Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 00:27:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 7 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на fibi 14.02.2014 г.  (Прочетена 65333 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« -: януари 18, 2014, 12:35:35 »

Доколкото си спомням, една наша любима съфорумка я очаква един не заравим Св. Валентин тази година и се надявам да ни направи съпричасни smile
fibi, ние всички вече сме фенове на вашата приказка и ще се радваме да ни разкажеш и за сватбата на кралскато семейство : give_rose
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: януари 18, 2014, 12:40:56 »

хайде дойде и твоя ред чакаме разказчее yahoo give_rose
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #2 -: януари 20, 2014, 14:23:08 »

хехе, сега разбрах защо трябва да погледна Сватбените теми, нямах намерение, ама ето че било за хубаво.

Благодаря ти много Цвети за темичката
ама нямам представа какво да разказвам
Ние сме малко отзад напред във всичко!

първо се събрахме да живеем заедно, после се залюбихме, дойде и бебчето, а ето че октомври 2013-та ми предложи брак на половина
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #3 -: януари 20, 2014, 14:33:20 »

Хехе, не ни лишавай от това удоволствие, без значение, че "после беше преди" Wink. Освен да разказваш за българската сватба, щом там ще е само официален обяд.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #4 -: януари 21, 2014, 12:19:04 »

Цоп и аз тук  blum
Ще следя с интерес вълненията ти Фиби, така отново ще се потопя в магията на сватбената подготовка.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: януари 21, 2014, 14:09:55 »

Ей, прекрасно!  @}->--Честито, Фийбс!
Страхотна дата!  Bravo
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: януари 21, 2014, 14:16:45 »

Честито и от мен  give_rose give_rose give_rose
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #7 -: януари 27, 2014, 15:58:36 »

Благодаря Ви Дами,
да Ви кажа няма вълнения, работа, в къщи покрай детето, нашите са вече в комплект та сме пълна къща, направо лудница.
Братми нали е тежкотоварен, та разби тоалетната, тече и не знаем откъде, В другата тоалетна изгоря лампата,  хехе, семейните неща.....


Хайде сега ще си добавя настроение с едно питие и ще Ви разкажа малко от подготовката.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #8 -: януари 27, 2014, 16:03:06 »

Ще ме побъркаш от смях funnytooth с тази тоалетна. Ама на чужд гръб, всичко е весело. Как се чувства Изабел сред толкова много хора?
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: януари 27, 2014, 16:27:51 »

Мила фиби, честита ти сватбена темичка! Аз чак сега я видях, но добре, че навреме! Ще я следя с интерес. smile Разкажи как е планиран да мине големият ден, колко гости ще имате, направи ли вече пробен грим, прическа?  smile
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #10 -: януари 27, 2014, 17:16:51 »

Свекърва - официална вечеря ще е
но да се върна към подготовката

Роклята е от Асеновград, магазин Каприз, много е хубава,  *INLOVE*моята рокля heart
Дори приятелката ми която е постоянно в крак с модата ме одобри и каза че много ме вталява. Тя ще ми е кума.
Обувките и чантата ми ги ушиха в задната улица в едно ателие, много съм доволна. Избрах материята, платформата, токчето и след 2 дни си ги взех готови и прекрасни heart

На Бъдещият младоженец костюма идва пак от Асеновград, но забравих името на магазина , черен, казва че се чувства комфортно в него, а това според мен е най важното. Купи си и прекрасни Български обувки.

На дъщеря ми рокличката я купихме от центъра на Пловдив, страхотен магазин, дъщеря ми мери всички рокли, а нейната си повтори, и после не искаше да я сваля girl_wink

Пак от Пловдив, в близост до предният магазин си видяхме сватбените чаши, с изобразени лебеди, в последствие лебедите ще са като символ на сватбата, тъй като поръчах такива и за тортата.
Тортата, Ех тортата LOVING.
Тя ще е (може да се каже двуетажна), вторият етаж ще е сърце и отгоре фигурките, ще е украсена с рози от крем. Самата торта ще е с вкус на шампанско и пресни малини.
Много сладкарници обиколихме, докато открием нашата сладкарница, собственика не беше правил цветя от крем, но специално за нашата торта гледал клипчета в ю-тюб и ни направи малка пробна торта безплатно, ще видя да ви постна снимчица по късно (имам направени).
Аз не обичам марципани и фонданти, та за това си държах на крема

Принцес, прическата и гримът бяха още началото на декември, приятелката ми ме одобри отново.
Аз много държа на нейното мнение, знам че тя няма да ме излъже, за това сме и дългогодишни приятелки, казваме си всичко.

Ще имаме трима кумове, братята на Тон и приятелката ми. Тук се водят свидетели и може да са 4-ри по принцип.

Мечтаният букет LOVING,
миналият ден го поръчахме заедно с украсата за колата.
ще е пъстър и падащ като водопад, но с лека чупка, а не виснал. Ще има орхидея като контраст.

Украсата на колата ще е подобна на букета като цветя и естествено орхидеята

Тъй като заради работата няма да мога да си пусна маникюр, за това ще си сложа изкуствени за 2 седмици, те ще са френски маникюр и нарисувана орхидея (поне се надявам да намеря ателие в което да го направят) Това е единственото което ще оставя в последният момент.

нещо дали пропускам, а ресторанта
меню по избор;

студено предястие:
карпачо
бомбе от пушена сьомга с пълнеж от маскарпоне и скариди
топло предястие:
козе сирене гратин с мед и сос от мащерка
Лучена супа

основно:
риба
печена сьомга с бяло вино и сос от червено песто
месно
Свински медальони карбонара с бекон и кашкавал и легълце от паста
Телешко с гарнитура от чеснови гъби, чушки и лук

На масата ще присъстват пържени и печени картофи и зеленчуци
десерта е пожелание

Питиетата са също пожелание, като между предястието и ястието ще има специално питие от шампанско и някакъв ментов ликьор

напомнете ми ако нещо съм забравила да пиша
в следващият пост ще напиша как се разпредели Сватбеният ден
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #11 -: януари 27, 2014, 18:03:17 »

фотографката: ето линк на който му се иска да разгледа работата и: http://www.floorfoto.nl/

Хареса ми начина на фотографиране и най малките детайли ги хваща перфектно, харесахме си и Сватбен албум който тя ще направи.
Интересното е че тук не съм платила нищо предварително, плаща се след като харесаш работата.
Едиснствено фризьорката и то след пробната прическа ми изпратиха сметката.

За Благодарност на присъстващите от същата сладкарница ще направят шоколадови бонбони с нашите инициали и пълнеж от малини, ще са опаковани в картонени кутийки.


Това е програмата на Сватбеният ден:
В 09:00 часа ще заведа майка на фризьор
11:00 ще дойде фризьорката, ще направи мен и Тон. В 12:30 фотографката Фльор пристига и ще направи снимки на подготовката.
През това време някой от братята ще отиде да вземе Сватбеният букет и ще поставят украсата на колата.
След това идва времето на снимките.
Има един замък до нас, ще се снимаме пред него ( гледахме го вътре ама не е специален - той сега е  Хостел) и правят сватби също.
Има места които съм набелязала, като например вятърната мелница в началото на градчето и някои паркчета, зависи много от времето.

В 15:30 ще подпишем в , а деее, то изглежда като  къща отвън, не съм го виждала от вътре освен на снимка, но се очаква човека който ще ни венчае всеки момент да звънне за да говорим как ще процедираме, правело се 2 седмици преди сватбата.
След като ни обявят за съпрузи ще се чукнем със шампанското и ще изчакаме гостите да ни поздравят и след това и за гостите шампанско. Групови снимки пред сградата

От там гостите ще се отправят към ресторанта, а ние ще продължим с фото сесията.
В 16:00 тортата ще пристигне в ресторанта и ще ни чака
 Като пристигнем, следва рязане на тортата, питиета и вечерята.

На следващият ден вечерта т.е. 15.02 заминаваме на сватбеното пътешествие с госпожицата разбира се на остров Бали /Индонезия/ за 11 дни - падат се 9 нощи и 14 часов полет, да видим как ще го изкара принцесата

Това се сещам за сега,
бъдещото съпружеско тяло се прибира от работа, та ще се захващам с готвенето за вечеря
Лека вечер дами
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: януари 27, 2014, 18:29:32 »

Fibi, абсолютно ВСИЧКО звучи чудесно. Ще е една страхотна сватба, а ти прекрасна булка. Като чета, чак на мен ми се прииска да съм пак булка.  smile Изживей всека минута от твоя ден, защото ще мине като един миг във вълшебна приказка. Вашата.  smile
Ти за толкова кратко време си организирала всичко, браво на теб. Но нали си козирог, не се и учудвам.  good
В какъв нюанс ще ти е грима? Каква украса ще има в ресторанта? Поканите ви какви са, пусни снимка като имаш време. Ще правите ли нещо от традиционните български обичаи, примерно да се рита менче със здравец, да се чупи питката? Някакви специфични холандски обичаи има ли и какви са те? Хайде спирам се, че те затрупах с въпроси, но се развълнувах покрай твоята темичка.   smile
« Последна редакция: януари 27, 2014, 18:38:24 от Princess_of_the_Dawn » Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #13 -: януари 27, 2014, 19:23:39 »

Краси, от нашите обичаи си мисля за питката, но трябва аз да я омеся че тук няма от къде да купя готова / незнам дали ще имам време /, за менчето, ние вече имаме дете, та няма смисъл да го ритам.
тя питката се топи в мед, нали така?

Тук нямат специални традиции, освен че навремето са плащали на бащата за булката....хихи, няма да му казвам blum

Хвърлят ориз за късмет
естествено, за булката, нещо старо, нещо ново, нещо назаем и нещо синьо.

незнам коя част ще спаза, ще видим на момента, аз не съм много по традициите


преди малко се обадиха за сватбата, в понеделник ще се обсъди церемонията, имаме си избрани 2 песни, но тях ще ги впиша, когато се реши със сигурност
« Последна редакция: януари 27, 2014, 19:27:14 от fibi » Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: януари 27, 2014, 20:01:42 »

Да ти кажа и аз не съм много по традициите и не сме правили кой знае какви, даже за менчето не знаех, че е за деца и не знаех и че се рита. Хем толкова четох този форум преди сватбата и пак не бях  разбрала. Майка ми само ми хвърли вода и здравец от менче пред колата като тръгвахме. За питата, свекървата дава по една хапка, първо солена и после сладка.  smile

Забравих да спомена, че много хубав символ на сватбата си избрала - лебеди. И тортата е много интересна - шампанско с малини.  good smile
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #15 -: януари 27, 2014, 22:24:59 »

Ми то символа на сватбата си дойде от самосебе си, аз първо исках фигурки (булка с младоженец), но не харесах нищо, съвсем случайно попаднах на лебедите и веднага си казах това е: поръчах ги и до последно не знаех какво ще получа, а те се оказаха по хубави и от снимката.

Тортата действително е уникална, много свежа и приятна, нямам търпение да усетя пак вкусът и.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: януари 27, 2014, 22:37:30 »

Аз имам питане за църква: не се венчаят по принцип холандците или вие решихте да го прескочите?
И стига с тази торта,че ми потекоха лигите с този крем!  blum
Дай снимка, ама не казвай колко е вкусна!
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #17 -: януари 27, 2014, 22:59:59 »

такмо реших да си лягам и видях че си писала. give_rose

Женят се в църква, но при нас няма как да стане, не сме и питали.
За кръщенето на Изабел нямаше проблем, но за сватба е друго.

Тон е католик, а аз съм Християнка
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #18 -: януари 28, 2014, 08:57:07 »

Няма проблем, католиците също са християни Wink. Ако искаш, остави го за българската сватба. Ще ви венчаят, без да си сменяте религията. И в темата за Сватба в Пловдив има такъв смесен брак, те ще се венчаят в католическата църква, пак без да се сменя религията. Тук има и една униатска, зад ПУ, много хубава им е церемонията.
За обичаите не е нужно да е питка, традицията е хляб. То си има и приказка "да те посрещнат с хляб и сол". Смисълът е, че свекървата посреща в къщата си снахата и като я гощава с хляб и мед, обещава символично, че ще се грижи за младото семейство така, че да им е сладък живота. Преди да влезе снахата в дома и, мята на земята бяла пътека, пак като символ, че невестата ще върви само на постлано, меко и хубаво в къщата. С времето нещата са се променили, но е останало символичното захранване, като е включен и младоженецът - да е сладък животът на младото семейство. За да участва и майката на момичето, тя пък дава символичен огън /свещ в някаква купичка/ и пожелава на младите да запазят огъня на семейното огнище - да пазят топлината на любовта си, да имат огън, на който да сушат бебешки дрехи......Ако пък и таткото на момичето държи да не е забравен, той пък може да даде по глътка вино на младите, като символ на предаване на бащината обич и че винаги ще бди над дъщеря си и младото семейство.
Ритането на менчето е символ на пожелание за плодовитост /по принцип и парите, и имотът им да се плодят/, не е само гадаене за пол на детето. Преди го е ритала снахата, когато е влизала в нови дом. По някои краища но България, в менчето се слага вода /да върви "по вода", здравец/ да са здрави и жито /да е "плоден" бракът.
Ще иска някаква предварителна подготовка за да се обясни всичко на гостите кое как и защо се прави, стига да решиш, че ще е интересно и имаш време. good
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: януари 28, 2014, 10:11:20 »

Фиби, всичко звучи прекрасно и съм сигурна, че колкото и да си заета. ще изпипаш всичко  give_rose
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #20 -: януари 28, 2014, 10:34:27 »

леле Свекърва, направо ме заплени, как го разказа, много ми хареса, незнам как ще го вмъкна, ще помисля,ако трябва ще разместя часовете някак. Само за подписването няма как, но може там на място да се вмъкне нещо, Приемам идеи

Не разбрах, това с бялото килимче като се влиза в къщата ли (имам само бяло одеяло, като плюшено, дали става)

Тогава със сигурност в България ще оставим църквата, за да е по празнично

а и нямам менче, какво мога да ползвам, ще откъсна здравец от градината
« Последна редакция: януари 28, 2014, 10:36:04 от fibi » Активен
miauka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: януари 28, 2014, 11:11:44 »

Ехеее Фиби честита сватбена тема  smile smile smile
Не зависимо каде,кога,колко хора ще присъстват това си е емоция за цял живот  heart
Малката принцеса ще бъде ли шаферка  girl_wink Медения месец звучи невероятно!
С интерес ще следя темата  give_rose
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #22 -: януари 28, 2014, 11:24:59 »

да, ще бъде шаферка, надявам се да ни донесе пръстените, хихи, ще ги вържем здраво
Сега като се замисля, дори кошничката за пръстените е с лебеди, без да искам съм улучила.


Ама аз сега да задам въпрос че нали мозъка ми е изпържен и хич го няма

Ние няма да ходим до къщата на свекървата, а гостите ще ни чакат пред венчалната сграда.

Това с менчето и захранването с хляб и мед,  може ли пред обредният дом, като излезем примерно

и с белият чаршав (ще ползвам същият чаршав който бях постлала за на Изабел погачата за прохождането) пред вратата като се прибираме след вечерята
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #23 -: януари 28, 2014, 11:52:08 »

О, за менче можеш да използваш съд, подобен на купа. Бялото платно сега е бяло парче плат, слагат листа от цветя по него, да е по- красиво. Обикновено младоженците при влизането в ресторанта минават по него, докато отидат до масата си. Там, близко до вратата ги чакат родителите с ритуалите по питата, виното и огъня и веднага след това някой донася съдчето с водата. Все едно ресторантът е вашия нов дом...Ще потърся клипове из нета, може и някоя от бившите булки тук да има. За българската сватба ще спретнеш нещо друго, за да не се повтаря и да не е съвсем без нищо. Ама да го докараме до там....
Ти беше казала, ама в темата на Изабел, та не си спомням дали ще има водещ или човекът, който пуска музика казва по някоя дума? Вие ще имате малко български гости, та може да е само на холандски, ако някой казва думите по микрофона. Ще ти помогнем да ги напишеш, след работа ще погледна и аз какво мога да направя. Поне ще прегледам видеото от сватбата на сина, там правиха всички тези неща.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #24 -: януари 28, 2014, 14:26:31 »

Много хубави снимки Свекърва, трогна ме че ги сподели с мен, спретнала си страхотна сватба, снахата трябва да е много щастлива със свекърва като теб.

Разгледах ги подробно и изникнаха въпроси

Какво е това с въженцата?
Кумовете (свидетелите) също ли се захранват от свекървата - мислех че са само младоженците.

За огъня, от чаените свещички дали ще стане или трябва да е свещ, гаси ли се след като се даде или се оставя да изгори?

Аз ги видях като минаваха по пътечката, ама чак 512-та снимка ритна менчето, то накрая ли се рита или още като се минава по пътечката? Какви са тези рози, бяла и червена?

Много ми хареса ритуала по бръсненето, ще кажеш ли повече за него. Много искам да го имам за Българската сватба, хаха представям си Тон как ще се кокори (няма да му казвам предварително)

видях че и чашите са потопени в захар и пият шампанско (това вместо виното ли е) ние мислем шампанското да се чукнем в обредната зала

и чупенето на питата(това е за да се види кой ще командва, нали така?), това същата пита от захранването ли е?

Видях в началото да си подават едно шишенце, това за загрявка ли е или има пак замисъл.

Много ме зарадва като видях че е зимна сватба, и даже сняг. Аз много се притеснявам че ще ми е студено, имам шал, ама той колко да ме топли, даже ще взема него да просна на пода в ресторанта, че е по представителен от чаршаф.

няма да имаме Микрофон, така че речите могат да останат за в Бг.
От България са само нашите, майка, татко и братми
Иначе ще поканим тукашните гости за втората част в България и те да си решат дали ще дойдат

Ще имаме музика в обредната зала, песен на която баща ми ме съпровожда до олтара (съответно същата песен ще е нашият първи танц в Бг)  http://www.youtube.com/watch?v=DSxubSIyXrw

и още една като ни обявят за съпрузи  http://www.youtube.com/watch?v=QQpgFaGfcFs
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #25 -: януари 28, 2014, 15:09:55 »

Ами да го почна по реда на запитването. Wink
Това са три ленти, под които минават младоженците. Всяка лента означава нещо, ама не си спомням вече точно какво, ще видя на видеото.
То при този ритуал със захранването аз реших малко да разчупя леда, че всички гледаха като "панирани". Цялото действие се води от дисководещия, ние сме само фигуранти и трябва да изпълняваме каквото ни казва, ама нали си ме знаеш... Та като каза онзи да захраня сина си, аз изобщо не му дадох парче, а отново го хапна снахата. Виж го как гледа на снимките "ами на мен..." Ами като чакаш всичко на готово, пада ти се  Wink да си гладен. После, понеже всички много се смяха, дисководещият ми предложи да дам и на кумовете. Снимките са разбъркани малко, менчето е веднага след захранването, по пътя към тяхната маса.
В купата има чаена свещ, не зная какво стана после с нея, май си я взеха, че беше от ресторанта.
Точно за ритуала по бръсненето имах предвид да го направиш в Бг. Това е един танцов състав, бръснат младоженеца и играят, после "забулват" булката и повеждат хорото. Ще ти дам точни указания, на чужденците им харесва.
По розите се гадае какво ще е първото дете - червена за момиче, бяла за момче. Тя бая силно ритна, та изскочиха близнаци.
Сватовете /мъжете/ не искаха да участват в женски глупости Wink и дисководещият, малко преди да седнат на масата, ги подкани да пият "до дъно" шампанско. Колкото капки останели в чашите, толкова сълзи щял да пролее снахата. Тя и затова е направила гримаса, малко множко и дойде да пие на екс. Аз потопих ръбовете на чашите в захар, така правеха едно време. Снахата забрави хубавите чаши, дето ги бях украсявала по нощите и реших, че захарта ще направи тези по- специални.
Питата е друга, освен тази за захранването. Хихи, това мъничкото отчупено крайче е на сина, само толкова се вреди. Оправна ми е снахата Wink, гладна няма да остане, пък и го командосва като всяка нормална жена.
Бъклицата е стара семейна реликва от свекър ми. На тръгване, когато се отива да се взима момата, в дома на момъка се прави събиране и официално изпращане. Та по тази причина майка ми /най- старата жена в рода/ му полива вода. Бъклицата я бях украсила със здравец и направо вонеше на него. Виж малкият каква физиономия е направил. Ракията вътре беше от Троянския манастир, направо я похабихме с тази украса.
Снахата си беше купила едно бяло палто, студено е и не си струва да се рискува. Дано шалът ти е дебел.
Щом няма да имате микрофон, трябва да избереш човек с по- силен глас, който да обясни какво правите по българските обичаи. Само той ще говори, другите ще са действащи лица Wink
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #26 -: януари 28, 2014, 15:56:39 »

Ами, ще си спестим приказките, направо ще го напишем като пояснение в поканите, като изпращаме адреса, за да им е ясно като дойдат, а не да се провикваме. Ще трябва пак да ходим до ресторанта за да го уредим. Само ме притеснява че нямам метална купа, ще мина по готварските магазини, дано открия нещо подходящо. Имам светена вода от Рилският манастир и ще завържа здравец и рози отстрани като украса

хихи, аз се учудих че даде 2 пъти на нея.
Питата за командването също ще я оставим за Бг.

Шала ми е тънък, но освен за снимките, няма да се разтакавам навън, казаха ми че адреналина ще помпи, та няма да ми е студено, а и със сигурност ще дрънна едно - две за загрявка.
Видях палтото, но не видях да го облече

На приятелката ми роклята също е лятна (хехе,  женска солидарност), но  тя има елече с къс ръкав. Ще погледна дали шала е достатъчно широк за да мине за пътечка.

Вече в България ще е горещо и Тон да му мисли, на мен ще ми е добре.

Купих ново бяло боди с дълъг ръкав и чорапогащник на госпожицата, тя си има бяло палтенце, но ме е страх да не изстине, за това ще си я облека за да ми е спокойно, ще е само по рокличка и голи баджачета в Бг
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #27 -: януари 28, 2014, 16:20:04 »

това е тортата която я правиха като опит


Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 28, 2014, 19:03:27 »

С нетърпение чакам всичко.Леле какво вълнение ще има.Фиби а кога ще видим роклята.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #29 -: януари 28, 2014, 20:53:37 »

еми Гери, аз си имам снимки с роклята в магазина, но не са добро качество, а и не ми се иска да я показвам преди сватбата, виждали са я само майка, татко, баба и майката на Тон, ооо и Марияна (приятелката ми)
Колието ми беше готово, взехме го и след като го мерих вкъщи се оказаха че обиците са объркани, т.е. и двете са десни, като ги видите ще разберете какво имам предвид. Но нали ги правиха в магазина, простено им е, Жената много се извинявала и че щяла да ги оправи по най бързият начин. Добре че видях навреме, а не на сватбата. Той татко вика, тъкмо да не ме хващат уруки
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: януари 29, 2014, 20:12:24 »

Показвай тогава другите нещица.Много се вълнувам за вас.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #31 -: януари 29, 2014, 21:49:57 »

ми то какви други нещица? Girl_hide
чашите освен, ама то без шампанското няма да е цялостно. Бутилката ще я украсявам седмицата преди сватбата, за да не се застоява и изцапа.

Обаче Ви обещавам, че няма да чакате професионалните снимки, те щели да са готови до 3 седмици след сватбата, лично аз ще снимам букета и останалото и на следващият ден сутринта ще ги пусна снимките.

Сега видях че на Принцес не съм отговорила цялостно, толкова съм разсеяна.
Няма да има украса в ресторанта
Покани специални не съм правила, пратихме имейли....

С Тон решихме да си я запазим Сватбената част тук, така, както си е,  формална.

Менчетата, питата и другите екстри ще си останат за в Бг след Църковният брак, тъкмо ще им е по интересно, ще наема и видео за да запечата моментите.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: януари 29, 2014, 22:24:33 »

Аз като добро лакомниче да попитам какъв вкус ще е тортата?Иначе изглежда много изпипана.
Какво стана с букета?
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #33 -: януари 29, 2014, 23:03:52 »

хехе, милото ми лакомниче
тората е с крем шампанско и пресни малини, много е свежа и приятна

Букета го поръчах още миналият ден, всичко мина много спокойно, направиха ми показно да видя как ще изглежда, както и други вариянти, но моят си вариант най ми хареса и остана, само където се притеснявах толкова, ще е прекрасен, хехе и цената е прекрасна обаче
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: януари 30, 2014, 18:19:52 »

Супер пълнеж сте избрали.Чак заради тортата ще взема да се дигна да ти гостувам.Пък и Изи хареса момчета аи ще ги оставим да дивеят заедно.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: януари 30, 2014, 21:07:07 »

О,пълнежа звучи жестоко.Леко и вкусно.А букета щом си намерила твоя вариант ,супер.Тон да се оправя с цената  Wink blum
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #36 -: януари 30, 2014, 22:07:35 »

даже вече е платено blum

Тортата наистина е специална, аз исках вкус който не се яде всеки ден и не можеш да си го купиш просто ей така.
Опитахме много вкусове, но за този бяхме и двамата категорични, че е нашият
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: януари 31, 2014, 19:42:42 »

Фибс,а докато сколасам да пиша току виж ти си се оженила.  pleasantry
Тортата,само очаквам да я покажеш,на четмо е мн вкусна. Нали няма да ни караш да чакаме 3 седмици за да те видим с роклята?  blush
Да им се неначуди човек на холандците,като отида в цветарницата казват всичко идва от Холандия,явно това не пречи цената да е трепач.
Това е супер ,че си спокойна и ще направите тържество така както вие сте си го решили.Всъщност вълнуваш ли се много, изабел разбира ли че има подготовка за нещо различно. А за прекрасната възрастна дама на някоиот  снимките,какво е изживяването?
Някъде четох за такава холандска традиция : " В Холандия, садят борово дръвче пред къщата на младоженците като символ на плодородие и късмет.",вие ще я спазите ли?
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: февруари 08, 2014, 01:44:15 »

fibi, как е положението и сватбените вълнения? Готово ли е всичко? smile Остава само 1 седмица до Големия ден. Сигурно нямаш търпение. smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: февруари 08, 2014, 22:50:30 »

Останаха толкава малко дни.Как са емоциите и вълнението.Нямам търпение да те видя булка.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #40 -: февруари 10, 2014, 17:33:46 »

хехе Ели, ми аз сега се замислям че ако се покажа с роклята и моминката накипрена, то няма да Ви е интересно после в България като ни видите, дали да не изчакам??? Girl_hide
шегувам се, няма да Ви карам да чакате 3 седмици (още по малко 4-5 месеца), още на следващият ден ще опитам да сложа любителските снимки, вече за професионалните ще се почака.

Този уикенд ми беше последен на работа, ЗДРАВЕЙ ВАКАНЦИЯ

Времето лети, кога ми предложиха брак, а ето че след 3 дни ще стана госпожа ван Норт-Максимова

Ели, не знам за такива традиции, а и ние си имаме дървета в градината (ама си мислех за тези които живеят в апартамент, на терасата ли съдят)

На нашият ден ще вали, дават го 80%, ама то не е изненада, не и в тази държава, ще видим как ще се снимаме
Много ми е странно като започнат съседите да ме питат дали се вълнувам, а то от километър им личи че те повече се вълнуват. Ние сме семейни от години, това е само формалност, а и мечтата на една жена - да се види в Бялата рокля до любимият мъж, а и да не забравяме че и датата не е лесна за пропускане хехе, няма как
мисълта ми е че си знаем и кирливите ризи както се казва, не е като тепърва да се събирате да живеете заедно и да се притесняват дали, ама ........

Ние се показахме облечени на майката на Тон още като си дойдохме от Бг, тя се разплака от радост.

Сега ще приведа къщата в ред, да дооправя куфарите, последни перални (но те могат и да почакат, все пак за ваканцията са нужни само летни дрехи), та няма място за вълнения, даже ме ядосаха тук в един влак, ама да не си развалям настроението пак
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: февруари 10, 2014, 17:41:01 »

Фиби,малко остана.Като се сетя какми каза лятото че ще се жените и аз не разбрах в началото кой ще се жени. То вие сте си семейство,ама сватбата си е вълнуващ момент, предполагам като имаш дете повече мислиш за него,поне такива са моите наблюдения.Сигурна съм че ще е супер.Чакам с нетърпение подробностите. crazy
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #42 -: февруари 10, 2014, 19:49:37 »

Ох, много си права - ние се вълнуваме повече май. Ами то е като голяма изненада, каква е роклята, кои ще са гостите, как ще са облечени....Дори и "бал с маски"  Wink да го наречем, пак е голяма емоция и е интересно.  Пък и като е един път в живота, става още по-  heart heart heart
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: февруари 10, 2014, 21:20:03 »

И аз се вълнувам да си кажа честно.Роклята ,букета и други ,други неща.
Интересно ми е Изабел как ще изглежда.Как ще се чувства?
А ти сигурно най- много си чакаш медения месец.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #44 -: февруари 11, 2014, 19:27:34 »

оф, надявам се не съм Ви засегнала, нямах предвид вас, а наистина говорих за съседите.
Това е сватбен форум, нормално е да се вълнувате и да чакате с трепет снимки и прочие....
Съседите ни виждат всеки ден, дори по няколко пъти, просто ми е странно да ни задават такива въпроси, то и когато преносвах Изабел беше същото.

Да Ви кажа че Тон снощи обяви че се вълнувал, хихи поне някой от нас да го прави

мен повече ме вълнува и притеснява фото сесията.
И нали по план трябва да те държат на тръни в най прекрасният ден от живота ти, днес ме удариха по болното място, ама да разкажа отначало

Бях харесала 3 локации за снимки, фотографката ги видяла и отсече че най харесва замъка и че ще станат прекрасни снимки, 2-рата била красива, но няма много възможности за снимки (за парка става въпрос), 3-тата (за вятърната мелница)не била практична и няма изглед за снимки. Ама аз да си кажа, че това го знам и съм го избрала това място за ЕДНА точно определена снимка.

В замъка бяхме ходили и питали за снимки и нямаше проблеми ако е до 14:15, защото в 15часа имало сватба, да не се засичаме.
Днес Тон звънна за да потвърди че ще присъстваме и му казали до 13:00часа. Лошо ми стана, започнах да издирвам телефона на гримьорката, но той безследно изчезнал. Започнах да пиша имейл, надявайки се да го види навреме и сканирах тел.номер. Разбрахме се да дойде по рано, още в 09:30, за да сме готови до 12:00.
Букета ми трябва да дойде по това време, фотографката я оставихме за същото време 12:30 и да хвърчим към замъка, няма смисъл да я викаме по рано, детайлите може и после да ги снима, ще имаме достатъчно време.
А и Изабел ще я сложим да спинка след фото сесията в този случай

Фийби, чак да чакам меденият месец - не, ще е прекрасно, ваканция, мечтана дестинация както за нас, така и за много хора. Ама, винаги го има това ама, цикъла ми ще дойде точно на 2-рият ден от ваканцията, та можете да си представите как се чувствам
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #45 -: февруари 12, 2014, 07:04:43 »

Хубаво, че те има! heart heart *INLOVE*толкова интересно пресъздаваш драматичните моменти, че само ме разсмиваш и ми вдигаш настроението. good Направо си ми сродна душа, нали сме и от един град.....Това, с цикъла, просто изби рибата! funnytooth
Ще имате незабравима сватба, просто няма как да не се случи! Смей се от сърце и дано имаш време да разкажеш още прясно- прясно!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: февруари 12, 2014, 13:28:44 »

Фийбс ,ама ти много прецизно си изпипала всичко.Браво,браво.Ама и тези съседи много любопитни.Сигурно сте им много симпатични и затова.
Аз се нареждам на опашката да кажеш Изи как е изкарала полета.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #47 -: февруари 12, 2014, 16:49:14 »

приключих най накрая с чистене, оправяне на багажи, роклята се довърши - коланчето, премести майка копчетата че съм се вталила малко. Сега малко се обърках, май не искам було, много ми хареса роклята отзад как ми стои на гърба и ми е тъпо да го покривам с було. Ще се реши на момента
някой неща останаха да се купят и довършат, утре сутрин ще ходя на маникюр, после колата на баня, и на дългоочакваният ден ще сме ранни птички

леле, омъжвам сеее yahoo

вече мога да кажа че се вълнувам Aviator

фийби, аз да ти кажа ми е много спокойно за пътуването и госпожицата, та сигурно ще е кошмарно. Ще се види, запасили сме се с занимателни неща, може и да ходи, самолета голям, като започне да препява, фенове ще има бол, а тя е голяма актриса, всички трябва да и обърнат внимание иначе не мирясва.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: февруари 12, 2014, 17:20:32 »

Юпииии, ами вълнуващо е я,един от най хубавите дни в живота на всеки човек.
Според мен си сложи булото за церемонията, а после го махни. Ти с къса коса ли си все още,ще имаш ли прическа..
офр любопитно ми е многоооо.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #49 -: февруари 12, 2014, 17:59:16 »

Някъде видях едно дълго име, ама като забравих къде crazy. Ще си задам въпроса, няма да се размине- българското ти име в края ли ще е? Тук последно върви мъжовото, та по тази причина ми е интересно. Тон как реагира, че ще запазиш и моминското? Или така се прави при вас, то все едни дълги имена имат всички Wink.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: февруари 13, 2014, 00:04:05 »

Ех, Фиби, то наистина не остана.  Вълнуваме се всички с вас. smile
А да знаеш, че и мен преди сватбата ме хвана вълнението и ден преди това чак ми се схвана мускула на крака от напрежение, та се бях ошашкала. Добре, че имах тема тук и народа ме успокояваше.  pardon
А за булото ти ще си решиш. Аз лично много харесвам този аксесоар. А ако искаш можеш само в началото да го сложиш и след това да го махнеш. Хем ще имаш и разнообразни снимки - с було, без було.  smile
Сигурна съм, че всичко ще е наред и ти пожелавам една прекрасна сватба и меден месец. Ще чакам с нетърпение снимките и разказа.  yahoo
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #51 -: февруари 13, 2014, 07:04:01 »

Изабел е пак в криза, приплаква от 03:00 часа, в 4-ри я взех на нашата спалня, в 5:00 се предадох и станахме.
За капак докато правех кафето, една чаша се счупи в ръката ми и познайте.....
резката е на дланта и е дълга 2см, добре че не е нужно шев и кройка, майка я почисти и сега съм бинтована, да видим как ще ми направят маникюра.
Почувствах се като в детските години, когато майчето ми почистваше раните, а те бяха бол по онова време. Мислите ми се изпариха като стигнахме до йода, уф как щипе, бях забравила

нали трябва сватбената картинка да е пълна, та няма как без нещо старо, та добавих раната като символ.

хубаво ми е като си гледам роклята окачена на гардероба, до нея рокличката на Изабел, утре е големият ден heart.

иначе, избраният от нас ден, не е само все-извесният Свети Валентин, пада се пълнолуние и вчера приятелката ми ме извести че е прекрасен ден защото е в месеца на Венера (или нещо подобно беше)

Свекърва, тука е нормално жените да запазват моминските имена. Който желае де, има мъже които предпочитат фамилията на жената. Аз още не знам как ще се запиша, но ми казаха че винаги може да се смени. Ще видя как е процедурата и в Бг после за смяна на паспорта.
За сега ще ме запишат с фамилията на Тон и моята си фамилия. Тук при нас първа се пада фамилията на съпруга
Руми, принцес, за съжаление воала ще се захване за косата и не може да се махне, реших сега да съм с воала, а в Бг без, тъкмо там косата ще ми е по дълга, а и ще съм с друга прическа
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: февруари 13, 2014, 08:31:36 »

Хехе,спомнила си как майка й й превързвала раните.Ами на кого да се метне Изабел тогава.Абе голяма си скръндза.Покажи поне маникюра.И хубаво да си починеш докато ти го правят.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #53 -: февруари 13, 2014, 08:43:30 »

Добре си решила за воала, много по- тържествено е с него. Тук ще ти гледат гърба и секси чупката heart.
Определено събитията при вас се развиват като за пред сватба. Wink Но пък иначе нямаше да има какво да разказваш и щеше да е скучно. Хехе, ръката ти като е с йод, ще казваш, че това български обичай: чупим чаши и чинии да си сплашим мъжете и да се знае кой командва. Шегата на страна, счупеното е на хубаво - предвещава плодовит брак. Аз така от вълнение преди подписването счупих една кристална захарница от баба ми, задръстих с милион късчета мивката и си порязах и двете ръце. Ама повече се ядосвах за кристала...Не мога да се оплача, за изминалите 36 години повече са хубавите неща в съвместния ни живот.
Хайде, още и днес бързане и притеснение...Утре, като почне сватбата, или както се казва "като забият тъпаните" всичко се подрежда. heart heart heart
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #54 -: февруари 14, 2014, 07:47:58 »

добро утро в моя сватбен ден heart
с едно нетърпеливо и гушливо човече започна денят ми, а нашия татко още хърка.
хихи, свекърва, май няма да правя реклама на Бълг. нрави и обичаи Xixixi, ръката изглежда учудващо добре


 twohearts  Сватбаааа weddingday
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #55 -: февруари 14, 2014, 08:30:05 »

Е, хайде, по мед и масло да ви върви! heart
Активен
miauka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: февруари 14, 2014, 09:43:45 »

Фиби,желая ти един вълшебен ден  heart
Бъдете живи,здрави и безкрайно щастливи  Сватбаааа
Весел сватбен ден!С нетърпение ще те чакаме тук  heart
Активен
vileto_971
Ентусиаст
**
Публикации: 65



« Отговор #57 -: февруари 14, 2014, 09:48:21 »

 Сватбаааа С пожелания за един прекрасен ден  girl_wink
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #58 -: февруари 14, 2014, 10:58:42 »

Фибиии пожелавам ти прекрасен сватбен ден!  give_rose
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #59 -: февруари 14, 2014, 11:24:24 »

Фиби, от сърце ви желая един истински, приказен и вълшебен ден!

Бъдете много, много щастливи, обичайте се и не спирайте да сбъдвате прекрасни мечти!!!!  heart



* F.jpg (16.67 KB, 450x252 - видяно 428 пъти.)
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: февруари 14, 2014, 12:39:52 »

Да сте заедно и да се обичате.Най-вълнуващият ден ти пожелавам.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #61 -: февруари 14, 2014, 13:13:24 »

Мила Фиби, честито! Бъдете много влюбени, сплотени и щастливи дълги години!  give_rose
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: февруари 14, 2014, 15:54:52 »

Честито, прекрасно щастливо семейство:) Пожелавам ви за напред да сте още по щастливи и винаги да се обичате! Пожелавам си прекрасен сватбен ден и още по прекрасно сватбено пътешествие! Ще чакаме подробности и от българската сватба  weddingday
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: февруари 14, 2014, 18:15:33 »

Честита сватба мило семейство.
Бъдете здрави,щастливи,обичайте се силно,подкрепяйте се.Нека в семейството ви да цари мир и щастие.Радвайте се на своето голямо щастие-Изи.
Целувки на тримата ви и чакам снимки с нетърпение.

Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #64 -: февруари 15, 2014, 07:15:25 »

Аз сигурно съм най ранната новобрачна с разказче, ама от емоции спи ли се.............

Беше прекрасен ден, въпреки че много неща се объркаха, аз бях неприлично спокойна, докато около мен нервно кършеха ръце и чоплеха пръсти.
денят започна с закъснение на фризьорката, хвана я задръстване и закъсня около 45 мин. Моминката не застана спокойно дори за секунда, Тон трябваше да я изведе на разходка защото се опитваше да хване всичко на фризьорката, дори машата, а изгорени пръстчета не искам ( а като добавя и кошмара който сънувах сутринта (беше изтръгнала кабел с електричество и се опитваше да хване искрите с прърстчета), вярвайте ми човек може да получи сърдечен удар и на сън)
естествено, закъсняхме и с приготовленията, с фльор фотографката се бяхме договорили да дойде по рано, в 12.
В 12:35 офейкахме по бързата процедура към замъка, пътят затворен, та се наложи да заобиколим, загубихме ценно време и пропуснахме времето за снимки вътре. Обаче отвън станаха страхотни снимки, Фльор успя да хване магията на това място, поне от снимките които показа на момента. На моминката и стана студено, устничките и трепереха, та я прибрахме в колата и продължихме сами.

оставихме Изабел вкъщи да спинка и продължихме снимките при вятърната мелница, исках точно определена снимка и тя хареса идеята и се надявам снимките да са успешни.

Хапнахме на бързо по сандвич, братми изобщо не хапна, той най нервният, семейството дойде, кумата ми цъфна със шише домашна ракия, окъсахме градината за здравец и го вързахме и както се предполага всички минахме бутилката, дори майчето и братчето, които твърд алкохол не близват (до вчера).

При влизането забравиха музиката да пуснат, церемонията мина добре, Изабел отказа да стои в друг освен баща си, беше през цялото време с нас, после докато разливаха и изпихме шампанското пуснаха и двете песни.
Изабел не пропусна да се покаже, на места се прозяваше с глас или говореше на човекО, точно когато четеше за правата на децата

В ресторанта, тортата беше поставена върху огледало, беше много красива и аз като единствената булка с фотоапарат взех да щракам за да Ви я покажа


Изабел се разплака
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #65 -: февруари 15, 2014, 09:00:24 »

Еха, харесва ми до тук! heart
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: февруари 15, 2014, 10:38:12 »

Ех, колко вълнуващо  Girl_hide Определено заслужаваш медал за бърз разказ, ама дай още  girl_wink как е с халка ?
Активен
miauka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: февруари 15, 2014, 11:41:41 »

Още по-любопитно ми стана  smile Чакам снимки с нетърпение  Girl_hide
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: февруари 15, 2014, 12:20:50 »

Честита сватба, Фиби и Тон!   Bravo Пожелавам ви да сте все така щастливи и да се обичате още дълги години! Много здраве и късмет!  smile

Много емоциален разказ. Ще чакам с нетърпение снимките и продължението.  smile
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: февруари 15, 2014, 12:53:05 »

Честито.Дълги години съвместен живот,любов и щастие,както и поне още едно детенце..Много ми хареса разказа до тук,чакам с нетърпение продължението,ккто и снимки.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #70 -: февруари 15, 2014, 17:29:19 »

Благодаря Ви дами за пожеланията, да Ви се връщат многократно

времето лети направо, имам малко време още та минавам направо към снимките, слагам това което имам, професионалните по късно.

В ресторанта брата на Тон държа страхотна реч още откакто съм дошла да живея при него, приветства семейството ми като част от неговото, че вече са едно цяло.
Като се преберем от почивката ще превеждам направо, защото беше много чувствено и разплака много хора.

Аз ревнах като получих подаръка обаче, мини-вариянт на нашата бъдеща спалня, собственоръчно направена от тях, не съм я снимала, искам да покажа професионалните снимки и преведа части от речта, тогава най добре ще се види емоцията



сватбеният букет - само така го имам сниман, ще го видите по нататък как изглежда







украсата на колата



роклята, баща ми ме води




Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: февруари 15, 2014, 18:33:38 »

Всичко е прекрасно - халките, тортата, роклята, букета  Bravo но ти и Изи сте най-прекрасни  Girl_hide
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: февруари 15, 2014, 19:09:20 »

всичко е прекрасно.Браво.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: февруари 15, 2014, 21:50:49 »

Много красива булка си била, Фиби. Роклята ти стои страхотно!  good И малката принцеса и тя с много хубава рокля, като малка булка.  smile Всичко е прекрасно - и чашите, и букета, и тортата.  Браво за организацията.  Bravo
Виждам, че си решила да сложиш булото. Добър избор.  smile
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: февруари 15, 2014, 21:57:21 »

Честито!
Бъдете влюбени и щастливи дълги години!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #75 -: февруари 16, 2014, 22:01:26 »

Мила Фиби,

за вашият сватбен ден ви пожелавам дьлги и дьлги години
спокоен семеен живот и блажено щастие !!!

ЧЕСТИТО !!!

 heart heart heart
 heart


Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #76 -: февруари 17, 2014, 20:00:49 »

Разкошна си! Роклята и букета са страхотни, а Изабел колко е пораснала.
А тази торта - направо ми идеше да топна пръст през екрана  blum
Активен
pkara
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #77 -: февруари 18, 2014, 13:53:27 »

Мила fibi ЧЕСТИТО!!!  Много здраве и щастливи години с прекрасното ти семейство!
Активен
miauka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: февруари 18, 2014, 17:20:51 »

Fibi,всичко е много хубаво heart Много хубава билка си  heart Изи ми стопли сърцето!Толкова е сладка в тази бяла рокля smile
Букета ти ме накара да си спомня за този от моята сватба с розовите рози  heart Халките ви са много красиви,поздравления за избора.Много ми хареса свеща с имената ви и дата.Винаги много съм харесвала такива неща,някак си по-лични са  girl_wink
С голямо нетърпение ще чакам професионалните снимки smile
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #79 -: март 04, 2014, 09:43:11 »

Благодаря много дами give_rose
ето няколко снимчици, които не се сдържах и показах
тези ни бяха изпратени от Фльор за да начешем любопитството



Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #80 -: март 04, 2014, 09:49:22 »

Много сте хубави *INLOVE*Снимката пред мелницата си заслужава всички създадени неудобства good
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #81 -: март 04, 2014, 09:57:31 »

дори калните обувки и рокля след нея Love girl
любимата ми снимка е тя, правилно си държах на мелницата, но и тя е уловила прекрасно момента
Активен
miauka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: март 04, 2014, 10:02:03 »

Страхотни кадри smile
Наистина снимката с мелницата е невероятна  heart Определено си е струвало  Wink
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #83 -: март 10, 2014, 13:59:58 »



Надявам се да не Ви разочаровам, но след дълго разискване с Тон, решихме да няма втора част на сватбата.
Бях въодушевена преди тукашната и да си кажа честно след перипетиите тук, не ми се иска да минавам през всичко отново. А и в Бг малко трудно да контролирам нещата от тук, нито гримьорка/фризьорка мога да избера, нито фотограф, просто няма да се получи, а да скалъпа сватба за 1 седмица е невъзможно при положение че е лято и т.н.

А и главната гостенка за съжаление вече не е сред нас - да почива в мир, тя все ми викаше че трябва първо да се омъжа и тогава деца. Когато Изабел се появи ми викаше "да не я оставяме самичка, че е хубаво да има братче или сестриче."
Беше много щастлива да ни види в сватбените дрехи.

След оправданията, мога да кажа че съм изключително удовлетворена от тази сватба, имам прекрасни спомени, като погледна снимките и се насълзявам (екстра след бременността).
Тези спомени са ми достатъчни и с удоволствие ги споделям с вас

Подариха ни химикала с който подписахме брака

















свекървата











Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: март 10, 2014, 14:03:55 »

всичко е страхотно,много ви се радвам,чудесни емоции.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: март 10, 2014, 14:28:00 »

Всичко е страхотно,Фийбс.Искахме и на живо да те видим ,но ще ти се полюбуваме на снимки:)
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #86 -: октомври 22, 2014, 15:28:29 »

 :postman:днес ме осени идея postman
толкова много, ама мноооого, че започнах да мечтая за моята сватба, за мечтаната сватба и стигнах до мисълта че не трябва да мечтая, а да я осъществя.....

Ще има сватбааааа!!!!! heart Сватбаааа girl_haha

Знаете че сватбата ми тук в Холандия не беше мечтаната, беше повече формална, искахме да имаме втора част в България, която в последствие се отказахме, Баба (лека и пръст) почина, баща ми влезна в болница и за малко да умре...

на Тон му стига тази сватба и му харесва много, носи си го като прекрасен спомен, аз обаче Не, и му го казах че не е това за което съм мечтала. Мечтаех си като за Бална нощ с рок и диско ритми, светлини и вихри на дансинга.....

Няма да му казвам на Тон какво подготвям, ще е изненада, надявам се братята му и семейството му да се навият да дойдат в България за да присъстват на нашата вечер.
Преди да им кажа обаче, за да осъществя мечтата ми, имам нужда от помощ и бих искала да попитам вас:

-кой може да ми помогне с подготовката
аз си имам на идея за прическа и грим, остава за организация и музиката

Въртя се на същите килограми от известно време, та изглежда че фигурата ми чака мечтаната сватба, преди да се промени, ако се промени изобщо?.

Нямам приятели освен дамите от форума, дължи се на факта че живея в чужбина от 13 години, та се надявам дами от тук да изявят желание да присъстват..

Сватбата я планирам за 23-ти януари (петък), оставам уикенда за да разкарам Холандското семейство по достъпните местенца на страната, защото едва ли някога пак ще го посетят, а искам поне веднъж да видят къде живея и красотата на страната ни
 
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #87 -: октомври 22, 2014, 15:35:16 »

Разчитай на мен, нали съм пенсионерка....ще помагам heart heart heart
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #88 -: октомври 22, 2014, 16:25:22 »

Свеки. не знаеш колко ме зарадва, много разчитах на теб, не само защото те обичам много, ама и защото познаваш сватбените обичаи и не мога да забравя какво сътвори за синът ти.

Виж какво можеш да откриеш за този ден, аз ще се погрижа тези дни за ресторанта. Мисля си за Джия Бийч, не ми пука особено за украсата, а там определено ще имат избор, повече ме тормози дали ще го дадат за малко хора, 30-40.

Някой дали може да ми даде повече сведение за ресторанти, както и за Диджей

Тон си има любимо квартално ресторантче и първоначално си мислихме там да е сватбата, но с украса и всичко може да излезе много скъпо. За всеки случай ще им изпратя запитване за  оферта и цена....

Много му хареса на Тон народната музика която слушахме на концерта в село Поликраище, искам да има дами които да пеят народна музика, да не са само танци. Някой дали има представа от къде мога да намеря такива хора
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #89 -: октомври 22, 2014, 16:30:34 »

оооо и друго важно, ще ми трябват поне 2 апартамента в Пловдив които се дават под наем за уикенд или няколко дни. Ако имате познати които биха помогнали в случая, мога да кажа само че са много културни и ще пазят всичко както у дома си
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: октомври 22, 2014, 18:37:07 »

Фиби, аз веднага мога да ти препоръчам Зевзеци, народни песни, танци и каквото ти сърце иска smile
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #91 -: октомври 23, 2014, 09:53:43 »

писах, писах и се изтри, хич не обичам така

Благодаря перличка  give_rose

За съжаление няма да успея да осъществя мечтата, а и постъпвам малко егоистично, Благодаря на Свекърва че се отзова за помоща give_rose

Приятелката ми, кумата няма да може да си дойде, защото е на работа

Времето в България може да е фатално за майката на Тон, сняг, поледици

Казах на Тон снощи, той се зарадва, отказа само церемонията за църквата, много жалко, само ресторанта не ми стига

Искам много, но за съжаление не всичко което иска човек е осъществимо
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #92 -: октомври 23, 2014, 10:21:26 »

Няма нищо, като не е точно на сватба, все ще дойдат в България роднините и приятелките и тогава ще им спретнем едно нашенско good Определено януари не е най- подходящото време за идване тук.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: октомври 23, 2014, 13:25:46 »

Риби аз докато се включа и ти се отказ. Не разбрах защо се отказа.то и при вас времето не е особено хубаво. Е по топло време е по добре.но едва ли и лятната жеги биха се отразили добре на майката на Тон.аз също бих могла да се включа с помощ.
мисля че ресторанта,дж няма да са проблем.по скоро документи мисля че трябва да се превеждат и легализират. Не съм съвсем сигурна.
Не се отказвай.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #94 -: октомври 23, 2014, 13:43:10 »

ние формалната част я направихме тук, а превода и легализациите така или иначе ще ги правим в Бг, защото е време да си сменям паспорта, че изтича, направо ще сменям имената.
Така че подписвания и пръстени нямаше да има.
С Тон искахме да направим втора част в Бг (партито) за семейството и приятелите които нямаха възможност да бъдат тук на нашият специален ден....
Струва ми се банално да се облека като булка и да отида в ресторанта, тогава беше съгласен за църквата или поне така изглеждаше, сега вече не иска


отказвам се защото майката на Тон е на 92 год, колко му трябва на стара жена да се хлъзне и падне, като се има напредвид че и пешеходните пътеки са с дупки и т.н. Не дай се Боже нещо да стане, да ми тежи на душата, да ме обвиняват също не е изключено.

Активен
Страници: 1 2 3 ... 7 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines