Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 19:37:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Вино и качествен алкохол за сватбата!!! - част 3  (Прочетена 113146 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #180 -: януари 06, 2016, 12:38:06 »

Ние пък следихме промоциите в големите супермаркети и бяхме само с бутилирано, което много хареса на всички и все още си ги купуваме, а до този момент не бяхме пробвали - Стамболово бяло и червено и Розе на Вила Ямбол smile Не посмях да рискувам с наливно...а иначе има и много складове з по-евтин алкохол, на пръв поглед се сещам за Мейк 98  smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: януари 06, 2016, 12:40:00 »

Мейк, далеч не продават само евтин  Wink
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #182 -: януари 08, 2016, 10:33:11 »

Аз пък от 3 месеца натискам мъжо да попита колежката си какво бяло вино имаха на тяхната сватба. Изпих бутилка и бях като репичка, а беше мнооооого добро и вкусно. Мисля беше наливно точно, иначе са преливали в техни си бутилки, което ми се вижда абсурдно.

Ама той все забравя. Но стига да не е ходила до Мелник примерно за виното, мисля да пробваме точно със същото, поне на мен ми харесва  lol
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #183 -: януари 08, 2016, 10:48:18 »

Мейк, далеч не продават само евтин  Wink

А, така е, там има всичко smile Имах предвид, че в повечето случаи са по-ниски цените от търговската мрежа  blum

Гехенна, натискай, можо до сватбата да се сети да я пита  lol
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: януари 08, 2016, 10:50:10 »

Ние бяхме с вино от изба Левен. Страаашно беше, за бялото казват от опит, за червеното - от слухове smile
Като и двете не знам кой сорт бяха.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #185 -: януари 08, 2016, 13:21:08 »

Тия дни по празниците пих едно вино, в което се влюбих. Кабарне сов. резерва 2012г. на "Вила Мелник". Серията се казва Аплаус. Не е масово вино и ако някой се интересува мога да споделя от къде да се сдобие с него. Или просто да се обади на телефоните в сайта на "Вила Мелник" бутилката е около 15лв. зависи от магазина. good
От Кастра Рубра съм разочарован за пореден път. Бяхме се събрали с колеги в Щастливеца на бул. Витоша и аз като разбирач поръчах Мерло на Кастра рубра. След втората изпита бутилка един колега поръча от виното на Вила Мелник. Казвам ви, направо си глътнах граматиката. Тоя как ме засрами. Вярно че в тоя ресторант бутилката струваше 38лв и си казвам- Нормално, едното е близо 40лв, а другото 19лв. Разлика в класовете. Да а ма тогава все още не знаех, че това вино на свободния пазар е 15лв. Горе долу толкова колкото е на Кастра Рубра ужким "хубавото" вино. Преди време в Метро имаше промоция на Кастра Рубра на една лимитирана серия около 15лв бутилката с подарък чаша. Купих си две бутилки заради чашите. Виното не беше нищо особено но чашите бяха трепач. Ръчна изработка, много тънко стъкло, без дебелия ръб, с излято столче, форма дюла, 690мл. Нямам думи....
След като жена ми счупи едната, а другата се счупи в миялната реших да си купя същите чаши. Намерих в Техномаркет подобни. Като чух цената и се отказах. 87лв за 2бр. в кутия. Мерси... После видях една друга, от която може да си купиш единични бройки. Момичето не знаеше цената и се наложи да я търси в компютъра. 47лв мерси...Тия луди ли са??? Та исках да кажа, че от прехвалената Кастра Рубра съм пил в хубави чаши, но истинско хубаво вино все още НЕ.
 sad sad sad
« Последна редакция: януари 08, 2016, 13:24:27 от AIVEN » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: януари 08, 2016, 13:50:14 »

На мен страшно ми допада, леко и пивко.. Бюджетно вино, защото нали все пак за това говорим.. Може да се намери за под 10лв.. Говорим за количество като за сватба smile

Вино на вила Мелник съм опитавала, не съм сигурна дали конкретната серия, но 15лв според мен е доста за сватба.. За вкъщи Ок, но целта тук е друга smile  good
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #187 -: януари 08, 2016, 14:17:19 »

Здравей колежке. Извинявай нямах в предвид твоя пост, просто си коментирам. Не се засягай. give_rose
Аз обаче съм на мнение, че на сватба се черпи с хубаво вино. Стига да можеш да си го позволиш. Не е задължително да се купува наливно вино (бюджетно) щом можеш да си позволиш нещо по-добро.
През изминалия сезон много добро впечатление ми направиха една двойка, чиято сватба правихме в Свиленград. Много приятни хора. До колкото разбрах кумовете им имаха нещо общо с Катаржина. Дали не бяха собствениците или технолога... нямам представа и не обичам да любопитствам. Младоженците ходиха до избата за фото-сесията. Даже се снимаха и с бъчвите. Та повреме на основното ми се допи една чаша червено вино, а гледам служебната маса беше отрупана с всякакъв алкохол, но червено вино нямаше. Помолих сервитьора, а той донесе някаква бутилка и я отвори пред мен. След като отпих, очите щяха да ми изхвъкнат. Помислих си - На тая сватба знаят какво да пият. За съжаление бях на работа и нямах време да се заглеждам по етикета, но помня, че беше бежов на цвят, имитиращ стар пергамент. Да спомена само, че същите бяха поръчали почтни всички неща, които предлагаме като допълнителни екстри - осветление, пушеци, мехурчета и т.н.  Ето такива сватби пожелавам на всички тази година!!!
 give_rose give_rose give_rose
« Последна редакция: януари 08, 2016, 14:23:05 от AIVEN » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: януари 08, 2016, 14:48:13 »

Катаржина си е супер, разбирам че не е лично, то няма и място тук за такива мнения.. Просто коментирам.. Масово младоженците не си позволяват повече от 10лв/литър.. Наистина пожелавам да има повече младоженци, които си позволяват по-скъпо вино  good
Активен
mara_podrobnata
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #189 -: януари 09, 2016, 23:47:32 »

Миналата година кумувах на сватба, където младоженците бяха поръчали алкохола от Мейк98, с уговорката каквото не се изпие и не е отваряно да се върне и да бъдат възстановени парите им. Така отпада чуденето колко алкохол да се поръча. Не знам обаче дали е практика или техния сватбен агент беше уговорил нещо такова.
Вие имате ли подобен опит?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: януари 11, 2016, 08:37:08 »

Изкупуват алкохола обратно, не е персонална уговорка  good
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #191 -: януари 12, 2016, 22:07:29 »

Почти навсякъде неотворените бутилки не се заплащат. Ресторантите работят с определени фирми и предлагат алкохол на доставни цени за големи мероприятия. След като свърши мероприятието се плаща алкохола и съответно неотворените бутилки не се заплащат. Друг е въпроса до колко може да се има доверие на управителя за броя на празните бутилки. Аз лично не бих имал доверие.
Активен
mara_podrobnata
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #192 -: януари 14, 2016, 01:29:41 »

Почти навсякъде неотворените бутилки не се заплащат. Ресторантите работят с определени фирми и предлагат алкохол на доставни цени за големи мероприятия. След като свърши мероприятието се плаща алкохола и съответно неотворените бутилки не се заплащат. Друг е въпроса до колко може да се има доверие на управителя за броя на празните бутилки. Аз лично не бих имал доверие.

Да, за съжаление е почти ясно, че ще има някакви злоупотреби, въпроса е да не са в големи количества.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: януари 14, 2016, 08:59:00 »

На мен от ресторанта ми върнаха всички бутилки, дори отворените.. в разопакованите кашони, като ми направи впечатление, че са отваряли по етапно от вид алкохол самите кашони, а не безразборно вадени бутилки.. Те искаха да ни върнах тооолкова голяма част от тортата, та какво остава за алкохола и безалкохолните.. Дадохме им тортата и безалкохолните, които си бяхме платили, а алкохола си прибрахме  Wink Специално за София, доста са цивилизовани в повечето реномирани ресторанти  good
Активен
radity85
Любопитен
*
Публикации: 43


« Отговор #194 -: януари 20, 2016, 14:06:43 »

Аз съм ЗА качествения алкохол, защото важното е гостите да бъдат щастливи, а ако им стане лошо или се натровят от кофти алкохол... самият  спомен от сватбата ще е гаден girl_impossible
« Последна редакция: януари 20, 2016, 17:16:54 от Teo » Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines