Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 06:03:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 47   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В ПЛОВДИВ - 17-та част  (Прочетена 318684 пъти)
 
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #270 -: август 15, 2014, 08:20:16 »

Опс за климатиците май беше питала - в Марица нямаше проблем с охлаждането. А пушещите гости просто си слизаха долу smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #271 -: август 15, 2014, 08:41:34 »

Бях дала мнение в темата за ресторантите за Балната зала на Империал и обслужване, храна, чистота и тн. Климатизацията беше страхотна - за юлска сватба беше идеална температура. Гостите пушеха на някаква тераса на горния етаж (не съм пушач и не знам колко е било удобно). Най-големият проблем са тези пусти дупки в пода, прикрити с мокет - проблем за танците, а и за нормалното ходене на токчета. В другата зала не съм била и не мога да дам мнение.
Санкт Петербург имаш ограничения, че не можеш да си вкараш торта отвън, а трябва да е от тяхната сладкарница. Нямам лошо мнение за сладкарските им изделия, ама ти плащаш - те поръчват музиката. Нещо като в Джия Бийч, където трябва да работиш само с техния ди джей. Мерси!
Вие колко хора ще каните на сватба? Изброените зали и хотели са с доста различен капацитет. В Империал бяхме 82 души гости с 6 деца и беше идеално. Тази бройка в Санкт Петербург или в Марица ще се изгубят. Тръгнете от първоначалната бройка на хората, които ще каните, и преценете накъде да се ориентирате като заведение.
Активен
Сватбена агенция Ваняя СТИЛ
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147


www.vanya-style.com


Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: август 21, 2014, 19:41:18 »

Бях дала мнение в темата за ресторантите за Балната зала на Империал и обслужване, храна, чистота и тн. Климатизацията беше страхотна - за юлска сватба беше идеална температура. Гостите пушеха на някаква тераса на горния етаж (не съм пушач и не знам колко е било удобно). Най-големият проблем са тези пусти дупки в пода, прикрити с мокет - проблем за танците, а и за нормалното ходене на токчета. В другата зала не съм била и не мога да дам мнение.
Санкт Петербург имаш ограничения, че не можеш да си вкараш торта отвън, а трябва да е от тяхната сладкарница. Нямам лошо мнение за сладкарските им изделия, ама ти плащаш - те поръчват музиката. Нещо като в Джия Бийч, където трябва да работиш само с техния ди джей. Мерси!
Вие колко хора ще каните на сватба? Изброените зали и хотели са с доста различен капацитет. В Империал бяхме 82 души гости с 6 деца и беше идеално. Тази бройка в Санкт Петербург или в Марица ще се изгубят. Тръгнете от първоначалната бройка на хората, които ще каните, и преценете накъде да се ориентирате като заведение.
От изброените ресторанти Санкт Петърбург е за препоръчване, както и зала Кристал с колоните, но при правилна направена украса, ресторанта става неузнаваем и доста стилен.
Може да видите снимки https://www.facebook.com/vanyayastil.vanyayastil/media_set?set=a.4510152368793.1073741894.1740148606&type=1
Активен
Tanita_A
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #273 -: август 22, 2014, 11:02:22 »

Тортите на Санкт Петербург са доста добри и сладкарката е мило момиче, което се старае и иска да угоди най-вече на булката  smile Моята сватба беше във Виенския павилион и е вярно, че  украсата преобразява мястото. Качвам една снимка от украсата на залата, която правиха сватбена агенция Диаманти от София. Истински професионалисти! Огромна благодарност към Соня Атанасова и нейния страхотен екип.


* 10409692_10152475767472070_4019915312292885485_n.jpg (30.98 KB, 526x295 - видяно 1436 пъти.)
Активен
MONICAMAD
Любопитен
*
Публикации: 38


« Отговор #274 -: август 23, 2014, 21:19:15 »

Nqkoi moje li da mi kaje do kolko chasa prez denq v nedelq e vuzmojen curkovniq brak v "Uspenie Bogorodichno" ? Kazaha mi za vecherna svatba nai-rano v 17:45....Predi tova ima vecherna molitva... Koga togava svurshva poslednata dnevna svatba? A za nedelna svatba mi se struvashe che shte e dobre da sme veche v restoranta kum 18:00-18:30.... Na vsi4koto otgore Puldin zatvarql za remont ot oktomvri i ne se znae dali shte raboti dogodina, ta ako se naloji grajdanskiq brak da e v gradinata na nqkoi restorant , to tova shte e sled curkvata i stava adski kusno za nedelna svatva... Ne iskam da vlizam v 20:30-21:00 v restiranta... da ne govorim che sesiqta trqbva da e predi curkvata, a nqmam namerenie ot vkushti da trugvame samo dvamata za sesiq... Mnogo tupo sad
Активен
wackybabe
Любопитен
*
Публикации: 21


« Отговор #275 -: август 25, 2014, 08:49:28 »

От изброените ресторанти Санкт Петърбург е за препоръчване, както и зала Кристал с колоните, но при правилна направена украса, ресторанта става неузнаваем и доста стилен.
Може да видите снимки https://www.facebook.com/vanyayastil.vanyayastil/media_set?set=a.4510152368793.1073741894.1740148606&type=1

Ваня Стил, украсата в зала Кристал от албума е невероятна, наистина много ми харесва, но този червен килим, завеси и стени малко не си отива с лилаво. Лошото в тези случаи е, че когато харесаме някой цвят за сватба трябва да проверим много хубаво ресторанта, защото или цветовете няма да си отиват, или трябва да променяме изцяло всичко вътре
Активен
megi1611
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #276 -: август 25, 2014, 11:57:26 »

Здравейте и аз икам да се включа: Имаме си дата 28.09, хотел Империал Бална зала, Фото - Борислав чепишев, Видеооператор: Александър Маринов, Централен обреден дом, църква Св. Костантин и Елена, ДЖ - Коко, Цветя - сладкарница за цветя - Галя, взехме си аксесоари (чаши, свещи късметчета но за сега без украса) но пък си нямаме облекло все още т.като нищо не мога да си харесам аз sad
Някой може ли да сподели мнение и да разкаже как протича самия ден, т.като всичко ми е като в мъгла и съм доста притеснена  crazy
Активен
mimito_zafi
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #277 -: август 25, 2014, 12:44:07 »

Аз също нямам много богат опит, но преди 2 години ставахме кумуве, а брат ми се ожени преди 3 г., тъй че мога да споделя това, което видях на тези сватби. Първо се тръгва от дома на младоженеца, където се събират негови приятели и роднини, играе се хоро, което младоженеца води. След това се отива в дома  на кумувете, сяда се за малко, има почерпка, след това кумът води т.нар."кумското хоро", от там - в дома на булката, където вратите са "залостени" и младоженецът трябва да си я открадне или да я откупи. Бащата я извежда от дома и я предава на младоженеца. Следва последното моминско хоро водено от булката. И след това вече всичко е въпрос на избор, обичая е първо ритуален дом, след това църква и най-накрая ресторант. Но  традициите не са това което бяха, за това може да си направите всичко така както на вас ви харесва. Може да пропуснете нещо или да си добавите някоя ваша традиция, важното е да ви е приятно на вас.
Дано съм била полезна  girl_wink
Активен
megi1611
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #278 -: август 25, 2014, 13:05:26 »

 give_rose give_rose give_rose Благодаря много за бързия отговр smile Дано всичко мине така както трябва да е. Ние определнено искаме нещо традиционно и бългаско. Най странното е, че не знам какви дреболиййки трябват да се купуват и всички ме питат подготвяте ли се и ние казваме ами май всичко сме взели - следя в интернет необходимите неща и всеки път си казвам изпускам нещо но какво е то sad
Активен
wackybabe
Любопитен
*
Публикации: 21


« Отговор #279 -: август 26, 2014, 08:19:15 »

Здравейте, има ли булки, на които е минал изнесен граждански брак в Пловдив? Едни познати се женят сега събота и са им казали, че полицията не можела да осигури патрулка и трябва да отидат да подпишат по-рано, а на самия ден ще е бутафорно подписване  shok shok shok Може ли такова нещо, а като ти вземат парите, нищо подобно не казват? Толкова съм потресена, че само очаквам и на мен да ми звъннат и ще заформя грандиозен скандал. Има ли и други, при които "Капацитетът на полицията не достига"?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #280 -: август 26, 2014, 09:27:16 »

wackybabe, разгледай темите за изнесен ритуал тук. Много отдавна книгата не се носи извън обредния дом. Да, действителното подписване е преди това, но после церемонията е достатъчно тържествена и не е чак толкова бутафорно. Все пак казваш "да" пред всички гости, идва длъжностно лице...Не се притеснявай, всички минали по този път знаят как стоят нещата. good
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #281 -: август 26, 2014, 09:35:39 »

Ами ние преди месец бяхме на сватба и книгата си я донесоха на място с полицейска кола. Не са подписвали по-рано младоженците, даже не са били и в града дните преди сватбата. Това ми се струва несериозно отношение към младоженците, а и за първи път чувам такова нещо pardon
Активен
wackybabe
Любопитен
*
Публикации: 21


« Отговор #282 -: август 26, 2014, 09:36:29 »

На мен не ми харесва, че исках точно на тази дата да подпиша, за да може после на този ден да си празнувам. Сега точно на коя дата ще ми е точно сключен бракът и защо не ни предупредиха за това в началото още? А и точно в темата за изнесен ритуал, булки от Пловдив казваха, че всичко е било истина и не е имало подписване по-рано
« Последна редакция: август 26, 2014, 09:43:12 от wackybabe » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: август 26, 2014, 10:45:53 »

Всяка събота и неделя си има изнесени ритуали и досега не е имало проблем нито с патрулката нито с изнасянето на книгата.  good Тази седмица на 30.08 -31,08 имаме изнесени ритуали и няма проблем. Миналата седмица също си минаха без проблем и предварителни подписвания.
« Последна редакция: август 26, 2014, 10:47:36 от Nina Style » Активен
wackybabe
Любопитен
*
Публикации: 21


« Отговор #284 -: август 26, 2014, 10:59:27 »

Може би наистина тогава е инцидентно и само за тях няма патрулка, защото и тяхната сватба е на 30.08.  butterfly Благодаря ви много, успокоих се smile
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 47   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines