Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:50:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на fibi 14.02.2014 г.  (Прочетена 64777 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« -: януари 18, 2014, 12:35:35 »

Доколкото си спомням, една наша любима съфорумка я очаква един не заравим Св. Валентин тази година и се надявам да ни направи съпричасни smile
fibi, ние всички вече сме фенове на вашата приказка и ще се радваме да ни разкажеш и за сватбата на кралскато семейство : give_rose
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: януари 18, 2014, 12:40:56 »

хайде дойде и твоя ред чакаме разказчее yahoo give_rose
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #2 -: януари 20, 2014, 14:23:08 »

хехе, сега разбрах защо трябва да погледна Сватбените теми, нямах намерение, ама ето че било за хубаво.

Благодаря ти много Цвети за темичката
ама нямам представа какво да разказвам
Ние сме малко отзад напред във всичко!

първо се събрахме да живеем заедно, после се залюбихме, дойде и бебчето, а ето че октомври 2013-та ми предложи брак на половина
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #3 -: януари 20, 2014, 14:33:20 »

Хехе, не ни лишавай от това удоволствие, без значение, че "после беше преди" Wink. Освен да разказваш за българската сватба, щом там ще е само официален обяд.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #4 -: януари 21, 2014, 12:19:04 »

Цоп и аз тук  blum
Ще следя с интерес вълненията ти Фиби, така отново ще се потопя в магията на сватбената подготовка.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: януари 21, 2014, 14:09:55 »

Ей, прекрасно!  @}->--Честито, Фийбс!
Страхотна дата!  Bravo
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: януари 21, 2014, 14:16:45 »

Честито и от мен  give_rose give_rose give_rose
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #7 -: януари 27, 2014, 15:58:36 »

Благодаря Ви Дами,
да Ви кажа няма вълнения, работа, в къщи покрай детето, нашите са вече в комплект та сме пълна къща, направо лудница.
Братми нали е тежкотоварен, та разби тоалетната, тече и не знаем откъде, В другата тоалетна изгоря лампата,  хехе, семейните неща.....


Хайде сега ще си добавя настроение с едно питие и ще Ви разкажа малко от подготовката.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #8 -: януари 27, 2014, 16:03:06 »

Ще ме побъркаш от смях funnytooth с тази тоалетна. Ама на чужд гръб, всичко е весело. Как се чувства Изабел сред толкова много хора?
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: януари 27, 2014, 16:27:51 »

Мила фиби, честита ти сватбена темичка! Аз чак сега я видях, но добре, че навреме! Ще я следя с интерес. smile Разкажи как е планиран да мине големият ден, колко гости ще имате, направи ли вече пробен грим, прическа?  smile
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #10 -: януари 27, 2014, 17:16:51 »

Свекърва - официална вечеря ще е
но да се върна към подготовката

Роклята е от Асеновград, магазин Каприз, много е хубава,  *INLOVE*моята рокля heart
Дори приятелката ми която е постоянно в крак с модата ме одобри и каза че много ме вталява. Тя ще ми е кума.
Обувките и чантата ми ги ушиха в задната улица в едно ателие, много съм доволна. Избрах материята, платформата, токчето и след 2 дни си ги взех готови и прекрасни heart

На Бъдещият младоженец костюма идва пак от Асеновград, но забравих името на магазина , черен, казва че се чувства комфортно в него, а това според мен е най важното. Купи си и прекрасни Български обувки.

На дъщеря ми рокличката я купихме от центъра на Пловдив, страхотен магазин, дъщеря ми мери всички рокли, а нейната си повтори, и после не искаше да я сваля girl_wink

Пак от Пловдив, в близост до предният магазин си видяхме сватбените чаши, с изобразени лебеди, в последствие лебедите ще са като символ на сватбата, тъй като поръчах такива и за тортата.
Тортата, Ех тортата LOVING.
Тя ще е (може да се каже двуетажна), вторият етаж ще е сърце и отгоре фигурките, ще е украсена с рози от крем. Самата торта ще е с вкус на шампанско и пресни малини.
Много сладкарници обиколихме, докато открием нашата сладкарница, собственика не беше правил цветя от крем, но специално за нашата торта гледал клипчета в ю-тюб и ни направи малка пробна торта безплатно, ще видя да ви постна снимчица по късно (имам направени).
Аз не обичам марципани и фонданти, та за това си държах на крема

Принцес, прическата и гримът бяха още началото на декември, приятелката ми ме одобри отново.
Аз много държа на нейното мнение, знам че тя няма да ме излъже, за това сме и дългогодишни приятелки, казваме си всичко.

Ще имаме трима кумове, братята на Тон и приятелката ми. Тук се водят свидетели и може да са 4-ри по принцип.

Мечтаният букет LOVING,
миналият ден го поръчахме заедно с украсата за колата.
ще е пъстър и падащ като водопад, но с лека чупка, а не виснал. Ще има орхидея като контраст.

Украсата на колата ще е подобна на букета като цветя и естествено орхидеята

Тъй като заради работата няма да мога да си пусна маникюр, за това ще си сложа изкуствени за 2 седмици, те ще са френски маникюр и нарисувана орхидея (поне се надявам да намеря ателие в което да го направят) Това е единственото което ще оставя в последният момент.

нещо дали пропускам, а ресторанта
меню по избор;

студено предястие:
карпачо
бомбе от пушена сьомга с пълнеж от маскарпоне и скариди
топло предястие:
козе сирене гратин с мед и сос от мащерка
Лучена супа

основно:
риба
печена сьомга с бяло вино и сос от червено песто
месно
Свински медальони карбонара с бекон и кашкавал и легълце от паста
Телешко с гарнитура от чеснови гъби, чушки и лук

На масата ще присъстват пържени и печени картофи и зеленчуци
десерта е пожелание

Питиетата са също пожелание, като между предястието и ястието ще има специално питие от шампанско и някакъв ментов ликьор

напомнете ми ако нещо съм забравила да пиша
в следващият пост ще напиша как се разпредели Сватбеният ден
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #11 -: януари 27, 2014, 18:03:17 »

фотографката: ето линк на който му се иска да разгледа работата и: http://www.floorfoto.nl/

Хареса ми начина на фотографиране и най малките детайли ги хваща перфектно, харесахме си и Сватбен албум който тя ще направи.
Интересното е че тук не съм платила нищо предварително, плаща се след като харесаш работата.
Едиснствено фризьорката и то след пробната прическа ми изпратиха сметката.

За Благодарност на присъстващите от същата сладкарница ще направят шоколадови бонбони с нашите инициали и пълнеж от малини, ще са опаковани в картонени кутийки.


Това е програмата на Сватбеният ден:
В 09:00 часа ще заведа майка на фризьор
11:00 ще дойде фризьорката, ще направи мен и Тон. В 12:30 фотографката Фльор пристига и ще направи снимки на подготовката.
През това време някой от братята ще отиде да вземе Сватбеният букет и ще поставят украсата на колата.
След това идва времето на снимките.
Има един замък до нас, ще се снимаме пред него ( гледахме го вътре ама не е специален - той сега е  Хостел) и правят сватби също.
Има места които съм набелязала, като например вятърната мелница в началото на градчето и някои паркчета, зависи много от времето.

В 15:30 ще подпишем в , а деее, то изглежда като  къща отвън, не съм го виждала от вътре освен на снимка, но се очаква човека който ще ни венчае всеки момент да звънне за да говорим как ще процедираме, правело се 2 седмици преди сватбата.
След като ни обявят за съпрузи ще се чукнем със шампанското и ще изчакаме гостите да ни поздравят и след това и за гостите шампанско. Групови снимки пред сградата

От там гостите ще се отправят към ресторанта, а ние ще продължим с фото сесията.
В 16:00 тортата ще пристигне в ресторанта и ще ни чака
 Като пристигнем, следва рязане на тортата, питиета и вечерята.

На следващият ден вечерта т.е. 15.02 заминаваме на сватбеното пътешествие с госпожицата разбира се на остров Бали /Индонезия/ за 11 дни - падат се 9 нощи и 14 часов полет, да видим как ще го изкара принцесата

Това се сещам за сега,
бъдещото съпружеско тяло се прибира от работа, та ще се захващам с готвенето за вечеря
Лека вечер дами
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: януари 27, 2014, 18:29:32 »

Fibi, абсолютно ВСИЧКО звучи чудесно. Ще е една страхотна сватба, а ти прекрасна булка. Като чета, чак на мен ми се прииска да съм пак булка.  smile Изживей всека минута от твоя ден, защото ще мине като един миг във вълшебна приказка. Вашата.  smile
Ти за толкова кратко време си организирала всичко, браво на теб. Но нали си козирог, не се и учудвам.  good
В какъв нюанс ще ти е грима? Каква украса ще има в ресторанта? Поканите ви какви са, пусни снимка като имаш време. Ще правите ли нещо от традиционните български обичаи, примерно да се рита менче със здравец, да се чупи питката? Някакви специфични холандски обичаи има ли и какви са те? Хайде спирам се, че те затрупах с въпроси, но се развълнувах покрай твоята темичка.   smile
« Последна редакция: януари 27, 2014, 18:38:24 от Princess_of_the_Dawn » Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #13 -: януари 27, 2014, 19:23:39 »

Краси, от нашите обичаи си мисля за питката, но трябва аз да я омеся че тук няма от къде да купя готова / незнам дали ще имам време /, за менчето, ние вече имаме дете, та няма смисъл да го ритам.
тя питката се топи в мед, нали така?

Тук нямат специални традиции, освен че навремето са плащали на бащата за булката....хихи, няма да му казвам blum

Хвърлят ориз за късмет
естествено, за булката, нещо старо, нещо ново, нещо назаем и нещо синьо.

незнам коя част ще спаза, ще видим на момента, аз не съм много по традициите


преди малко се обадиха за сватбата, в понеделник ще се обсъди церемонията, имаме си избрани 2 песни, но тях ще ги впиша, когато се реши със сигурност
« Последна редакция: януари 27, 2014, 19:27:14 от fibi » Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: януари 27, 2014, 20:01:42 »

Да ти кажа и аз не съм много по традициите и не сме правили кой знае какви, даже за менчето не знаех, че е за деца и не знаех и че се рита. Хем толкова четох този форум преди сватбата и пак не бях  разбрала. Майка ми само ми хвърли вода и здравец от менче пред колата като тръгвахме. За питата, свекървата дава по една хапка, първо солена и после сладка.  smile

Забравих да спомена, че много хубав символ на сватбата си избрала - лебеди. И тортата е много интересна - шампанско с малини.  good smile
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines