Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 13:24:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 47   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В ПЛОВДИВ - 17-та част  (Прочетена 317527 пъти)
 
florence
Ентусиаст
**
Публикации: 67



« Отговор #570 -: януари 23, 2016, 13:01:08 »

Няма как да има тема сватбата, като не сме стигнали до консенсус относно цвета. Ако се спрем на един цвят, от там ще започна да оформям поканите, украсата и другите дреболии. Не виждам да има връзка между роклята, костюма и темата на сватбата...
А като казвам тюркоаз, не знам  какво си представяте Вие, roumyana. Който и да е цвят, ако не се прекали може да бъде красив акцент, но ако не се спазят някакви мерки, всичко може да се превърне в катастрофа. Към тюркоазеното развих симпатии, след раждането на сина ми. Не обичам синьото и някакси без да се усетя, много от нещата му са в този цвят - количката, дрехи, одеалца... От там са ми сипмпатиите към тюркоза. А иначе аз си представям нещо такова:
http://a1partyrental.com/wp-content/uploads/2012/10/Turquoise-and-Twinkle-Light-Wedding-8.jpg
http://www.diy-enthusiasts.com/wp-content/uploads/2014/06/beach-themed-wedding-ideas-reception-table-white-turquoise.jpg
Цветът и салфетките от първото, украсени като снимката от второто, с добавянето на разни дребни детайли, които да персонализират нашата сватба.

Nina Style, уж съм ти разглеждала сайта из основи, пък някои от тези красоти съм ги пропуснала... Ще взема да мина някой слънчев ден през офиса ти, че си ми наблизо, но в това лошо време, не излизам много с детето smile
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #571 -: януари 23, 2016, 13:04:20 »

Много е красиво.  Столовете са уникални и предават този изчистен вид на украсата. smile
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #572 -: януари 23, 2016, 15:31:25 »

Florence в никакъв случай не съм искала да те  засегна, Извинявай.  Значи вие тепърва започвате с подготовката. Аз бях останала с впечатление , че само украса ви остава.
Попитах за роклята и костюма , защото ако е екрю примерно ще се връзва със бежово златна гама. Ако има сребърни детайли или е снежно бяла по студени цветове отиват. Или пък примерно младожене ът да е с определен цвят вратовръзка.
Активен
florence
Ентусиаст
**
Публикации: 67



« Отговор #573 -: януари 23, 2016, 16:19:27 »

roumyana , не съм се засегнала, спокойно  smile Просто сме запазили всичко, покрай сватбата и сега вече е време да мислим за украсата. Трябва първо да изберем цвят, което се очертава доста трудно, предвид твърдоглавият ми бъдещ съпруг. Иска ми се дори и да има неговото "бежово", да има цвят, който да е акцентът на всеки детайл. Мисля, че с подходящи цветове, така желаният от мен тюркоаз, може да се върже с неговото бежово, ако приемем за бежово шампанското, например. В този вариант, поканите ще са ми в бяло и златно перлени картони, с тюркоазено камъче или панделка.... А това с вратовръзката...на мен лично не ми харесва, а и не мисля, че той ще си сложи цветна вратовръзка. Нито пък смятам да си съобразя роклята, с украсата. Роклята ми ще е снежно бяла, с бели камъни или перли, независимо от цвета на сватбата. Затова ти писах, че за мен няма връзка между едното и другото smile smile  smile
Активен
gaby16
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #574 -: януари 25, 2016, 06:48:10 »

И аз се спрях точно на такова тюркоазено. Много, много ми хареса. Явно тази година в Тримонциум ще има две сватби с този цвят smile че може и да се увеличат.
Аз смятам салфетките за мъжете да са тюркоазени, а за жените жълти, даже пръстените са ми почти готови /сама си ги правя/.
Роклите на шаферките да са жълти, а на шаферите папионките или врътовръзките тюркоаз. Младоженецът сам да си избере тюркоазена врътовръзка ли иска или не. Не го задължавам.
Всичко ще е в тези цветове, само се чудя дали да слагаме панделки на столовете, тъй като ще е есен и хората ще са свръхни дрехи. Като си намятат дрехите по столовете и то няма да се види никаква панделка.
Съветват ме да няма панделки, та още се чудя.
Активен
florence
Ентусиаст
**
Публикации: 67



« Отговор #575 -: януари 25, 2016, 11:22:05 »

Габи, ще споделиш ли кое от къде взимаш и кое сама си правиш ?
Иначе не помня кога точно ти беше сватбата, май към края на септември, но така или иначе, до средата на октомври е толкова топло, че не вярвям толкова връхни дрехи да има  huhhuh.gif
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #576 -: януари 25, 2016, 11:29:13 »

Дори и да е топло, сватбата е официално събитие и почти всеки идва с връхна дреха smile Аз нямах панделки по същата причина, по никакъв начин не ми е бил по-малко украсен ресторантът и да, наистина хората си сложиха връхните дрехи отгоре (19 септември, страшна жега, но почти всички бяха с шал, сако или нещо друго) и всякакви панделки щяха да се обезмислят smile
Активен
gaby16
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #577 -: януари 26, 2016, 09:24:54 »

Аз засега само пръстените съм направила почти всички. Остават ми около 30 броя само, т.е. 120 са готови. Купувам материали от магазини за платове и разни шивашки пособия. Единият магазин е Диги 89 или нещо подобно /до понеделник пазара има една пицария, която беше на жар, но вече е друга/ Сещаш ли се?
Другият магазин е до закрития мост /отдолу/ много голям магазин.

Мисля да декорирам сама подаръчетата, да направя късметите и да украся кошницата, да направя декупаж на бутилката шампанско и вино, чашите ще купя, а за възглавничката за пръстени се чудя. Смятам сама да направя и бутониерите и гривничките за шаферките. Имам предостатъчно време.
Сватбата ни ще е на 1.10.
Активен
florence
Ентусиаст
**
Публикации: 67



« Отговор #578 -: януари 26, 2016, 11:28:41 »

Сещам се за магазина, като се затопли малко времето, ще го преслушам smile
Аз искам да си направя поканите сама, увличам се по графичният дизайн, а и съм работила в копирен център и знам от къде да си набавя ефекни картони за целта. За другите неща, още нямам идея. Ти салфетките от къде ще ги вземеш? Ще си ги шиеш или от агенция под наем?
Активен
gaby16
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #579 -: януари 26, 2016, 13:00:15 »

О, не! Аз няма да си правя сама поканите, защото се съмнявам, че ще мога сама. Харесах си покани на love blanket, но в момента жената е болна и чакам да се излекува вече 2 седмици. Ще чакам и другата и ако не се свърже с мен ще търся друг вариант.
Активен
florence
Ентусиаст
**
Публикации: 67



« Отговор #580 -: януари 31, 2016, 15:04:30 »

Йееее, имам зелена светлина да си украся святбата в тюркоаз  yahoo yahoo yahoo yahoo yahoo yahoo
Вече харесах модела за поканите, а за украсата мисля да направя това http://a1partyrental.com/wp-content/uploads/2012/10/Turquoise-and-Twinkle-Light-Wedding-8.jpg
Габи, а тези салфетки, които искаш, от къде ще ги вземеш? Аз не съм обикаляла още, но чисто информативно проверих за платове, харесах си един, който на снимка е същия като от линка, и говорих с леля ми дали би ми ушила салфетките, понеже тя е шивачка. Каза че няма проблем и сметнах, че за 150 салфетки 30х30 см, ще ми излязат към 100 лева (плата+конците+пощенските разходи да и ги изпратя до Бургас и да ми ги върне обратно), което мисля че е добре  pardon
Активен
Ves_
Регистриран

Публикации: 3



« Отговор #581 -: февруари 15, 2016, 22:29:59 »

Мили и прекрасни бъдещи булки,
с моя любим вчера сключихме брак! Бяхме запазили р-т Тримонциум за 17.06.2016, но решихме в последния момент друго smile  И тъй като сме дали вече капаро (500лв.), мисълта ми е следната - няма да ни върнат предплатата, ако някой не дойде на наше място за същата дата.. Ако има такива, моля да ми пишете на лични, за да поговорим smile
Поздрави на всички и се обичайте  heart heart heart
Активен
unchita
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #582 -: февруари 16, 2016, 10:12:02 »

Честито! Много любов и разбирателство  Bravo
Активен
tatatatata
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #583 -: март 06, 2016, 20:54:04 »

Здравейте,
В момента сме в процес на избиране на ресторант за нашата сватба. Колебаем се за ресторант Екзотик на изхода на Пловдив, в посока Марково. Имате ли пресни наблюдения от това място, тъй като на пръв поглед ни харесва, но мненията са противоречиви?
Благодаря!
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #584 -: март 09, 2016, 10:43:48 »

Честито! Много любов и разбирателство  Bravo
Писах ти лично, но е пълен капацитетът ти на съобщения.
Активен
Страници: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 47   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines