Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 21:15:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да си купим булчинска рокля по интернет - 7 част  (Прочетена 184781 пъти)
 
kamelia_1326
Любопитен
*
Публикации: 26


« Отговор #150 -: юни 06, 2014, 17:53:52 »

Камелия, страхотна рокля, много нежна, стилна и красива! Радвам се, че и на живо си останала доволна. И поздравления за избора, добър вкус имаш. smile
Благодаря много!
Активен
Aquarius
Новак
*
Публикации: 14



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: юни 18, 2014, 18:14:38 »


Момичета здравейте, първи пост от мен като бъдеща булка!  smile С интерес следя темите за рокли от интернет и конкретно от Milanoo. Намислила съм и аз да си поръчам от там, но по-нататък, имам 11 месеца до сватбата, не мога и да преценя колко време да си дам... Вие колко време преди сватбата си поръчахте роклите - колко време предвидихте за изработка, доставка и т.н.?
Активен
kamelia_1326
Любопитен
*
Публикации: 26


« Отговор #152 -: юни 19, 2014, 10:35:55 »

Здравей,ами по принцип няма как да знаеш дали нямат много поръчки и дали ще има някакво забавяне. По собствени размери ли ще си я поръчваш? най добре два до три месеца по рано моята сватба е август,но съм в чужбина и я поръчах началото на май,по мой размери и дойде с една седмица закъснение,ако се разровиш назад в темата ще видиш,че има момичета които чакат по два месеца,и ако се налагат корекций,ще стане   insane
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: юни 19, 2014, 11:13:29 »

Момичета здравейте, първи пост от мен като бъдеща булка!  smile С интерес следя темите за рокли от интернет и конкретно от Milanoo. Намислила съм и аз да си поръчам от там, но по-нататък, имам 11 месеца до сватбата, не мога и да преценя колко време да си дам... Вие колко време преди сватбата си поръчахте роклите - колко време предвидихте за изработка, доставка и т.н.?
три месеца поне.
Активен
Aquarius
Новак
*
Публикации: 14



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: юни 20, 2014, 22:04:39 »

По мои размери, да. Благодаря smile
Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #155 -: юли 09, 2014, 13:26:24 »

Момичета, идвам да споделя опит. Поръчах 4 рокли от Китай.

jjshouse.com - коректни, бързо отговарят, поръчката дойде бързо, отговри си на размера. Роклята изглеждаше по зле от снимките на сайта, по малко пищна, но сравнително еднаква. Имаше дефекти по шева, нищо неподлежащо на поправка. Получих без проблем 40% отстъпка платени обратно по сметката ми след показани снимки на дефектите.

lightinthebox.com - отговарят бавно на следпродажбени консултации, не взеха предвид допълнително поръчана дължина, макар че платих такса за шиене по размер, направиха я по-къса от поръчаното. Отказваха упорито да вземат предвид тази информация макар че беше поръчана коректно от моя страна. Не помогнаха множество мейли и заплахи за лош фийдбак. Роклята дойде по-къса от поръчаното. Декорацията изглежда кичозна и евтина, роклята като цяло е добре ушита и размера като изключим дължината беше идеален. Съгласиха се на 50% компенсация във вид на купон при друга покупка. Доставката беше бърза и навреме.

kissdresses.com -  роклята дойде 1 ден по-рано от обещаното. А аз помолих за 3 дни по-бърза доставка. 4 дена общо по бързо. Роклята изглежда перфектно, декорацията е идеална, семпла, елегантна, с точното количество блясък. Размера е точно, дантелата изглежда добре като за цената си и е мека. Снимките по сайта са малко и са неясни, очакванията ми бяха ниски по този повод. Останах приятно изненадана. Това е и единственото място, където са ми написали само 25% от цената на инвойсът, без да съм ги молила за това.

milanoo.com - роклята все още не е дошла, на няколко пъти срокът за доставка бе променян. Не мога да се изкажа за качеството все още. Очакванията са високи, сайта и снимките изглеждат много професионално.
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: юли 11, 2014, 09:31:41 »

Еха, много рокли ще имаш! Всичките ли смяташ да облечеш в големият ден? smile
Някой да си е купувал воал от китайците. Аз много харесах един от сайта Миланоо. Някой има ли впечатления от този сайт и по-точно с воалите? Не мога да разбера, защо нямат опция да си избереш как да ти го доставят, а може и аз да не зная къде да гледам...
Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #157 -: юли 13, 2014, 22:37:53 »

Няма да имам много рокли. Гореизброените са две булчински (една успешна и една не) и 2 вечерни рокли за кумата и сестра ми.
Активен
strafi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139



« Отговор #158 -: юли 23, 2014, 13:30:53 »

Да се похваля и моята рокля пристигна  yahoo Точно това което поръчах, като размер и като модел. Абсолютно същата като на снимките в сайта. Момичета, много се двоумих преди да поръчам, но вчера когато пробвах роклята сърчицето ми щеше да изхвърчи от радост. Шаферските рокли също поръчах от интернет и са 1:1 със снимките. Чакам роклята за мама и ще съм 200% доволна  smile
Активен
bride_varna
Сватбар
***
Публикации: 256



« Отговор #159 -: юли 23, 2014, 14:52:20 »

strafi, супееер, че е точно като на снимкитее чакаме да я видииим  yahoo Аз за малко да поръчам и аз от интернет, но не ми стигна смелостта. Но истински се радвам, когато другите булки имат добра покупка оттам  good
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: юли 24, 2014, 08:51:58 »

И аз много се чудих дали да поръчам по нета, но и на мен не ми стигна смелост smile
Поздрави!!!
Преди да видим твоята рокля /ако я споделиш с нас на по-късен етап/, може да ни покажеш снимка на оригинала Wink
Активен
Nelka88
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108


Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: август 05, 2014, 20:16:37 »

Уж щях само за шаферките да поръчвам от алиекспрес, а то какво стана....
http://www.aliexpress.com/item/Romantic-vintage-organza-ball-gown-elie-saab-wedding-dress-new-fashion-2014-elegant-bridal-gowns-vestido/1674290085.html
Много ми харесва! Не съм пораснала достатъчно за Елие Сааб, а тук да ми я шият...не знам дали изобщо има смисъл да се захващам с шиене. Дали няма да е по-добре направо от този търговец...ох, не знам, много се обърках.
Активен
vintage
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #162 -: август 06, 2014, 13:08:49 »

Здравейте smile
Както се вижда съм нова тук, сватбата ми е след 2 месеца, а нямам рокля.Харесала съм рокля на Шери Хил, но и имам съмнения дали ще ми стои добре, но това са си мои неволи smile.Виждам, че тук има компетентни момичета относно сайтовете за онлайн пазаруване и въпросът ми е:Как да отлича китайските сайтове(по-точно тези, които шият някакви рокли по модел) от тези, които предлагат конкретната рокля?
Има ли от Вас момичета, които са успели да си върнат роклите?
Извинявайте предварително за викторината give_rose
Активен
Ice_Princess
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: август 23, 2014, 22:56:31 »

Не ви ли е страх да си купите нещо, без да сте го мерили? В смисъл... аз имам нестандартни размери и при мен е радост, ако намеря нещо, което да ми "заспи" навсякъде, но дори и стандартен размер да бях, пак никога не можеш да бъдеш сигурен дали въпросната рокля 1) ще бъде същата на снимката и 2) ще стои върху тялото, както стои на модела, или поне ще е приемлива.
В "Say yes to the dress" имаше десетки случаи на булки, които отиват с конкретна снимка на рокля и като я облекат, се оказва, че нещо не им харесва или не им стои добре.
Допънителен риск носят тези поръчки от Китай - там буквално е лотария какво ще получиш (и не дай си Боже да нямаш време до сватбата и да се окажеш без рокля накрая), пък даже и да имаш опция да си върнеш парите.
На Ваше място (примерно, ако сте влюбени в модел на Вера Уанг или Ели Сааб или... някой друг), по-добре си я ушийте в България - даже да е по-скъпо, поне ще се пробва и преправя своевременно и ще можете да пипнете материята.
П.С. Поръчала съм си воали от Китай и именно защото не съм уверена в качеството, поръчах 3 различни от различни места, та поне един да става за нещо. С рокля НИКОГА не бих рискувала!
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #164 -: август 23, 2014, 23:44:41 »

Ами аз си поръчах и останах страшно доволна. Роклята беше прекрасна и ми ставаше. После се наложиха корекции, защото отслабнах, но това не е тяхна вина. Поръчах си по интернет след страшно много проучване и четене от на отзиви. От австралийски уебсайт, но роклите се шият в Китай. Моя близка си поръча от китайски сайт и роклята беше мечта. Покрай нея се престраших и аз да опитам, защото нямах пари за дизайнерска рокля, а не живея в България, за да ми се шие на място. За другите не мога да гарантирам, но аз лично останах много доволна. Даже в Лондон като я занесох за корекция в един много марков салон в центъра, шивачките бяха впечатлени и казаха, че тази рокля има нужда от много малко корекции; а обикновенно трябвало да променят едва ли не всичко в една рокля. Тоест, човек ако внимава и  направи сериозно проучване, може и да се сдобие със страхотна рокля.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines