Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 19:50:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбени фотографи - 5-та част  (Прочетена 216921 пъти)
 
lyubenov
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #180 -: януари 28, 2015, 14:04:25 »

Затова много често отказвам "да си взема фотото между другото" когато съм поканен на такива събития Wink
Понеже много добре знам за какво става въпрос мога да кажа, че дори да се получат хубави снимки... никога не е същото  pleasantry
Потвърждавам. Няма как да си поканен като гост и между другото да направиш няколко снимки. Никой не кани гост-хирург, който между другото да си вземе скалпелите.  smile
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #181 -: януари 28, 2015, 14:17:11 »

Cerise и аз съм на мнението на професионалистите... внимавай - брат ти съм сигурна че е страхотен и невероятен, но ти е брат и ти ще искаш да е до теб в момента на сватбата, обичаш го и тн... И в един момент с няй-близкия ти , нямаш снимки , той не  еразбрал нищо от сватбата понеже е бил зает да хваща моменти... или другата крайност забавлява се с теб но има малко снимки , защото няма как да му стигне времето за всичко...

За съученичката съм съгласна, но за брат ти  - помисли го още веднъж
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: януари 28, 2015, 14:23:01 »

Аз не съм съгласна, нито за брата, нито за съученичката, нито за който и да е гост.. Същото е и да използваш гостите да гледат децата на сватбата, да снимат, да настаняват гостите (от личен опит специално за това) и т.н е ужасно, първо защото те не разбират от сватбата, второ има варианта да се обидят. Брат ти едва ли би се обидил, но ми се струва доста гадно..  nea
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: януари 28, 2015, 14:48:56 »

Съученичката е поканена за фотограф, а брат ми ще е ангажиран с фотосесията преди тържеството.
Активен
Ivelina___
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #184 -: януари 31, 2015, 19:29:41 »

Това с роднини и познати за подобни услуги си е малко рисковано. Сватбата на моя приятелка, я снима нейна приятелка и снимките не са лоши, но и не са нещо уау със сигурност. Голяма роля изигра липсата на добра техника, което е много важно. Вярно е, че ако не можеш да снимаш и с най-скъпите апарати да работиш, пак няма да направиш нищо, но при липса на опит и липса на техника нещата са сериозни... Според мен се поинтересувайте с какво разполага съученичката, за да нямате подобна ситуация, въпреки че в случая на моята приятелка, те така или иначе нямаше да си взимат фотограф и това им беше подарък, така че не беше болка за умиране.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #185 -: януари 31, 2015, 23:59:43 »

Няма смисъл да убеждавате момичето, виждам че тя си е решила. Вероятно се радва, че ще икономиса един голям разход, виждам че е съвсем наясно какво ще получи в този случай и е съвсем съгласна с компромисите, който трябва да направи. Да, често факта, че ваш познат ще снима води до едно голямо нищо, защото нито крайния ефект ще е на ниво, нито познатия ще се чувства гост на сватбата , но не всеки може да отдели едни 1000+ лева. Все пак паричките не се копаят с лопатата в двора и на никого не достигат smile
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #186 -: февруари 01, 2015, 01:08:04 »

Това с роднини и познати за подобни услуги си е малко рисковано. Сватбата на моя приятелка, я снима нейна приятелка и снимките не са лоши, но и не са нещо уау със сигурност. Голяма роля изигра липсата на добра техника, което е много важно. Вярно е, че ако не можеш да снимаш и с най-скъпите апарати да работиш, пак няма да направиш нищо, но при липса на опит и липса на техника нещата са сериозни... Според мен се поинтересувайте с какво разполага съученичката, за да нямате подобна ситуация, въпреки че в случая на моята приятелка, те така или иначе нямаше да си взимат фотограф и това им беше подарък, така че не беше болка за умиране.
Tемата с роднини и познати за "пишман фотографи" е коментирана години наред и всяка година отново smile...Не е толкова важно да разполагаш със скъпа и маркова снимачна техника, а дали разполагаш с необходимата ТЕХНИКА и ОСВЕТЛЕНИЕ и с УМЕНИЕТО и ОПИТА да я използваш. Уверявам ви, че повечето от именитите фотографи, които сега снимат на цени 1000+ лв. са били също със скромни възможности преди 10-на години, нищо че сега снимат с ТЕХНИКА и ОСВЕТЛЕНИЕ за 50к и нагоре...Разликата е в това, че на професионалния фотограф, като му дадеш сега да снима с камера приемана за най-нисък клас, примерно модели от преди 5-6-7-8 год. (Никон Д80, Пентакс К10, Сони А100, Канон 400д и др.) с подходящите обективи и светлина, защото про фотографа знае много добре кои обективи за какво да използва и как да използва светлината и да комуникира с модела и т.н., резултата ще бъде впечатляващ и ще има много кадри на които ще казвате УАУ... Любителя няма да се справи с тази тежка и много отговорна работа, защото 12 часовото професионално заснемане на сватбено тържество е наистина тежка и отговорна работа. На любителя и да му дадеш ТЕХНИКА и ОСВЕТЛЕНИЕ за 50к и нагоре, ще се чуди какво да ги прави и от 2000 "нащракани" снимки, няма да има нито една на която да кажете УАУ, или може би 2-3 по случайност. Все пак за любителя ще остане един спомен, как се е упражнявал да снима на вашата сватба smile, а за вас каквото остане smile...Всеки разполага с определен бюджет и си прави сметката, а стойноста на работата и творчеството на фотографа не може да се изчисли точно като пари (в лева, евро или др. валута), но горе-долу и тук важи правилото "за колкото плащате, толкова получавате"...
« Последна редакция: февруари 01, 2015, 01:26:56 от djdimi » Активен
heaven_studio
Регистриран

Пол: Мъж
Публикации: 6



« Отговор #187 -: февруари 08, 2015, 16:36:16 »

Здравейте!  Wink
Поставям тази тема за да си направя едно проучване, което е за лично ползване.
Интересно ми е бъдещите булки как си намират фотограф и и видеооператор за сватбата.
Интернет (google, facebook, сватбени форуми)
Наемат от сватбена агенция или по препоръка на друг посредник (ресторанта, сватбения DJ, фотографи и видеооператори се препоръчват взаимно)
От препоръки на познати и приятели, които останали доволни от услугите на професионалисти.
Избирате го по цената.
От кварталното фото.
Друго....(кажете как)
Ако съм пропуснал нещо, моля не се колебайте да споменете. Поставям тази тема не за да правя реклама на себе си или на някой друг. Затова моля не пишете аз избрах Домат Пиперков много добър фотограф това е сайта и телефона му. А кажете как и от къде разбрахте за вашия фотограф и видеооператор.
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: февруари 08, 2015, 16:50:40 »

Здравейте!  smile Ние намерихме фотографа основно по препоръка от моя приятелка. Снимал е в магазина, където работи, и тя беше много впечатлена от него и като професионалист, и каза, че като човек е симпатяга и общуването става леко (което ми брше важно, понеже аз съм притеснителна и търся хора, с които комуникацията да е лесна). На майтап ми каза веднъж " намерила съм ви фотограф за сватбата", и аз на майтап го потърсих в интернет и много ми хареса работата му. Та така от единия майтап си намерихме фотограф pardon  С видеото беше по-различно, бях му фен отдавна и следях клиповете му в интернет
 Не вярвах, че ще го наемем, защото не ни се даваха толкова пари, но по една случсйност се видяхме във фотостудиото, когато подписвсхме договора, направиха ни едно представяне и вече знаехме, че са нашите хора. Така че личният контакт изигра решаващата роля. Girl_hide
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: февруари 08, 2015, 19:24:19 »

Аз се разрових в гугъл, тъй като нямах идея какви фотографи има в Русе (сватбата ще е там). Попаднах на няколко имена, прегледах портфолиото, свързах се с тези, които ми допаднаха. След като прегледахме офертите, избрахме един и се срещнахме с него. Допаднахме си като хора и решихме да се спрем на този професионалист.
Ето и самата последователност:
гугъл->портфолио->оферта-> личен контакт
За нас е много важно с професионалистите да сме на една вълна, на една тема. Естествено, приемаме съвети и критики от тях на драго сърце. smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: февруари 08, 2015, 21:40:08 »

Аз, още многоо преди да помисля, че ще имам предложение, че искам сватба и т.н Ужасно много харесвах сватбената фотография и съм разглеждала доста, естествено не съм се спирала в рамките на София, България и т.н.. Просто си разглеждах всевъзможни сватбени фотосесии. Дойде хубавият ден на организацията и започнах да преглеждам софийските фотографи (хамалогията да вземам фотограф от друг град, никак не ми се нрави).. По препоръка на приятелка - едно фотостудио, от форума - двама фотографи.. Отидохме на сватбеното изложение в Шератон, просто разглеждайки и хоп - влюбих се с видео оператори и тяхната работа (А преди това се колебаехме, дали изобщо да имаме видео и приятеля ми постоянно ме убеждаваше, че няма смисъл, защото никога няма да го гледаме!!!). Търсейки фотограф, намерихме видеооператор  heart Обяснихме, че все още търсим, казаха ни с кое студио работят най-често в екип, отидохме до техния "щанд??" и хоп попаднахме на нашия човек. Поговорихме, много ни допадна. Тръгнахме си, порових се пак в интернет, прегледах му портфолиото на сайта им и  heart heart heart Това беше, втора среща, на която обяснихме какво, къде, как искаме и подписахме договора директно!

Та така, Изложение --> Личен контакт ---> Интернет ---> Личен контакт! smile
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #191 -: февруари 08, 2015, 22:21:40 »

Интересно поставена тема smile Може би всяка булка има различни критерии за избиране, но аз лично винаги съм била ценител на художествените кадри (като човек завършил изобразителни изкуства хахаха) При мен отправната точка беше видеото - тъй като нашия видеооператор беше снимал преди години сватба, по начин който въплащаваше цялата ми представа за сватбено видеозаснемане (а и съм наблюдавала на още няколко събития работата им), общо взето видеооператора беше първото сигурно нещо. Първо помолих оператора за препоръка (тогава си мислех че фото и видео задължително са от една фирма - в последствие разбрах , че фотографията си е отделна наука) - първите препоръки обаче не ме устроиха... Започнах да търся в интернет, попадах на разни сайтове - все нещо в портфолиата ми куцаше. Започнах да се допитвам и до форума... Все нещо обачче не ме грабваше. Накрая видеото ми изпрати нов списък с предложения - сред него срещнах това, което търся. Сведох избора до 3ма фотографи чиито портфолиа са ме впечатлили чисто като снимки. Разпитах и из форума, попрочетох отзиви, разрових се и за информация за какво трябва да оглеждам при избора и за какво да внимавам, на какво да наблегна и какви въпроси мога да си формулирам. В крайна сметка в секундата в която се срещнах с първия фотограф, бях убедена че не искам друг. Така и не стигнах до среща с другите двама. give_rose Спечели ме от раз както с работата си, така и ми допадна като човек.

Аз съм от хората , които като намерят това което търсят, спират с търсенето. Не съм на принципа  "ами чакай да видим има ли нещо по- добро"... Пак казвам - знах че искам художествени снимки, знаех и каква горе долу ще бъде цената им... За мен тази инвестиция си струва напълно, тъй като фотографията и видеото остават за цял живот - съответно това беше едно от перата в бюджета , за което бях заделила по- голям бюджет - въпрос на приоритети, който за всяка булка е различен - за някои е роклята, за други мястото - за мен бяха фото и видео.

След сватбата ни мога да кажа , че и двамата избрани от мен на 100 % си заслужиха хонорарите, на 100% оправдаха доверието ми и аз ще ги препоръчвам винаги , когато мога - в крайна сметка , смятам че доволните клиенти трябва да изказват мнението си, също както и недоволните smile

В Обобщение - много четене - ровене и преглеждане на страници - препоръки и отзиви от форумите - проучване на професията като цяло и на отделните професионалисти - личен контакт Естествено последното за мен беше най-важно! Колкото и добро портфолио да има един професионалист, не го ли усетите, не се ли чувствате в безопасност с него и не му ли се доверите , няма как да получите после добър резултат. Нито вие нито той ще се чувствате комфортно и от това ще пострадат вашите спомени smile

Много се отплеснах извинете ме - Вдъхнових се хахахах
« Последна редакция: февруари 08, 2015, 22:25:03 от milenkata » Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #192 -: февруари 08, 2015, 23:28:20 »

Елементарно, разглеждане на портфолиото на няколко фотографа в интернет/четене по форуми - такива, какъвто стил харесвам. Пращане на имейл и получаване на оферти (още там отпаднаха няколко, не ми хареса "стерилния" отговор на мейлите), последва лична среща и решението беше взето :-)
Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #193 -: февруари 09, 2015, 01:02:46 »

Много е трудно да се даде отговор с художествено-описателно съдържание, когато почти нищо не знаеш за предстоящето събитие  Girl_hide
Почти всички запитвания са с идентичното съдържание:
"Здравейте, много ни харесва Вашата фотография. Свободни ли сте на ХХ.ХХ.2015, нашата сватба ще се състои в Смолян/примерно/ и бихте ли ни предоставили ценова оферта?
Благодаря предварително!
Име"

Моят съвет преди време в тази тема беше младоженците да си харесат фотограф в интернет по стил... после да преценят дали е в техният бюджет или да договорят конкретна цена, ако фото екипа е свободен и окончателното решение да го вземат на лична среща, където ще "усетят" дали това е техният човек/екип.
Освен, че ще имат възможността да прегледат цяла сватбена галерия и много често от място, където може би и те ще бъдат, ще разберат и как работят фотографите и какво е тяхното лично отношение към ангажимента и младоженците smile

Интернет е само отсявка, за да не си губите времето в излишни срещи...
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: февруари 09, 2015, 01:35:47 »

Няма смисъл да убеждавате момичето, виждам че тя си е решила. Вероятно се радва, че ще икономиса един голям разход, виждам че е съвсем наясно какво ще получи в този случай и е съвсем съгласна с компромисите, който трябва да направи. Да, често факта, че ваш познат ще снима води до едно голямо нищо, защото нито крайния ефект ще е на ниво, нито познатия ще се чувства гост на сватбата , но не всеки може да отдели едни 1000+ лева. Все пак паричките не се копаят с лопатата в двора и на никого не достигат smile
Съгласявам се.
Всъщност още преди да имам предложение за брак, бях решила, че тя ще е. Както казах - давам и шанс. Пределно ми е ясен резултата. Вече милион пъти разгледах страницата и. Това, което правя е компромис. Защото съм на мнение, че трябва да се правят такива компромиси и трябва да се вярва в потенциала.
Аз нито по-хубава ще стана, ако ме снимат с по-професионален апарат, нито пък ...голям праз.
Майка ми и баща ми една снимка нямат от сватбата, пък са щастливо влюбени вече 30 години. Сега фотосесии имат колкото си щеш. Брат ми също е фотограф, прави хубави снимки (за опита, който има) но не можи да започне работа по специалността, защото навсякъде му искат 100 години стаж. Anyway...
Цялата тази сватбена какафония е огромна фабрика за пари, за всякакъв вид професионалисти и не до там...
Знам как си изкарвам парите, за това знам и как да ги харча.
Мнения много, всеки взима своето решение.
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines