Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:10:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще си запазите ли моминското име? -4-та част  (Прочетена 61273 пъти)
 
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: април 22, 2015, 20:12:53 »

Ние с нашите също сме с различни имена, но никога не се налагало да мъкнем хиляда документи, на всякъде сме минавала така, както и хората с еднакви фамилии. Аз съм супер привърженик на това, щом има възможност, децата да са кръстени на дядо си, а не на някой си дето никога не са виждали /вероятно и ние/.
В нашия случай фамилия и име на дядото съвпадат, така че, ако имам деца и са от мъжа, за когото смятам да се омъжвам - ще бъдат хем с нашата фамилия, хем с името на дядо си.
Активен
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: април 27, 2015, 15:10:05 »

Чакайте сега да се изложа малко Wink Като бях малка (3-4 клас), с майка ми и брат ми ходихме на екскурзионно в Рила. Трябваше да дам капаро и трите имена на хората. Съответно аз дадох паричките на класната и за трите имена казах Ина П. Минева, Веселин П. Минев и Таня П. Минева smile И реакцията на госпожата ми беше : Ти и сестра ли имаш... Хаха smile Ама аз малка, от къде да знам, че мама не е със същите имена като нас, хаха smile В последствие разбрах, че фамилията на родителите ми не е същата като нашата с брат ми smile Харесва ми обаче, всички да са с еднакви имена smile Ние ще сме така, живот и здраве, като имаме дечица smile
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: юли 22, 2015, 09:46:39 »

Момичета, аз имам проблем - в декларацията, която подадох, за гражданския брак, писах изрично, че искам да добавя неговата фамилия, даже после ме караха отгоре да си допиша моята и да сложа тире, за да не стане грешка, и въпреки това в свидетелството за граждански брак са ме писали само с неговата  beating Сега не знам къде да ходя и какво да правя, а някак не искам да оставям нещата така... някой имал ли е този проблем и знае ли какво трябва да се направи?  girl_impossible
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: юли 22, 2015, 11:30:57 »

Хм, много неприятно се е получило. Как може да допускат такива грешки. Честно, не знам какво се прави в такъв случай, но пробвай първо да отидеш там, където си подала декларацията или пък в общината и би трябвало да знаят.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #79 -: юли 22, 2015, 14:45:40 »

В ГРАО в съответната община трябва да отидеш. Те би трябвало да си оправят грешката. Най-малкото ще те насочат към кого да се обърнеш. Хубаво е да се задействаш и по-бързо да го свършиш това. Все пак по служебен път тези данни отиват в доста институции.
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: юли 22, 2015, 14:53:34 »

Много досадно, заради чуждите грешки аз ще си патя  crazy Иначе щях да отида по-рано, но покрай еуфорията от сватбата не бях и обърнала внимание, а след това веднага заминахме за чужбина и чак снощи се прибрах, затова чак сега се задействам. Дано не е късно... иначе явно по съдебен път ще трябва.
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: юли 23, 2015, 16:45:47 »

Признаха си грешката и го оправиха, актът вече е поправен, чакам само да ми подпишат новоиздаденото свидетелство  smile Alichka, благодаря ти за съвета, аз се свързах с позната, която е адвокат, и тя също там ме прати. Важното е, че оправихме нещата и вече съм спокойна.  smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #82 -: юли 24, 2015, 09:20:31 »

Браво, че си се справила толкова бързо! Предполагам, че все пак има някакъв гратисен срок за оправяне на технически грешки и едва след това се пристъпва към дело. Ти явно си се вместила в него good
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines