Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:21:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 47   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В ПЛОВДИВ - 17-та част  (Прочетена 317461 пъти)
 
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #585 -: март 09, 2016, 11:58:14 »

Здравейте,
В момента сме в процес на избиране на ресторант за нашата сватба. Колебаем се за ресторант Екзотик на изхода на Пловдив, в посока Марково. Имате ли пресни наблюдения от това място, тъй като на пръв поглед ни харесва, но мненията са противоречиви?
Благодаря!
Почти няма ресторант за който да прочетеш само положителни коментари. Всички си имат различни очаквания и различни изисквания.  good
Активен
unchita
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #586 -: март 12, 2016, 10:26:25 »

Писах ти лично, но е пълен капацитетът ти на съобщения.

може би не си писала на мен, не ми е пълен капацитетът smile

ние се отказахме от Екзотик точно заради лошата репутация и лоши отзиви от познати
Активен
irinchety
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #587 -: март 16, 2016, 12:54:15 »

Здравейте и от мен! След толкова четене реших и аз да се запиша. От няколко дни преглеждам форума и информацията, която събрах е доста!! И се обърках от толкова много мнения и препоръки. Ето и моите въпроси  smile
Може би започвам малко рано с организацията, но се стреснах от многото работа! Сватбата ни ще бъде другата година през Септември (2017) в Пловдив. Живеем в чужбина и ще ни бъде малко трудно с организацията. Мислите ли, че ще успеем да се справим без агенция (освен за украсата), защото ми се струва излишен разход (все още се двоумя по този въпрос)?
За ресторанта – Имаме 250-300 гости и за сега сме се ориентирали към по големите хотели с ресторант, защото ще има и доста гости с преспиване. Предложения и впечатления? Ще ви бъда много благодарна, ако можете да ми дадете и информация относно цените на кувертите и т.н.. Клоним към хотел „ Санкт Петербург“ (може би, защото е известен и знаем само него  girl_impossible) , но прочетох по-нагоре във форума за някакви фантастични суми!!
Благодаря ви предварително за информацията и помощта!  smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #588 -: март 16, 2016, 14:18:35 »

От чужбина е възможно да се справите и без агенция, зависи от коя чужбина, кой ще ви помага(имате ли доверен човек) на местно ниво и какви са ви изискванията. В определени случай за хората живеещи извън БГ, агенцията е абсолютно задължителна, ако не желаете на сватбата и преди нея да попадате в инфарктни ситуации."Прочетох по-нагоре във форума за някакви фантастични суми!!" е много относително понятие smile. Според мен всичко в чужбина е на фантастични цени, а у нас е без пари.На мен например ми се струва фантастично да платиш 5 евро за една бира или чаша вино или малък саднвич в обикновена пицария в Милано (даже и при тамошните заплати), но........ явно за местните жители не е smile. Така че, добре е да уточнявате какво разбирате под фантастично и то на база предоставена оферта, а не на база чух и прочетох smile
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #589 -: март 16, 2016, 14:53:43 »

Irinchety според мен спокойно може да се справите без агенция. Още повече имате доста време. За тази бройка гости може би Санкт Петербург е най подходящ. А ако и през това време си идвате поне веднъж до Бг ще можете да се видите на живо с хората, които сте избрали.
Активен
mary89
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #590 -: март 17, 2016, 13:50:46 »

Здравейте и от мен. Чета форума от 3 месеца и днес ми остана време и да се регистрирам и да мога и аз да ви питам разни нещица smile . Нашата сватба, ще е на 23 юли на едно място, което сега се открива. Аз и моят бъдещ съпруг много държах ме на градинска сватба и когато почти се бяхме отчаяли, попаднах ме на това място. Казва се Garden Weddings и първоначално бяхме много притеснени, защото оставихме капаро, а  още се строеше.  Сега вече съм щастлива,защото виждаме каква красота става. Условията са им много изгодни,защото преди това условията на Санкт Петербург ни се струваха доста неизгодни.   Там ни слагат в куверта 9лв алкохол на човек и отделно 1.50лв. такса затова,че си внасяме алкохол. Гостите, ще са ни около 250 човека  и като сметнахме по 9лв алкохол ни излизаше 2250лв.  За нас това е безумие. Извинявам се че толкова много писах smile
« Последна редакция: март 17, 2016, 13:58:20 от mary89 » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #591 -: март 17, 2016, 14:52:26 »

 Гледах го това  Garden Weddings и се чудих къде точно се провеждат сватбите?  Или само наемаш шатри и кетъринг?
Активен
PlanetaHera
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 10


Когато звездата си ти - herabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #592 -: март 17, 2016, 21:01:05 »

   Здравейте и от мен. Този комплекс е най-хубавото нещо, което можеше да се направи за младоженците в Пловдив и околността. До сега никъде не можеше да се проведе градинско парти и да няма проблем с музиката. Това място е точно тип американски стил сватби. И най-хубавото е ,че дори да вали шатрите се затварят със страници и нищо не възпрепятства тържеството. Бели столове, кръгли маси, всички шатри с бели тавани от вътре ,с воали и кристални полюлеи.Има специално място за изнесени церемонии с бяла беседка, бяла арка и столове за всички гости да седнат на самия ритуал и това им е безплатно. Само от това се спестяват пари за украса на ритуала.Имам вече няколко записани  сватби в Garden Weddings и чакам с нетьрпение да видя усмивките по лицата на булките от сбьднатата им мечта да имат приказна градинска сватба!
  По повод вьпроса нa  I r i n c h e t y  мисля че агенция и е абсолютно необходима,не се плащат комисионни за организация,спестяват се нерви, време,пари , а се печели спокойствие и се постига перфектна организация на тьржеството.Сватбеният агент може да бьде само в помощ на младоженците в деня и преди сватбата.
« Последна редакция: март 17, 2016, 21:14:30 от PlanetaHera » Активен
irinchety
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #593 -: март 17, 2016, 23:37:59 »

Да и аз имах това предвид с "фантастични суми" относно "Санкт Петербург" smile.
mary89 и аз гледах garden weddings, но на снимките видях че подът е зелен? Или може би съм гледала грешните снимки...
Активен
PlanetaHera
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 10


Когато звездата си ти - herabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #594 -: март 18, 2016, 00:21:03 »

Да и аз имах това предвид с "фантастични суми" относно "Санкт Петербург" smile.
mary89 и аз гледах garden weddings, но на снимките видях че подът е зелен? Или може би съм гледала грешните снимки...
Пода е бял дървен. Не е зелен smile
Активен
KameliyaKo
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #595 -: март 18, 2016, 15:41:58 »

Здравейте, някой има ли впечатления от комплекс Мавруда и техните градински сватби? Благодаря!
Активен
mary89
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #596 -: март 18, 2016, 16:29:05 »

На мен лично Мавруда не ми допадна,защото ми приличаше на селски двор с храсти и дървета посадени безцелно. Прекалено е малко като градина. И реално бяха сложили едни крайно несериозни от тези малките шатри, които не виждам как ще ни спасят ако вали. Двора миналото лято беше много занимарен. Ние лично искахме голяма градина в която гостите да са ни близко, а не между храсти и дървета и да не се виждат. Аз искам да попитам някой може ли да ме ориентира към добър дизайнер или магазин за рокля? Ходихме в Асеновград, но роклите май изобщо не ме грабнаха. Прекалено много камъни и цветя. sad sad sad
« Последна редакция: март 18, 2016, 16:37:08 от mary89 » Активен
mary89
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #597 -: март 18, 2016, 16:46:15 »

irinchety на мен също ми си стори доста скъпичко.  Не можеш да си внесе нищо друго освен ядки и алкохол. 2250лв е алкохола в куверта, а трябва да си купим и допълнително и то доста. И като го сметнахме само за алкохол трябва да дадем към 3500лв  А в Гардъна в куверта няма алкохол и си внасяме допълнително безалкохолно, алкохол,ядки, торта, минерална вода и бира. В всички ресторанти в които ходихме е 5 часа от както пристигнат гостите ни. А ние мислим след църквата да отидем на снимки, а гостите да ни чакат в градината на комплекса и след това да ни е ритуала. Това значи, че 2 часа имаме гратис. Смятат ни 5 часа от настаняването на гостите. След тези 5 часа ни е 80лв на час, а навсякъде другаде ни обявиха 100-120лв
« Последна редакция: март 18, 2016, 16:58:35 от mary89 » Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #598 -: март 19, 2016, 00:05:21 »

...Аз искам да попитам някой може ли да ме ориентира към добър дизайнер или магазин за рокля? Ходихме в Асеновград, но роклите май изобщо не ме грабнаха. Прекалено много камъни и цветя. sad sad sad

Ето на този линк може да разгледате качествени дизайнерски рокли и други неща:  http://www.demetriosbride-bg.com
Активен
Devilment
Любопитен
*
Публикации: 32



« Отговор #599 -: март 19, 2016, 12:59:49 »

Аз искам да попитам някой може ли да ме ориентира към добър дизайнер или магазин за рокля? Ходихме в Асеновград, но роклите май изобщо не ме грабнаха. Прекалено много камъни и цветя. sad sad sad

Ако не те е страх да си шиеш рокля, можеш да се обърнеш към https://www.facebook.com/Bridal-fashion-ELIAZ-215254849277/?fref=ts. Силвия е прекрасна, моята рокля за бала беше нейно дело и ми я направи 1:1 със снимката, която ѝ занесох. Аз обмислям да поръчам и булчинската си рокля при нея, но първо ще направя един тур из Асеновград, за да видя дали силуета, който ми е в главата ще ми отива. Успех с търсенето!
Активен
Страници: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 47   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines