му на човек един декар тютюн да посади и да видиш дали ще има нужда от психолог  huhhuh.gif. мен просто ми е любопитно какво се прави на такива срещи  girl_wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: февруари 05, 2014, 13:13:08 »

Здравейте smile

Понякога и мен ми се иска да отида на психолог, защото на работа често ме ползвата за такъв  pardon

Vivi20, аз си мислех, че днес нещо ми се стори пълно софийското метро  girl_wink

напоследък съм толкова затрупана с тая дисертация, че понякога си мисля, че няма да издържа и ще я зарежа
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #22 -: февруари 05, 2014, 14:00:51 »

mariola85, не е нещо по- различно от приятелски разговор. Психологът те слуша и те насочва. Даже първият път може да ти е чудно какво изобщо сте обсъждали. Може да ти даде някакво упражнение /даже и физическо/, или да те накара ти да предложиш нещо, те си знаят. Иди и опитай- ако не друго, поне ще разбереш какво е да се ходи на психолог.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #23 -: февруари 05, 2014, 14:05:02 »

Мариолка, споделям мнението на свекърва, и при нас беше просто разговор, ако е добър психолог, дори няма да усетиш как и какво ти анализира и как ти помага. Wink Просто се отпускаш и отиваш без предубеждения. Wink

Панда, ще се справиш спокойно, и аз бях така, като бях затрупана с 20 учебника и всеки ден бях в библиотеката по 10 часа, но накрая като е готова и потвързана чувството на удовлетвореност е незаменимо. Wink

Аз стигнах все пак на работа, но тръгнах от нас в 11 Wink така че на станцията не беше вече страшно, но довечера ще чакам поне до 7 да се изниже народа и тогава ще си тръгна. smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: февруари 06, 2014, 11:03:29 »

здравейте, аз нямам много време, но да вметна по темата. Най добре дадените пари са тези за здравето-  психическото и физическото. Ако ви се отдава възможност, грижете се и за първото. Защото то е предпоставка и второто да е ок.
Така че смело на психолог.smile
мариола, майка ти също е права по темата. едно време, от липса на застояване , не е имало толкова проблеми в човешката глава. smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: февруари 06, 2014, 12:15:55 »

emmmmmy, Едуард? Аз на скоро прочетох книгите и изгледах филмите


Здравейте всички smile Аз напоследък само ви се оплаквам ( и не само на вас) и мисля weekend-а да си спретна едно изпитано лекарство - отивам на гости на мама и тати smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #26 -: февруари 06, 2014, 12:51:52 »

Еха, почнахме да се появяваме....
На село, при свекърва ми, дето копаят по 5 декара тютюн, две- три жени посегнаха на живота си...Има проблеми, просто са по- различни...И като ги чукне депресията, на никого не казват и си мислят, че е само до тях и е нещо невиждано и нечувано и никога няма да мине.
Според мен, няма никакво значение дали имаш или нямаш тежка физическа работа...Ако ти е писано, ще си минеш по пътя с всичките му горчилки и ако няма кой да ти подаде в точния момент точната подкрепа, хич не е лесно. Най- добре е да не стигаш точно до този път, ама като се случи....
Сега се сетих нещо интересно за болестите. Моята свекърва, лека и пръст, като се разболя големият син от скарлатина, все ми повтаряше: "Не разправяй, че е болен, после не можеш да го ожениш! Аз като беше болен Лазко /съпругът ми/ от шарка, казвах, че го спирам от училище да ми помага!" Ами права е била жената, на, ожени се момчето и вече 37 години си стои женен funnytooth Пък иначе можеше и да му излезе късметът или да ходи момък, или да се разведе Wink. Хехе, като се гледам през нейните очи, хич не и е било лесно със снаха, като мен... diablo
pandapanda, съгласна съм, това е най- хубавото лекарство good
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: февруари 06, 2014, 13:32:56 »

Панди, това е най-хубавото лекарство, аз затова го взимам честичко!
Свекърва, като спомена за това да не се казва за болестите, моето пате като бил малък някакво дете го бутнало от пързалката и той си ударил лошо главата отзад и баба му му беше казала да не споменава тази случка пред мен или родителите ми, защото съм щяла да го оставя. crazy crazy crazy Е*ати, глупостите!
Мариолка, скоро не си ни пускала доза смях и ми е мъчно  girl_wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #28 -: февруари 06, 2014, 16:37:25 »

http://www.zajenata.bg/%D0%BE%D1%82%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D1%83%D1%87%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B1%D0%B8%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%BE-%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5!-news11201.html
Намерих това..Малко е старичко и доста от нещата ми са познати, ама все пак....
Не се отваря crazy
Копирах част
Без лоши намерения и отношение към учителското съсловие и професия, искаме да споделим с вас учителските "бисери", които не е доказано със сигурност, че са се случили, но пък са забавни! Вижте ги! "Георги, моето момче, гледай ме внимателно, ако искаш да разбереш поне нещичко за маймуните! Сега се смеете вие, смея се и аз, но на края на срока ще си разменим ролите! Ти, ти и топката, и тримата при директора. Ще изгоня всички и ще работя с останалите. Изплюй дъвката в кошчето, да не я изплюя аз! Тук е написано черно на бяло със зелено. Имам да казвам нещо на някои от вас, но първо ще го кажа на всички. Това съчинение е написано с левия крак, и то с мазола! Отдавна съм установила, че ви липсват първите седем години, а на някои от вас и повече, така че няма нужда да ме убеждавате в това! Счупеното имущество се удвоява в троен размер... Внимавай, че си вързал три пъти и цъфнал четири пъти по френски език! Нито едно природно явление не може да ме спре да ви напиша отсъствията! ......
« Последна редакция: февруари 06, 2014, 16:44:36 от svekarva » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #29 -: февруари 06, 2014, 16:49:18 »

Гледам, че никой днес не е сервирал кафето. Ама то си стана време за чай (по стар английски обичай)! За тези, които го предпочитат горещо, нека да е с ром! Поводът... Днес със свекърва ми имаме рожден ден!
По темата за горчилките, човек си има нужда от подкрепа цял живот. И колкото е по-нагоре в йерархията на живото, толкова повече има нужда от опора. Права е Еми, че психическото здраве води и до физическо и обратното. Винаги съм се възхищавала на хора, които въпреки трудностите, успяват да вдигнат глава. Понякога виждаме хора, които уж са над нещата, а се оказва, че са се научили да се усмихват по трудния начин.
Пожелавам повече искрени усмивки give_rose


* chai_s_med_i-limon.jpg (30.21 KB, 500x250 - видяно 369 пъти.)
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: февруари 06, 2014, 18:40:01 »

Свекс, права си, но понякога една здрава мотика или едно тичане на 5 км, изчистват малко главата от тъпи мисли.
Панде, да, Едуард.  И аз все още не вярвам, но харесвам този мъж, жената до него във филма. Срам и позор , спрямо другия ми вкус към европейско кино и сериозна литература. Но явно всеки си има слабост хаха.
Книгите не съм ги чела, но филмите ги гледам с отворена уста, като малко дете. blush smile blum
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: февруари 06, 2014, 21:51:26 »

emmmmmy, аз първо пеочетох книгите, ама филмите ми харесаха повече  pardon май за първи или втори път ми се случва. Аз понякога обичам да чета тикива неща - лесно да се прехвърлям 100 страници без да се замислям. Сега чета Ender's Game, ама нещо не ми върви, Breaking Dawn я прочетох по-бързо.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #32 -: февруари 07, 2014, 19:53:21 »

Аз пък зачетох книгите и междувременно изгледах филмите, но книгите ми харесаха повече smile
Обаче като прочетох Игрите на глада, бях супер впечатлена.

Аз ви позачитам, ама тия две седмици имах супер много работа, а и късно се прибирах, та едвам се класирах да пиша smile

Колкото до ходене на психолог, за мен е като ходене на лекар, като усетиш, че има нещо,  е добре да  отидеш, макар че много хора го приемат за слабост някаква. За мен лично е по-добре да споределиш проблема със специалист, отколкото да таиш в себе си или пък да послушаш не дотам правилен съвет на някой от обркъжението, който знае  "по-добре"
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: февруари 07, 2014, 21:04:42 »

Аз също книгите на Здрач ги прочетох на един дъх всичките, за филмите нямах търпение да ги изгледам. Даже миналата седмица пак гледах първия и последните две части на филма, за 2 и 3 патето нямаше сили вече  blum.
Гледахте ли откриването на олимпиадата? Беше невероятно зрелище, много труд са положили, за да постигнат този перфектен резултат!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #34 -: февруари 08, 2014, 10:01:16 »

Откриването беше грандиозно - много пари и много труд....Да, най- точната дума е зрелищно. То всеки гледа да надскочи предишния.
Хич и не се сещам за какви книги и какви филми говорите crazy, много съм изостанала.
Мариолка съвсем не се вижда, яд ме е на Пачоран. Достойно потвърждение на факта, че щом споменеш само думата психолог, веднага се намира някой, който да реши, че имаш семейни проблеми  blush. Дано не е това причината....Тъкмо исках да я разпитам за турския сериал в офиса Wink
От вчера имаме слънце, най- накрая. Обаче си личи, колко са мръсни прозорците... Май пак ще го ударя на полов ден и ще взема да излезна по улиците.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: февруари 08, 2014, 10:04:00 »

ратче, аз харесвам тези филми по осъзната и неосъзната причина. осъзнатата е че съм идеалист, но не съвсем. харесва ми идеята за единствения и уникалния в живота на жената, но в филма има и идеята за втората сродна душа в живота ти, която не знаеш какво да правиш доста дълго време- вълчето в случая.тоест има и реализъм smile
неосъзнатата като я разбера, ще я кажа и на вас хаха.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #36 -: февруари 08, 2014, 11:29:22 »

Свекърва, става въпрос за една вампирска поредица, много романтична поредица от 4 книги и също толкова филма за Едуард и Бела. Аз се пробвах и с първата книга, после дадох шанс и на филма, но едва го четох/гледах. Супер бавно се случва всичко в книгата с безкрайните описания на чувствата на Бела, направо се побърках. За филма, също не ми хареса, явно не е моя стил.

Ender's Game, книгата е брилянтна, филма не ме спечели изобщо, но наши приятели, които не са чели книгата го харесаха, така че мисля, че като си изчел книгата с всичките подробности, филма ти се струва кратък и непълен.

Онзи ден приключих една книга, подарък ми беше за Коледа, побиваха ме тръпки през цялото време - много силен трилър. Не знам дали я има на български, но се казва Gone Girl, ако има почитатели на мистерии и трилъри, я препоръчвам много горещо!

Свекс, ето тук може да прочетеш за вампирите:

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B4%D1%80%D0%B0%D1%87_(%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BD)
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: февруари 08, 2014, 13:51:54 »

На мен много ми харесва идеята за вечната и неугасваща любов между двамата. А иначе Виви, все едно слушам моето пате, като ти чета коментара  funnytooth за него първата на част на последния филм е 30мин. сватба и 2часа раждане. А вие как се сетихте за Здрач, да не съм пропуснала нещо?  LAUGHTER
Я кажете вие кой/кои спортове на олимпиадата, чакате да видите? Аз нямам търпение за фигурното пързаляне и много ме яд, че вече ги няма Албена и Максим.
« Последна редакция: февруари 08, 2014, 14:09:28 от ratatui » Активен
kriseto
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45



« Отговор #38 -: февруари 08, 2014, 23:12:34 »

Здравейте, моми и Госпожи smile. Има ли вече тема за Великият Свети Валентин? Нещо не я откривам, а не искам да спамя тази?  pardon Мерси боку "предваре"  blum
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #39 -: февруари 09, 2014, 15:02:23 »

Тук спам няма, може седмицата от понеделник да я посветим на Св. Валентин Wink
Alichka, със закъснение, да си жива и здрава! помня от миналата година, че си ден след снахата, ама пак ми се изплъзна.....Хайде, пък след време един момък, да откраднете рождения ден и на свекъра Wink. Какви подаръци получи? Аз разпитвам, защото жената на брат ми има съвсем скоро РД, племенникът и той се нарежда ден преди нея да стане на 4-ри. Нямам идеи за подаръци.....Много се радвам, че снахата си има хоби, всяка година мога да и подарявам нещо полезно. Имам благодарствено писмо, доволна е smile.
Активен
Страници: 1 2 3 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines