Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:31:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Предложение за брак  (Прочетена 7324 пъти)
 
pavkata
Регистриран

Публикации: 2


« -: януари 20, 2014, 23:13:42 »

Здравейте,

искам да предложа брак на приятелката ми която много обичам и сме заедно вече няколко години.
Другата седмица ще пъруваме до Рим и много искам да и предложа там.
Знам че тя много държи преди да и предложа да поискам благословия от баща й.
Работа е там, че той живее в провинцията и няма да отида и да се срещна с него в този кратък период.
По телефона ми се струва несериозно и неуважително затова искам да го направя лично.
Единствената възможност е да отида през този уикенд, но няма как  да й обясня защо ме няма целия ден, тя си е умница, а и мразя да я лъжа.

За това не знам как да постъпя, дали да отложа предложението няколко седмици, за да мога да поискам благословията на баща й.

Активен
Anuk
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 177



« Отговор #1 -: януари 20, 2014, 23:37:18 »

Аз бих простила липсата на благословия : ) Предложение в Рим, страхотно ! Браво : )))
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #2 -: януари 20, 2014, 23:55:07 »

Предлагай, пък ако смее да ти откаже smile
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: януари 21, 2014, 00:09:59 »

Мисля че ако се имате  и му обясниш по телефона как стоят нещата и ако отложиш във времето нямо да е толкова романтично ще те разбере а и след предлижението в рим може пак да е поисаш официално от баща й а по тела до е само формално..... щом смяташ че ще се усети по добре не рискувай да ходиш през уикенда
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #4 -: януари 21, 2014, 01:21:07 »

Аз пък мисля да му се обадиш на човека по телефона и да си поговорите, чак лично не е необходимо. Не го пропускай обаче, аз бих се издразнила много, ако мъжа ми беше пропуснал тази стъпка. Направи кеф и на родителите и на момичето. Успех! smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #5 -: януари 21, 2014, 08:21:21 »

 pavkata, в този ред на мисли, твоите родители знаят ли? Лично аз не бих допуснала баща ми да знае преди мен и той да взима решение за брака ми. После ще отидеш както си му е редът да я поискаш. Ако сте с друга религия /или само тя/, съвет искай от вашата общност, не от нас. Тогава нещата са съвсем различни и наистина ще трябва да отложиш. И тук ще намериш романтичен момент и място.... heart
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: януари 21, 2014, 08:28:23 »

Да, и според мен както бях писала по рано той ще те разбере защо по телефона му съобщаваш (ако мн добре се познавате де ) Моя и той първо баща ми питал ама лично бяхме на вечера в нашите предната вечер и той докато оправях леглата му съобщил че смята нали да ми предлага и тем подобни . Това искането на ръката е много важен и съкровен момент така че не го пренебрегвай и ти ще бъде баща някой ден и ти ще искаш някой си там преди да вземе момиченцето ти първо да иска ръката й от теб heart
Ще се наредят нещата.
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #7 -: януари 21, 2014, 10:23:19 »

Обади се на нейна приятелка да я баламосва цял ден,да я занимава с нещо,така ще можеш да отидеш и да се върнеш,а тя няма и да разбере Wink
Активен
pavkata
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #8 -: януари 22, 2014, 09:38:52 »

Здравейте,
Благодаря за бързите отговори.
Тя започна леко да става подозрителна, а и си призна че много иска да се сгодим когато отидем там, все пак от доста време сме заедно и си говори малко по-открито за тези неща. Обясних и че в момента неможе да стане като се надявам  да я изненадам поне малко. Както казах тя е изключителна умница и почти винаги се досеща щом се опитам да я изненадам.
Реших да говоря с баща й по скайп, с него се разбираме добре, така че се надявам да ме разбере.
Все още обмислям кка точно да направя предложението, така че да е по-романтично.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: януари 22, 2014, 10:32:44 »

Павка те двете неща са си различни. Нищо не пречи да си направиш романтично предложение в Рим,а повле да искаш бмагословия на баща и. Не мисля,че благословията трябва да е първа,а да се иска по скайп ми се вижда тъпо,без да се обиждаш,все пак това е вълнуващ личен момент.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #10 -: януари 22, 2014, 12:22:29 »

От всички коментари става ясно, че всеки е различен и Павка, най-добре ти си знаеш каква е ситуацията и как е най-добре. Ние като се сгодихме ми трябваха 1-2 часа да стигна до въпроса дали е говорил с родителите ми. Не че биха казали не или биха правили номера, просто за мен е елементарно уважение да говориш с хората, от чието семейство ще отделиш едно момиче, за да си създадете свое такова.

Щом вече подозира твоята девойка, предлагам да не планираш нещо грандиозно, защото просто ще знае какво става, трябва да е спонтанно, за да е изненада. Аз също подозирах, но моя човек го направи толкова простичко и мило, че изобщо не разбрах откъде ми дойде. Wink
Активен
mariestrellas
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #11 -: юли 10, 2014, 09:43:14 »

Павка, аз лично бих те посъветвала да си прецениш дали едно предложение в Рим би било по-романтично и желано от едно друго неочаквано предложение пред баща й. При нас се получи нещо подобно, защото за моя съпруг беше много важно предложението да бъде направено пред семейството ми и да иска ръката ми от родителите ми, това е част от неговата култура, а той е чужденец, така че трябваше да измислим нещо, което да съчетава двете култури и да ощастливи и двете семейства. Беше много специално и ни направи много щастливи всички, а си беше нестандартно, макар че беше очаквано. Нищо не пречи да измислиш как да зарадваш твоята любима в присъствието на баща й, а след това може да отидете до Рим и отново да се чувствате романтично, да сте си все така влюбени и дори още по-щастливи и доволни, защото сте споделили радостта си с най-близките ви хора и сте официализирали така да се каже отношенията си с тяхната благословия.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines