Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 05:15:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбени фотографи - 5-та част  (Прочетена 218090 пъти)
 
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #300 -: юни 04, 2015, 13:40:29 »

За по-ограничен бюджет мога да препоръчам БГ Фото - имат и видео и Фото - видеото по мое мнение не е нищо особено, но снимките не са лоши за цената си. Имам приятели , които бяха с тях и бяха доста доволни и от снимките и от видеото... разбира се не очаквайте художествени похвати и висок клас техника, но стават доста прилични снимки и не са скъпи... Потърси в итернет за цени и контакти
Успех

П.С. - ако за ТМ 150 лв за Фото са много, не знам какво да те посъветвам... ако бюджета ти е толкова - няма как да имаш читави снимки и дали ще ги дадеш или ще снима баба ти е все тая......... sad Опитай да поговориш с него и ако продължи да се дърпа, по - добре отрежете видеото отколкото фотото
« Последна редакция: юни 04, 2015, 13:45:51 от milenkata » Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #301 -: юни 07, 2015, 11:51:44 »

...Опитай да поговориш с него и ако продължи да се дърпа, по - добре отрежете видеото отколкото фотото
Цените на фотографските услуги са обект на дългогодишно обсъждане във форума, който желае да прочете назад в тази и подобни теми, аз няма да ги коментирам. Важен елемент, който се пропуска и все още не се разбира добре от бъдещите младоженци е техническата страна на фото и видеозаснемането и развитието в технологията на производство на цифровите дисплеи, респективно повишаване на качествата им и понижаване на цените. В подкрепа на фотографията за сметка на видеото, най-просто ще обясня, че статичния кадър позволява няколко пъти по-висока резолюция (качество на картината) от динамичния (25-50 кадъра в сек. за Европа). Професионалните фото камери (а и средния и високия клас любителски) снимат с резолюция от 10-12 мегапиксела до 36 мпикс. (изключвам за сега тези на 40-50 мпикс., гледам не ги купуват все още масово smile. Видеозаснемането позволява максимална резолюция във FULL HD 1920 х 1080, малко над 2 мпикс. (единици са тези които снимат с 4к камери и цените им не са за обсъждане smile ), а голяма част от "пишман" видеоператорите снимат в HD или SD, 16:9 и го обявяват за високо качество smile...Дисплеите с 4K резолюция 3840 х 2160 (8 мпикс) са вече широко разпространени, все още скъпички за нашия стандарт, но ще стават все по достъпни, а представете си какви дисплеи ще има след 10, 20, 30 години, със сигурност ще възпроизвеждат с резолщция 12, 16 и повече мегапиксела...Сравнявах наскоро на 4к ТВ снимки от 12 мпикс. камера (Nikon D3s) и видео от също висок клас Full HD камера (Canon 5d3) има очевадна разлика в полза на снимките, просто трябва да го видите за да го разберете...т.е. и след 20г. като си гледате снимките ще изглеждате още по-красиви от колкото днес smile...Още един глас от мен в полза на цифровата фотография, дори и да не печатате снимките си с висока резолюция, ще си ги разглеждате с удоволствие и след 20-30 г. smile

П.П. Това има значение, когато бюджета ви е ограничен и се чудите кое да изберете фото или видео, а можете ли да си позволите и двете услуги, не се колебайте, инвестицията си струва.
« Последна редакция: юни 07, 2015, 12:07:20 от djdimi » Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: юни 07, 2015, 15:29:15 »

Ако позволите и аз да се намеся в темата! Сватбата ми беше в град, много малък и далеч от там където живеех и съответно фотото и видеото бяха местни. Получи се много гадно със снимките, така че имахме видео, а фото не. Добре че имаме приятел любител фотограф с добра техника, че ни остана някоя читава снимка за албум. Иначе от 1500 роднински снимки хубавите се броят на пръсти. Видеото - ами имаме 4 диска, понеже събитията продължиха 2 дена, има го всичко заснето обаче дори и сега след 8 години виждам огромна разлика със сватбени видеа от последната година например. А да не говорим след 20  girl_impossible
Лично аз бих си купила по-евтина рокля, дори бих взела под наем, но бих отделила необходимите средства за фото и видео.  good дано успеете да намерите най-оптималния вариант на качество и цена!
« Последна редакция: юни 07, 2015, 15:31:00 от fanimira » Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: юни 24, 2015, 14:01:23 »

Момичета искам да споделя впечатленията си от нашият фограф-Павел Стоянов. Много добра работа, страхотни снимки,не ни досаждаше и не се набиваше на очи, почти през цялото време не го забелязвахме. А най-хубавото е ,че още на следващия ден получихме част от снимките good Препоръчвам  good
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: юни 24, 2015, 14:05:14 »

Доста кратко време за обработка  shok Не знам добре ли е или зле.. Браво  pardon  Wink
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: юни 24, 2015, 14:21:35 »

Не знам Тони, ти ги видя,на мен много ми харесват danceg
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: юни 24, 2015, 14:53:57 »

Харесват ми, просто много се очудвам обикновено искат между 10 и 50 дни  pardon
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: юни 25, 2015, 11:09:47 »

 Offtopic Някой да препоръча добър фотограф за Кръщене на 15.08? Мерси предварително  good
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #308 -: юни 26, 2015, 09:33:14 »

Offtopic Някой да препоръча добър фотограф за Кръщене на 15.08? Мерси предварително  good

Кръщенето на 15.08 в София ли е или в провинцията и от колко часа, уточнявайте ги тези неща, когато искате съдействие. Повечето добри фотографи са заети за тази дата, но ако ангажимента е сутрин от 10-11 ч. може да снима някой с вечерна сватба, до 12-13 ч.  примерно, за да има време да си почине малко и да се подготви за следващия ангажимент.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: юни 26, 2015, 09:47:36 »

 Offtopic 15.08 - от 12 до 16ч. София smile
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #310 -: юли 03, 2015, 10:19:32 »

От две седмици вече вървим по трънливия път за избор на фотограф  cray Трънлив, защото локацията я избрахме в пъти по-лесно щом тръгнахме на обиколка. Както се казва, 1 ден ни беше достатъчен. Тук вече ми е трудно.
Отначало си бях набелязала 3 фотографа в графа "задължителна среща" с опцията, че наистина каквото сме видели до сега- много ни е харесало.
Моята лична фаворитка, Виолета Стоименова, е заета на 11.06.2016  lol та никога не е рано да започнеш подготовка! Много приятен отговор получих от нея, предложи ни и човек от нейния екип ако желаем. Изпрати ни негови снимки да видим и бяха наистина хубави, но не това, което търсим.

Номер 2, за сега няма да казвам име, ни отговори реално първи. На първи телефонен разговор говорихме за някои точки, доизяснихме се, останах много доволна. И понеже гледах сайта му от работа, оказа се, че поради рестрикции, не съм видяла всичко. Уговорухме се като успея да видя, да звънна и евентуално среща а-у. Гледах аз, звъннах за срещата, доста доволна. И...камък. Не знам в неудобен момент ли беше какво, но ми каза "но аз съм качил всичко на сайта си, какво повече". Наистина богат сайт, но естествено съм притеснена, щях да се успокоя ако се видим, дори и да покаже същите неща на живо. В крайна сметка ми е първа сватба, нямам опит- само въпроси и въпроси и..... Отказах се просто, уби ми се желанието.

Малко след това получих отговор и от Гого Кехайов и най-накрая истинска среща с фотограф! Нямам какво да кажа, освен суперлативи, обясни ни и неща, за които не подозирахме  lol

Номер 4 така и не отговори нищо...

Свекито ни показа снимки на още 1 фотограф в София, щяха да са на сватбата на младоженците. Та и там ще направим 1 среща. Въпросът е дали г-н Кехайов не ни е засмукал вече, че каквото каза, сега го забелязвам и гледам и муся  lol lol lol lol lol
« Последна редакция: юли 03, 2015, 10:22:24 от Gehenna » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: юли 03, 2015, 10:41:52 »

Да ти кажа, ако Гого е свободен, аз бих го взела незабавно.. Жалко, че друга съфорумка, го беше запазила за нашата дата броени дни по-рано  pardon Доволна съм, обаче на 1000% от избора, който направихме.. Суперлативи ще мога да изкажа след сватбата... Не вярвам да е отрицателно мнението, та затова  blush
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #312 -: юли 03, 2015, 11:40:38 »

Александрова, със сигурност няма да съжаляваме за каквото и да е с Кехайов, поне от това, което видях, чух и т.н. И винаги стои на дневен ред- който много чакал, мислил и изтървал. Но с резиденцията вече се опарих. Свекито като се намуси, не сме и казвали нищо, не сме искали съвети  lol Така де, на нея също много и хареса мястото, но трябваше да се виждаме и говорим и отложих обаждането за потвърждение със седмица, в която само дето не си изтръгнах косата, за да не ме "изпреварят".

Та се научихме- те не искат да казват какво да избираме, а да знаят  huhhuh.gif Та ще им дадем сайта, ще кажем и за другата среща, да са мега щастливи, че са информирани и up to date,  и вече както си знаем- просто звъним. А и аз съм такава, смисъл както ресторанта. Трябваше да видя след това и друго място, не защото Тера не ми хареса от раз и не се хилехме като тикви в градината им, а защото като видях и следващото, по-лесно казах неее и айде готови сме- Tера  lol

Все пак се зачудих защо така не получавам отговори от някои- нито да, нито не. И да им се струва рано- може да пишат едно бързо отговорче. Реално излиза, че съм запитала общо 9 фотографа, защото от начало никой не отговаряше. После 2ма се съгласяват на среща, 1 зает, един неразговорчив и един, на когото писах днес, та е рано... А бях доста детайлна, не съм писала само "ще има сватба другата година"
Активен
Tinkata
Сватбар
***
Публикации: 278



Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: юли 03, 2015, 11:46:19 »

Gehenna и ние сме в Тера, а фотограф ни е Гого Кехайов, аз съм пристрастна, но си направила отличен избор  Wink good След по-малко от месец мога да дам окончателен отзив, но досега съм много доволна  yahoo
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: юли 03, 2015, 11:49:20 »

Браво, че свекърите ти се интересуват така детайлно, чак и портфолио на фотографа гледат  shok

П.С. (или не знам дали е много браво, че аз бих се изнервила)  pardon
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines