Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:24:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбени фотографи - 5-та част  (Прочетена 216932 пъти)
 
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #165 -: януари 26, 2015, 10:51:50 »

Мнения за Владимир Коцев от Profilestudio ? Мерси, предварително smile

Аз не съм му фен... Не ме грабна , като се видяхме... Хубави снимки, страхотно портфолио, снимал е няколко сватби на мои приятелки , но лично мен не ме грабна - аз търсех по-художествена визия, а неговата е по- скоро динамична фотография... smile Пак има своите плюсове разбира се, всеки търси нещо различно smile
Активен
MAPMOTKA
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 57



« Отговор #166 -: януари 26, 2015, 11:22:32 »

Някой работил ли е или поне да е чувал за Пею Енев? http://www.peyuenev.com/
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: януари 26, 2015, 12:04:57 »

Аз не съм му фен... Не ме грабна , като се видяхме... Хубави снимки, страхотно портфолио, снимал е няколко сватби на мои приятелки , но лично мен не ме грабна - аз търсех по-художествена визия, а неговата е по- скоро динамична фотография... smile Пак има своите плюсове разбира се, всеки търси нещо различно smile

Знам просто, след като Гого е зает за нашата дата, търся други варианти. Ще се срещна с Цветелина Делийска първо, но трябва да имам и други опции, а Ани Попова ми препоръча да си избера някой от Profilestudio, понеже е работила с тях.
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: януари 26, 2015, 12:17:17 »

Ние ще сме с Камен Ехранов от Профайлстудио. Не мога да ти кажа дали го препоръчвам или не преди сватбата, но на мен много ми допадна, отделно на мен ми го препоръчаха. Ако искаш, разгледай и неговото портфолио и прецени, не ограничавай търсенето само до един фотограф от студиото.  pardon
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: януари 26, 2015, 13:30:03 »

Зает е за нашата дата, от целия екип на студиото, Камен, Владимир и Боян ми допаднаха като фотографии. Като само последните двама са свободни за нашата дата.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #170 -: януари 26, 2015, 13:43:40 »

Тя Ани на първо място препоръчва тях, тъй като работят от години заедно, но можеш да се допиташ до нея и за други професионалисти... На мен именно тя ми препоръча Гого и още няколко фотографа от неговия калибър... Пробвай и търси smile
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: януари 26, 2015, 16:54:52 »

Мармотка, Пею е снимал сватбата на една моя съученичка. Гледах снимки- много са добри.  good
Беше ни вариант за сватба във В.Търново smile
Активен
MAPMOTKA
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 57



« Отговор #172 -: януари 27, 2015, 13:33:36 »

nansita , оказа се, че е близък с мой много близък приятел от Търново и той ме светна за него, че е голям пич. А и снима и в София. И общо взето ми го препоръча като сериозен и точен. След като му видях портофлиото определено ми хареса това, което видях - всетли пъстри снимки не само навън, но и на закрито, което е важно за мен. За съжаление съм виждала снимки на скъпи фотографи от сватби и тези, които са снимани на закрито (ритуална зала и църква) са под всякаква критика! sad Да не говорим, че не подлежаха на каквато и да е обработка.
Надявам се в най-скоро време да мога да се срещна с Пею да видим дали ще се харесаме Wink
Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #173 -: януари 27, 2015, 22:04:39 »

Имам си една такава приказка...
"Скъпото може и да е калпаво, но хубавото задължително е скъпо" smile
Когато давате такива определения свързани с цени, слагате всички добри фотографи под един знаменател, което не е хубаво.
Също така се съмнявам в личната преценка на някои хора, защото те са критерий само и единствено за собственият си вкус. В този ред на мисли те могат да препоръчват, но не бива да дават оценка кое е добро, кое не е, защото не винаги успяват да разберат творбата.
Не на последно място трябва да се допусне и варианта, в който младоженците са желали точно този тип снимане и визия.
За пример мога да дам някои моменти на фотографа и мой приятел Бони Бонев, който снима в един определен нюанс, черно-бяло и с наличие на шум и "запушени" моменти. Обаче в кадрите му имат живот и се харесват на много хора, повечето извън граница.
Така че за всеки влак си има пътници и не давайте прибързани оценки, а си чакайте своят влак Wink
Активен
orhideq87
Любопитен
*
Публикации: 44



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: януари 27, 2015, 22:20:57 »

Аз се спрях на Тони Димитров от 100 усмивки. Той ще ни е видеооператора и някакъв негов приятел ще е фоторграф, но лично с него така и не се видяхме. Срещата ни беше само с Тони. Някой да го е ползвал и да има мнения и впечатления?
Активен
MAPMOTKA
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 57



« Отговор #175 -: януари 28, 2015, 09:33:35 »

KrassyAndreev , разбира се, че не слагам всички фотографи под общ знаменател. И за да не насаждам лично мнение не казвам и кой е фотографа. Факт е обаче, че именно снимките от ритуалите, които са най-мили и лични са снимани срещу прозореца в много слънчев летен ден и освен, че са осветени, изглеждат сякаш са снимани с VGA камера на телефон (за ритуалната зала говоря) - недопустимо според мен и едва ли някой търси такъв ефект на оригиналната снимка, ефекти всякакви могат да се добавят с така познатия фотошоп. Въпреки опитите за корекции във фотостудиото, където в последствие се направи фотокнига, тези снимки просто..няма да казвам как изглеждат. sad
Снимките от фотосесията на младоженците мога да ги похваля определено. smile
Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #176 -: януари 28, 2015, 11:38:53 »

Ще се опитам да съм полезен на форума...

Малко нелогично ми изглежда добър фотограф да прави такива "издънки" на важни моменти.
Затова ще дам моите две предположения... Да, с подобна ситуация съм се сблъсквал и съм чел подобни оплаквания.
Едното предположение е, че "добрият" фотограф е толкова натоварен, че е започнал да претупва натоварените и динамични моменти и се старае само на удобните за него. От този момент нататък той вече престава да е добър, а просто "печелбар", който я кара по инерция докато името работи за него...
Другото предположение е, че добрите фотографи ползват чираци или колеги, които тепърва се учат за да разширят екипа му.
И двата варианта не са оправдание за крайният продукт  beating
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: януари 28, 2015, 12:42:52 »

Аз да се отчета за фотограф - съученичка на брат ми ще е.Брат ми и тя ще са фотографи, завършиха НПГФП преди няколко години и тя напоследък се опитва да навлиза в бранша, ще и дам шанс да си разшири порт-фолиото. Момичето снима добре, е вярно няма да е нещо супер уау, но пък и да не е, няма да ме е яд за парите, които съм дала и съм очаквала някакви неща. А за фотосесията ще искам брат ми да ме снима, защото както казва той: Всичко, което в мене е хубаво, в тебе е грозно и обратното.  funnytooth Та, той знае точно как да ме снима, за да се харесам.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: януари 28, 2015, 12:51:28 »

Ние окончателно се разбрахме и подписахме договор с Владимир Коцев - Профайл студио  И дватама с приятеля ми го харесахме много, на мен многоо ми допадат снимките, препоръчаха ни го... Той ще е! yahoo danceg goody tease
Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #179 -: януари 28, 2015, 13:22:28 »

Причината да не ползвам услугите на приятел за подобни мероприятия - купони, тържества, юбилеи, сватби... е онова неудобство, при което искаш да се забавляваш с човек, който е дошъл да свърши работа.
Отношението е много важно... и ситуацията - деликатна  Wink
Затова много често отказвам "да си взема фотото между другото" когато съм поканен на такива събития Wink
Понеже много добре знам за какво става въпрос мога да кажа, че дори да се получат хубави снимки... никога не е същото  pleasantry
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines