Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 18:41:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще си запазите ли моминското име? -4-та част  (Прочетена 61530 пъти)
 
jursey
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #45 -: февруари 17, 2015, 13:43:44 »

Здравейте. Може ли някой да потвърди, че няма нужда от смяна на документи ако след брака остана с моминското си име, тоест не приема фамилията на съпруга ми? Освен регистрацията на брак нужно ли е да се ходи по някакви институции, където да е необходимо да се впише, че вече съм омъжена? Благодаря
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: февруари 17, 2015, 15:55:29 »

И аз няма да си сменям фамилията и ми казаха, че няма нужда от смяна на документи. Но като отидем да си занесем документите в гражданското ще питаме пак за всеки случай.
Активен
vartab
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 69



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: февруари 22, 2015, 02:43:48 »

Ако се запозва моминската фамилия не е нужно да се сменят документи. Дори и да ходиш по институции. Евентуално ако  наследвяваш някакво имущество - било то по правото на наследяване или по дарение, тогава трябва да кажеш 3те имена на съпруга си кога е роден и кога е склюен гражданският брак. Нищо повече. Тези неща се записват в един докумет за адвоката и нотариуса и се подписваш - както казах нищо повече smile
Аз лично не си смених фамилията.
Активен
Alissa
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



« Отговор #48 -: април 15, 2015, 15:30:16 »

Аз все още се чудя дали да взема неговата, или да е с тире, но имам достатъчно време да реша дилемата.
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: април 15, 2015, 18:24:12 »

Ние стигнахме до съгласие, ще бъда с тире живот и здраве. smile
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: април 15, 2015, 22:41:28 »

Ние стигнахме до съгласие, ще бъда с тире живот и здраве. smile
Ххиххи и ние, той тъкмо се съгласи на тире, аз пък взех че се съгласих изцяло с неговата. Проблемът ни остава обаче за окончанието, аз искам да взема неговата фамилия - ХРИСТОВ, а той иска да стана Христова.
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #51 -: април 17, 2015, 13:52:54 »

Ще взема неговото име,изобщо никога не съм мислила по друг начин Wink
Активен
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: април 17, 2015, 14:04:29 »

Аз пък обмислях въпроса, но реших, че искам цялото семейство да сме с една фамилия. И така, след месец я променям, дано свикна бързо :Р
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #53 -: април 17, 2015, 14:34:03 »

Ще свикнеш естествено. Аз от началото ми беше такъв кеф да си кажа новата фамилия че чаках само някой да ме пита да си кажа имената. Wink
Активен
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: април 17, 2015, 14:42:16 »

При мен е малко по-сложно... В моята работна среда се говори на фамилии, за последните 10 години съм си чувала фамилията повече, отколкото името :Р Ще мине време да почна да се обръщам на новата smile
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: април 17, 2015, 14:55:56 »

Аз ще си я сменя,но както и при Ина служебно ще съм със старата, иначе ще трябва да уведомя няколко стотин души, че Тодорова вече е Великова. Имам една колежка,която се омъжи преди 4-5 години, сменили са и фамилията по пощите и системите с които работим, но понеже моминското и име е същото като моето и първата и буква на собственото име е същото като моето, и до ден днешен получавам мейли,който са за нея  pardon
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #56 -: април 17, 2015, 17:33:35 »

И при нас на работа се говори на фамилия и някои все още ми викат по моминската, че не е една Мария в офиса, и мейла ми го смениха и няколко стотин човека свикнаха, с всичко се свиква. smile нищо не е фатално. Wink
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #57 -: април 17, 2015, 18:20:08 »

Ще свикнеш естествено. Аз от началото ми беше такъв кеф да си кажа новата фамилия че чаках само някой да ме пита да си кажа имената. Wink
good good good
Така е, когато много обичаш съпруга си.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: април 19, 2015, 11:36:14 »

Още не съм решила дали да взема фамилията на мъжа ми. В нашият край като се роди дете не го кръщават с името на фамилията, а пишат името на бащата на мъжа. В смисъл вместо да се казва Драганов, ще се казва Иванов, защото дядото се казва Иван. И не виждам смисъл защо да взимам фамилията му. Не сме го обсъдили този въпрос, но мисля да говоря сериозно с ММ. Ако реши, че един ден живот и здраве като имаме дете ще го кръстим с нашата фамилия ще се съглася. Не се продължава рода с фамилията, но мисля че е важно.
Активен
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #59 -: април 19, 2015, 11:59:36 »

Момичета, аз съм пред дилема. Младоженеца има дълга и много рядко срещана фамилия( аз не бях я чувала преди), която той самият не използва, защото не я харесва. Навсякъде се представя с презиме, фамилията му е само в официалните документи. Аз не ускам да взимам фамилия, която самият той не ползва, още повече, че изначално исках да си запазя моята. После почнах да се колебая, защото той малко се цупи. За тире също не е подходящо, защото и моята е дълга и ще стане безумно. Колкото повече време минАва, толкова повче си давам сметка, че искам да си запазя моята. Неприятно ми е, че той се цупи и иска да взема фамилия, която сам не ползва. Могло след време да си я заползва...
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines