Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 18:50:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 47   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В ПЛОВДИВ - 17-та част  (Прочетена 318767 пъти)
 
Happy_Bride
Новак
*
Публикации: 9



« Отговор #360 -: февруари 19, 2015, 14:51:15 »

dulsi, аз се доверих на една нова сладкарница в Пловдив, която ми предложи сватбеният агент. Исках различна торта, не като тези на основните сладкарници в Пловдив, които си следват някаква визия, позната на всички гости, ходили по сватби. Сладкарницата се казва "Колекция", откриха я в началото на миналото лято преди нашата сватба. Поех риск, защото нямах представа как изработват и аранжират сватбени торти, а моята идея беше за украса от естествени цветя. Агентът ни обаче ме увери, че ще се справят, защото бе запозната с работата на главния им сладкар. В крайна сметка получих точно това, което исках! Бях им изпратила снимка от интернет, по която направиха невероятна торта - огромна, стабилна, вкусна, парчетата бяха двойни и изглеждаше много стилна и изискана. Гостите ни бяха впечатлени.
Активен
dulsi
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #361 -: февруари 20, 2015, 10:26:15 »

Да, знам я Колекция, ще отида да я преслушам, до сега не можах да намеря мнение за нея от познати smile Ние пък точно обратно, не искаме никакви цветя, харесали сме си от тези кривите торти smile
Активен
Happy_Bride
Новак
*
Публикации: 9



« Отговор #362 -: февруари 20, 2015, 16:45:02 »

Ако имаш предвид нещо подобно:



мисля, че Торти Чочко правят с криви етажи, а вероятно всяка сладкарница ще може да направи. Имай предвид, че трябва да ти дадат сертификат за качество, без който не може да се вкара тортата в ресторанта.
Активен
dulsi
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #363 -: февруари 26, 2015, 12:21:17 »

Да, точно нещо такова искаме, но се оказа, че не всяка сладкарница може да ни направи, торти Чочко за сега са ни основния вариант. Повече харесахме "Нико", но там ни предлагат не точно торта, ами някакъв "кейк". Но съм мн щастлива, че си поръчахме халките  DANCE smile от Асто голд и другата седмица ще са готови  danceg
Активен
lovean
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #364 -: март 02, 2015, 13:49:12 »

Здравейте! С удоволствие се включвам в темата. И знам, че ще ми е от огромна полза.  smile На мен също ми предстои сватба, която е много скоро - 17.5. Идеята ми е дневна сватба, градина и изнесен ритуал. Знаете ли дали е възможен такъв ритуал на обяд, към 13:00 часа, например?
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #365 -: март 03, 2015, 23:44:09 »

Здравейте! С удоволствие се включвам в темата. И знам, че ще ми е от огромна полза.  smile На мен също ми предстои сватба, която е много скоро - 17.5. Идеята ми е дневна сватба, градина и изнесен ритуал. Знаете ли дали е възможен такъв ритуал на обяд, към 13:00 часа, например?
Няма никакъв проблем и е възможен такъв ритуал на обяд, снимал съм и озвучавал няколко сватбени тържества с изнесен граждански ритуал на обяд, към 13:00-13:30, но не по-рано защото няма да ви стигне времето за подготовка.Трябва да се договорите и наемете необходимите професионалисти за ритуалите и цялата организация, всичко останало после е лесно.
Активен
dulsi
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #366 -: март 04, 2015, 12:16:30 »

Момичета, знаете ли от къде мога да купя от тези големите бели бонбони, за да ги сложа в кошничките за хвърляне?
Активен
Happy_Bride
Новак
*
Публикации: 9



« Отговор #367 -: март 06, 2015, 21:32:09 »

...Трябва да се договорите и наемете необходимите професионалисти за ритуалите и цялата организация, всичко останало после е лесно.
Наистина най-важно е да се наеме екип и ако той е правилният, тогава сватбата се превръща в дългоочаквания и мечтан ден.
Ние също имахме доста кратък срок за подготовка на нашето събитие – само 3 месеца. Освен това и двамата с мъжа ми сме изключително заети, а имахме и пътувания в чужбина през този период. Чудейки се с кое по-напред да се захвана, реших, че на първо време най-важното е да намеря сватбен агент. Мисля, че много бъдещи булки подценяват ролята на сватбения агент или не разбират какво точно е значението му. Агентът не е просто човекът, който ще осигури украсата на ресторанта. Агентът е лицето, което може да те насочи към най-добрите професионалисти, защото познава работата на всички в бранша. Агентът е човекът, на когото можеш да споделиш виждането си за цялата сватба и той да осъществи проекта и не на последно място – агентът е този, който защитава интересите ти и следи цялата организация да премине гладко. Т.е. по мое мнение – това е ключовата фигура в подготовката за голямото събитие.
Затова първо започнах да търся агенция. За съжаление тогава нямах време да чета и следя този форум, за да се информирам, и просто написах в google „сватбена агенция Пловдив“, преписах три контакта от сайтовете, уговорих си срещи и с бъдещия ми тогава съпруг отидохме да ги посетим. В първата агенция, чиито офис беше метър на метър, ни посрещна младо момиче, което беше мило, но изключително притеснено. Гласът й трепереше, докато говореше, изглеждаше несигурна и смутено отговаряше на въпросите ми. Знаех, че ако я наемем и се случи нещо непредвидено в процеса на организация или в деня на сватбата, отново ще трябва аз да се оправям, вместо да разчитам на нея. За срещата в следващата агенция трябваше да чакаме над половин час отвън пред вратата, защото вътре имаше друга булка. Разбирам, че трябва да обърнеш необходимото внимание на всеки, но 30 минути разминаване с уговорения час не са малко. Посрещна ни жена, на която сякаш клиентите са й в кърпа вързани, а в офиса отблъскващо миришеше на цигари. Даде ни един напечатан списък с услугите. Повечето цени бяха задраскани и с химикал отстрани бяха написани нови, малко по-ниски – евтин търговски трик, и то представен така, сякаш отстъпките са специално за нас. Попитах я няколко неща, които ми бяха важни – за всяко отговори: „Спокойно, има време за това, ще го мислим по-късно!“, без да ми даде решение или поне предложение. Тръгнахме си отново разочаровани...
Активен
Happy_Bride
Новак
*
Публикации: 9



« Отговор #368 -: март 06, 2015, 21:33:58 »

На следващия ден сутринта успях да се обадя и на третата агенция – Сватбена агенция Ваняя Стил, http://vanya-style.com/. Още по телефона Ваня ме попита накратко колко ориентировъчно ще бъдат гостите и на какво място си представям сватбата – в какъв стил, на закрито, открито, с градина, басейн и т.н. и веднага ми предложи няколко ресторанта, които да разгледам и за които да говорим подробно, като се видим. Срещата ни се състоя в офиса й – чист, уютен, аранжиран с украси и сватбени декори, а Ваня беше приветлива, усмихната, сигурна в уменията си и облечена изключително стилно. След разговора с мъжа ми бяхме единодушни, че това ще бъде сватбеният ни агент и дори ще я наемем като хостес организатор, за да настанява гостите и да координира всичко в ресторанта. Тя провери за свободните дати в няколко ресторанта. Спряхме се на Империал заради прекрасната градина и дата 26.07.14. След това Ваня запази час за изнесен граждански ритуал, за изнесен църковен ритуал, донесе ми книжка и списък от Гражданското с необходимите документи и медицински свидетелства, които трябва да приготвим. Резервира ни Трио цигулки за акомпанимент на ритуалите, Танцова формация Етноритъм и Формация Пловдив за ресторанта, както и оркестър извеждане, защото искахме сватбата ни да има традиционните ритуали. Даде ми списък с най-добрите фотографи, видеооператори и диджеи, чиито сайтове да разгледаме и да изберем. Спряхме се на фотограф Димитър Босаков, видеооператор Димитър Димитров и диджей Алекси, на които Ваня се обади, за да ангажира. Изобщо ми спести толкова време, срещи и телефонни разговори, а това бе много ценно за мен! Украсата решихме в бяло и лилаво, а след месец измислих, че искам тема – „Пеперуди“, защото такива бяха поканите, подаръците за гости, а открих и украшение пеперуда за косата си.

Няма проблем – Ваня дори ми намери изящни ритуални чаши с камъчета и пеперуди!

През цялото време ми помагаше за какво ли не – исках различна сватбена торта – Ваня намери сладкарницата, в която да я направят. Даваше ми насоки и съвети за всичко, което я питах, и въпреки, че съм много взискателна, тя успя да надмине всичките ни очаквания в аранжировката и координацията.
В сватбения ден нямаше нужда да мисля и да се тревожа за нищо – бях поверила всичко на Ваня. Била съм свидетел на други сватби, в които булките следят дали е поставена украсата в ресторанта, както са я искали; покривките, осветлението… Като стартират ритуалите, се започва едно лудо търсене (от роднините, които са имали за задача да ги носят) на ритуални чаши, вино, пити, късмети. „Къде са ни свещите?“, „Бързо дайте халките, че попът чака…“ Пълна лудница и суматоха. Едните младоженци накрая забравиха да си извадят книгата за пожелания и после много се ядосваха – все пак се получават и много мили, и супер забавни поздравления от леко почерпени гости. smile
Така че аз бях решила да не се занимавам с нищо, което да попречи на настроението ми и на това да се насладя докрай на емоцията. Емоция, която се изпитва веднъж в живота!
Активен
Happy_Bride
Новак
*
Публикации: 9



« Отговор #369 -: март 06, 2015, 21:34:40 »

А най-голямото признание за успеха на тържеството, разбира се – гостите ни. Споделиха, че не са присъствали на подобна сватба; бяха очаровани от украсата, цветята, кристалите, воалите в ресторанта и ни питаха коя агенция ги е правила. Дори приятелите ни мъже, които мислех, че не обръщат толкова внимание на тези неща, бяха впечатлени и двама от тях ни поискаха координати на Ваня, в случай, че се заженят. smile
 

Благодаря от мое име и това на мъжа ми на целия екип от професионалисти, които направиха сватбата ни приказна и незабравима:
Вили Вълкова – тя се погрижи за грима ми, който беше поставен перфектно и не мръдна изобщо в един от най-горещите пловдивски дни през миналото лято.
Коцето от Добо и Капели – стилистът направи прическата ми точно както я исках, въпреки неговото различно виждане за косата ми.
Димитър Босаков – фотографът улови прекрасни кадри, направи много цветни и свежи снимки и ни изработи стилен сватбен албум с корици в цветовете на сватбата, поставен в кутия. Толкова ни хареса, че поръчахме още четири по-малки варианта на албума за подарък на родителите и кумовете.
Димитър Димитров Студио 1 – ненадминат видеооператор, едва ли има нужда да споменавам. За съжаление той си бе контузил много сериозно ръката точно предния ден, но това не му попречи да заснеме целия ни сватбен ден. Просто не е за вярване как издържа на жегата и да стои прав часове наред! Получихме убийствен трейлър и невероятен филм, които ще ни останат вечен спомен и ще ни връщат в атмосферата и красивите емоции.
DJ Алекси – страшно забавен и различен водещ. Успя да ни накара нас – младоженците, да се чувстваме наистина много специални, развълнувани и освободени и направи празненството незабравимо.
Торти Колекция – уникална сватбена торта, стилна, изчистена, с украса от естествени цветя, точно каквато исках, и много вкусна.
И най-вече благодарим на Ваня от Сватбена агенция Ваняя Стил! Сватбата е една мащабна организация, включваща много детайли, за които да се помисли и ние сме безкрайно щастливи, че имаше кой да мисли заедно с нас и вместо нас и че се доверихме на нея.
Ако трябваше да избираме екип отново, щяха да бъдат абсолютно същите хора. Много пъти си говорим с мъжа ми, че сме имали страхотен късмет с тях и особено с това, че срещнахме Ваня, която ни насочи към всички останали професионалисти и превърна в приказна красота цялата ни сватба!
« Последна редакция: март 06, 2015, 21:41:19 от Happy_Bride » Активен
mirindi4ka
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #370 -: март 07, 2015, 17:34:52 »

Здравейте и от мен!
Много красиви идеи има тук и много полезна информация!
Така реших и аз да задам някой друг въпрос...
За сега издирвам някой, който се занимава с пироефикти ...
Иска ми се да имаме заря... Като цяло знам , че цените  са сериозни ,но все пак ,ако някой може да ми препоръча човек или фирма ще бъда много благодарна! smile
Активен
Tanita_A
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #371 -: март 07, 2015, 21:28:12 »

Всичко, което е написала Happy_Bride относно сватбена агенция Ваняя Стиил е страхотно, само където е пропуснала да напише, че Ваня е кума на сватбата й и едва ли е решила да я покани за такава след като случайно е намерила агенцията й в интернет! Смятам, че този форум е създаден, за да си споделяме честно мнението и емоциите покрай едно от най-вълнуващите събития в живота на всички нас, но не смятам, че някой има право по такъв начин да заблуждава бъдешите булки! Изобщо не се съмнявам в професионализма и качествата на екипа на Ваняя Стиил, но не мисля, че трябва да се изтъкват по такъв начин!
Активен
Dellinda
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #372 -: март 08, 2015, 19:13:06 »

dulsi, аз си поръчах  бонбони за кошничките в една сладкарска борса, така че попитай в някоя сладкарска борса близо до вас.

Tanita, остави ги да си правят реклама, то просто е комично. Happy_Bride с тези глупости които е написала по-скоро й прави антиреклама (едва ли сама си е измислила историята де, вероятно - Ваня). Все пак всички, които в момента минаваме по този път се намираме във възраст в която и нашите приятелки и познати се женят. Едва ли като разкажа на някоя как си правят измислена реклама и ще дотърчи до Ваня стил , за да я наеме за своя сватбена агенция. Един съвет към всички работещи в бранша - обслужвайте клиентите си така, че те да останат доволни и те сами ще ви препоръчат на останалите. Тогава няма да има смисъл да си измисляте истории как сте обиколили няколко сватбени агенции докато откриете кумата си, пълен смях и резил.
Активен
Happy_Bride
Новак
*
Публикации: 9



« Отговор #373 -: март 09, 2015, 10:32:47 »

Здравейте, момичета Tanita_A и Dellinda!
Обикновено човек съди за другите по своите собствени действия. Ако вие допускате и сте способни да си губите времето, за да измисляте и публикувате фалшиви истории, това не значи, че другите потребители на форума са такива. Все пак се надявам това да не важи за вас.
Да, няма как да опишеш абсолютно всичко - форумът има ограничение за символите в една публикация, а и не е необходимо. И без това мнението ми се получаваше прекалено дълго и се наложи да постна три публикации една след друга, за да завърша разказа си и да благодаря на целия екип. Какво да сподели и какво да запази за себе си, остава решение изцяло на потребителя, така че не смятам да давам излишни обяснения. Единственото, което бих казала, е, че отговорно стоя зад всяка своя дума, просто защото това е самата истина.
Поздрави на всички и усмихнат ден!
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: март 09, 2015, 12:43:05 »

Happy_Bride, хайде тогава честно и отговорно кажи, Ваня кума ли ти е или не?!?
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 47   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines