Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:46:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 47   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В ПЛОВДИВ - 17-та част  (Прочетена 317443 пъти)
 
mimito_zafi
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #285 -: август 27, 2014, 14:19:32 »

Момичета, някоя от вас може ли да ми каже от къде мога да си купя хартия или по-мек картон, от който да си направя поканите, защото имам някои идеи и ми се иска да си направя сама поканите, но никъде не мога да намеря подходяща хартия, а гледам, че доста хора сами си ги правят.
Активен
kaia
Любопитен
*
Публикации: 22


« Отговор #286 -: август 27, 2014, 22:30:44 »

Момичета, някоя от вас може ли да ми каже от къде мога да си купя хартия или по-мек картон, от който да си направя поканите, защото имам някои идеи и ми се иска да си направя сама поканите, но никъде не мога да намеря подходяща хартия, а гледам, че доста хора сами си ги правят.
Аз си поръчах от един варненски сайт  www.uau.bg и един софийски магазин "Слънчоглед" (ако имате някой познат в София най-добре, понеже 6 лв беше доставката май).За варненския имаше условие за поръчка  над 30-35 лв, беше безплатна доставката.


Някой знае ли от къде могат да се вземат ядки на едро и изгодно?Чух, че на борсата в Първенец има, но заслужава ли си разхождането до там?
Активен
mimito_zafi
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #287 -: август 27, 2014, 23:06:25 »

Благодаря, но по-скоро се интересувам за такъв магазин в Пловдив.
А за ядки мисля, че и на Търговиите на брезовско трябва да има.
Активен
kaia
Любопитен
*
Публикации: 22


« Отговор #288 -: август 31, 2014, 11:50:53 »

Благодаря, но по-скоро се интересувам за такъв магазин в Пловдив.
А за ядки мисля, че и на Търговиите на брезовско трябва да има.

Ами може би трябва да пробваш онзи до джумаята, "Дали" май се казваше или на бул. Мария Луиза (диагонално на църквата св. Петка)... и аз търсих така като теб в Пловдив и накрая от интернет поръчах...
Има из книжарниците попринцип, но като бройки много малко...
Успех! smile
Активен
Сватбена агенция Ваняя СТИЛ
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147


www.vanya-style.com


Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: септември 01, 2014, 07:56:05 »

Nqkoi moje li da mi kaje do kolko chasa prez denq v nedelq e vuzmojen curkovniq brak v "Uspenie Bogorodichno" ? Kazaha mi za vecherna svatba nai-rano v 17:45....Predi tova ima vecherna molitva... Koga togava svurshva poslednata dnevna svatba? A za nedelna svatba mi se struvashe che shte e dobre da sme veche v restoranta kum 18:00-18:30.... Na vsi4koto otgore Puldin zatvarql za remont ot oktomvri i ne se znae dali shte raboti dogodina, ta ako se naloji grajdanskiq brak da e v gradinata na nqkoi restorant , to tova shte e sled curkvata i stava adski kusno za nedelna svatva... Ne iskam da vlizam v 20:30-21:00 v restiranta... da ne govorim che sesiqta trqbva da e predi curkvata, a nqmam namerenie ot vkushti da trugvame samo dvamata za sesiq... Mnogo tupo sad
Ваня Стил, украсата в зала Кристал от албума е невероятна, наистина много ми харесва, но този червен килим, завеси и стени малко не си отива с лилаво. Лошото в тези случаи е, че когато харесаме някой цвят за сватба трябва да проверим много хубаво ресторанта, защото или цветовете няма да си отиват, или трябва да променяме изцяло всичко вътре
Активен
Сватбена агенция Ваняя СТИЛ
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147


www.vanya-style.com


Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: септември 01, 2014, 08:02:40 »

Ваня Стил, украсата в зала Кристал от албума е невероятна, наистина много ми харесва, но този червен килим, завеси и стени малко не си отива с лилаво. Лошото в тези случаи е, че когато харесаме някой цвят за сватба трябва да проверим много хубаво ресторанта, защото или цветовете няма да си отиват, или трябва да променяме изцяло всичко вътре
Здравейте, определено сте права в твърденията си за интериора на ресторант и даден цвят като декорация. Ние сме професионалисти и за нас правилната насока за нашите клиенти е най- важното, все пак това ще е нашият подчерк на работа. Преди всичко ние консултираме и изпълняваме, не налагаме. Личното ми мнение за зала Кристал в комбинация люляк се получи доста приятно. Имаше покривала на столовете в бяло, колоните в бяло, балдуини на тавана, професионално осветление и обстановката беше класна.  Bravo
Активен
mimche
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #291 -: октомври 01, 2014, 14:48:47 »

Дами, моля за помощ. Сватбата е на 11.10., а аз още нямам чанта. Откъде мога да си намеря тип плик, цвят шампанско, не екрю.

Всичко останало е готово!

В предсватбена треска съм, непрекъснато ровя в тефтера от страх да не съм пропуснала нещо biggrin
Активен
petq_taneva
Ентусиаст
**
Публикации: 103


Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: октомври 01, 2014, 14:58:17 »

Не ти трябва чанта. Дай на доверено лице гримове за съхранение докато седнете на масата. А пък и мисля, че чантата загрозява цялия style.
Активен
M_o_n
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



« Отговор #293 -: октомври 03, 2014, 11:21:33 »

Здравейте, аз да си споделя мнението за моето събитие. От DJ Dimi, Димитър Яков и Жоро Ставрев съм безкрайно очарована, въпреки че нямах време да говоря много с тях преди сватбата. Сватбен Дом Водолей обаче ми разбиха всякакви илюзии... в деня преди сватбата "големия чичко" Управител реши, че може да измъкне от нас 400лв за украсата на залата и столовете, въпреки уговорката за безплатна украса.После ни съобщи, че незнайно как сме отказали ритуала с менчето (за 75лв), но може да ни предложи същия ритуал с 4 човека с носии- 150лв, естествено приехме. По време на сватбата жената която явно отговаряше за сервитьорите, беше отзивчива и любезна, за сметка на тях. Оказа се че една от сервитьорките е изляла бутилка минерална вода на едно от децата, защото било много палаво. При среща с управителя отговора беше "по-добре да му излее вода, отколкото да му счупи чиния в главата"
Много били палави децата и нямало кой да им направи забележка, това е ясно, но не мисля че това е начина!!!
Активен
tsgg
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #294 -: октомври 12, 2014, 02:31:37 »

Здравейте на всички!
Следях форума месеци наред до последния ден преди сватбата ни. И сам благодарна на всички индиректно, защото част от вас допринесоха до голяма степен Нашият Ден да мине незабравимо yahoo.
Сватбата ни беше на 13-ти септември в Пловдив. И понеже всичко изглеждаше като красивите приказки от книгите (ние го почувствахме така и отзивите на всички гости го потвърдиха) реших да се регистрирам и да споделя огромната си радост и ако мога да помогна на други бъдещи булки, на които този незабравим ден предстои.
Ще започна с това, че живеем в чужбина и се прибираме два пати в годината. Аз организирах сама всичко, главно по интернет smile. И не беше трудно... тайната е да започнете навреме Wink
Аз започнах година по-рано и бях през цялото време спокойна, защото нещата се подреждаха едно по едно и знаех, че ще успея да направя каквото мога и искам, а какъв ще е резултатът е голяма въпросителна до последния ден: гирлхиде: При нас за щастие беше по-хубаво от нашите очаквания. И всичко се получи, защото и двамата се забавлявахме през цялото време, въпреки издънките на моменти, без които всъщност би било скучно, стига да не са фатални.
На мнение сам, че всичко около сватбата е въпрос на вкус, приоритети и финансови възможности, затова ще споделя моя опит и ще ви препоръчам хората, които ние ангажирахме като вие сами ще прецените дали това са Вашите Хора.
Най-важно е колкото може по-рано (поне година) да си запазите дата за ресторанта, подписването,ДЖ,фотограф,видео оператор и ако държите на по известните имена на фризьори,гримьори,сватбени агенции или танцови формации!
За нас датата беше без значение, държахме на ресторант Санкт Петербург и го препоръчваме от все сърце! За нас това е най-подходящия ресторант за такова събитие, цените са нормални, отношението и обслужването са бих казала на високо ниво, управителите бяха много отзивчиви при всеки разговор и среща,съгласяваха се с нашите претенции и на самата сватба целият персонал се представи повече от блестящо. Вечерята беше много вкусна и по отношение на внесения алкохол нямахме никакви проблеми.
Тортата бяхме длъжни да поръчаме от тях, за което сам благодарна, защото беше мнооого вкусна blum. Пълнежът и външното оформление бяха по наш избор.
Държахме да имаме изнесен ритуал в двора на хотела, за да спестим обикаляне на гостите, таи като венчавката се наложи да оставим за следващата седмица.
За украсата на изнесения ритуал и ресторанта наехме сватбена агенция "Vanqq Style" Аз се спрях на нея след дълго проучване и сам много благодарна на Ваня за вниманието, отзивчивостта и професионализма, които ни подари. Осъществи всичките ми мечти и представи и допринесе сватбата ни да бъде запомнена като стилна с практични решения Wink
И понеже е трудно да се довериш на хора, които виждаш за първи пат преди сватбата, и всичко е в техните ръце от началото до края на Деня, когато всичко премине както са обещавали, изпитваш огромното желание и необходимост на им благодариш безброй пати и да ги препоръчаш, за да споделят щастието ти и други бавещи младоженци danceg

След три пробни прически при различни фризьори, се спрях на Иван от салон Еьеленциа- girl_wink на самия ден ме направи точно такава, каквато си се представях (имах снимка в телефона,която ми помогна),прическата ми се запази да края, след мнооого танци. Бях с пусната коса на големи къдрици. Иван допринася за хубавото настроението danceg и се съобрази с желанията ми въпреки, че мненията ни се разминаваха Bravo .
Гримът ми направи Вили Вълкова. Прекрасен професионалист, отново сбъдна представите ми и се съобрази с желанията ми. Гримът ми беше до края на купона непокътнат. smile
За наш фотограф избрахме Димитар Яков- и сумата,която отделихме си заслужаваше. Той, колегата му и Видеооператорът ни подариха няколко незабравими часа в забавление, приятелска атмосфера и запечатване на спомените по един различен начин. give_rose
Видеооператорът беше Георги Зангаров от "Видео Зани".
За ДЖ избрахме ДЖ Дидо-и тои оправда изцяло моите очаквания, спази уговорките ни и успя да се впише в духа на сватбата. Реагираше на ситуациите, в които гостите на дансинга намаляваха, много професионално така че отново ги връщаше да се забавляват и лично аз четири пати се опитах да седна да хапна малко, но докато стигна до масата зазвучаваше отново песен, която нямаше как да пропусна danceg. Ненатрапчив с приказки и излишни коментари. Bravo
И накрая, но в НИКАКАВ случаи на последно място искам да изкажа огромни Благодарности на "Фолклорна Формация Етноритам"- на Росен и Милена и на прекрасните им момчета и момичета! Bravo
Те направиха сватбата ни Различна, Интересна и Българска!!! Ангажирахме ги като пакет от услуги: музика за извеждане на булката, посрещане в ресторанта, програма от тях за гостите и изненада с наше и тяхно участие (съвместна хореография за начинаещи Wink) и музикален фон по време на вечерята от гайдар и певица.
Ходихме при тях и на уроци по народни танци и имахме щастието да ги опознаем и да си подарим незабравими мигове и спомени. Ние сме хорът, които ценим българското, традициите ни и хората, които ги продължават, затова душите ни се изпълниха, докато ги гледахме как се раздават и от сърце изживяват всеки ритам и момент от танца. Беше незабравимо и велико! А гостите ни бяха разхитени!
Ако и вие си представяте сватбата си по подобен начин - свържете се с тях и им се доверете good

Да не забравя украсата на колата, булчинския букет и букета за хвърляне бях поръчала на Елина-цветарка от пазарчето на 6-ти Септември (съжалявам, но не знам как се казва). Тя също спадна очакванията ми, с изключение на букета за колата, които беше разкошен, но изхвърча на пат за фотосесията cray
За подаръци на гостите поръчахме сватбени меденки от "Мед и Канела”. Излизат около 1 лв/бр. Може да попитате в стаичката в централния дом на младоженците.
И ако сте по-притеснителни и имате финансовата възможност ви препоръчвам да ангажирате сватбен координатор, които е през цялото време с вас, следи графика по часове и се грижи всичко да е там, където трябва да бъде Wink. Настанява и гостите в ресторанта и въпрос на договорка е какво може да поеме като ангажименти, така че вие и близките ви да сте освободени от притеснения по организацията и да успеете да се насладите максимално на всяка минута. Защото този ден е Вашият Ден и от сърце ви желая да премине като един приказен миг след една дааалга подготовка и да се забавлявате от началото до края!!! Wink
Сигурно сам пропуснала много неща, но най-важните ги споменах, и най-вече споделих радостта си!
« Последна редакция: октомври 13, 2014, 09:57:54 от Teo » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: октомври 12, 2014, 23:51:07 »

M_o_n  За жалост доста потърпевши има в този ресторант. И аз имах премеждия този сезон с въпросния господин. Оказа се,че ако агенцията не си прибере вазите на следващия ден то те се изхвърлят. След доволна доза спорове този човек реши да ги върне. Все бях виждала злоба към агенция,но това ми дойде в повече. До колкото знам даже и вече е забранено да се ползват такива в неговия ресторант. Колкото до Дими,Яков и Ставрев ще кажа само една дума - УНИКАЛНИ СА!   good
Активен
arwen5
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #296 -: октомври 22, 2014, 20:29:28 »

Здравейте, дата за сватба съм избрала 14.08.2016г., но видях че от 1 до 15 Август има Богородични пости. Въпроса ми е има ли си някой на идея дали ще ми позволят на 14.08 (неделя) да сключа църковен брак?

Благодаря.
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #297 -: октомври 22, 2014, 21:01:41 »

Здравейте, дата за сватба съм избрала 14.08.2016г., но видях че от 1 до 15 Август има Богородични пости. Въпроса ми е има ли си някой на идея дали ще ми позволят на 14.08 (неделя) да сключа църковен брак?

Благодаря.
Много се съмнявам, вероятно няма да ви разрешат преди 16.08, за по-точна информация попитайте в църквата(те) , която сте избрали за венчавката.
Активен
arwen5
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #298 -: октомври 22, 2014, 21:10:18 »

Много се съмнявам, вероятно няма да ви разрешат преди 16.08, за по-точна информация попитайте в църквата(те) , която сте избрали за венчавката.

Благодаря за отговора. Добре че проверих от по рано, друга дата ще се избира smile
Активен
DREAM_WEDDING
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #299 -: октомври 29, 2014, 18:16:32 »

Здравейте на всички във форума!
От няколко дни започнах да проучвам нещата за организирането на нашата сватба. Все още съм в самото начало. Мислим да е през м. юли 2015 и като че ли най-големит проблем ще е изборът на ресторант.
Ще бъдем  50-80 човека и се колебая между градинска сватба, примерно р-т градина Марково  или нещо по-изискано като Империал , хотел Екзотик. Като във втория случай ме притеснявя климатичната система.
  smile smile smile girl_impossible girl_impossible
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 47   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines