Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:24:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбени фотографи - 5-та част  (Прочетена 216933 пъти)
 
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #270 -: април 16, 2015, 16:01:51 »

 :offtopic:Многократно тук по някакви поводи са обсъждани цените на разни услуги ЗАЩО са толкова високи, многократно изниква въпроса дали може да рискуваме и защо някои предлага нещо уж хубаво на много атрактивна цена. Освен вашия форум, в който всеки се опитва да се докара колкото може по-компетентен, съществуват и разни други форуми за професионалисти. За съжаление в сватбената индустрия се навъдиха всякакви профита и ако не си отваряте очите или прекалено рискувате може да ви снимат професионалисти като тези задаващи въпросите по-долу (на едно друго място) .Въпросите са зададени от хора изкарващи си прехраната с професионално видео и фотозаснемане, приятно четене smile

http://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1704948&t=1704948&phorum_uriauth=

http://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&t=1704554&i=1704924&offset=0

това само от последната една седмица и от един форум. А какво ще стане ако се разровя повече smile
Не че нещо, но сигурно има защо едни да искат 1300лв, а други 300 smile
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: април 16, 2015, 16:26:20 »

Deliysky,  goodpost
За съжаление новодшлите във форума питат без да си направят труда да се разровят малко по-назад в темите и да прочетат туй онуй. Не е само в темата за фото/видео.
Истината е, че не само техниката е скъпа. ЗНАНИЯТА и ОПИТА са безценни. Затова се плаща. Не само за количество свършена работа.
« Последна редакция: април 16, 2015, 16:34:04 от nansita » Активен
Niki1982
Любопитен
*
Публикации: 41


« Отговор #272 -: април 16, 2015, 18:57:31 »

Аз в поста си споменах за техниката само, понеже българина малко трудно може да оцени останалото, ама се надявах поне техниката да оценят. А за такива неща като знания в България май не обичаме да плащаме, защото така или иначе всеки знае и може всичко.

А по двете теми, които пусна Делийски се смея от два дни в глас. То такива глупости са изписани (това е от малкото неща, които разбирам, затова се смях). Ама както каза Делийски, внимавайте кой избирате, че да няма после "изгубихме записа ви".

И едно култово мнение от същия форум : "Автор: giogerovvideo
Дата:   16-04-15 19:59

Абе фотографите са ясни! Там е лабава работата... За видето ми беше интересно, разпитах тук там, оказа се вярно че, в Бг безпроблемно се снима видео за 3К и на горе! Макар в нито един сайт да не виждам подобна оферта. Сега въпроса обаче е, как се намират тези клиенти?[shtrak]"
« Последна редакция: април 16, 2015, 19:02:25 от Niki1982 » Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: април 16, 2015, 19:13:00 »

Иво, виж темата за дроните в същия форум. Смяла съм се с глас и сълзи.  Offtopic
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #274 -: април 17, 2015, 13:00:52 »

Deliysky,  goodpost
За съжаление новодшлите във форума питат без да си направят труда да се разровят малко по-назад в темите и да прочетат туй онуй. Не е само в темата за фото/видео.
Истината е, че не само техниката е скъпа. ЗНАНИЯТА и ОПИТА са безценни. Затова се плаща. Не само за количество свършена работа.


Плащаш за знания, когато осъзнаваш, че НЕвсичко знаеш. Но като си мислиш, че разбираш от всичко............ не ни остава нищо друго освен да се посмеем на крайния резултат smile
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: април 17, 2015, 14:28:01 »

Амо то затова има много отворени форуми на тема фотография и видеозснемане. Който не знае, отива да чете там. И който разбрал-разбрал. Който не е, търси в гугъл терминологията. Всички "големи разбирачи" четат  и повтарят като папагали. Аз снимам любителски от няколко години, ама никога няма да се наема да правя портретна или репортажна фотография. Особено за сватба/кръщене или друг празник. Как се навиват тия хора да съсипват снимките и видеото на младоженци - не знам! Ама пък има хора, които си ги харесват и такива...както казват бабите " за всеки влак си има пътници".
По тая тема толкова много сме изписали, че вече се повтаряме.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #276 -: април 23, 2015, 04:26:47 »

И предпетъчно продължаваме с поредната изява :

http://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1706442&t=1706442

Добре, че потребителите тука, отдавна са били абитуриенти. Но не пречи да хвърлите едно око, защото колегата утре може да реши, че след бала следва възможност да се предложи за ........... сватбата ви smile

А този може да снима кръщененцето на вашето бъдещо отроче, срещу скромните и така желани за ухото има няма ХХлв smile Без майтап в темата има линк към обява за професионално заснемане smile

http://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1705896&t=1705896&phorum_uriauth=
« Последна редакция: април 23, 2015, 04:56:12 от Deliysky » Активен
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #277 -: май 09, 2015, 11:33:52 »

Здравейте! girl_wink  Ще правим сватба в Стара Загора и съм в процес на издирване на фотограф. Старозагорските незнам защо, но не ме грабнаха. За сметка на това обаче ми хареса работата на някои фотографи от Казанлък -Йонко Русев, Studio Mate и Макс Буковски.
За Йонко Русев може да се намери много информация и мнения. Не така стоят обаче нещата за Макс Буковски и Studio Mate(работят винаги двама фотографи Илиян Мичев и Евгени Иванов).

Много ще се радвам ако някой сподели впечатления и мнения за изброените фотографи!
Всякакви мнения ще ми бъдат от полза.
« Последна редакция: май 09, 2015, 11:35:44 от Blue_Sapphire » Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #278 -: май 09, 2015, 11:49:17 »

Здравейте! girl_wink  Ще правим сватба в Стара Загора и съм в процес на издирване на фотограф. Старозагорските незнам защо, но не ме грабнаха. За сметка на това обаче ми хареса работата на някои фотографи от Казанлък -Йонко Русев, Studio Mate и Макс Буковски.
За Йонко Русев може да се намери много информация и мнения. Не така стоят обаче нещата за Макс Буковски и Studio Mate(работят винаги двама фотографи Илиян Мичев и Евгени Иванов).

Много ще се радвам ако някой сподели впечатления и мнения за изброените фотографи!
Всякакви мнения ще ми бъдат от полза.
Всички гореизброени са добри фотографи, който и да наемете ще си свърши добре работата. Вашите естетически и художествени разбирания за фотографията ще определят, кой ще е избрания smile , а в лична среща това става най-добре, така че звънете и питайте за конкретната дата и си уговорете среща.
Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #279 -: май 09, 2015, 18:31:23 »

Това, че един фотограф е от Перник не значи, че снима само в Перник  girl_wink
Активен
Sunny_bear
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #280 -: май 09, 2015, 18:42:13 »

Сапфирче, аз съм с илия дечев, харесаха ми снимките и предлага фотокнига.пък аз много исках, мъжа също я хареса, не беше виждал преди такава.
Активен
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #281 -: май 09, 2015, 19:22:03 »

Това, че един фотограф е от Перник не значи, че снима само в Перник  girl_wink

Разбира се, че "пернишките" фотографи не снимат само в Перник.
При положение, че харесвам работата на Ваши колеги от района, защо трябва да търся такива от Перник, Видин, Сандански, Малко Търново или Турну Мъгуреле.
Бъдещите булки не сме чак такива неандерталци. girl_wink Знаем, че хората пътуват.

Много по-виско бих оценила коментара Ви, ако бяхте споделили мнение за посочните фотографи, както направи DJDimi, за което му благодаря. 10x

Нищо лично, но поста Ви е безполезен и излишен щом не помага с нищо на никой. Не се засягайте! Wink
Все пак бих се радвала да чуя мнението Ви за посочените фотографи, ако сте запознати с работата им. smile
Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #282 -: май 09, 2015, 22:51:02 »

Мнения за фотографи търсете от младоженци, които са ползвали услугите им  good
Какво очаквате да чуете от колеги от бранша? Той професионалиста си личи от сайта, снимките, отношението към конкретното запитване...
Въпреки, че искате да прочетете това, което очаквате да чуете, Вие вече трябва да сте взели решение за фотографа, който желаете. Това решение е съвкупност от бюджет, който може да си позволите, стил и качество на снимане и лично отношение. Нищо друго... Мненията на "другите" са само за успокоение, че сте взели правилното решение.
Все пак... не сте неандерталци, нали така  pleasantry
Активен
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #283 -: май 10, 2015, 09:25:52 »

Г-н Андреев, ако Вие професионалистите не сте тук за да давате мнения и съвети в професионална насока, то тогава какво правите в сайт за будещи булки? Тук сте за да поучавате, да избивате комплекси, да ни обясните, че  нищо не разбираме, да се популяризирате, да нагнетявате напрежение, да си докажете колко сте добри в спор с булки или какво? Или просто спамите темата. Мен като не попитат за работата на конкретен колега от професионалния ми бранш споделям мнение.
 И да, нормално е за пита човек за свое успокоение, че е на прав път. Не си купувам сирене от магазина, че да го подмина с лека ръка. Търся човек, който да отрази един важен ден, който подготвям в продължение на година.
Това, че поставяте нещата така иронично, няма да направи по-неправилен стремежа ми да получа отзиви. Всеки може да сподели впечатление, бил той професионалист наблюдаващ колегата си или булки използвали услугите на фотографа. Вие очевидно не можете. С това прекратям обяснителния режим с Вас. Нямам намерение да спамя повече така темата.

Все пак, ако някой различен от г-н Андреев, има наблюдения над работата на Макс Буковски, Studio Mate (Илиян Мичев и Евгени Иванов) и Йонко Русев, нека сподели!  girl_wink give_rose
« Последна редакция: май 10, 2015, 09:31:19 от Blue_Sapphire » Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #284 -: май 10, 2015, 09:50:05 »

Много сте пиперлива  girl_impossible
Сигурно Денят Ви наближава и задачките една по една оказват своето влияние  sad

Тук бяхме отначалото, за да даваме своето мнение и съвети, но много често те преминаваха в неразбрани спореве, както и повечето постове се възприемаха като открита реклама. И от известно време насам мненията на професионалистите се възприемат с особено мнение и едно наум...
Търсачката на форума може да Ви даде доказателства за това.
От една страна фотографи или хора от фото/видео бранша открито започват да се рекламират, от друга страна прекалено много лъже-булки спомогнаха за повишаване на напрежението... Повечето започващи в тази сфера фотографи си помислиха, че това е "меката" на бизнеса и ей сега ще избият рибата, като си напишат няколко велики слова в този форум и така малко по малко мненията на "професионалистите" започнаха да изглеждат по друг начин. И "рицаря-кръстоносец" Делийски започна лов на вещици хе хе хе, признавам го, добре се справя!
А има и една истина, че независимо какво пише тук един фотограф, шанса да намери клиент от този форум клони към нула. Но продължаваме да го четем, защото е повече интересен, отколкото полезен за бизнеса. Е, и надеждата, че ще е полезен за истинските булки също...

А колегата Йонко Русев го познавам много добре, личен приятел ми е и освен че е много приятен като човек, не снима от вчера и знае как да улови един момент освен качествено, така и емоционално. Не е правил номера, няма и да направи, има достатъчно доволни клиенти и прекалено зает график, че да се опитва да минава метър с качество или пари...
А нима някой тук може да напише нещо лошо за негов колега и приятел?
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines