Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 18:04:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 47   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В ПЛОВДИВ - 17-та част  (Прочетена 318610 пъти)
 
Mariya_P
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 10



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: март 12, 2014, 22:33:20 »

Говорихме, че ще струва около 600 лв., но той е познат на кумата, та не съм сигурна дали реалната цена не е по-висока. Иначе роклите в магазините му започват някъде от 550 лв. и вървят нагоре.
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: март 13, 2014, 14:12:49 »

Мартинели сподели с какво можем да  сме  ти полезни

Kaia ето тук  също можеш  да намериш малки  шишенца :http://naborsata.com/shop/view/265/1/Predmeti_za_dekorirane/Predmeti_ot_staklo.html
« Последна редакция: март 13, 2014, 14:17:08 от bamce » Активен
mar1ah
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 12



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: март 13, 2014, 16:16:37 »

Да се похваля и аз ! След дълго търсене най-после открих своя ресторант за малкото ми сватбено тържество, което ще се проведе в тесен семеен кръг, около 20 човека. Спрях се на Todoroff Wine & Spa. Щастието ми се допълва и от факта, че там получих прдложението си за брак  smile heart Надявам се да съм направила най-добрия избор, впредвид това,че времето напредва и всички ресторанти с градина , към които отправих запитване бяха заети за въпросната дата - 26,04  smile blum Сега остават само халките, роклята и дребните нещица...  danceg
Активен
Sunshine87
Сватбар
***
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: март 13, 2014, 16:21:06 »

Тодороф е много хубав ресторант. Малък и бутиков....
Активен
Martinely
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #124 -: март 13, 2014, 21:49:54 »

Тодороф наистина е страхотен ресторант, за малки събирания рождени дни и прочие, а и управителя е на много добро ниво  good А аз пообиколих няколко места и за сега нещо си мисля за Марица, но някак си си личи, че скоро не е правено освежаване и базата им е по-стара, а и ми е малко в повече този кич... Дочух нещо за ремонт на сватбената зала на Лайпциг, някой нещо ако знае по въпроса, моля да сподели  blush  А с милото си мислим все повече за сватба септември... Аз си представям хубава (поддържана) светла и просторна зала, не искам кич, а нещо семпло и изискано, искам на гостите да им е комфортно и просторно, така и аз бих се чувствала добре и спокойна
Активен
Mariya_P
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 10



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: март 13, 2014, 22:50:13 »

Моята сватба ще бъде през май в Марица.
Наистина е доста пищно, та чак кичозно, но го избрахме заради добрите им условията.
Аз държах на хотел, понеже ритуалът ни ще е изнесен, а няма да идват да ме вземат от нас, та предпочитам да се приготвя направо на място, а хотелите предоставят апартамент.
Нашите гости са 170 души, като има шанс и малко повече да станат, и това, че ресторатът сам по себе си е толкова "украсен", ще ми спести от парите за украса, защото всяка допълнителна украса, поне по мое мнение, ще дойде в повече. Столовете няма да ги покривам, не виждам смисъл, те са черно дърво и червен плюш, а украса на масата на младоженците ми я правят безплатно от ресторанта, като ми дадоха варианти за избор. Мога да внеса алкохол, мезета, ядки и т.н. без да плащам такста и след 12 часа няма допълнително заплащане. Определено финансовата страна беше водеща при избора ми. Минусите са свързани с натруфената обстановка и червеният цвят, който задължа при избора на тема, а оттам и на покани, подаръчета, торта и т.н.
Успокоявам се, че в Марица сме били на сватба и беше приятно, надявам се и при нас да се случат нещата. smile 
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #126 -: март 14, 2014, 08:17:11 »

Моята сватба ще бъде през май в Марица.
...
Успокоявам се, че в Марица сме били на сватба и беше приятно, надявам се и при нас да се случат нещата. smile 

Хотел Марица, зала Филипополис е много добър избор за сватбено тържество и както много пъти съм писал назад в темите предлага добро съотношение между цени и условия и със сигурност ще ви се случат нещата smile  Сватбената зала на Лайпциг е ремонтирана, в приятни бледовиолетови тонове, светла и просторна, имат и ефектно осветление, също чудесен избор за тържество. Всеки си преценява вече дали има нужда от  допълнителна украса и ако не натежава на бюджета, може да се добави и още нещо.
Активен
Martinely
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #127 -: март 14, 2014, 15:09:55 »

Мога да внеса алкохол, мезета, ядки и т.н. без да плащам такста и след 12 часа няма допълнително заплащане. Определено финансовата страна беше водеща при избора ми.

Нямат ли такса за внос и за извън работно време  shok това не съм го разбрала, но и все пак ние просто минахме да видим залата и не сме говорили дотолкова за всички условия, просто се учудвам защото във всички ресторанти имат такива такси, дори и минимални (1-2 лв) все пак съществуват.. Мисля да ида до Лайпциг и да видя, какво ли толкова са я ремонтирали залата, ще ви споделя след това  good blum
Активен
Sunshine87
Сватбар
***
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: март 14, 2014, 15:11:23 »

За мен залата е ремонтирана, но само с боя. Подовата настилка е стара, парапетите са железни. Основния вход и той. Ако е само залата е красива- лилави стени, много огледала, кръгли маси..
Активен
maninkata
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19



« Отговор #129 -: март 14, 2014, 17:02:51 »

Здравейте :danceg:прегледах коментарите за Марицата и виждам че има добри оферти но някой ще можв ли да ми каже на каква парична стойност варират кувертите!
Благодаря за отговора
 smile
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #130 -: март 14, 2014, 17:13:35 »

За мен залата е ремонтирана, но само с боя. Подовата настилка е стара, парапетите са железни. Основния вход и той. Ако е само залата е красива- лилави стени, много огледала, кръгли маси..

Не искам да влизам в спор с вас, не зная дали неволно или умишлено заблуждавате потребителите на форума, прочитайки последните ви постове... Подовата настилка в Лайпциг е чисто нов ламиниран паркет, поставена последните дни на февруари, за сватбеното тържество на 1-ви март. Ето и линк:
https://www.facebook.com/photo.php?v=834808156545858&set=vb.282068508486495&type=2&theater
...макар и снимано под ъгъл се вижда добре, а е нормално като минат над 100 човека да оставят следи от обувки, след сватбата се почиства добре, за това си има техника и препарати smile
Активен
Mariya_P
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 10



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: март 14, 2014, 17:30:39 »

Таксите за внасяне на алкохол, мезета, ядки и т.н. + такса за времето след 12 наистина липсват, което мен ме учуди, но се оказа, че наистина е така. Няколко пъти питах специално за това преди да платим капарото.

За кувертите ми изпратиха оферти на мейла, като, за да ми е безплатно внасянето на допълнителен алкохол, ядки, мезета, сладки и т.н., условието е да направиш минимален куверт от 30 лв.
На офертата, която ми изпратиха, пише, че е оферта за сватбено тържество през 2014, така че би трябвало да е актуална. Тя съдържа няколко варианта на менюта, като цените варират от 29,70 до 35,75 лв.
Когато правихме резервацията, отидохме да говорим с мениджъра, той ни обясни, че менютата са примерни и мога да добавям каквото реша. Изясни и, аз не го бях разбрала от разговора по телефона, та се наложи да променям примерното си меню, че задължително трябва да имам 50 гр. алкохол, вода и бутилка газирано от тях.
Не се сетих да попитам за големината на бутилките дали има условие какви да са. Познати ми казват, че в повечето ресторанти държали алкохолът да е в по-малки бутилки, безалкохолното също, с идеята да е по-лесно на сервитьорите. Ще доуточнявам менюто няколко дни преди сватбата и ще попитам.
Човекът беше много мил и обясни всичко, за което го питах.
Уточни, че няма такси чупливост, тоалетна и тем подобни, което беше важно за мене. Преди две години кумувахме, сватбата на кумците ни беше в Малкия Бунарджик, може сега условията да са други, но тогава се оказа, че трябвало да заплатят 6 % такса чупливост, някаква сума и за тоалетна се плащаше, което за мене не е приемливо. Ако счупим нещо, да, ще го платя, но да ми вземат предварително пари... + това че се даваше освен оувър тайма и по 2 лв., доколкото си спомням толкова беше, на сервитьор за това, че остава да работи извънредно.
В Марица мениджърът ни каза, че ние си преценяваме и можем, ако искаме, да оставим нещо на сервитьорите, едни вид да се почерпят, което е в границите на разумното.
« Последна редакция: март 14, 2014, 18:16:07 от Mariya_P » Активен
maninkata
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19



« Отговор #132 -: март 14, 2014, 19:47:09 »

Много Благодаря за изчерпателният отговор :girl_wink:Мария :)аз събирам мнения защото не сме в България и ще е по трудно да се организира всичко!Пожелавам Ви чудесно да прекарате Празника на Вашата любов и щастлив семеен живот yahoo heart
Активен
Сватбена агенция Ваняя СТИЛ
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147


www.vanya-style.com


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: март 14, 2014, 20:49:31 »

Много Благодаря за изчерпателният отговор :girl_wink:Мария :)аз събирам мнения защото не сме в България и ще е по трудно да се организира всичко!Пожелавам Ви чудесно да прекарате Празника на Вашата любов и щастлив семеен живот yahoo heart
В ресторанта на Марица има добър  професионалист - управителя Златомир Златев. Условията са така, както сте писали. Ако сватбата е петък вечер, куверта може да се договоря и да е под 30 лв. При такива добри условия - всички дати ще са пълни.
Активен
Martinely
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #134 -: март 15, 2014, 23:01:21 »

Мисля, че ще ми е многооо труден избора, не мога да си харесам ресторант, та мисля да се заема временно с другите неща - украси, рокли, подаръчета ... и др. Добре поне, че съм си избрала вече агенцията - Белисима, и поне за това няма да се колебая много  Bravo Организираха нещата по сватбата на една приятелка и съм просто очарована, всичко беше страхотно и направено с мярка, мисля да се срещна с тях да говорим.... Но не ми е ясно къде да си търся рокля... препоръчайте ми нещо blush
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 47   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines