Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:49:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбени фотографи - 5-та част  (Прочетена 216934 пъти)
 
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #360 -: декември 30, 2015, 09:48:29 »

Да, nansita, съществува такава асоциация НАПСФВ, но незнайно защо голяма част от фотографите, които се тиражират (а и не само) не са там, или поне аз не ги виждам. Дали заради това, че не отговарят на част от изискванията или по някакви други причини (лични или не), не са там.  pardon
Аз например в момента се сещам поне за трима, за които съм сигурна, че биха отговаряли на изискванията , но не са там. И да не съм голословна ще спомена само Макс Буковски и Ники Митев.
Но като разгледах списъка с фотографи се подсетих за едно име, от което имам много добри лични впечатления и което бях забравила да добавя в листа.

Жоро КОЛЕВ - КОНАС  http://konas.bg/

Всъщност може би е редно всичките имена присъстващи в НАПСФВ да се присъединят към списъка, тъй като се предполага, че са преминали сито, за да са приети там и съответно са с доказан професионализъм и коректност. Изрично споменах само КОНАС, тъй като от него имам преки впечатления.  smile
« Последна редакция: декември 30, 2015, 09:59:29 от Blue_Sapphire » Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: декември 30, 2015, 10:04:52 »

Да добавя към списъка едно име от Североизтока. Ако на някой му потрябва: Светослав Иванов - SI studio, www.sistudio.eu От Търговище е, но работи в цялата страна. Много съм доволна от услугите му за сватбите на немалко мои приятелки. Поздравявам ви за идеята за списък. Дано се напишат и имена работещи в по-малките градове!
Активен
maxbukovski
Регистриран

Пол: Мъж
Публикации: 2



« Отговор #362 -: декември 30, 2015, 21:16:51 »

Здравейте:) виждам, че се споменава името ми:) За което благодаря:)
Искам да внеса малко пояснения относно НАПСФВ smile Това е едно добро начало на едни ентусиасти за внасяне на ред в тази сфера.. Още не мога да намеря причина да съм там. Според мен не дава никакви привилегии на един фотограф. Това е мое лично мнение. Тоест потенциален клиент избира фотограф не заради това къде членува, а по неговото творчество. Членуване в НАПСФВ изисква ангажименти/време за което лично аз не разполагам:) До момента това е една от причините заради, която не съм подал заявка да съм там. Предпочитам да отделям време за обработки и работа по снимки, а и когато има възможност да отделяме време за семейството:)
Все пак избирайте фотографи, които ви харесват:) а не кой къде членува!:)
 smile
Активен
papsvn
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5



Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: януари 03, 2016, 11:37:12 »

Здравейте,

Предстои ми избор на фотограф. Трудно ми е да отсея някакъв списък, тъй като не намирам никакви отзиви. Реално, търся само онлайн  blush гледам портфолиа, снимки, фейсбук страници и честно казано... след 3 дни ровене, вече всичките ми изглеждат еднакви по стил.. Нека фотографите да не ми се обиждат  blush

Допитах се до 2 приятелки, които омъжихме наскоро, и техният фотограф не ми харесва. Та, знам кого не искам biggrin

С бъдещия ми съпруг мислим да пропуснем видеото и да инвестираме повече във фотограф и снимки. Имам определена визия за типа снимки, които искам, но не видях такива в ничие портфолио... Таааааа... докато ровех из гугъл, успях да отсея тези фотографи (по критерий "харесва ми сайта и биографията им"):

- Симено Узунов
- Art Wedding Photography
- Алекс Велчев
- Мариана Димитрова
- Деян Стоев (само за този намерих 2-3 отзива из интернет)

Става въпрос за Варна. Ще се радвам да ми помогнете с отзиви и предложения за други фотографи (без Нуши към сватбена агенция Бижу).

Благодаря ви предварително  give_rose
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #364 -: януари 03, 2016, 12:15:14 »

По-назад в темата има по-подробен списък. Всеки фотограф би дошъл да ви снима и до Варна като му поемете пътните разноски, така че това не би трябвало да ви е критерий. Съвет - не отписвайте с лека ръка видеото smile Аз също в началото не исках, но накрая реших, че все пак искам и съм много доволна, че си имаме и филмче smile Успех  good
Активен
mara_podrobnata
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #365 -: януари 10, 2016, 00:15:12 »

Това ми е най-сложната част от организацията. Хем искам фотографа и оператора да са екип. Хем ми харесват отделни фирми за едното и за другото.
Сватбата ще е септември, незнам имам ли време, нямам ли, наплашиха ме, че по-добрите професионалисти можело и да са заети....
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #366 -: януари 10, 2016, 01:42:39 »

Това ми е най-сложната част от организацията. Хем искам фотографа и оператора да са екип. Хем ми харесват отделни фирми за едното и за другото.
Сватбата ще е септември, незнам имам ли време, нямам ли, наплашиха ме, че по-добрите професионалисти можело и да са заети....
Така е Марче, възможно е да са заети smile , ама има и добра новина, добрите стават все повече, та може и да уцелиш...На коя дата септември се взимате с любимия?
Активен
lyubenov
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #367 -: януари 10, 2016, 12:09:22 »

Това ми е най-сложната част от организацията. Хем искам фотографа и оператора да са екип. Хем ми харесват отделни фирми за едното и за другото.
Не се ограничавайте с това за 'екипа', изберете хората, чиято работа ви харесва, те ще намерят начин да работят заедно.
Активен
mara_podrobnata
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #368 -: януари 10, 2016, 13:12:03 »

17.09.2016 ни е сватбата. Сега преглеждам различни фотографи и оператори, надявам се скоро да можем да изберем и капарираме.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #369 -: януари 11, 2016, 04:07:35 »

Да, nansita, съществува такава асоциация НАПСФВ, но незнайно защо голяма част от фотографите, които се тиражират не са там......... Дали заради това, че не отговарят на част от изискванията или по някакви други причини ....  pardon


Дълго се чудех как да коментирам няколкото поста от този род, но като Председател и един от основните учредители на тази Асоциация реших да внеса малко пояснения.
Асоциацията е доброволна структура, която не задължава никого да членува в нея. Тя, за разлика от всякакви други организации с нестопанска цел, е некомерсиална структура, въпреки , че членовете и всъщност са обекти извършващи реална дейност. Това от своя страна означава, че след като си член имаш задължения, даже прекалено много задължения. За разлика от всяка друга подобна структура в света, в която може да изпратиш добро портфолио и да си платиш членския внос, тук не може. Тук има кауза, идея, Устав, Цели. Задължен си да спазваш правилник, Устава от няколко страници, Етичен кодекс! Освен всичко друго, трябва да работиш на светло, да имаш реално работеща фирма, да подписваш с клиента договор и още един куп неща, които ако нарушиш...... биваш изключен веднага без право на обжалване. Както е споделил колегата Буковски -  Това е едно добро начало на едни ентусиасти за внасяне на ред в тази сфера..  Според мен не дава никакви привилегии на един фотограф. Не само не дава, напротив, изисква! За момента Асоциацията с принципите си е повече в услуга на клиента, отколкото в услуга на членовете, защото дава сигурност за сметка на спазването на правилата. Когато се утвърди като гаранция и авторитет, тогава членовете и ще започнат да събират дивидентите и плодовете на своя труд. Това е причината част от фотографите да не желаят да членуват. Друга част не са съгласни с принципите и целите, в което никой не може да ги вини. Трета част пък очакват въпросните ентусиасти да доизградят започнатото и просто да си платят и да влязат наготово. Това обаче няма да се получи никога. Критериите за членство:
http://napsfv.com/other.php
са толкова строги и детайлни, Етичния кодекс:
http://napsfv.com/codex.php
е толкова безкомпромисен, че от основаването досега повече са напусналите, изгонените и отказаните заявления за членство, отколкото новоприетите smile .На година се приемат по не повече от 5 нови члена, 1 път годишно, а последната година решихме да прекратим приема временно, докато не издигнем Асоциацията на още по-високо ниво.
В заключение и за да бъда справедлив ще кажа, че Ние членовете никъде не твърдим, че сме най-добрите или който не членува не е професионалист. Но твърдим, че даваме на клиента една много висока степен на коректност, което никак не е малко! Твърдим, че работим непрекъснато за повишаване на нивото на сватбената фотография(и видеозаснемане) в малката ни страна. Благодарение на организираните  многобройни семинари за последните 5 години, България посетиха световни величини в сватбената фотография и предадоха своите умения на българските си колеги:
http://napsfv.com/index.php
(на заглавната страница има само част от крупните събития и лекторите в тях)

В заключение мога само да кажа, че който желае е добре дошъл. Клиент който наеме член на Асоциацията може да разчита освен на всичко гореизброено и на защита на правата си от наша страна в случай на евентуално неспазване на поетите ангажименти.

Благодаря за вашето внимание, желая на всички успешен сватбен сезон!
С Уважение, Председател на НАПСФВ http://napsfv.com/
Делийски
« Последна редакция: януари 11, 2016, 04:16:04 от Deliysky » Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: януари 11, 2016, 08:20:38 »

Г-н Делийски, въпреки че вероятно съм  Offtopic ще си позволя да Ви поздравя за усилията! Дерзайте, всяко начало е трудно, особено в родната действителност на Чалго-тура!  Bravo отново, възхищавам се на хора като вас!
Активен
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #371 -: януари 11, 2016, 09:14:55 »

Г-н Делийски, искрено благодаря за внесената яснота по въпроса. 10x Надявам се, че не сте се почуствал засегнат по някакъв начин от предния ми пост. Неяснотите бяха много за мен относно НАПСФБ. Светлината, която внасяте по въпроса, помага много. След като се изясни този въпрос, мисля че е редно всички членове на НАПСФБ да влезнат също в по-горния лист с имена. Аз всъщност мислех така и преди вашия пост, но нямах преки впечатления от тях и не посмях.  smile
И последно да вметна едно голямо "БРАВО на "ентусиастите!". Bravo
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: януари 11, 2016, 16:01:01 »

Делийски, поздравления за поста!  give_rose
Аз реших да се въздържа от коментар след като дадох информация за организацията. Идеята ми беше, че в сайта има достатъчно много информация за структурата и дейността, както и контакти на професионалисти. Аз лично тръгнах от там,когато търсех фотограф и видеооператор за нашата сватба миналата година. Та изхождайки от моя опит, реших да предоставя информацията "смляна" на момичетата във форума.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #373 -: януари 12, 2016, 07:10:04 »

Информация има, но трябва и някой да си направи труда да я прочете smile
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: януари 12, 2016, 09:41:51 »

Вчера капарирахме фотограф  danceg Гого Кехайов. Още преди да се сгодя бях разглеждала неговото творчество и след това за нас нямаше съмнение. Малко от рано действаме, но виждам, че тази година булките са много ентусиазирани и не ми се искаше да изчаквам излишно.
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines