Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 19:22:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбени фотографи - 5-та част  (Прочетена 216919 пъти)
 
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #285 -: май 10, 2015, 10:25:39 »

Г-н Андреев, благодаря ви искренно!  Flower  10x Казвам го, без капчица ирония.
Това вече е един доста ползотворен коментар.
Иначе до сватбата ми има страааааааашно много време. Просто съм решила да подготвям нещата отрано. Фотографията за мен е изключителко важна, затова търся Правилния човек/хора. Не смятам да правя компромиси тук.
Иначе за Йонко Русев има много мнения, но за другите не успявам да открия отзиви, а смятам, че и те работят добре. Това беше и целта на питането ми още в началото.

Още един + в кошницата на Йонко.
Благодаря за инфото. Не оставайте с лоши чуства Wink
Активен
Sunny_bear
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #286 -: май 10, 2015, 12:42:13 »

Сапфирче, писах ти каквото знам, но се ориентирай бързо. А през март едва си намерих тези, които искам за септември. Желан месец е.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #287 -: май 10, 2015, 15:43:55 »

Добавям още един глас за Йонко, ако с това мога да помогна (но не съм булка видно е, мнението ми е професионално).
Активен
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« Отговор #288 -: май 13, 2015, 13:24:41 »

Здравейте! girl_wink  Ще правим сватба в Стара Загора и съм в процес на издирване на фотограф. Старозагорските незнам защо, но не ме грабнаха. За сметка на това обаче ми хареса работата на някои фотографи от Казанлък -Йонко Русев, Studio Mate и Макс Буковски.
За Йонко Русев може да се намери много информация и мнения. Не така стоят обаче нещата за Макс Буковски и Studio Mate(работят винаги двама фотографи Илиян Мичев и Евгени Иванов).

Много ще се радвам ако някой сподели впечатления и мнения за изброените фотографи!
Всякакви мнения ще ми бъдат от полза.

Йонко Русев и Макс Буковски бяха в списъка ми с евентуални фотографи за сватбата (преди по-малко от година).

Въпреки, че не избрах Йонко Русев останах с прекрасни впечатления от него - беше много отзивчив (говори с мен късно вечерта, защото нямах по-ранна възможност), даде ми много съвети и до ден днешен го следвам във Фейсбуук, за да се радвам на красоти.

Макс Буковски за съжаление беше зает за моята дата, но си спомням, че бях чела много хубави неща (не помня къде), за което съжалявах. Него също го следвам във ФБ и се наслаждавам на красоти. Освен сватби снима страшно много дечица и графикът му за Коледни сесии например се беше запълнил за отрицателно време и според мен е много търсен. Снимките за мен лично са винаги много цветни и с настроение.

Моят съвет е винаги да търсите фотографа/студиото във Фейсбуук - там има отзиви (ако е страница, а не личен профил, но пък на личните профили са като коментари на стената), качват се доста снимки и по броя на приятели/последователи също може да се прецени колко е популярен някой - всичко това е съсвем бегла и начална информация разбира се, но нали трябва от някъде да се започне голямото отсяване).
Активен
elicadimitrova90
Регистриран

Публикации: 4



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: май 23, 2015, 17:15:07 »

Здравейте скъпи бъдещи булки, пиша в темата относно фотографите, защото фотографът е едно от най-важните неща на сватбата!!! Все пак след като сватбата мине, нашата беше на 2ри май 2015г., освен хубавите спомени остават само снимките и видеото!!! Всяка булка минала по този път знае как целия ден минава като един миг и пое на мен ми се губеха доста моменти!!! Точно затова пиша тук за да похваля нашия  фотограф от когото съм много много доволна, казва се Наско Куртев и е от Сливен, скоро разбрах че пътува и в други градове да снима, цените му според мен са адекватни за услугите и качеството което предлага!!!! Фотографът е много добър според мен с добра техника, а приятелката му която му помага е и гримьорка.
Ето линк към наше кратко видео направено от фотографа smile
http://vbox7.com/play:dee9993509&start=3
Активен
minimouse
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #290 -: юни 03, 2015, 14:19:25 »

 Здравейте, записвам се да следя темата. Както разбрах вече, едно от най-важните пера е фотографът, така че искам от рано да се ориентирам.
Активен
VitaMarkoni
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: юни 04, 2015, 03:29:31 »

Здравейте,
всеки, който е организирал сватба, кръщене и т. н. ми казва, че едно от най-важните неща са видеозаснемането и фотографът.
Убедих ММ за видеото, но сега ми дърпа за фотото, щото щяло да се получи презастъпване.
Нали освен оператора и нашите гости и близки щели да "щракат"...
Верно е, че бюджета ни понабъбна, но се срещах с един фотограф, който макар и все още начинаещ е доста запален по работата си. От друга страна пък и тарифата му не е безбожно висока (150 лв.) Кажете ми от името на опита как се справят роднините с фотографската част. И в нашата конкретна ситуация ДАЛИ СИ СТРУВА ЦЕНАТА ЗА НАЧИНАЕЩ ИЛИ ПО-СКОРО СИ СТРУВА РИСКА СЪС СПОНТАННИТЕ РОДНИНСКО-ПРИЯТЕЛСКИ СНИМКИ.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: юни 04, 2015, 07:44:47 »

Едно е да те снима фотограф, друго роднини и приятели... Този вариант е 100% абсурден независимо от бюджета.. Фотографът е важен, колкото ДЖ, колкото ресторанта...  pardon
Активен
minimouse
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #293 -: юни 04, 2015, 07:50:51 »

 Здравей VitaMarkoni, аз съм нова във форума, а и съм булка в проект, но от известно време чета доста и се информирам. Според множеството булки, а и лично мое мнение е, че трябва да разполагаме с читав фотограф. Дори видеото не е толкова важно, колкото фотото. Все пак албумът със снимки ще го разлистваш доста по-често, отколкото да си пускаш ДВД-то.
 Мое лично мнение е, че не можеш да разчиташ на роднини и приятели за читави снимки. Дори аз като любител фотограф, който разполага с DSLR-фотоапарат не бих си позволила да разчитам на любителски снимки. Помислете добре, но според мен си заслужава да се наеме професионален фотограф.

Успех smile
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: юни 04, 2015, 08:02:10 »

Зависи с каква тежест приемаш събитието. Аз ако нямах възможност бих се лишила от оператор,за сметка на фотографа. Все ще се намери някой роднина или приятел с що годе читава камера,който да заснеме основните неща. Но снимки-размазани, отрязани ръце,глави, влезнал в кадър някой който не трябва. Аз не бих рискувала pardon
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #295 -: юни 04, 2015, 08:56:00 »

Мисля, че многократно е коментирано това и опитът сочи, че при всички случаи е по-добре да си наемете професионалист smile Просто тези хора знаят как да уловят момента, това ще им е единствената работа (за разлика от гостите), снимали са стотици събития и най-вече имат купища техника. Така че съм с две ръце за да си наемете фотограф Wink Ние видео няма да имаме, защото никога не съ се сетила да си пусна каквото и да било да гледам, пък и много ще ни дойде като цена вече, но за снимките не съм правила компромис smile Ако имаш нужда от контакти, пиши Wink Успех  heart
Активен
lyubenov
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #296 -: юни 04, 2015, 09:10:47 »

От друга страна пък и тарифата му не е безбожно висока (150 лв.)
150лв. на час наистина може да се договори до към 100-110. Направо му предложете 100лв./час и пишете какво е отговорил...
Активен
VitaMarkoni
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: юни 04, 2015, 09:50:10 »

150лв. на час наистина може да се договори до към 100-110. Направо му предложете 100лв./час и пишете какво е отговорил...
Както казах този фотограф е по-скоро скоро любител, но поне се ангажира да хване всеки важен момент от сватбата като се започне от потегляне на младоженеца до първия брачен танц. То и ззатова цената е само 150 за всичко, даже + 30-тина обработени и проявени снимки за албумчето.
Фериботка, не бих отказала контакти на лични, но се съмнявам да можем да си ги позволим другите фотографи щом те толкова взимат на час cray
Активен
lyubenov
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #298 -: юни 04, 2015, 10:07:01 »

Както казах този фотограф е по-скоро скоро любител, но поне се ангажира да хване всеки важен момент от сватбата като се започне от потегляне на младоженеца до първия брачен танц. То и ззатова цената е само 150 за всичко, даже + 30-тина обработени и проявени снимки за албумчето.
Фериботка, не бих отказала контакти на лични, но се съмнявам да можем да си ги позволим другите фотографи щом те толкова взимат на час cray
Горното беше шега, но наистина се замислете да наемете професионален фотограф. Бюджета, който сте отделили обаче е наистина крайно недостатъчен и предпоставка за по-вероятен посредствен резултат, отколкото изненадващо чудо от този кандидат-фотограф, а щом и за него Ви се дърпат - съм направо безмълвен... angry.
Както е писано безброй пъти, след сватбата остават само снимките и видеото.

Успех!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: юни 04, 2015, 12:04:10 »

Не знам с какъв бюджет разполагате за цялата сватба.. Но имай предвид, че да дадеш стотици/хиляди левове за облекло, хиляди за ресторант, да покани стотици хора, няма да си струва, ако след това снимките са провал.. Именно те ще ти останат като спомен от красивите моменти, именно с тях ще разказващ действието и развитието на сватбения ден на децата си... Оделно на това и аз ако нямам възмжност бих се откала от видео за сметка на фото 100% По-добре едно и качествено, отколкото и двете, а  накрая нищо...Това момче пак може да си снима, ако ви е близък, но поне 500лв минимум отделете за фотограф.. Това е някаква средна към ниска цена, но ще е качествено и от професионалист  pardon
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines