Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:44:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбени фотографи - 5-та част  (Прочетена 216898 пъти)
 
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: март 17, 2015, 13:28:45 »

Аз също продължавам да не мога да го отворя.Пиши за помощ.
Активен
vera_ivanova_19
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #241 -: март 18, 2015, 09:39:21 »

Бих искала да попитам има възможност да се наеме фотограф но не за цялата сватба а само за около 100 снимки и дали някои е ползвал такава опция.
Активен
cafe_con_leche
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #242 -: март 18, 2015, 14:01:29 »

Вера, предполагам повечето фотографи биха се отзовали, но по различни съображения биха и отказали- ако датата е съботно-неделна през сезона биха пропуснали възможността за пълен ангажимент.Присъствала съм на сватби, в които гражданското е в отделен ден през седмицата, тогава до колкото знам се ангажира фотограф само за час или два. Разгледай фотографските сайтове и попитай тези, към които проявиш интерес директно дали биха поели такъв ангажимент. Успех!
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #243 -: март 18, 2015, 19:07:25 »

Бих искала да попитам има възможност да се наеме фотограф но не за цялата сватба а само за около 100 снимки и дали някои е ползвал такава опция.
Да, разбира се има такава опция при студията, които работят с няколко фотографа и могат да поемат частичен ангажимент, ако им е свободна датата. Имайте в предвид, че най-добрите фотографи работят с екип и предпочитат да снимат цели сватби и съответно на пълен хонорар, но винаги могат да се комбинират нещата при добро желание и възможности.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #244 -: март 19, 2015, 02:32:11 »

Зависи от конкретната дата! Ако това е например 06.06, 22.08, 05.09.................... ще ви е малко трудно. Зависи и какво искате като резултат. Има доста начинаещи фотографи с по-малко стаж които с удоволствие биха ви снимали, даже ще ви подарят и някои кадър или работен час безплатно за да натрупат опит и портфолио.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: март 19, 2015, 11:49:48 »

Зависи от конкретната дата! Ако това е например 06.06, 22.08, 05.09.................... ще ви е малко трудно. Зависи и какво искате като резултат. Има доста начинаещи фотографи с по-малко стаж които с удоволствие биха ви снимали, даже ще ви подарят и някои кадър или работен час безплатно за да натрупат опит и портфолио.
good
Точно такъв фотограф за София мога да препоръчам.
Активен
nadia_hristova
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5



« Отговор #246 -: март 27, 2015, 00:14:31 »

Искам да попитам дали някой има впечатления от работата на Симеон Сълов. На него съм се спряла, защото отношението цена:качество на снимките много ми допадна.

По тази тема искам да изкажа искрената си почуда (да не използвам по-силна дума) от цените на тази услуга. Не е нормално според мен един фотограф да взима повече от лекар или адвокат.  Oh my ...  Не че омаловажавам труда и познанията на хората, но не мога да се съглася, че това е толкова сложна наука.
Активен
lyubenov
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #247 -: март 27, 2015, 01:47:11 »

По тази тема искам да изкажа искрената си почуда (да не използвам по-силна дума) от цените на тази услуга. Не е нормално според мен един фотограф да взима повече от лекар или адвокат.  Oh my ...  Не че омаловажавам труда и познанията на хората, но не мога да се съглася, че това е толкова сложна наука.
И аз мисля така, според мен това даже трябва да се покрива от държавата, като онова със санирането. angry
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #248 -: март 27, 2015, 02:23:36 »

И аз мисля така, според мен това даже трябва да се покрива от държавата, като онова със санирането. angry
Абсолютно съм съгласен да има и Европейско финансиране за сватбени тържества smile...Даже съм се спрял на едно фотоапаратче, ако може да ме спонсорират малко:
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/779822200021.html

Даже си мисля, защо не се дава възможност на всеки видеооператор да притежава комплект обективи
от ето тази марка: http://www.angenieux.com/zoom-lenses/cinema-portfolio/
...и да подарява на младоженците готов монтиран филм, за спомен от Европейското финансиране за сватбени тържества, така де нали сме в Европейския съюз, какви са тия фирмички Nikon, Canon, Sony, разни японски империалисти да ни бъркат бизнеса...
« Последна редакция: март 27, 2015, 02:35:59 от djdimi » Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: март 27, 2015, 08:14:57 »

nadia_hristova Не очаквай тук да получиш адекватен отговор на въпроса си, и то особено от професионалисти  NO Но аз лично смятам,че цените на въпросния фотограф са доста прилични. Успех!
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #250 -: март 27, 2015, 08:46:50 »

Ето по темата за цените:

http://nmitev.com/blog/%D1%81%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84%D0%B8%D1%8F-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8/
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #251 -: март 27, 2015, 10:28:31 »

Аз също мисля, че на някои фотографи са им доста високи цените, но това е като при всички други услуги - можеш да си намериш добър фотограф и на по-ниска цена, а ако имаш и ти се дават пари, може да си избереш и от много скъпите smile Аз моя също го избрах като отношение цена-качество и от препоръка на друга булка smile Ако искаш ми пиши на лични, мога да ти дам контакти smile
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: март 27, 2015, 12:54:43 »

Както при всяко нещо има както фотографи с брутални цени, така и с много прилични цени. Всеки може да си намери фотограф според бюджета. good
Активен
mirindi4ka
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #253 -: март 27, 2015, 16:53:05 »

Бих искала да попитам има възможност да се наеме фотограф но не за цялата сватба а само за около 100 снимки и дали някои е ползвал такава опция.
Здравей!
Аз лично за Пловдив не успях да намеря фотограф само за 1 или 2 часа...
Някой от отговорите бяха , че трябва да покрия хонорара за цял ден!
Активен
Niki1982
Любопитен
*
Публикации: 41


« Отговор #254 -: март 27, 2015, 17:06:27 »

Абсолютно съм съгласен да има и Европейско финансиране за сватбени тържества smile...Даже съм се спрял на едно фотоапаратче, ако може да ме спонсорират малко:
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/779822200021.html

Даже си мисля, защо не се дава възможност на всеки видеооператор да притежава комплект обективи
от ето тази марка: http://www.angenieux.com/zoom-lenses/cinema-portfolio/
...и да подарява на младоженците готов монтиран филм, за спомен от Европейското финансиране за сватбени тържества, така де нали сме в Европейския съюз, какви са тия фирмички Nikon, Canon, Sony, разни японски империалисти да ни бъркат бизнеса...


Малко некоректно е сравнението, понеже аз поне не видях в България сватбен фотограф, който да снима с Хаселблад. Но иначе цените са напълно нормални. Естествено доста по-ниски са от средните за Европа, но това е породено от по-ниската цена на труда. За съжаление всички останали разходи, освен труда са им същите като на европейските им колеги. И не, не съм професионалист. Всъщност се готвя за сватба и аз, но фотографията ми е хоби и само като си помисля колко струва едно хубаво тяло и няколко хубави обектива и хубави светкавици. Само до тук минахме със сигурност 15-20 000 лева. А колко още неща има.... Мисля, че за приличен от моята гледна точка фотограф е нормално да трябва да дам около 1200 до 1600 лева, в зависимост от услугата. Все пак пържолите ще ги излапаме и да не кажа какво ще ги направим после и после ще ми останат едни снимки и едно видео. Затова и за тези две неща ще ми отидат около 30-40% от бюджета.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines