Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 03:25:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбени фотографи - 5-та част  (Прочетена 219061 пъти)
 
bibio
Любопитен
*
Публикации: 27


« Отговор #330 -: октомври 27, 2015, 17:52:42 »

Благодаря, alexandrova_90 .  give_rose give_rose give_rose
Активен
Svatbena_agenciq_Melodica
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #331 -: октомври 28, 2015, 23:08:17 »

1000 лв за двама фотографа е наистина много добре! А щом и работата и те като хора Ви харесват, значи всичко е идеално! Дано да Ви се получат красиви снимки! smile
Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #332 -: октомври 29, 2015, 21:25:07 »

Като гледам офертите на колегите за 2016 година... започва едно сериозно покачване на по-качествените услуги  pardon

Има пакети с двама фотографа и асистент за над 3к в лева  Bravo за 12 часа  blush
1000 за две гледни точки от креативен екип си е май в десятката  danceg
Активен
lyubenov
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #333 -: октомври 30, 2015, 00:39:28 »

Аз пък например, не разбирам как може бройката на фотографите да е някакъв ориентир за избор. Това някакъв вид гаранция ли е, защото едната допълнителна гледна точка за мен не е достатъчен аргумент, който да оправдае броенето на фотографи, като глави добитък. Аз мога да уредя и 3-ма фотографи да снимат за 750лв. ама малко трудно ще си сложа името под крайния резултат. Wink
Ако работата на някой или група от хора ви харесва и цената устройва, супер, но не се ориентирайте по бройките.
Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #334 -: октомври 30, 2015, 10:29:56 »

Ориентир е, но не е гаранция...
Допълнителният фотограф/и е необходимото, но не достатъчно условие за коренно различна визия и усещане за цялата сватба.
Колкото и голям факир да си, не можеш да се телепортираш постоянно и да мислиш за художественото изграждане на кадъра от другата позиция, с другата оптика... и собственият стил.
Всичко това се получава само и единствено с добре сработен екип.
Съвсем вероятно е двама перфектни като самостоятелни фотографи да направят лош синхрон и краен продукт спрямо разработен екип от не дотам толкова добри такива...
Ако не се практикува това, човек трудно си представя какво се получава накрая.
Има много фактори, които оправдават втори/трети фотограф и това не са брой кадри и цена...
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #335 -: ноември 01, 2015, 22:36:33 »

Най-важното е визията на крайния продукт. Ако фотографа е добър с голям опит и рутина, ще се справи в пъти по-добре от 2ма с недостатъчен опит или от един ............... и неговия ученик (с каквито предложения се сблъсквате най-често, когато видите атрактивна цена). Така че, не се подлъгвайте по ниската цена. За 3ма фотографи няма да говоря, лично според мен при 2ма добри  и нормална 10 часова сватба с нормален брой гости (до 150), 3тия е напълно излишен. Не е тайна, че ако в екипа има 3ти, това е ученик и е добре да бъдете коректно осведомени от............ този който ви го предлага smile .Изобщо с темата 2ма фотографи от години много , даже прекалено много се спекулира. Гледайте продукта, не детайлите с които се опитват да ви зарибят. Също така, като човек от кухнята на нещата, а и с достатъчно опит ще ви обърна внимание на един нюанс - когато Вие изисквате втори фотограф или когато някой ви убеждава, че е необходим поискайте да видите снимките на този фотограф, точно на този. За да знаете за какво ще платите smile .Съветвам също така да четете внимателно какво точно написах, защото има различни схеми на работа на 2ма фотографи. Има друг случай при който даден колега работи само в комбинация с колега. Тогава е мн.вероятно да ви откаже да покаже снимките на втория фотограф, защото всъщност те такъв продукт си продават и там няма опция аз един фотограф. Това е съвсем различно нещо. И пак се връщаме в основата - гледайте продукта а не слушайте маркетинговите трикове на продавача. Също така обърнете внимание на поста на колегата Любенов.. Той много добре ви го е казал, мога да ви намеря 3ма да снимат за 750, но няма да си сложа подписа. Аз мога и 5ма да намеря да снимат за тази цена, даже и за 500. Но не само че няма да си сложа подписа, ами даже ще ви помоля да не казвате на никого, че аз съм ви ги намерил smile
Също така искам да обърна внимание на тези от вас, които работят със сватбени агенции. Нищо лично нямам към никого, предварително го казвам, просто напоследък имах няколко срещи с клиенти, на които по неизвестно за мен желание присъстваха и сватбените им организаторки. Не се доверявайте напълно на съветите на всякакви агенции, организатори и др. посредници на тема видео и фото, защото те разбират от това точно толкова , колкото аз от цветя и украса. Често въпросните посредници се обиждат, но нека не забравяме, че фотографа (видеото) е първият който отива на сватбата и един от последните които си тръгва. И контактува с младоженците още доста време след събитието. Така , че нека всяка рибка си плува в собственото блато и да не се прави на господар в чужди води smile

Иначе да, ясно е че не всички ще си изберат фотограф за 2-3к. Но какво от това. Изберете си според социалния статус и възможности. Не вярвам всички от вас да карат Ламборджини, Бентли или Мерцедес, но вярвам , че сте доволни от своите автомобили. Така и за всяко едно нещо - внимателен подбор за сумата която сте отделили, ще ви направи щастливи за цял живот. И понеже подготовката за сезон 2016 е в разгара си, желая успех на всички и много романтични сватби. И най-вече - надявам се да сте огледали така внимателно и младоженеца (както гледате в този форум), че на мен всички клиенти са ми приятели и за жалост след 12г. стаж ............ част от двойките са ми приятели, вече поотделно smile . Това последното разбира се го написал, не с лоша умисъл, просто малко да разведря обстановката smile
Активен
bibio
Любопитен
*
Публикации: 27


« Отговор #336 -: ноември 03, 2015, 17:48:25 »

Здравейте, момичета. Относно темата за сватбен фотограф, аз мисля, че трябва да е някой специален и да го почувстваш като твоя фотограф. Ние сме заложили на фотографите, това означава че държим да са 2ма, а видеооператор -1. Това е така защото искам да имаме снимки от повече гледни точки. Ходихме при няколко, но честно казано на първата среща, на която отидохме да се срещнем с фотограф, аз бях завладяна и почувствах, че съм намерила идеалните фтографи. Дори да звучи малко откачено, аз съм от жените, които винаги усещат, когато открият идеалното. И ето така стигнахме до нашите бъдещи фотографи. Цената, която ни обявиха за 2ма е 1000лв., което за пазара във варна е нормално,...колкото и да не искам да е така  sad sad sad Но смятам, че си заслужава  give_rose <3
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #337 -: ноември 04, 2015, 12:47:54 »

Съгласна съм с Делийски...

Гледайте качеството не бройката... В началото и аз се бях запътила и за двама фотографи и за двама оператори, но в крайна сметка избрах по 1 от вид а и снимките и видеото са все едно 200000 души са го снимали.
Нашия фотограф е снимал от ъгли , които даже не мислех че са възможни. Въртял се е явно като пумпал, защото имам кадри от църквата на един и същи момент, заснет от 5 места...
Ако човекът си разбира от работата за мен вторият фотограф е излишен , а и още нещо - обикновено втори фотограф или оператор е необходим за събития 150+ души... Поради обективната причина че 1 човек не може да заснеме толкова много моменти и емоции едновременно. Наскоро мои познати имаха много голяма сватба и наеха дуо фотографи по горната причина - имаше смисъл, защото докато единия снима младоженците, другия снима украсата, докато единия снима далечни кадри, другия снима близки, единия снима булката, другия майка и в един и същи момент - работата беше много добра smile

Така че помислете - понякога е излишен разход, друг път необходимост, но моя съвет  -заложете на качеството...

Макар че пак не е гаранция - едно изключително утвърдено име като фотограф, чиито произведения обожавам, безкрайно ме разочарова .. Препоръчах го на приятели, снимките не са неговата класа която очаквахме изобщо ... Така че  - мислете внимателно и искайте да видите снимки от ЦЯЛ сватб, а не само избрани кадри smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #338 -: ноември 16, 2015, 21:24:36 »

В разгара на подготовката за следващия сезон отново да ви припомня търсейки изгодната цена, на какви специалисти можете да попаднете:

извадка от фотографски форум - Здравейте:) От скоро се занимавам по-съсредоточено със заснемане като услуга за клиенти и се уча. Как е най-добре да постъпим относно фактуриране?

а ето и темата конкретно:
http://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1745166&t=1745166&phorum_uriauth=
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #339 -: ноември 16, 2015, 21:32:12 »

В следващата тема пък може да прочетете какви хора снимат децата ви в детската градина. Приятно четене:

http://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1745150&t=1745150
Активен
Dzverche
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #340 -: ноември 18, 2015, 12:06:20 »

Здравейте,
С бъдещият ми съпруг няма да правим традиционна сватба т.е. - подписване и после ще почерпим гостите, но няма да има ресторант с куверти, сватбени торти, жартиери ит.н. И търсим фотограф (сватбата ще е в София), който да заснеме подписването ни и да си направим снимки с кумовете и гостите ни след това. На няколко места обаче ни предложиха само "пакет" за 8 и нагоре часа... Въпросът не е в "спестяване на някой лев", а просто, че при положение, че няма да правим тържество в ресторант няма за какво да ангажираме фотограф за повече от 2-3 часа. Не сме от хората, които искат "тънко", "далаверка" или нещо подобно. Положеният труд се заплаща, просто фотографите, които питахме не поемат кратки ангажименти.
Можете ли да ми препоръчате някой, който да ни направи "индивидуална оферта" или както там се казва smile Ако не същестува такова нещо, просто ще си изберем някакъв "пакет" smile
P.S. Изчетой темата и се надявам с поста си да не предизвикам вълна от реклами, обиди ит.н.
Хубав ден  give_rose
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: ноември 18, 2015, 12:18:32 »

Може би трябва да се огледате за някой прохождащ фотограф, който все още се утвърждава. Обикновено опитните фотографи не биха си задраскали цял ден (особено ако е през уикенда и в натоварения сватбен сезон) за ангажимент 2-3 часа, след като могат да поемат ангажимент за цял ден и това е нормално, но за съжаление не помага на вашата ситуация. За съжаление мога да бъда полезна само с идея, без конкретни имена. Сложна ситуация е, но съм сигурна, че ако потърсите, ще намерите вашия човек и без да се налага да правите компромис с качеството на услугата  good
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: ноември 18, 2015, 14:02:57 »

Dzverche, аз мога да препоръчам моята фотографка. Точно за това, което искате би се справила чудесно. Начинаеща е, но има усет към нещата освен това е страшен естет.
От София е и мисля, че би поела точно такъв тип ангажимент, от какъвто вие се нуждаете.

https://www.facebook.com/photographybyadela/?fref=ts
Активен
prettygirl777
Новак
*
Публикации: 13


« Отговор #343 -: ноември 18, 2015, 15:06:19 »

Здравей, Dzverche smile

Мога да ви препоръчам две имена: едните са БГ Фото http://www.bgfoto.info/ , които ни изготвиха индивидуална оферта за ангажираност 6 часа и се справиха прекрасно със заснемането на сватбеното ни тържество миналото лято само в ресторанта (плюс изнесен ритуал преди това и кратка художествена фотосесия). От тях ползвахме и видео.

Другият е Николай Начев http://xn----7sbbcdjm8dkaxcpf2ag.eu/ , когото наехме само за един час за заснемането на църковния ни ритуал това лято. Неговите цени са доста изгодни, като снимките са с отговарящо на цената качество (също добро, без да е нещо уау).

Съветвам ви да изпратите запитвания и към двамата, ако вече знаете датата на сватбата си (както и към други фотографи, разбира се) и в зависимост от отговорите, които получите, да изберете на кого да се спрете. Успех, вярвам, че ще намерите вашия човек!  good
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #344 -: ноември 18, 2015, 15:17:23 »


Мога да ви препоръчам две имена: едните са БГ Фото http://www.bgfoto.info/ , които ни изготвиха индивидуална оферта за ангажираност 6 часа и се справиха прекрасно със заснемането на сватбеното ни тържество миналото лято само в ресторанта (плюс изнесен ритуал преди това и кратка художествена фотосесия). От тях ползвахме и видео.



Точно за тях щях да пиша smile Ние ги използвахме само за видео, но сме повече от доволни и съм сигурна, че и със снимките щеше да е така Wink Освен това, мисля, че на сайта им имаше оферта за 4 часа ако не се лъжа, а и до колкото знам имат начинаещи фотографи, които могат да пратят за половин ден, ние имахме бонусна към видеото, точно начинаеща, която дойде да ни снима само фотосесията и не сме плащали нищо за нея, но беше супер  good
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines