Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 13:42:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще си запазите ли моминското име? -4-та част  (Прочетена 61490 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« -: януари 20, 2014, 12:29:09 »

Ще си запазите ли моминското име? - III-та част
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: февруари 02, 2014, 12:23:52 »

До Deliysky:
Какво казваш? Че ако не си сменя фамилията с неговата или ще последва развод или такъв компромис той ще е направил с това,че аз следователно съм длъжна да си я сменя зареди него??
Ти май нещо не разбираш много от връзки.
Тея неща, които описваш може да са се случвали в твоите връзки,но нашата няма нищо общо с твоите.
Ние винаги правим компромиси помежду ни. Честно казано на моя човек не му пука толкова с каква фамилия ще сме,колкото на мен. И аз си имам основателни причини за това.
Не го изнудвам да ми взима фамилията или да си оставям моята. Преценили сме,че ще си решим сами всеки както иска и така е най-добре. Не робуваме на традиции и никой няма да е ощетен по никакъв начин. Нито родителите ни изобщо ги интересуват фамилиите ни. Важното е да сме заедно, да се обичаме, да се разбираме. Това е сто пъти по-важно от всичко останало. За мен брака не е сделка!
За мен е следващия етап в нашата връзка - доказателство,че е истинска и сериозна. Не че  й е нужно.
Но най-вече е празник на нашата любов,които искам да продължи до края на живота ни. Всяка година на тази дата да си казваме - това е нашата дата!
Аз ще си оставя моята фамилия за сега и това не означава,че аз не си обичам човека или не го уважавам. Но освен него,аз обичам и моята фамилия. Мисля,че има място за всичко,което обичам в сърцето ми и човека до мен няма нищо против това моя решение.  
Активен
Shaiya
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 256



« Отговор #2 -: февруари 28, 2014, 22:47:02 »

Всеки си решава за фамилията, но лично за мен е странно, когато в едно семейство всеки е с различно име. Например сестра ми си е с нейната фамилия, мъжа й с неговата, а децата им са с презимето на баща си за фамилия...  huhhuh.gif Аз съм малко по-консервативна и мисля, че цялата фамилия трябва да е с една фамилия biggrin Най-малкото по-лесно ще си направите табелка за вратата  1tongue  Victory
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 08, 2014, 22:24:40 »

Аз съм малко по-консервативна и мисля, че цялата фамилия трябва да е с една фамилия biggrin

 good
Напълно споделям мнението ти.

Аз се чудя дали има някакъв срок след подписването за смяна на документите с новото име.
Активен
jully777
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 98


обичана и обичаща


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: март 09, 2014, 11:33:12 »

blackisblack, мисля, че срокът за смяна на документите е 1 месец.
Активен
momina_sulza
Новак
*
Публикации: 10



« Отговор #5 -: март 18, 2014, 15:33:37 »

Всеки сам решава , аз лично мисля да запазя моминското си име и да добавя неговото с тире  yahoo yahoo yahoo
Активен
alispeikova
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #6 -: март 27, 2014, 23:47:02 »

Аз искам да си го променя на 100%, някак си така го усещам и имам желание. Само се чудя, колко време ще бъркам фамилията, докато свикна:)хихихихи
Но също така мисля, че е без значение, когато има любов. Важно е как го усещаш.
Активен
strafi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139



« Отговор #7 -: март 28, 2014, 07:11:09 »

Аз искам да си я запазя, но и в представите ми за семейство всички носят една фамилия. Затова ще добавя неговата с тире и смятам, че ще бъда напълно доволна   good
Активен
LofYou
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5


Щастливка


« Отговор #8 -: април 02, 2014, 09:33:08 »

И аз съм от тези, които ще си сменят фамилията. Намирам го за напълно в реда на нещата, а и за мен самата няма да е проблем тъй като фамилията на половинката съвпада с бащиното ми име и така, ще бъда Георгиева на квадрат  DANCE
Активен
vania_kk
Ентусиаст
**
Публикации: 52


« Отговор #9 -: юни 12, 2014, 14:36:51 »

Аз ще добавя фамилията на ММ. Според мен това дали всички в семейството носят една и съща фамилия не ги прави повече или по-малко семейство. Нагледала съм се на "семейства" с обща фамилия и на много Истински семейства, които даже нямат брак.
Според мен е въпрос на вътрешно усещане    good
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #10 -: юни 13, 2014, 08:52:13 »

Аз пък нямам търпение да взема фамилията на мойта мечка. Той не ме е карал, аз сама го реших и той много се зарадва като му казах, че искам да сменя моята.smile Не че не си я харесвам, но и аз като Shaya съм на мнение , че е хубаво жената да приеме името на съпруга си. Така се избягват бъдещи проблеми (имам колежка, която не си е сменила фамилията и всеки път като пътуват извън БГ с децата, им правят проблем/проверка тя ли е наистина майка им)

Обаче имам въпрос:
Паспорта ми изтича юли месец 2015 (сватбата е края на юни). Планирали сме ако правим меден месец да е в Турция (където ни трябват паспорти)или в края на юни или първа седмица на юли.

Проблемът : Паспортът трябва да е валиден мин. 6 месеца преди датата на отпътуване - демек трябва да го подновя преди пътуването, но когато сменя фамилията това реално ще стане двоен разход. Веднъж ще го сменя преди сватбата и още веднъж след като се върнем от меден месец вече ще съм с нова фамилия и ще трябва пак да го сменям...

Има ли как да го избегна това?Поне да го направя наведнъж .......
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юни 13, 2014, 09:28:11 »

Аз също ще приема фамилията на моето мило. Той държи на това и аз дори от време на време го дразня, като казвам, че той може да вземе моята, че е по-хубава или пък аз да си сложа тире, хахаха smile Винаги се връзва и започва - едно семейство ще сме, какви са тия различни имена!? biggrin Аз съм на същото мнение, въпреки че си харесвам фамилията искам да взема неговата и да сме едно и децата един ден, ако ни благослови Господ с такива, да са си с нашата еднаква на всички ни фамилия. Сладко е, традиционно е и така искаме  smile
Относно задграничния паспорт, до колкото зная, има възможност за удължаване на валидността му. Най-добре иди на място в паспортното бюро и попитай, но мисля, че ще стане без да си вадиш два паспорта smile
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: юни 13, 2014, 09:51:28 »

Аз също ще взема фамилията на мойто мече.  Първо че я харесвам, защото е малко нетрадиционна и второ, защото така го чувствам. И аз като някои други момичета смятам, че това е много хубаво, е вярно не е най-важното, но както е казала Миленка, избягват се бъдещи проблеми. Аз също си падам традиционалист, а и мечи е много щастлив от факта, а и много ми харесва като ме наричат с неговата фамилия, мн сладко ми звучи heart Сигурно ще ми е още по-готино като я приема официално smile
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юни 13, 2014, 09:57:07 »

Аз също ще приема неговата фамилия. Никога не сме го дискутирали това, просто го намираме за най-нормалното нещо. От време на време се обръща към мен по фамилия (бъдещата) и се вижда, че му е адски мило и готино.

Миленка, в много интересен казус си се вкарала, за съжаление не съм компетентна sad
Активен
diman4eto9
Новак
*
Публикации: 13


« Отговор #14 -: юни 13, 2014, 22:54:33 »

Здравейте ,предстои ми сватба през август и се чудех дали сте запознати .. по акт за раждане се водя с един родител,следователно бащиното ми име и формално искам да взема фамилията на мъжа ми но също така и да си остана с моята (варианта за тире-то ми е ясен) моят въпрос е има ли някакъв начин просто моята фамилия да дойде на мястото на бащиното ми име а вече неговата ще стане фамилно?благодаря
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines