Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 10:32:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбени фотографи - 5-та част  (Прочетена 217705 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: февруари 22, 2015, 14:28:25 »

Под някои какво разбираш? Не виждам, как ако си разгледала изброените тук имена, не си харесала нищо? Какво очакваш от фотографа по принцип и каква цена си готова да платиш? Ще измислим нещо, няма как никой да не отговори на изискванията ти good


Едит: не се отчайвай.. Кога беше сватбата?  huhhuh.gif
« Последна редакция: февруари 22, 2015, 14:45:08 от alexandrova_90 » Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: февруари 22, 2015, 22:40:40 »

idinka, кога е сватбата? Ние също много трудно си харесахме фотограф и в крайна сметка се спряхме на не много известен (не го бях чувала преди това). Засега сме страшно доволни от отношението, но ще мога да го препоръчам категорично чак след сватбата. Ако все пак си склонна да рискуваш, кажи и ще ти дам координати.  smile
Активен
idinka
Ентусиаст
**
Публикации: 60



« Отговор #212 -: февруари 25, 2015, 00:26:07 »

Artemida777 ако има сайт да бих искала да разгледам работата му smile може пък и да ми хареса

Значи alexandrova до тук разгледах Н.Митев, Бони Бонев, Боян Павлов (които ми допадат , но цените не) ,профайл студио , Симон Вартериан, Н.Стайков ,студио Фокус,Иво Миланов, В.Попов.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: февруари 25, 2015, 01:21:41 »

Момичета, чета я тая тема и не я схващам. Честно. Изощо не целя да се заяждам или нещо подобно, ама оставам с чувството, че аз пропускам нещо генерално, щом влагате толкова в избора на фотограф.
Какво очаквате от него? Какво ви харесва или не... В крайна сметка снимките са така както кажете вие, нали?
Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #214 -: февруари 25, 2015, 01:35:37 »

... В крайна сметка снимките са така както кажете вие, нали?

Безкрайно грешно твърдение!
Снимки могат да правят и Вашите гости. Фотография се прави значително по трудно... и тя е начин на усещане на твореца, вдъхновен от емоцията на празненството и ... поне малко влюбен в красотата на булката. Личният подбор на фотограф от младоженци, които държат на спиращи времето спомени е много, много по важен от всичко, което бива изядено, изпито, изгърмяно, изпято, изтропано, изръкопляскано, облечено и съблечено на която и да е сватба... и разбира се забравено. Докато не погледнеш фотографиите.
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #215 -: февруари 25, 2015, 03:44:25 »

Artemida777 ако има сайт да бих искала да разгледам работата му smile може пък и да ми хареса

Значи alexandrova до тук разгледах Н.Митев, Бони Бонев, Боян Павлов (които ми допадат , но цените не)...
Такива са цените на фотографите в най-високия ценови клас в България, над 1000+ лева, а това е ниска цена за EU стандартите...Инвестициите, образованието и изграждане на умения в този бранш е в продължение на 10+ години и 10-ки хиляди лева и $ за техника, която трябва да се овладее до съвършенство, работи се с екип, който също получава хонорар и т.н...Убеден съм, че ще намерите това което търсите, с малко компромис в обема и качеството на услугата ще постигнете и по-приемлива за вас цена.
Активен
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #216 -: февруари 25, 2015, 08:44:35 »

Cerise, тук и аз не съм съгласна с теб. Ти можеш да кажеш какво искаш най- общо, но фотографът ще създаде снимките през своя поглед. Ако двама фотографи с различен стил заснемат една и съща сватба, резултът ще е коренно различен. И под стил нямам предвид ретуш,а самото усещане за красивите моменти, за ъгъла, от който да ги уловиш и т.н.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: февруари 25, 2015, 09:22:33 »

Идинка, каква сума сте отделили по това перо? В изброените имена не виждам Цветелина Делийка (много добро портфолио, а по-ваажното добри снимки на цели сватби..);  Пефостудио имат интересни снимки; ако търсиш по-нисък клас, мога да попитам моя приятелка, която е наела за нейната сватба не толкова известна фотографка за 650лв (10ч.), но да си призная те не държат на фото и видео (дори няма да имат видео). Разликата в цената с спряганите за добри не е толкова голяма, за да се поема риск, но всеки си преценява, а и може пък да е наистина добра?
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: февруари 25, 2015, 10:41:44 »

KrassyAndreev  Bravo, прекрасно казано! Фотографът беше първото, което ние избрахме. Още преди да имаме дата дори. Именно поради тези причини. Фотографията е изкуство, което винаги ме е впечатлявало и определено мисля, че има много поле за творчество и лично усещане. Няма как да се направи паралел между снимките на Симон Вартерян и Цветелина Делийска (примерно). Съвсем различна вселена, съвсем различен стил... Много младоженци претупват избора на фотограф и оператор ("ами то и Пешо може да снима със сапунерката, защо да даваме пари?") и това си е тяхно право. Но тези две неща са единствените, които капсулират емоцията от сватбата. Всичко останало минава и заминава, украсата на боклука, роклята в гардероба, храната всички знаем къде...  Въпрос на приоритет  smile
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: февруари 25, 2015, 14:41:10 »

Разбира се, че е важна апаратурата с която разполага фотографа, но като не разбирам нищо от фотоапарати за мен са еднакви  pardon
Фотографа, който сме избрали го наблюдавах на друга сватба как работи.. Човека снимаше на ляво и на дясно, даваше идеи и беше винаги с апарата в ръцете.  Не го видях да сяда да яде, пие или да се прави, че снима. Беше със собствен превоз и винаги стигаше първи на ритуалната зала, ресторант и т.н. Честно казано си мислех, че не е снимал много неща, но не беше така. Абсолютно всичко беше снимано и качеството на снимките беше много хубаво поне за мен.
Портфолиото не винаги дава ясна представа за фотографа, всичко е въпрос на виждане. Поговорете и с тях, така ще добиете по голяма представа за работата им.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #220 -: февруари 25, 2015, 15:31:47 »

Аз деля фотографията на три - щракане, снимане и правене на изкуство..

Щракане - това е когато гостите ви снимат с телефоните или сапунерките, правят що годе прилини снимки - има ви вас има го и младоженеца... но толкоз. На едната снимка сте отрязани до кръста, на другата сте много дребни, защото е снимано от далеч, на третата сте мигнали, на четвъртата не сте на фокус.....Но все пак са забавни и им се радвате. Снимките са просто снимки, такива които и вие сами може да си направите

Снимане - това е когато сте наели фотограф, който все пак е учил малко фотография и има представа от композиция, детайли и обработка на снимки.Обикновено е в ниския или средния ценови клас. Снимат със среден клас техника, но се получават красиви снимки. Получавате отговарящи на цената прекрасни спомени, задоволяващи вашия вкус, които можете да показвате на гости и приятели през годините, без да ви е срам че на някоя снимка не сте излязли добре.

Изкуство - това е когато наемете истински професионалист. Този човек не само е учил фотография, той има и опит Х на брой години, снимал е стотици сватби , хиляди моменти. Има виждане на художник и за него всеки един момент от вашата сватба е като отделна картина, която той рисува. Тук говорим за висок до много много висок ценови клас, тъй като тези хора инвестират много в техника, подготовка, ходене на международни курсове и непрекъснато самоусъвършенстване. Получавата много повече от снимки. Получавате историята на момента, вълнението на гостите изписано на лицата им, уловената сълза в гражданското, трепета в погледа ви ... Получавате картини, които можете спокойно да разпечатате в огромен размер и да окачите на стената си. Разглеждайки през годините тези спомени, е сякаш разглеждате творбите на художник, уловил всеки малък детайл и момент, всяка неподправена емоция, всяка усмивка....

Всеки сам преценява кое от трите желае. За много хора снимките сами по себе си са просто снимки и е важно да съхранят спомена от събитието в главата си, а не на хартия. За други е важно да имат картини , които да им припомнят невероятния ден....

Във всички случаи, един фотограф на сватба никога не е излишен smile Wink
« Последна редакция: февруари 25, 2015, 15:34:05 от milenkata » Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: февруари 25, 2015, 16:30:11 »

 give_rose
Благодаря, отговорихте ми на въпроса smile Просто явно е, че аз не гледам така на фотографията. В смисъл, че за мен има хубави и лоши снимки и толкова.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #222 -: февруари 25, 2015, 16:42:16 »

Аз деля фотографията на три - щракане, снимане и правене на изкуство..

goodpost goodpost goodpostmilenkata

Досега от както се занимавам със заснемане (над 10г), не бях чувал от клиент толкова точно и обективно обяснение, даже и на мен самия е трудно да го напиша така добре аргументирано. Имаш специална почерпка от гилдията.
 :offtopic:Понеже знам че се интересуваш от фотография,  аз лично бих те поканил на едно професионално събитие, но се сетих, че ти може би няма да може да присъстваш на него по чисто физически и семейни причини:

https://www.facebook.com/events/1558995074340547
« Последна редакция: февруари 25, 2015, 16:44:14 от Deliysky » Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #223 -: февруари 25, 2015, 17:26:53 »

 :offtopic:Благодаря за поканата Делийски.... blush

С удоволствие мисля (стига да мога) да се възползвам. Колко му е - обичам морето и без това заради бебчо ще го пропусна тази година, защо пък да не си направя ранно море... стига разбира се да съм в състояние за пътуване smile
Активен
taratorche
Ентусиаст
**
Публикации: 62



« Отговор #224 -: февруари 25, 2015, 18:14:09 »

Черешке, виж този линк долу. И сайта им може да погледнеш.
От бирмингам са, двойка, момичето е българка. Можеш да се свържеш с тях.
Работят от няколко години, но имат доста хубави сватбени неща и албумите им са добри, но Най- вече отношение и са мн отзивчиви, ще се договорите и за цени и за места за снимки и тн.

https://www.facebook.com/PhillipParnellPhotography
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines